Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyatej véd az elhízás ellen fórum

Az anyatej véd az elhízás ellen (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. okt. 30. 07:26
A mértékletesség a fontos. Az elhízás bizonyos fokig genetikai okokra is visszavezethető.
2008. jún. 15. 11:06
Nem.
2007. júl. 6. 12:15

Az anyatejes baba is el tud hízni, ha túleteik.

A mértékletesség itt is fontos.

2007. júl. 6. 12:13
Az én véleményem az, hogy nagyon sok anyuka van, akik ha kell, ha nem mellre teszik a babájukat.Az én kislányom 2 hónapos és szopizik. Orvosi utasításra most kevesebbet szabad ennie, mert sajnos elég mértéktelenül evett, volt, hogy 40 percig is, mert én ugye igény szerint szoptattam. Sajnos emésztési gondjai lettek a sok evéstől, nagyon fájt a hasa.Most kevesebbet eszik, 20 percet, és sokkal kiegyensúlyozottabb, fejlődik szépen.Ha a baba nem tudja mi a mérték, akkor nekünk kell tudni azt. Túl lehet etetni anyatejes babát is.
2007. jún. 11. 20:02

Hmmm, én szoptatáskor még két kilót felszedtem...:-/

De lassan elindult lefelé. Aztán 78-on megállt, majd amikor kényszerből abba kellett hagynom a szoptatást, ismét megindult lefelé. Most 73 körüli vagyok. Szerintem mindenre akad ellenpélda...

2007. jún. 11. 19:57

Én mind a két gyermekemet szoptattam. A két szülés után összesen négy tejtestvérünk lett, mert annyi tejem volt, hogy naponta még 8 dl-t tudtam másnak adni. Az első hónap után már visszanyertem a régi alakomat.

Ha most megnéznétek 18 év után már van mit fogni rajtam, hogy enyhén fejezzem ki magam.

A gyermekeim picinek és most kamaszként is egyaránt vékonyak.

2007. máj. 27. 07:43
Szerintem sem az anyatej befolyásolja a dolgot. Az unitesóm kisfia még egy éves kora után is kérte estére az anyatejet, igaz napközbe már rendes kaját evett mégis kicsit már el van hízva. A barátnőm kisfia viszont csak pár hónapig szopizott mégis nádszál vékony.
2007. máj. 26. 12:11
Én anyaától beszerzett infók alapján 10 hónapos koromig anyatejen éltem, kizárólag, mert rengeteg teje volt. És nagy pufi baba oltam..most meg nagy pufi felnőtt vagyok. Sosem kaptunk édességet, egyoldalú táplálékot, nem volt nasi, chips...stb. És mégis. A húgom alig szopizott, sokat evett már ovitól, ettől függetlenül nádszál karcsú, mint ahogy mindkét szülőm.... vicces, hogy én kimaradtam a szórásból. :DD
4. Zsu77 (válaszként erre: 2. - F72d419d5f)
2007. máj. 26. 10:18

Az én kicsim 2 hónapos kora óta tápszeres, mert a gyulladt, gennyes tejemtől emésztési problémája, ill. tejallargiája lett. Ma 11 és fél hónapos hatalmas baba. Nemcsak súlyra, hanem hosszra is. Eloszlik rajta, így formás igazi nyömöszölni való. Ennek semmi köze a tápihoz, mert 2 ismerősöm picije még mindig szopizik (persze már esznek mást is), de még az enyémnél is nagyobbak, súlyra.

Én picinek szopiztam és óriási baba voltam, mára majdhogynem sovány vagyok. Az alkat, mint minden egyéb genetikai adottság. Persze elronthatjuk a sok édeséggel, szénhidráttal, egyoldalú táplálkozással stb., de a hajlam a hízásra (fogyásra) már születésünk előtt bennünk van.

3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - F72d419d5f)
2007. máj. 26. 08:19

Én is csak erre tudok példát!

Az én gyerekeim sem voltak anyatajesek,mindíg volt valami ami miatt 2-3 hónap után kénytelenek voltunk,tápszert venni.És vékonyak,pedig eszenek rendesen.Úgyhogy ezt butaságnak tartom.

Nem hinném ,hogy ezzel kellene az anyatej mellett kampányolni.

Az anyatej a legjobb,mindent megtettem,hogy szoptatni tudjak,de soha nem sikerült félévig sem.

2007. máj. 26. 08:12
Erre azt tudom mondani hogy az én két gyerekem sajnos nem szopizott mert nem volt tejem mindketten vékonyak,viszont ismerek olyat /nem egyet/ akik több hónapig szoptatták a gyereküket és most el vannak hízva ill.súlyfeleslegük van
1. Hoxa
2007. máj. 25. 13:27
Amerikai kutatók felismerték, hogy az anyatejben nagy mennyiségben van jelen az adiponektin nevű fehérje, ami védelmet nyújthat az elhízással szemben.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook