Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 5 hónapos babám ébren etethetetlen... fórum

Az 5 hónapos babám ébren etethetetlen... (beszélgetős fórum)


1 2
17. debics
2014. szept. 18. 22:19
Negativ elmeny lehet Nem tudom. Mire gondolsz?
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Debics)
2014. szept. 18. 22:18
Napközben akkor nem is eszik? Teát iszik? Lehet hogy csak szomjas. Próbáld meg hogy egy étkezést kitolsz.
2014. szept. 18. 22:17
A gyakori szopitól csak növekszik a tej mennyisége. Ha kétóránként eszik 60 ml-t, akkor meg folyton alszik? Nem értem, de ha így is van, közel 800 ml-t így is eszik, nem minden gyerek tartja az 1,25-ös szorzót ha már duplázott, kevesebb is elég nekik. Persze jó lenne, ha legalább három órát kibírni, főleg éjszaka... Ha nappal eszik normálisan, egyáltalán nem biztos, hogy éjszaka nem fog ébredni, pláne ha pl. cumit nem fogad el. A Másodikom pl. nem fogad el, így éjszaka a cicivel altatja magát vissza, sokszor... az Elsőm elfogadta a cumit, vele ebből a szempontból könnyebb volt az éjszakai alvás, Ő tényleg csak az evésért cicizett éjszaka.
14. debics
2014. szept. 18. 22:17
Így egyszer a Nagy sirasba amikor nagyon ehes volt elaludt gondoltam itt az alkalom es lass csodat evett rendesen. Bar ha rendesnek lehet mondani hogy egy Oran keresztul szopizik. Tehat masfel honap kinlodas utan hat hetes koratol 3 honapos koraig így kilyukadtunk az alometetesnel. Arra Nem gondoltam hogy azert ne enne mert túl kivancsi volna hisz 6 hetes volt amikor elkezdte hogy egyre kevesebbeket evett.
2014. szept. 18. 22:11
Esetleg nem volt negatív élménye ébrenlét alatt miközben szopizott, és ezért utasítja el? Még az lll.hu-n az elsőnél olvastam, hogy hangoskodás, vagy anyuka felkiált, stb... annyira rossz élményt jelent számukra, hogy képesek emiatt elutasítani a cicit.
12. debics
2014. szept. 18. 22:08
6 hetes volt amikor elkezdett orankent enni. Gondoltam novekedesi ugras ok kibirjuk. Egy Ido utan atalltunk 2 orara gondoltam Nem lesz gond. De akkor is csak 60 -kat evett. Probaltunk visszaallni az eredeti haromra semmi eredmeny. Szoval szopizott fejtem tomtem. Errol szolt a apom. Valamint Kb 2 hetente apad a tejem így volt hogy tapszert próbáltunk meg kiegessitesnek de szinte eredmenytelenul.
2014. szept. 18. 22:08
Nem próbálod túl gyakran mellre tenni? Lehet tényleg nem éhes, ha elalvás előtt 270-et benyal! Az rengeteg, gyakorlatilag, ha négyszer eszik egy nap, már úgymond eleget evett. Nyilván jobb lenne, ha gyakrabban enne kevesebbet a folyadékpótlás miatt. Elkezdheted a hozzátáplálást is, és akkor hátha úgy eszik nem félálomban, a szopi meg marad a nappali alvások előtt, meg este és éjszaka.
2014. szept. 18. 22:05

Nem tudom ezzel mi a baj, ezen a korszakon gyakorlatilag minden baba átmegy, ki könnyebben, ki nehezebben. Annyira érdeklődnek a környezetük iránt, hogy "nincs idejük" a szopira, így valóban éjszaka, vagy elalvás előtt szopizzák meg a napi "penzumot", mivel tényleg ragyogó a súlya, így nincs miért aggódnod. A gyakori ébredés lehet a mozgásfejlődése és fogzása miatt is, egyáltalán nem biztos, hogy azért mert éhes lenne. Ha a melledben ennyi a tejed, és ilyen szépen kiszívja felesleges a fejegetés, pláne a tápszerezés, mert cumizavart okozol Nála, azonkívül az anyatejes gyerekek nem is igen eszik meg a tápszert, és a hozzátáplálás is nehézkesebb, mert a tejcsihez vannak szokva.


Amit meg tudsz próbálni a teljesen sötét szobában történő szoptatás, vagy kendő alatt, hogy az ingereket lecsökkented, így hátha kénytelen lesz a cicizésre koncentrálnia.


Én átmentem ezen az elsővel, a másodikom képes bárhol enni, bár igaz ő is szeret álmában habzsi-dőzsizni, nappal szerintem (mivel nem mérem mennyit eszik) csak gyorsan letudja a témát, hisz "annyi a dolga" :).


Ha ki tudsz tartani, akkor pár hónap és megszűnik ez az állapot, fogja még a pólódat húzni úton-útfélen egy kis cicikéért:).

2014. szept. 18. 21:58
De akkor eszik tulajdonképpen, mert a súlya nagyon szép (bár nem tudom, mennyivel született). Nem lehet, hogy te is egy túlontúl aggódó anyuka vagy?
2014. szept. 18. 21:58
Nem fogad el tapszert cumisuvegbol. Par korty utan abbahagyja. Picinek valamennyiket bele lehetett gyilkolni de folyamatosan sirt. Most már szajzar. Lefej anyatejet is cask Kb egy ora alatt tudok beleeroltetni max 50 60 milit ami Kb 1 1.5 orara eleg szoval egesz nap etethetnem. Elkezdtem a hozzataplalast orvosi javaslatra 3 hosan de semmi eredmeny. Szajzar siras kikopi es hasonlo reakciok.
2014. szept. 18. 21:49
De ha nagyon melyen alszik akkor felrenyel. Nem is kicsit vagyok ideges már az egesz helyzettol.
2014. szept. 18. 21:47
Bocs 270 et akartam irni
2014. szept. 18. 21:46
Cask szoptatom mert Nem hajlando a tapszert elfogadni bar azt almaban még Nem probaltam. 8 es fel kilo így barhova megyek hulyenek neznek ha azt mondom hogy nem eszik. De ez mind azert van mert már bocs a kifejezesert eszetlenul megeszik mindent a cicimol ami benne van. Ha 100 van annyit ha 70 annyit. Bar az utobbi idoben már itt is romlik a helyzet hisz ahogy no egyre eberebben alszik.
2014. szept. 18. 21:43
Mi az, hogy nem ébren eszik? Nem nyel így félre? Szopizik, vagy tápszer?
2014. szept. 18. 21:34

Huhh, ez eleg nehez dolognak tunik...

Mit eszik/ miket "felalomban? Es hogyan es mennyit? Sztem a doki es a vedono addig nem fog beleszolni, amig a kicwi gyarapszik, az bizti.

Mikor kezdted a hozzataplalast vgy hol tartotok,mert ez igy keves info :)

2. angelic smile (válaszként erre: 1. - Debics)
2014. szept. 18. 21:32
Milyen súlya van most a babádnak?
2014. szept. 18. 21:23
5 hós babam csak felalomban hajlando enenni.Kb hat here's kosaban kezdodtek a problemak. Egyre kevesebbet kevesebbet evett es harom honapos koraban az alometetesnel kotottunk ki. Az orvos sem a vedono Nem tuljdonit neki jelentoseget mert a sulya no es fejlodik. De kozben kikeszul az egesz csalad. Kerlek aki hasonlo helyzetben volt van adjon tanacsot merre van a kiut.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook