Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első 3 év a babának... fórum

Az első 3 év a babának... (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Shila (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 25. 09:30

Koszonom!


Teljesen igazad van, en sem ugy kepzeltem, hogy nem fogom feltolteni "aksiaimat" .. Mar ezt is elterveztem :)

Ugyanugy adok magamra, tornazok, futok, baratozok, shoppingolok majd, hogy aztan ujra feltoltodve 100%-ot adhassak majd a csaladomnak.


Koszonom az ertelmes hozzaszolast!


Es igazad van, sajnos sokan nem merik kimondani, megkerdezni stb..

En vallalom mindezt. Es azert agyalok mar mindenen, hogy a lehetosegeinkbol a legtobbet tudjuk majd kihozni!


koszonom megegyszer, es csodas gyermeknevelest neked :)

68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Shila)
2012. jún. 25. 08:52

Szerintem azok a hülék, akik nem gondolkoznak ezen előre. Az a baj itthon, hogy itt nem szoktak gondolkozni. Nem az a baj, hogy aztán a végén ki milyen döntést hoz..


A másik baj meg az, hogy itt nagyon félnek a nők még mindig (főleg vidéken) bölcsibe adni a gyereket. Havonta kapok priviben leveleket, akik tudják itt rólam, hogy korán mentek a gyerekeim, mert még nyílt fórumra se merik kiírni a kérdéseiket a megítéslés miatt... No ez a baj.. Ez ugyanis nem döntés, hanem kényszer.


Nagyon fontos a gyerekkel való kapcsolat, de a távolság is.. Majd ezt is megérted.. Én nem bántam meg, hogy az első gyerekmnél már pár hónapos korától voltak olyan napok, később esték, amiket nélküle töltöttem. Nagyon sok erőt adtak ahhoz, hogy befejezzem a sulit, és hogy vállaljunk még gyereket... Nagyon fontos, hogy ne felejtkezzen el az ember magáról, a saját igényeiről, mert adni csak magadból tudsz a gyereknek. Márpedig egy lemerült akkuból már nem sok jön...


Szép tervezgetős időszakot!!

67. Shila (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 23. 13:30

Koszi a tartalmas es ertelmes hozzaszolast!


Azert gondolom, te is leszurted, hogy mi legfokeppen az, ami aggasztott.. De mar nem, hiszen ahogy le is irtad, ez majd ugyis kiderul. Buta liba vagyok, hogy egyaltalan ezen gondolkodom, hiszen terhes sem vagyok meg. Csak szeretek felkeszulni a dolgokra, mint lelkileg, mint minden mashogyan.


A dontes igazabol abbol fontos most, hogy ha epitkezunk, a hazat nagyobbra kell csinalni az uzlet miatt, ami tobb hitelt igenyel a banktol.


Az, hogy azon gondolkodom, a baba hogy birna nelkulem orakig , az pedig a lelki fejlodesere fektetett hangsuly nalam..


Nem igazan erdekel, hogy mas gyerek is felnott az allando anyai tarsasag nelkul. Az mas baja, nem az enyem. Tudom, hogy nem jo a gyereknek, ha soaig a szulei nelkul van. En egeszen visszaemlekszem par eves koromig...


Dolgozni szeretnek, mert nem szeretnem elvesziteni a vendegeim, ezert gondolom, olyan jo lenne, ha itthon lenne a szalon. Egyre jobban raallt mar az agyam, es a parom is egyre jobban tamogatja az otletet, vendegek meg ugyis oda mennek, ahol en vagyok. Itt nincsenek tavolsagok, egy cukorkaert is kepesek kocsiba ulni es tizen kilometert vezetni.


Meglatjuk :)


Nagyon koszi emgegyszer a hozzaszolasod! :)))

66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Shila)
2012. jún. 20. 09:34

Drága, mindent lehet. Én építészkart próbáltam végezni a gyerekek mellett.


Az első gyerekem decemberben született. Én nemigen foglalkoztam akkoriban mással, csak a sulival, fogalmam nem volt, mennyire telítettek a bölcsik. Azt gondoltam, ha megy is bölcsődébe, egy éves kora előtt semmiképpen. Amíg pici baba volt, szóval feküdt-evett, addig az első tavaszi fél évet - bár kevés tárggyal - de meg tudtam csinálni. Aztán jött az ősz. Addigra már mindent jelzett, minden kellett neki, jött-ment, minden percben felügyeletet igényelt.


De azért valahogy próbáltam mellette csinálni a dolgokat az ősszel. Akkor pattant el a cérnám amikor - életemben először - durván elszámoltam egy tartószerkezetet, nyilván azért, mert nem tudtam kellően figyelni, koncentrálni a folyamatokra. Pluszba még aznap a gyerek a fejére rántott két nagy könyvet a polcról, nagyon megütötte a fejét, mert akkor meg éppen nyilván a monitort bámultam..


Ekkor beláttam, hogy ez nekem így nem megy, mert se a gyerekkel nem tudok rendesen lenni, se a munka nem készül rendesen, ráadásul ez emberek életébe is kerülhet szélsőségesebb esetben..


Lementem a bölcsibe, és valahogy nagyon szimpatikus lehettem, mert 3 hét alatt felvették a lányomat. Nekem nagyon jó volt, hogy különváltak a dolgok. Amikor nem volt otthon tényleg a munkámat csináltam, amikor meg otthon volt, akkor Vele foglalkoztam. Nyilván szünetekben, vagy amikor kevesebb dolog volt nem vittem, vagy elvittem magammal a suliba, hogy sokat legyen velem. Ez neki nagyon jó volt, azóta is szép korszakként emlegeti ezt.


Igaz, én ekkor 23 éves voltam, még ekkor az ember bevállalósabb általában. Én hátrányát ennek nem láttam.


Szóval az a helyzet, hogy én azt csinálnám majd a helyedben, hogy nyitvahagynám a kapukat. Megpróbálnám úgy, hogy otthon van a gyerek is. Ha megy megy, ha nem, meg nem, az nem szégyen, hanem dicsőség, ha valaki felismeri a dologkat. Én úgy gondolom, hogy fontos az első 3 év, de a következő 80 is legalább annyira, meg az a röpke 30-35, amíg még talán az anyagi támogatásodra is szüksége lesz.


Az anyaság a mai világban már nem a kakis pelenkáktól nehéz, hanem az egyensúlyozástól. Ne Magyarországról vegyél (kizárólag) ebben példát, mert mi híresen hajlamosak vagyunk a ló egyik felén csücsülni. Sok oka van annak, hogy itt "hagyja" a mindenkori kormányzat a 3 évig "otthonülést". Nagyon nagy számú rejtett munkanélküli kerül ki így a statisztikákból, nagyon sok pályakezdőt lehet így elsikálni..


A nagy bajunkból inkább a tisztességes munkavállalási feltételek, a tisztességes munkabérek, a részmunkaidős lehetőségek és a munkalehetőségek megléte húznának ki igazán.


Szóval élj az ottani lehetőségekkel, amennyire szükséges, de magyar lélekkel.


Egyébként nagyon sok függ magától a gyerektől, mert ők önálló jellemek (akiken ugyan lehet valamennyit formálni), akik vagy bírják ezt az életet, vagy nem, vagy eljátszanak csöndben, vagy egy perc alatt átrendezik az üzletedet, megfogják a sütővasat, beledugják a hullámcsattot a konnektorba, és ráöntik a vendég fejére a dauervizet. És mindezt olyan sebességgel, hogy követni sem tudod..

65. Shila
2012. jún. 19. 22:03
no ezt megaszontam ismet :)
64. Shila (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 19. 22:03

Koszonom kedves hozzaszolasod!


Egyre jobban afele tendentalok, hogy csaladot szeretnek.

De itt is, mint akar otthon, egy fizetesbol nem olyan vicces megelni.


Parom is maganvallalkozo, minden penzet visszaforgatja az uzletbe, ami mellesleg egyre jobban megy, miota egyutt vagyunk, de akkor is, rengetek hitele van kulonbozo gepekre.


Nem is tudom, mit akartam ebbol kihozni. :D


Ha mar gyerekunk lenne, akkor tenyleg szeretnek maximalisan odafigyelni ra/ rajuk termeszetesen.


DE az en szakmam is amolyan felejtos szakma, mellesleg a divattal is lepest kell tudni tartani, igy sok evet kiesni belole elegge gazos.

Ezert is szeretnem, ha az uzlet a hazban lenne, igy talan meg tudnam oldani a gyerekvigyazast es a munkat egyben.


Te, mint 3 geyrekes anyuka, mit gondolsz? Kivitelezheto fodraszkent gyereket nevelni, dolgozva? :D

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Shila)
2012. jún. 19. 16:08

Nekem 3 gyerekem van. Én a folyamatosságot tartom jónak. Az lenne az ideális, ha a gyerek fél-egy éves korától 3-4 órában, később 4-6 órában lehetne dolgozni, és amikor már bírják ők is, én is, jöhetne a 8 óra. De ez viszont lehet, hogy csak a gyerek 6-7 éves kora.


Tény, hogy ez inkább azokanak fontos, akik mondjuk 25 évet tanultak azért, hogy azok lehessenek, amik.

Tény, hogy akinek nemigen van miről lemondani - mármint szakmai téren - ők könnyebben hangoztatják azt, hogy miért is kell az a három év..


Az is tény, hogy itt Magyarországon a gyerekvállalás egyet jelent - nem a karrier- hanem a normális munkalehetőség végével, és nagyon kevés a kivétel. És az is tény, hogy a szülőképes korosztály harmada még nem szült... A volt osztályomból (31 évesek vagyunk), 3 embernek van gyereke... Mert nem akarják elveszteni a munkájukat...


Bizony sokan úgy tekintenek a gyerekvállalásra, mint 3 év - kis nemdolgozásra..


Pedig az első percétől nem más, mint készülés a visszatérésre..


A 3 év, de inkább 5-6 (2 gyereknél) nagyon sok. Nagyon sokat lehet felejteni, és a ritmusba is nehéz kapásból visszaszokni.



Tehát jusson is, maradjon is.


Én, ha ott északon élnék kihasználnám az erre irányuló lehetőségeket, persze mindig a gyerek lelkét, állapotát tartva elsőként szemelőtt. Viszont az a tapasztalatom, hogy egy egyébként egészséges gyerek, ha bölcsi után, meg hétvégén szívvel-lélekkel vele foglalkoznak, akkor nagyon jól bírja az iramot... És nemcsak bírja, de szereti is.

62. 15a0ad145d (válaszként erre: 61. - Shila)
2012. jún. 19. 09:40
Látod, anyukád is jól látja a helyzetet! :)
61. Shila (válaszként erre: 60. - 15a0ad145d)
2012. jún. 18. 14:35

Mivel az en es testvereim baba koraban semmi mas lehetosege nem volt, mint 3 eves korunkig (szobatiszta, ovis kor) velunk lenni, igy tamogatja az otletet, hogy nyissam meg az uzletem a hazban.


Azt meselte, hogy jo baba voltam, nem voltam elkenyeztetve es minden nyikkanasra felkapva, igy ha tisztaban volt a popom es teli a pocakom, orakig eljatszottam a kisagyban egy szo nelkul. Tudta tenni a dolgat tolem. Testvereimtol is!


Azt mondta, nagyja reszebol (ha a baba egeszsges stb) neveles kerdese, hogy szokja meg a gyerek.

Igy majd viszem a kisagyat a szalonba, vagy azt mondta, epitkezzunk ugy, hogy a hazbol is be lehessen menni a szalonba, igy hallom, ha van valami.

Ha alszik, ott a babaor.. bar a mai vilagban mar kis kamerat is fel lehet szerelni, igy tenyleg latja az ember, hogy mi zajlik a szobaban...


A lenyege az volt a mondandojanak, hogy minden megoldhato!

60. 15a0ad145d (válaszként erre: 59. - Shila)
2012. jún. 18. 13:39
Hát igen, hogy ő hogyan vélekedik erről?
59. Shila (válaszként erre: 58. - 15a0ad145d)
2012. jún. 18. 11:54

Melyik velemenyemhez mit szol?

Hogy otthon akarom a babat tartani?

2012. jún. 18. 09:44

És ha nem titok, anyukád mit szólt a véleményekhez? Vagy nem beszéltetek a fórumban elhangzott dolgokról?

Sok sikert Neked Norvégiában!

57. Shila
2012. jún. 17. 20:11

Beszeltem Anyukammal, rendbe tettem magamban a dolgokat!


Koszonom mindenkinek a hozzaszolast, az epitot es a kritikat is. Mindig tanul az ember. :)


Majd par ev mulva jelentkezem es beszamolok, hogy alakult, jo? :DDD


Szepseges nyarat, jo gyereknevelest mindenkinek :)

56. Shila
2012. jún. 17. 12:35

Koszonom lanyok a hozzaszolasotokat!


Igazatok van, ez ugyis csak akkor fog kiderulni, hogy a baba maga milyen szemelyiseg lesz, de mint irtatok, en sem gondolom, hogy egy 1,5 eves gyereknek annyira gyerek tarsasag kene, szerintem abban a korban a szulei a legfontosabbak szamara.

(csaladunkban rengeteg gyerek van es lattam oket felnoni 12 eves koromtol lettem nagyneni, igy valamilyen szinten gyereknevelesben is reszem volt)

Mikor Angliaban eltem, Nanny ,Au pair voltam es lattam mennyire el vannak a gyerekek vadulva. A szuleiket hibaztattak es utaltak, mert nem voltak veluk otthon, nemelyik pedig engem hibaztatott, hogy nem anyu ment erte a suliba es nem ertette (pedig mar 7 eves volt) hogy anyunak dolgoznia kell napi 10 orat, mert egyedul nevelte a kislanyt. Kellett a penz.


Szoval lattam mit tett a gyerekekkel az, hogy "mas nevelte" oket. Bizony nem tett nekik jot :(

Ezek a dolgok mind bennem vannak.


Es igen, mint irtatok, szeretnem, ha a baba magyarul es norvegul is jol kommunikalna.

A csaladom nem beszel mas nyelvet, es azert evente szeretnem hazavinni magammal. Valami kis nyelvtudasa kell lennie.


Ismertem itt egy hazaspart (elkoltoztek ) ahol apa angol volt, anya izlandi es ugye itt eltek Norvegiaban. A 3 eves kislany folyekonyan beszelte mint a 3 nyelvet. Papaval angolul, ha mama fele fordult izlandiul, gyerek tarsaival norvegul es mikor a hajat vagtam es megertette, hogy en angolul beszelek hozza, velem angolul tarsalgott!


Igen, sok anyuka otthon marad a babaval, mert jobban megeri neki, en talan fel munkaidot fogok alkalmazni es napi 4 oraban hajazok majd.


Egyebkent belegondolva tenyleg butasag mar ezen agyalnom, hiszen meg el sem kezdtuk a baba-projectet, de valamilyen szinten aggasztott, hiszen a parom nem erti, miert akarok otthon maradni sokaig.

O nem latja azt, amit en latok, hogy a norveg gyerekek mennyivel masabbak, mint a magyarok.


Ez lehet csak egy szokas, de mi maskeppen udvozoljuk pl a szuleinket.

Itt anyosom kezet fog a sajat fiaval, lanyaval szulinapkor es egy fel vallas olelest ad nekik, ami tart kb 2 masodpercig!

Mi az anyukammal rendesen oleljuk egymast , hosszu percekig. Teljesen mas a kapcsolatom vele...


Bar erdekes az is, hogy igaz az elejen nem, de ujabban (talan miota latja, hogy komolyan gondolom a fiaval) anyos nagyobb mosollyal fogad, es az olelese is hosszabb es szorosabb,mint az elejen. (jah azt amugy en vezettem be, hogy megolelek mindenkit a csaladban, ez nem divat naluk a minden talalkozasnal)


Beszelgeteseik is amolyan feluletesek.

Anyukammal mi szinte mindent megbeszelunk...

55. tündér74 (válaszként erre: 52. - Bcicus)
2012. jún. 17. 11:13

Ha a hazai viszonyokat nézzük, (pl. csoportlétszám szempontjából), akkor szerintem a mostani bölcsiseknek nagyon nem tesz jót, főleg azoknak, akik naponta 8-10 órákat is a bölcsiben töltenek. Persze nagyban függ az intézménytől, gondozónők hozzáállásától stb. De úgyis csak utólag fog kiderülni, hogy valójában jót tett-e a bölcsőde.

Én csak azokat az anyukákat tudom megérteni, akik azért adják be a gyermeküket, mert muszáj vissza menniük dolgozni. De hogy egy 1-1,5 éves gyereknek szüksége lenne rendszeresen a közösségre, én ezt nem hiszem. Ők még nem igénylik a közösséget.

2012. jún. 17. 09:01
Én, mint azt már írtam, nem adtam bölcsibe a nagylányomat és most 3 évesen sem fog oviba menni, mert évvesztes. Ettől függetlenül ő is találkozik gyerekekkel, rokon kisfiúkkal-lányokkal, nem hiszem, hogy attól még zárkózottabb lesz valaha is, mert nem nyüzsögnek körülötte minden nap 20-an 1,5 éves korától!
2012. jún. 17. 01:39

Nézd, Shila, minden gyerek más és más, mint ahogy a családok helyzete is. Velem 7 hónapig volt otthon anyu, utánna jött a nagyi, az öcsémmel otthon volt 3 évig. Nagyon jól éreztem magam a nagyimmal és utáltam oviba menni az elején. Az öcsém is. A férjem viszont imádta a bölcsit, ahová 1 éves korától került, igaz egy kisebb falusi bölcsibe, ahol a gondozónőket már ismerte a mamája. Szerintem, ebben nem lehet 100%-ig előre dönteni, függ a kicsidtől is. Lehet, hogy nagyon extrovertált gyereked lesz, aki él-hal a társaságért, de lehet, hogy jobb neki hosszabb ideig otthon.


A helyzeted miatt én is inkább otthon tartanám egy ideig, ha nem is feltétlen 3 évig. Gondolom, szeretnéd, ha beszélne magyarul, azt meg aligha tanul meg a norvég gondozónőktől a bölcsiben vagy a norvég anyósodtól, csak tőled vagy anyukádtól.

Értem, mit akartál mondani a másmilyenséggel. Dolgoztam svédekkel, az angolok is hasonlóak. Én sem feltétlenül szeretném olyannak a gyerekemet/családomat, mint az itteniek (UK) jórésze, amilyenek az amerikaiak jórésze pláne nem, bár vannak kivételek itt is és bárhol a világon.


Ami külföldi összehasonlításból kimaradt, hogy Nyugat-Európában és Amerikában méginkább, sok anyuka egyáltalán nem megy vissza dolgozni. Vagy azért mert megengedheti magának, hogy otthon maradjon, vagy csak nem keresne annyit, hogy fedezze az bölcsöde vagy óvoda költségét.

52. Bcicus (válaszként erre: 1. - Shila)
2012. jún. 16. 23:24
Nem lesz semmi baja, ha bölcsibe megy. 1-1,5 évesen már mindenképpen jó ha bölcsibe és társaságba kerül de előtte sem lesz baja. Ha 3 évig otthon van az már messze nem ideális.
51. Shila
2012. jún. 16. 23:18

Szeretem ezt!

Jo szemelyisegfejleszto anyag.. ajanlom figyelmetekbe, akik szeretik a szemelyisegfejlesztos cuccokat!

Nem csak ezt, de az osszes 26 anyagot.


[link]

50. Shila
2012. jún. 16. 22:35
jah es egyebkent en is felhuzom magam az emberi birkasagon, ne aggodj :) Igy nem vagy egyedul!
49. Shila (válaszként erre: 48. - Cippora)
2012. jún. 16. 22:34
neked is :)
48. Cippora (válaszként erre: 47. - Shila)
2012. jún. 16. 22:33
Az emberi ostobaságon,és hülyeségen mindig felhúzom magam.Tudom,hogy nem kellene,de ez van.Lépek is,nem idegesítem magam feleslegesen.Neked meg minden jót a gyereknevelésedhez...szia!
47. Shila (válaszként erre: 41. - Cippora)
2012. jún. 16. 22:28

senki nem mondta, h en meg akarom neked mondani!


Ha meg akarnam mondani, odamennek es magnumot szoritanek a fejedhez!


Az elejen irtam, nekem nincs gyerekem, es velemenyeket kerek.

amit leirtam az az en velemnyem.

Amit te irsz az a tied!


Minek huzod fel amugy magad?

46. Shila (válaszként erre: 44. - Tündér74)
2012. jún. 16. 22:26

Igen, nem art az sem!

Nem gondolom, hogy a hibas generacio tanacsa jobb lenne, mint egy nevelos konyv! :)


Nekem pl az ne adjon tanacsot gyereknevelesbol, aki maga sem tudta, mit kell tenni. Pl apam ne adjon tanacsot, mert olyan hibakat kovetett el velunk kapcsolatban, amit a mai napig nem tudok felfogni :(

45. Shila (válaszként erre: 42. - Cippora)
2012. jún. 16. 22:24
Ezt irtam?
44. tündér74 (válaszként erre: 38. - Shila)
2012. jún. 16. 22:22
Olvasgattam gyermekneveléssel kapcsolatos könyveket (nekem a Ranschburg jött be igazán), természetesen nem ezek alapján neveltem a fiamat, de amikor tanácstalan voltam valamiben, akkor ezek a könyvek adtak egy jó irányt.:)
43. Shila (válaszként erre: 39. - 15a0ad145d)
2012. jún. 16. 22:11

megertem :D

Enis, pedig meg nem eltem meg :D


Az anyos temarol meg nem tudok nyilatozni..Tunderi egy noszemely, en naon szeretem, de ez a tema egyenlore meg koztem es a parom kozott mocorog (na meg mostmar koztetek is :D )


Bar anyum is kerdeztem eme temaval kapcsolatban es mondta, h neki nem volt hova adjon, o allanoan cipelt magaval. A kapcsolatunk tokeletes is!

Bar a sok melotol nem tudott eleg figyelmet forditani ram, amit a mai napig is erzem, hogy par dologbol erre ramentem!


Ezt a hibat nem szeretnem elkovetni, de az sem, hogy beadjam idegenek koze, akik vagy figyelnek ra a legertekesebb par evben vagy nem!


Anyos szerintem fog nekem segiteni, ha kerem.

Csak attol is felek, hiszen o is mar 65 eves...

42. Cippora (válaszként erre: 38. - Shila)
2012. jún. 16. 22:11

"Olvastatok ti valaha szemelyisegfejleszto, gyermeknevelo irodalmat? "



Jaj,értem,akkor te majd tankönyvből foGsz gyereket nevelni???

Ez egy vicc :D

41. Cippora (válaszként erre: 33. - Shila)
2012. jún. 16. 22:10

Köszönöm,hogy te magyarázod nekem a helyes gyereknevelést,pont te,akinek még nincs is.Majd ha lesz,akkor kioktathatsz másokat.Egyébként miért nem tisztáztad le az elején,hogy ez egy olyan topic,ahol te le akarod szólni azokat az édesanyákat akik bölcsibe adják a gyereküket????Mert akkor nem szólok hozzá...Nyílván mindegyik csak jókedvéből teszi,vagy mert unja a gyerekét...pffff.Az,hogy neked más a véleményed,az egy dolog,azzal nincs is semmi baj,de ítélkezel,és azzal már van.

Akkor Amerika 95%-a is tele van defektes emberekkel,hiszen ott maximum 6 hónapig lehet otthon lenni!!

Mindegy,nem fecsérlem korlátolt eszű emberekre az időmet,majd ha lesz gyereked,akkor megérted,hogy nem attól lesz jó anya valaki,hogy a nap 24 órájában a gyere seggében lóg.Ez annál picikét összetettebb!

40. 15a0ad145d (válaszként erre: 36. - Shila)
2012. jún. 16. 22:06
Az anyós kérdést csak azért tettem fel, hogy ő mennyire "norvég" szempontból "nevelné" majd az unokát?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook