Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az éjszakai alvás minősége, milyensége fórum

Az éjszakai alvás minősége, milyensége (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. ebba518fdb (válaszként erre: 36. - Palenkas)
2010. ápr. 7. 10:30
hát akkor nem csoda, hogy átázik az a pelus.. :-) én is hamar váltottam, pont ez miatt.. :-) bár most is előszokott fordulni, hogy átázik éjjel, de az inkább attól függ, hogy milyen pózba csavarodik a drágám.. :-)
2010. ápr. 7. 09:27
ha már itt tartunk: mivel Áron sokat van fent, és sokat iszik, rendszeresen átázik a pelusa, így hajnalban pelenkát kell cserélni. LIberót használunk éjjelre, mert a pampers még hamarabb átázik. Van valamit tippetek? Gondoltam arra, hogy egyel nagyobbat kéne venni... most négyest használunk.
35. ce53b9ff5e (válaszként erre: 31. - Palenkas)
2010. ápr. 6. 21:20
drukkolok!!!
34. ebba518fdb (válaszként erre: 31. - Palenkas)
2010. ápr. 6. 20:43
kitartás, idővel változni fog.. :-)
33. ebba518fdb (válaszként erre: 32. - Violamama)
2010. ápr. 6. 20:42
hát nincs más hátra, kitartás.. :-) én már egész jól megszoktam, az éjszakai ébredéseket.. :-) most, hogy jobban belegondolok, egy kezemen megtudom számolni, hány éjszakát aludtam végig az elmúlt 3,5 évben.. :-) de most ez van.. :-) szerintem a gyerekek nagyobb százaléka nem aludja sokáig végig az éjszakát.. :-) lehet az is, hogy ez amolyan "reflexféle", és azért is ébrednek, hogy meggyőződjenek arról, hogy minden oké körülöttük.. :-) igazán ezt csak ők tudhatják.. :-)
2010. ápr. 6. 20:27

Sziasztok!

Nekem nincs szerencsém a lányom 21hós lesz és az első pár hónapban aludta végig az éjszakát, azóta se csak "ünnep napokon" legalábbis mikor ő úgy gondolja. Nálunk már az is eredmény hogy fél tízkor leteszem mese és olyan háromnegyed és egyész között elalszik. Van olyan hogy hajnali kettő v háromkor felkel és ha szerencsénk van gyorsan visszaalszik ha nem olyan két órát fent kell vele lenni. Éjszaka sose evett, így az se lehet a gond. A kiságyát már kicseréltük nagyobbra az se jött be. Cicizni 18 hóig ciizett, neki nem kellett tovább. De ez se segített, bár olyan mint egy édes ördög, de az az egy vígasztal hogy 14 évesen már tuti nem fog felkelni éjjel, sőt magára zárja majd az ajtót hogy az egész hétvégét átaludja:-)))

31. palenkas (válaszként erre: 29. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 20:19

Nekem sokkal jobb, mióta Áron megy. Két hónapja, egy évesen és egy hetesen indult el, épp február 6-án. Igaz, hogy mindenhova kísérgetni kell, de miután már jobban ment, azóta sokkal jobban elfoglalja magát.

Nálunk nem lett jobb az alvás, egy éves koráig szoptattam, nem volt gond a leválasztással sem, de alvása nem változott. Mi is a kistesó miatt álltunk le, de sajna még nem jön.

30. ebba518fdb (válaszként erre: 29. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 20:06
nagyon kis ügyes és még csak most lesz egy éves ugye?? pár hét, aztán már futhatsz is utána.. :-) hát igen nem egyszerű összehangolni a "kötelező" útvonalat a gyerkőcök elképzeléseivel.. :-)
29. ce53b9ff5e (válaszként erre: 26. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 19:51

:))


megy ám,nemrég tette meg az elsö lépéseket,már az utcan is ügyes..csak mindig másfelé menne ugye:)

28. ebba518fdb (válaszként erre: 27. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 19:50
na megyek, mert itt ugrálnak a fejem tetején.. :-) remélem azért érthető volt amit írtam.. :-)
27. ebba518fdb (válaszként erre: 26. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 19:48
még azt is akartam írni, hogy az alvásuk is innentől lett kiegyensúlyozottabb.. :-)
26. ebba518fdb (válaszként erre: 25. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 19:47
:-) nálunk az volt az áttörés alvás ügyben, amikor elhagytuk az éjjeli cicizéseket.. :-) onnantól kezdték elhagyni, mert ugye nappal már nem volt rá annyi idejük.. :-) az egyre több mozgás is előbb utóbb kifejti jótékony hatását alvás ügyben, úgyhogy hadd menjen csak felfedező körútra.. :-)
2010. ápr. 6. 17:27
Jujj Morca!!!Ugyan ez van:)!Cicimania,de estiröl leszoktattam,nem azon alszik el.Mondjuk azota javultak az éjszakaink is. Megnyugtattal. Utalja a babakocsit es most,h elindult azt is,ha viszem. Mindent akar, ö is jön,csak valahogy mindig a masik iranyba,na meg gyomlalni akar :D!Vicces latvany lehetek.mi is szeretnenk hamarosan belekezdeni a masodikba,remelem akkor majd magatol leall a pici.Mert amugy csodalatos nezni,ahogy rajtam elalszik...
24. ebba518fdb (válaszként erre: 23. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 14:26
én sem szoktattam, jött "magától".. :-) na jó ez csak vicc volt.. :-) egyszerűen kellett valamilyen megoldás, hogy aludni tudjunk, mert Matyi borzasztóan rossz alvó volt.. így legalább többet aludtunk.. :-) aztán a körülmények hozták a helyzetet, mert felújításba kezdtünk, majd a tesó érkezése miatt láttam jónak, ha újra mellém jön.. :-) de sosem volt gond ebből, amikor "kellett" szó nélkül a helyén aludt.. :-) és azóta is.. :-) de igazából nem is volt hatékony a fogamzásgátló hatása, mert ugye Ákos is elkészült valahogy.. :-D de ha éjjel hívnak, annak oka van és megyek mindig a mai napig.. :-) de ez már nagyon ritkán fordul elő.. :-) Ákost is próbáltam "elrontani", de őt sem bírtam.. :-)
23. erababa1111 (válaszként erre: 22. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 14:06
Nálunk nem volt fogamzásgátló Manóm, sosem aludt köztünk. Talán egy-két alkalom volt csak, mikor nem otthon, a megszokott környezetben aludtunk. Én elvből nem akartam közénk szoktatni, s nem is bántam meg, mert nem is igénylete sosem.
22. ebba518fdb (válaszként erre: 5. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 13:51
ja, és mindkét fiam működött fogamzásgátlóként is.. :-) most már mind a ketten a saját helyükön alszanak, de ha hívnak a mai napig megyek és alszom azzal aki igényli (bár már nem túl sűrűn hívnak).. :-)
21. ebba518fdb (válaszként erre: 18. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 13:48
én is "rásegítettem" egy kicsit a dologra Ákosnál, mert olyan érzésem volt, hogy cicizne is meg nem is.. ha cicizett akkor türelme nem volt már hozzá, de amúgy meg hiányzott neki.. ebből kifolyólag sokat "kínlódott" látványosan.. mikor leesett a tantusz, hogy "menne is maradna is" helyzetbe került, a cicizéseket egyre inkább "kicseréltük" más egyéb kellemes elfoglaltságokra, így egyre többször eszébe sem jutott a dolog.. :-)
20. ebba518fdb (válaszként erre: 17. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 13:43

Matyi 18 hónaposan, mert terhes lettem Ákossal, és valahogy onnantól már nem igazán kellett neki.. :-) Ákos is 18 hósan, neki meg már nem volt tovább türelme, mert annyi mindenről "lemaradt" volna, hogy inkább abbahagyta.. :-) de a ami napig cicimániás.. :-) mindig hozzábújik elalváskor, köszön "nekik", hogy "sziaaa cici" de szopizni már nem akar.. :-D

az első babánál én is sokat stresszeltem ez miatt, mert látszólag, csak az én fiam "nem aludt normálisan".. utálta a babakocsit, csak addig aludt benne, amíg mozgásban volt, a kiságyában sem igazán szeretett aludni, úgyhogy bár sokan megszóltak érte, de hagytam cicin elaludni.. :-) így legalább aludt.. :-) aztán ahogy nőtt, úgy hagyta el ezeket a "rigolyákat" is.. :-) Ákosnál már senki nem tudott megingatni, az elejétől mindent úgy csináltam, ahogy ő igényelte.. :-)

19. erababa1111 (válaszként erre: 18. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 13:37
ja, és tetszett a "fogamzásgátlós" dolog! :)))
18. erababa1111 (válaszként erre: 17. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 13:36
nálunk most volt a leválasztás (másfél évesen), de simán ment, semmi gond nem volt. Gergőm szerintem addig szopizott volna, míg csak lehet, de már kevés volt a tejem, s csak "nyugtatónak" használta a cicit esténként. én ezért gondoltam a leválasztásra.
17. ce53b9ff5e (válaszként erre: 8. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 13:32
köszönöm , mostmar nem stresszelek..annyit.Maguktol levalasztodtak a fiuk?Mikor:)?
16. ebba518fdb (válaszként erre: 14. - Erababa1111)
2010. ápr. 6. 13:14
Ti is nagyon helyesek vagytok.. :-) a kis királyfid pedig tündéri.. :-)
15. erababa1111 (válaszként erre: 9. - Palenkas)
2010. ápr. 6. 12:48

Kitartás! Mindig változnak a Manók, az alvásuk is megérik egyszer. Az álmok tényleg sok problémát tudnak okozni, hiszem most (is) abban a korban van, hogy elég intenzíven fedezi fel a világot.

A bocis kép nagyon aranyos! :)

2010. ápr. 6. 12:44
Morca! Nagyon helyesk a fiaid. Nagyon hasonlítanak egymásra, mint két tojás! :)
13. erababa1111 (válaszként erre: 7. - Gatto4)
2010. ápr. 6. 12:38

Igen, de nem mindegy, hogy mennyire tesszük tele a pocit! 13 hósan nálunk is működött a dolog, hiszen még intenzíven ciciztünk. Kb. 3 hete hagytuk el a cicit teljesen, így az alvása is megváltozott. Eddig cicin aludt el, most magától az ágyában 2,5 dl tej után, sok mocorgással. Most új a helyzet, s újra kell tanulnia az elalvást egyes egyedül (persze mi is a szobában vagyunk).

Nem utálunk! Szerencsések vagytok, s inkább irigység lehet bennünk. :)

12. ebba518fdb (válaszként erre: 9. - Palenkas)
2010. ápr. 6. 12:36
a nagyobbik fiam pont ilyen volt.. :-) két éves kora után látványosan javult a helyzet.. :-) mostanra már a legtöbb éjszakát átaludja, igazából csak pisilni kel fel néha, amúgy ágyút is lehetne mellette "sütögetni".. :-)tényleg fárasztó, a nem alvásos időszak, de nem tehetnek róla.. :-)
2010. ápr. 6. 12:34

Köszi a hozzászólásokat! :)

Igazából nem aggódom az ébredések miatt, csak azt szeretném, ha nyugodtan tudna aludni.

Nagy igazság, hogy ha rátalálok egy gond megoldására, nem sokáig működik, mert újabb tényező szól bele a dologba... de ezért vagyunk ANYUKÁK, hogy megoldjuk őket! :)

10. ebba518fdb (válaszként erre: 7. - Gatto4)
2010. ápr. 6. 12:32
dehogy utálunk.. :-) minden gyerek más.. :-) temperamentum kérdése is ez a dolog.. :-) a fiaim ezerrel pörögnek egész nap, ha nem is mozgással éppen, de az agyuk akkor is pörög tovább.. :-) ezért is nyugtalanabb az éjszakájuk.. :-)
2010. ápr. 6. 12:31

Kisfiam 14 hónapos, igazából egyetlen éjszakát sem aludt még át. 6 hónapos koráig szopott éjszaka meg hajnalban is, aztán már csak hajnalban. Átlagban hatszor ébred fel, ilyenkor felsír, s ha rögtön odamegyek, visszaadom a cumit, vagy adok inni, akkor rögtön visszaalszik. Az orvos szerint anyahiányzása van, valamint a nappali intenzív felfedezéseket álmodja vissza, s ezért ébred. Egyébként az egészet rendszerben csinálja, mert mindig periodikusan óránként, az alvási periódus rem fázisában ébred fel. Fél 9-kor teszem le, kb 5 perc alatt elalszik, reggel 7-8 között ébred fel, nappal egyszer alszik déltől 2-3 órát, van, hogy kevesebbet. Már mindent megpróbáltam, de fel kellett adjam, ez van, majd megérik az alvása, és akkor végigalussza. Biztos vagyok benne, hogy lesz majd olyan is, hogy alig bírom kiverni majd az ágyból.

Szerencsések azok az anyukák, akiknek gyermeke végigalussza az éjszakát, nem is tudják mennyire. Mert nagyon fárasztó, de hozzá lehet szokni.

8. ebba518fdb (válaszként erre: 5. - Ce53b9ff5e)
2010. ápr. 6. 12:30
mindkét fiam cicimániás volt, leginkább azon aludtak el.. :-) most már cici helyett összebújunk.. :-) hidd el a cél szentesíti az eszközt és nem véletlen, hogy így érzik magukat a legjobban.. :-) ne stresszelj, csináld csak úgy, ahogy nektek jó.. :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook