Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ayres terápia - Okosító torna? fórum

Ayres terápia - Okosító torna? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 18. 20:25
Teljes káosz a fejembe ,most akkor mi lenne a jó ? TSMT kerestem találtam is már csak az időpontra várok , a probléma az a beszéd , kötött mozgás , figyelemzavar ....
27. t_marcsi (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2013. máj. 18. 18:32
A kisfiam egy másik terápián jár párban egy kisfiúval. Az én kincsem impulzív, hangos, akaratos, irányító személyiség, akinek minden azonnal kell. A másik kisfiú csendes, visszahúzódó, megfontolt pasi. Tökéletesen kiegészítik egymást. Az én kisfiam nyugodtabb lett, sokat segít a párjának, a másik kisfiú pedig megnyílt, és "felpörgött", elfogadja a segítséget, és gyönyörűen játszanak együtt. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó hatással lesznek egymásra :)
26. t_marcsi (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2013. máj. 18. 18:30

Nekünk sok volt, és nem jelentett átütő sikereket. Az AIT volt az, ami nálunk szinte egyik napról a másikra látványos eredményt mutatott a SIT-tel, és logopédussal kombinálva. Fél év alatt kicsit több mint 1 évet hozott be. 3,5 évesen kb. 2 éves szinten volt, most 4 éves, még kb. 8 hónappal van lemaradva a kortársaihoz képest... azért nem mindegy :)


NEkünk a legnagyobb bajunk az volt, hogy nem szeretett benne bizonyos feladatokat, és mindig sírt, hogy hagyjuk abba, mert neki az nem jó. A második terápia végére a viselkedése teljesen megváltozott, irányíthatatlanná vált, brutálisan tiltakozott a torna ellen. A SIT-et az első pillanattól kezdve élvezi, szívesen megy, meséli miket játszottak, és kéri, hogy itthon is játsszuk. Szóval nekünk ez vált be. Vannak ismerőseink, akiknél a TSMT ragyogóan működik. Ezért írtam, hogy mindenkinek más válik be, hiszen nincs két egyforma gyerek, nincs két egyforma gubanc, ami a tornát indokolja, így ez teljesen egyénfüggővé teszi a fejlesztéseket is. Az elmaradásokban/eltérésekben nincs sablon. Minden gyerekhez megvan a kulcs, amit a fejlesztő és a szülő közösen kell hogy megtaláljanak, és a gyerek szárnyalni kezd. Én ebben hiszek.

25. trapiti (válaszként erre: 24. - T_marcsi)
2013. máj. 18. 18:27
Igen, én is nagyon pozitívnak látom a hatását, igaz nálunk nem a beszéd volt a probléma. Az én lányom párban jár egy kisfiúval, akinek dadogás miatt javasolták, ő is nagyon szépen alakul :) Az én lányom meg sokat lassult mellette, mert ki kell várnia amíg a másik is elmond dolgokat :)
24. t_marcsi (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2013. máj. 18. 18:25
Nálunk is Ayres közben vannak feladatok is, pl kalapálós játékot játszanak, rajzolnak, memóriáznak, szóval tényleg amit a kisfiam szeretne. Minden egyes játékot Ő választ ki, szól ha elég volt, kiválasztja a következőt, a végén pedig megbeszélik, hogy melyik játék tetszett a legjobban, és melyik legkevésbé. Nálunk a beszéde gyönyörűen alakul, a finommotorikája is, és a viselkedésére is hatással van.
23. trapiti (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2013. máj. 18. 18:23
A TSMT szerintem beszédindításra, "lökés" gyanánt nagyon jó, főleg a 3 év körüli gyerekeknél, amikor még viszonylag passzívak a gyakorlatok (ilyenkor még jobban is hasonlít az Ayres-re). Hosszabb távon nekünk kevés volt, ill. nem volt maradandó az elért eredmény. A másik gondom az volt vele, hogy ha végigér a gyerek a feladatsorokon, akkor akárhol is tart azt mondják, vége a terápiának, nincs tovább mit adjanak neki...
22. trapiti (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2013. máj. 18. 18:20
Nálunk az Ayres az alapozóval kombinálva megy. Éppen azért javasolták nekünk is, mert az alapozó egy kötöttebb dolog, ott teljesítenie kell a gyereknek, heti 2xa.5 órában elég keményen megdolgoztatják, még ha játékos formában is és a gyerekek is élvezik, de mégiscsak követlemények vannak. A kettő közötti napon Ayres-re járunk ami sokkal lazább, nincsenek elvárások. Ayres-ből is többséle irányzat van (eredetileg ez egy pszichoterápiás módszer ha jól tudom) vannak szakemberek akik mozgásfejlesztésként használják, mi egyéb dolgok miatt kifejezetten olyat kerestünk aki a pszichoterápiás vonulatot helyezi előtérbe. Itt a mozgásos feladatok közben nagyon sokat beszélgetnek is, akihez jár a lányom, ő pszichológus és gyógypedagógus is.
2013. máj. 18. 18:15
Egyébként mi itthon is minden nap Ayresezünk, csak nem úgy, mint egy szakember. A szakember megmondta és megmutatta miket csináljunk itthon, és azt napi szinten csináljuk (nálunk a palacsintázás, hintázás, és lökdösődés most az, ami előtérben van).
20. t_marcsi (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. máj. 18. 18:14

A hasonlóság az eszközökben van, mindkettőben vannak ugyanolyan eszközök, de az Ayres eszközkészlete sokkal fejlettebb. Ebben tényleg mindent de mindent felhasználnak amit csak lehet. A legnagyobb különbség, hogy a TSMT egy adott feladatsor bizonyos számú ismétlése, mindig ugyanazt kell csinálni, az Ayresnél pedig a gyerek választ, hogy mit hányszor, milyen sorrendben szeretne, vagy szeretne-e. Itt semmi kényszer nincs, tényleg mindent a gyerek irányít. A mi SIT terapeutánk azt mondta, hogy ez azért jobb, mert a gyerek választ a képességeinek megfelelően eszközöket, és azokat a mozgásformákat választja ösztönösen, amikre szüksége van, ha az adott területnél már nincs probléma, akkor továbblép, és mást keres. A TSMT-nél rá vannak "erőltetve" mozdulatok, sokkal direktebb az egész. Kicsiknek általában az Ayres-szel kezdenek, utána jön a TSMT, és ezután az alapozó terápia (legalábbis én így tudom). Mi fordítva kezdtük, a TSMT-vel, de a második feladatsor közepén "szétesett" a gyerek, sok volt neki. A SIT-et viszont kimondottan élvezi, és nálunk még inkább látom a hatását mint a TSMT-nek. Persze mint minden, ez is gyerekfüggő, egy biztos, mindegyik hasonló típusú terápia nagyon jó, csak meg kell találni azt, ami a gyereknek a legjobb.


Bocsánat, hogy a Te hozzászólásodra reagálok, nem okoskodásnak szánom, mert teljesen igazad van.

19. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2013. máj. 18. 18:09
Egyébként tényleg Ayres és nem Írisz, vagy más néven SIT.
18. baumann (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. máj. 17. 22:09
:) Valamit muszáj ...
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Baumann)
2013. máj. 17. 22:04
Vidd csak erre a tornára, a 3 hónapos nyári szünet elég hosszú, ne maradjon ki. Most nagyon szenzitív időszakban van a gyermek, most kell az idegrendszerét fejleszteni célzott terápiákkal (tornákkal)
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Baumann)
2013. máj. 17. 22:03
Ayres. Nem viccelek, tényleg ez a neve.
15. baumann (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. máj. 17. 22:02
:) Na abszólulte nem vagyok jártas benne , még ! De ez a TSMT nincs ingyenesen ?? Felvettek minket a beszédjavítóba tornára mint beszédindító torna ,de hogy mikor kezhetjük azt nem tudják a nyári zárás miatt lehet,hogy cak ősszel ! Ott ajánlották ezt az Írisz fejlsztést hogy ez kéne pluszba ....
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Baumann)
2013. máj. 17. 22:00
más eszközök, más hatásmechanizmus, más megközelítéás , de természetesen van köztü hasonlóság
13. baumann (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2013. máj. 17. 21:58
TSMT -találtam itt a hoxán :)) Igen azt említették nekem is hogy az Ayres- Írisz torna az szinte ugyan az mint amit a TSMT ad vagyis ez első feladat sorok ....
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Baumann)
2013. máj. 17. 21:54

Ayres terápia -helyesen.


Járjatok, nagyon hasznos lesz! Vagy ha TSMT-t találsz, akkor az még jobb!

2013. máj. 15. 23:07
Októberben lesz 3-éves a kisfiam és a fő az a halandzsa szöveg , de azt folyamatosan néha egy egy szó de kevés :( Van aki azt mondja rá ér ,de ez nem igaz minnél elöbb annál jobb ,és látom szenved hogy nem tudja magát kifejezni úgy hogy értsük , és okés még nem olyan idős de inkább most kezdjük el ,mint 2 év múlva jönnek hogy tornáztatni kell ! És a finommotorikus mozgása ügyetlen meg maga az egész beszéd mozgás nagyon össze függ és nálunk a mozgásba van szerintem a nyitó dolog :) Fülészet pipa , neurológia pipa , pzsichológus azt mondta szét szórt a figyelme (na de egy új helyen sok sok 100 játék között gyerekként én is össze vissza nyúlnék mindenhez ) itt mikor felmérték mondták kell a torna !
2013. máj. 15. 23:03
Köszi hogy írtatok :) Nálunk most elkezdik a beszédindító tornát ,de kell pluszba ez az Írisz terápia is !!! Gyógypedagogust ajánlottak aki Írisz terápiát tudja még nem kaptam választ , a tornát meg lehet eltudjuk kezdeni majd mostanság vagy csak ősszel :/ Eza nyári nyitva tartástól függ !
9. egypt (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2013. máj. 15. 22:44
Nálunk csak nagyon enyhe dolgok vannak (a keresztcsatornákat kell megerősíteni, hogy a finommozgások fejlődjenek). Az oviban azt mondták, akár várhatunk is egy évet, hátha magától is rendeződnek, de nem akartam a véletlenre bízni, azt szeretném, hogy mire iskolába megy, ne legyen ebből problémája. Nagyon jó dolog szerintem, az én fiam is nagyon szereti.
8. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Egypt)
2013. máj. 15. 22:36
Jó Nektek, hogy már a csoportosnál tartotok... a kisfiamnak ehhez még fejlődni kell. Aztán majd mi is megkezdjük a párost, aztán a csoportost :)
7. t_marcsi (válaszként erre: 6. - T_marcsi)
2013. máj. 15. 22:35
Ja... és nagyon sok helyen vannak ilyen jellegű terápiák, vigyázni kell, hogy a gyerek tényleg "szakértő" emberek kezébe kerüljön, különben a várt hatás akár el is maradhat.
2013. máj. 15. 22:34

Mi megkésett beszéd miatt járunk a nagyfiammal egyénire. Nagyon hamar és nagyon nagy változást hozott nálunk a torna. Heti 2-szer megyünk, és nagyon szereti. Itthonra is nagyon sok mindent "elhoz", viszont én inkább fejlesztő, mint okosító tornának nevezném.


Amit találtál a neten, az maga a központ neve, ahol a tornákat tartják, ki van fejtve bővebben, hogy kiknek ajánlják.

2013. máj. 15. 22:31
Ha van helyetek és be tudtok kerülni egy csoportba, akkor örülj neki, sajnos korlátozott a létszám.
2013. máj. 15. 22:30
Az én fiam jár, nagyon jó.
3. baumann (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2013. máj. 15. 22:28
Nekünk a beszédjavítóba mondták,hogy kell ez is pluszba ! De ahogy be írom kedves goo..... barátunknak azt dobja ki, Írisz terápia- okosító torna !!!
2013. máj. 15. 22:23
Hát... az Ayres nem kimondottan az okosításra való. Nektek ki javasolta? miket mondott róla el?
2013. máj. 15. 22:13
Járt már valakinek a gyermeke ilyen tornán ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook