Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az Egyetlen Igazi fórum

Az Egyetlen Igazi (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az Egyetlen Igazi

1 2
2007. máj. 26. 10:02

Sok kedvenc gondolatom van József Attilától:


(Az én szívem)

Az én szívem sokat csatangolt,

de most már okul és tanul.

Aki halandó, csak halandót

szerethet halhatatlanul.



(Éva vigyázz)


Éva

vigyázz, magadat nagyon

el ne takard az eszeddel,

játsszd ami vagy- ne túlozz

meglásd megkeres

Ádám

19. pixyes
2007. máj. 25. 11:00

Sziasztok!

Virgilius! Örülök, hogy van aki egyetért velem ... :))

A legendák pedig... ezt szerintem csak J. Attila tudja, hogy hogyan halt ő meg ... Más soha nem fogja megtudni :)

Bár szerintem ettől független hogy micsoda iszonyatosan jó versei voltak... nem célunk vitatni az életét és a halálát, csupán élvezni a műveit! :)


Rika!

Igen, ilyesmire... De akkor volt ő az igazi, ha ez a kötődés és megérzések a kapcsolat múlásával sem tompulnak el teljesen.

Még mindig eszedbejut sokszor, s elgondolkodsz rajta, hogy vajon mi lehetett volna. Eszedbejut az illata... attól függetlenül, hogy valaki mással nagyon boldog vagy és azt a valaki mást is szereted... csak nem... mert úgy nem tudsz már senkit :)

18. rika (válaszként erre: 11. - Pixyes)
2007. máj. 25. 09:13
arra az érzésre gonolsz amikor megérzed messziről ha történik vele valami? Volt ilyen érzésem az akkor Igazival (együtt is voltunk 2évig). Én suliba voltam amikor a melohelyén átfúrta a kezét egy fúróval, én meg olyan zaklatott lettem egyik pillanatról a másikra, hogy el kellett kéretőznöm mondtam a tanáromnak, hogy haza kell mennem, mert valami történt. Amikor mentem haza összetalálkoztam a párommal a buszon és akkor láttam, hogy a keze be van kötve. Kérdeztem tőle, hogy mi történt és mikor, és akkor állt össze a kép, hogy ez volt a megérzésem.
2007. máj. 25. 08:22

Hát kellenek a legendák... :) De az az igazság, hogy bármilyen optimistának is tűnt abban az időben, akár borderline, akár skizo volt (akár más), mindenképp egy instabil valaki, és simán elborulhatott az agya ott a sínek mellett. :(((

Én is nagyon szeretem egyébként a verseit. :)


Pixyes, tetszett, amit írtál az "Igaziról" :) Egyetértek nagyon. :)

16. pixyes (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 23:48

Nekem volt egy nagyon jó magyartanárom, aki azt mesélte, hogy valahova sietett és nem akarta megkerülni a tehervonatot, amire épp akkor fejezték be a pakolást, s bújt át a vagonok között. Majd a vonat hirtelen megindult, s ott a vonaton (nem értek hozzá) valami lógó izé fejbevágta, s leszakította az egyik karját. S így halt meg ...

:(


Szerintem akkor is fantasztikus ember volt.


Jójó, Flórának furcsa leveleket írt, de engem akkor is elvarázsoltak a versei... :)

15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Pixyes)
2007. máj. 24. 20:41

Allitolag nagyon remenykedo es optimista volt elete utolso heteiben, nem engedett az ongyilkossagra semmi kovetkeztetni, igy elofordulhat, hogy baleset volt, s nem ongyilkkossag (csak setalt a sinek menten es elesett). Anno igy hallottam.

Barhogy is volt, nagyon nagyon sajnalom, az elete, nehezsegei, szeretetehsege miatt.

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Virgilius)
2007. máj. 24. 20:36
Ezt en is olvastam, de ez szerintem is egy divat most, hogy akire lehet, rahuzzak. Mindenesetre jo par evtizeden keresztul a paranoias skizofrenia mintapeldaja volt es utolag mar nem hivhatjak be szegenyket allapotfelmeresre. :(
2007. máj. 24. 19:11
Az 1-etlen Igazi IGAZ ! Nehany emberre ! Ertsd alatta : hogy x-fiu csak y-lanyal kepes elkepzelni az ELETET ! Ha , nem jön össze ? ! Akkor nem lettezik ezeknek a kulönleges szemelyeknek senki mas , egy egesz eletre ! pl modern - Tereza .....de, akad több mas pelda is .
12. pixyes
2007. máj. 24. 19:01
Másrészt pedig mindenki, akit megismersz és beleszeretsz... mindig mindegyiket egy kicsivel jobban, másként szereted mint az előzőt. És amikor megtaláltad az Egyetlen Igazit akkor a következőnél jössz rá, hogy már nem működik, hogy mindnekit kicit jobban szeretsz ... ill. jobban kötődsz ... :)
11. pixyes
2007. máj. 24. 18:59

Ejj... az előbb írtam egy HSZ-t. Nme tudom hova lett :))


Egyetlen igazi alatt én mást értek. Nme zat, akivel leéljük az életünket, boldogság, gyerekek, stb.

Boldog bárkivel lehetek!!! Ez csak az egyéntől függ...

De az egyetlen igazi nagy ő csak egyszer jön el. És nem kell megtatani... a karmikus kapcsolat, ami valami túlvilági. Nem tudod hova tenni az egészt.

Lehet, hogy csak egyszerbeszélgettél vele életed során, lehet, hogy melletted van és a legjobb barátod. Mindenki megtalálja egyszer, s többnyire nem maradnak együtt, sőt lehet, hogy sosem...


Én zsenge korom ellenére voltam olyan szerencsés, hogy megtaláltam. Félszavakból értettük egymást, az idő repült, ha együtt voltunk ... a mindenem volt, olvastunk egymás gondolataiban, egyezett minden... a mindene voltam.

Azt gondoltam, a telepátia hülyeség .. és nem... működött. Több 100 kilóméterről is nagyon jól tudtuk a másik mit gondol.

Tipikus Ádám-Éva eset (oldalborda).

És egyszer mindenki megtalálja. Lehet, hogy élete végén, lehet az elején .. de egyszer megtalálja.

Ami nem jelenti, hogy együtt is lesznek!


Én sosem voltam vele együtt... és már nem is leszek. Túl messze van :)

De mással is boldog leszek :)

10. rika
2007. máj. 24. 14:49
Én nem is tudom, hogy nevezzem a mostani páromat. Volt egy igazi már az életemben és azt hittem ő az Egyetlen Igazi, de most úgy tűnik ő csak igazi volt és a mostani párom az Egyetlen Igazi. Remélem ő már marad örökre.
2007. máj. 24. 14:08
Ez igazán szép!!!
2007. máj. 24. 13:57
én nem hiszem hogy ez igy ebbe a formába igaz lenne szerintem csak be beszéljük magunknak meg a külvilágnak hogy ö az a bizonyos nagy ö és mégis csalodás a vége rend szerint nem kell hogy nagy ö legyen csak ö legyen és mindig ölegyen
2007. máj. 24. 13:15

Az, hogy József Attilának neurológiai vagy pszichiátriai problémái voltak e, az tulajdonképpen ma sme ismeretes. Cska tapogatóznak igazából.

A skizofréniára van a legnagyobb gyanú mondjuk ...

Az pedig, hogy öngyilkos lett e. Erről nekem mást meséltek a magyartanáraim. MInd3 ;)

Dehát ki tudja..


De ez mind nem változtat azon, hogy kitűnő, remek verseket írt!!!

És én mindegyikkel tudok azonosulni.

Pedig nem pszichopatának, hanem pszichológusnak készülök ;)

6. virgilius (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 08:32
Aktuális elméletek szerint nem skizo volt, hanem borderline. (Manapság ez a divatos kórisme...) De ez a történtek fényében lényegében mindegy.
5. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - Chrisné)
2007. máj. 24. 07:52

Szerencsetlen paranoias skizofren volt, milyen lett volna?

Ha ma elne es kezelnek, talan nem lenne ongyilkos es csodalatos koltemenyekkel lenne a vilag gazdagabb. Ahogy Ady is ha ma elne, nem kellene a szifiliszbe belehalnia. :(

2007. máj. 24. 07:51
Szerintem is létezik.Sokféle érzés van az életünk során,hoszen egyféleképpen nem tudunk mindenki iránt érezni.De eljön az a pillanat amikor rájössz, hogy ez valami más és különleges,ezt csak az iránt a bizonyos iránt tudod érezni.
2007. máj. 24. 07:41

Létezik! Ez nem feltételezés, csupán csak annak, aki még nem tapasztalta.

Létezik olyan, aki fontosabb mindennél, akit magadnál is jobban szeretsz, akiért mindent megadnál, az egyetlen, aki előtt teljességgel kitárukozhatsz és ő viszont...


J.A. egyébként szerencsétlen, vívódásokkal teli, nemnormális volt! Ha itt élne közöttünk, valószínűleg nem tisztelnéd annyira.

2007. máj. 23. 22:32
Egyik kedvencem József Attila, s különösen a mellékdal...
2007. máj. 20. 17:12
Természetesen mindenkit érdekel, hogy létezik e az a bizonyos nagy Ő. Valószínűleg a feltételezés, a szállóige nem véletlenül örvend ekkora népszerűségnek, hiszen nap, mint nap használjuk ... de miért? Igaz?

Ugrás a teljes írásra: Az Egyetlen Igazi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook