Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az éjszakai alvás minősége, milyensége fórum

Az éjszakai alvás minősége, milyensége (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. ápr. 6. 12:28

Sziasztok!

Az én kisfiam 13 hónapos, kb este 9kor alszik el, előtte tejpépet kap (kb 200at) és még egy nagyon kevés anyatejet tud a cicimből kifacsarni desszertnek :)

Így általában reggel 6ig vagy 7ig alszik, attól függ, de ma reggel pl 8kor kelt :)

Most lehet, hogy utáltok, de nekünk nagyon szerencsénk van Vele. Ha jön a foga, nagyon kicsit nyöszörög éjszaka, de nem ébred fel, oda sem kell menni hozzá, mert visszaalszik...

Szóval én túl sok tanáccsal nem tudok segíteni, de érdemes tele tenni a babák pocakját a jó alváshoz!

6. ebba518fdb (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 12:27

már látom másfél éves.. :-)


én azt tapasztaltam a két fiam cseperedése folyamán, hogy az alvási szokásaik is folyamatosan változnak, ugyanúgy, ahogy ők maguk is fejlődnek napról napra.. :-) mire kitalálok egy működő rendszert, addigra fejlődnek, változnak megint és gondolkozhatok, hogy most mi lehet a gond.. :-) kinövik ezt az időszakot hamar.. :-) azért gondolj bele, mennyi inger éri napközben, mennyi új ismerettel lesz gazdagabb napról napra.. :-) ezt fel is kell dolgozni valamikor.. :-)

2010. ápr. 6. 12:23

Sziasztok!Az én lányom nemsokára egy éves lesz. 21-kor tesszük le, ha nincs semmi gondja,elalszik magától.Vagy ha van-velem. A fogai nagyon kinozzák,8van és 4jön most egyszerre. Amikor minden ok volt,akkor aludz ugy5-6-ig a sajat ágyában.Jelenleg fogamzásgátlóként müködik..

Sokat stresszeltem ezen a témán már.Cumit nem fogadta el sosem,már nem is akarnam most. Szoptatok,cicimanias,cici a nyugi.

4. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 12:21

Szia!


Matyi fiam 3,5 éves, és egy Ákosom 21 hónapos.. :-)


Matyi sokáig sűrűn felébredt, kb 2 éves kora óta a legtöbb éjszakát átaludja, ha ébred mostanában, akkor azért mert pisilni kell menni, vagy rosszat álmodott.. :-) Ákos többször felébred, mint ahányszor átaludja az éjszakát, bár mióta már nem cicizik, sokat javult a helyzet, de egyszer tutira felébred.. :-) mostanában leginkább inni kel fel, de aztán alszik is tovább.. :-) persze van olyan is, hogy felváltva keltenek óránként, pl amikor jön egy front, túl pörögtek napközben, vagy éppen a fogak zavarnak be, vagy pisilni kell, vagy be kell takarni a kedvenc macit, vagy csak meggyőződnek róla, hogy meg vagyok-e, és még sorolhatnám.. :-)

este kilenckor szoktak lefeküdni, és reggel 6-8 között ébrednek.. :-)


ez nagyon gyerek függő dolog szerintem, de ezek az évek erről is szólnak, nem aggódom emiatt.. :-)


neked mennyi idős a gyerkőcöd??

2010. ápr. 6. 12:15

Szia!

Az én kislányom 2,5 éves este 8 óra körül tesszük le, és kb 10 perc alatt el is alszik. Nem szokott felébredni, csak nagyon ritkán, még pelenkában alszik, úgyhogy pisilni nem kel fel, ha meg felijed, akkor szerintem valami olyat álmodhat, vagy csak éppen nem találja meg a cumiját félálomban. Ha rosszat álmodik, akkor csak felsír, és ha megvan a cumija, akkor alszik is tovább, viszont ha eltűnik a cumi, akkor keresgélni kell, olyankor fel is ébred. Szerencsére nagyon ritkán fordul elő ilyesmi:)

2010. ápr. 6. 12:10

Az én kisfiam másfél éves, s igen gyakran felsír éjszaka (majdnem minden este). Nem ébred fel, csak felsír, ill. nyöszörög egy kicsit. Az okára nem nagyon tudok rájönni, csak tippelek.

Az egyik ötlet: a hálózsákban nem tud úgy fordulni, ahogy akar. Erre azért gondoltam, mert forgás közben sírdogál. Viszont nem akarom levenni róla a zsákot, mert állandóan kitakarózik.

A fogak is eszembe jutottak (eddig csak 8 van), de el is vetettem idő közben, mert akkor nem ennyit és így sírna, hanem fájdalmasabban…

Egy másik ötletem a vacsora volt. Próbálom fél7-7 között megvacsoráztatni Manómat, hogy később már ne legyen megterhelve a pocakja, de mégse ébredjen fel, hogy éhes. Általában fél10-10 körül alszik el (9kor fektetjük), s reggel fél 8-8 körül ébred. (Napközben is alszik 1-2 órát.) Úgy tűnik, a korábbi vacsival nyugodtabban alszik.

Még egy ötlet a végére: az egész napos új felfedezéseket éli újra álmában Kismanóm, s ezért nyöszörög időnként.

Esetleg van még valakinek tippje az okokra? Jó lenne, ha teljesen nyugodt éjszakája lehetne Törpikémnek… Előre is köszi!

2010. ápr. 6. 12:10

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyermekeitek hogyan alszanak éjszaka. Az érdekelne, hogy

- mennyi idős a gyermek,

- milyen nemű,

- mikor teszitek le aludni, s mikor alszik el valójában,

- mennyit alszik összesen (kb. mikor ébred),

- felébred-e éjszaka valamilyen okból, ill. mi az oka az ébredésnek (ha tudjátok),

- teljesen felébred, vagy csak felsír…


Ha van még valami, amit kihagytam, nyugodtan lehet írni róla! Ami csak az eszetekbe jut a témáról, minden jöhet. Kb. 6 éves korig lennék kíváncsi az alvásminőségre.

Azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy ha valakinek gondja van, esetleg tudjunk egymásnak segíteni a saját tapasztalatainkkal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook