Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az E-on-nak akartam bemondani a mérőóraállást, de azt mondta a gép, nem tudja elszámoló számlaként rögzíteni. Tudja valaki miért? fórum

Az E-on-nak akartam bemondani a mérőóraállást, de azt mondta a gép, nem tudja elszámoló számlaként rögzíteni. Tudja valaki miért? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 8. 15:34
vagy nincs épp éves leolvasás nálatok?? mert akkor nem fogja rögzíteni. várja,hogy a leolvasó vigye be a kódjával az állást (e-onnál dolgoztam)
2011. jan. 5. 12:27

Szia!

Én is jártam már így, hogy nem akarta befogadni a bediktálást a rendszer. Ennek 2 oka lehet, vagy hogy nem az óraállás jelentésre megadott pár napos időintervallumban próbáltad, vagy pedig az, hogy abban a hónapban már volt óraállás jelentve.

Nekem 27-e +5 nap lehet jelenteni, és pl nov.ben 1-jén jelentettem,(az okt-it)de nov 30-án nem tudtam a nov-it bejelenteni, mikor már sokszor próbáltam, felhivtam az ügyintézőt, és erre a válaszra jutott. (A rendszer 1 hónapon belül csak egy dátummal tud adatot elfogadni, és rögziteni.) úgyhogy a nov-it így csak dec.1-2-n lehetett volna.de mi abban maradtunk, hogy akkor nem, hanem majd dec végén - 31- előtt jelentek, és 2 havi fogyasztás lesz a számlán.)Hurrá, igy elég lesz kiköhögni az árát, de, hát ez van.-

2010. júl. 2. 22:29
ja, és a lényeg:valószinűleg nem jó időintervallumban diktáltál, és ekkor már a rendszer nem fogadja el a mérőállásodat, mert ő már generált rá egy számlát.
5. lilllu (válaszként erre: 1. - Sztolyka)
2010. júl. 2. 22:27

Szia!

Remélem tudok segíteni.Tudni kell, hogy éves vagy havi elszámoló vagy.Amit írtál az alapján arra következtetek, hogy havi elszámoló vagy. Ez azt jelenti, hogy meg van szabva egy időpont amikor diktálhtasz +/-5 nap amikor még diktálhtasz. ha nem ebben az időintervallumban fogsz diktálni, az e-on rendszere automatikusan generál számodra egy számlát egy becsült értékről.

remélem tudtam segíteni :)

2010. máj. 12. 19:43

Pont tegnap regiztem náluk és kipipáltam,hogy elszámoló számlát kérek.

Remélem küldik majd.

3. era001 (válaszként erre: 2. - Sztolyka)
2010. máj. 4. 13:32
én is bemondás alapján fizetek és múlt hónapban bementünk mert nekünk sem fogadta el a gép a bemondást. A hölgy akkor azt mondta, hogy minden hónap 9-13-a között lehet ezt megtenni.Ezt most változott meg.
2. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - Sztolyka)
2010. máj. 4. 13:26
Vagy a szerződéseden van rajta, vagy kaptál egy külön értesítőt, hogy hányadikáig kell bemondanod. Minden körzetnél más időpont van.
2010. máj. 4. 10:45
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook