Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ayres terápia - Okosító torna? fórum

Ayres terápia - Okosító torna? (beszélgetős fórum)


1 2
58. t_marcsi (válaszként erre: 56. - Vicus12)
2013. júl. 31. 14:01
Mackógyógytorna című könyvet nézted már?
57. zebracsikó (válaszként erre: 56. - Vicus12)
2013. júl. 11. 09:05
Egyéni felmérés van, egyénileg összeállított gyakorlatsorral, folymaatos kontrollal, ami alapján a következő adag feladatsort összeállítják. Nem tudok DVD-ről, de ennek fényében nem is lenne értelme. Levédett módszerek és csak a tanfolyamot elvégzett, minősített szakember csinálhatja.
2013. júl. 11. 09:02
Nálunk nem igazán indul be a kisfiam beszéde, most három éves, szeptembertől óvodába megy, próbáltam fejlesztésre jelentkezni, de messze is van és nemigen jeleznek vissza többszöri megkeresésem ellenére sem, vidéken nincs sok lehetőség... Gondolom senkinek sem érdeke, hogy dvd-n -vagy akár könyv formájában- ilyen tornákat hozzáférhetővé tegyen. Vagy tudtok esetleg ilyenről?
2013. máj. 29. 00:14

A TSMT és az AYRES terápia is valóban egy tőről fakad. Mindkettő célja ugyanaz, ahogy írtátok is.

A különbség az Ayres: megengedőbb valóban,ez inkább a magatartási zavar, indulat kezelési problémákra való (de használ sok minden másra is!), míg a TSMT a kognitív (értelmi) funkciókra hat inkább.

nagyon hasonló a hatás,eszközök, torna levezénylési módszerek és egyebek a különbség.

Én 4 gyermekes anyuka vagyok, nekem is kellett 2 fiamnál és a kicsi lányomnál(5 éves), most figyelgetem, hogy kell-e?. Mellesleg gyógypedagógus vagyok és bőlcsiben dajka.

Az Alapozó Terápia nagyobbaknak való (5 éves kor alatt, nem igazán).

Számtalan más módszer van még, ami hasznos lehet, anyaként is figyelem (saját gyerek miatt lettem én is, gyógypedagógus) és szakmailag is igyekszem nyitott szemmel járni.Ha tudok segíteni, nagyon szívesen teszem.

Ha érdekel valakit részletesebben: hívjon nyugodtan!06-70-6768-304

2013. máj. 20. 18:11
Ayres gyogypedagogus van a bolcsinkbe de Ott mar nem fejleszthetnek,de hatha tobbet tudok a heten ,elvalalja esetleg a kisfiamat !Akinel voltunk a beszedjavitoba az a holgy volt a bolcsinkbe a gyogytornasz azert ajanlotta + az Ayres fejlesztot mert ismeri a holgyet!
2013. máj. 20. 18:06
Valamit mindenkepp meg probalok hiszen ahogy te is le irtad az arakat ,nem tudnam finanszirozni :( Es lehet a vege tenyleg heti 2x lenne !
52. t_marcsi (válaszként erre: 47. - Baumann)
2013. máj. 20. 15:41
Az Ayresnél az első alkalommal voltam csak bent, utána már bement egyedül. Jobb is, ha nem vagyok bent, mert csak elterelném a figyelmét.
51. t_marcsi (válaszként erre: 49. - Baumann)
2013. máj. 20. 15:40
Ilyesmiről nem hallottam, hogy közgyógyra elszámolható, azt tudom, hogy EP kártyára igen, anno mi is elszámoltuk.
50. t_marcsi (válaszként erre: 48. - Baumann)
2013. máj. 20. 15:40
Ide akkor ne menjetek. Szerintem pénzkidobás lenne.
2013. máj. 20. 14:41
De mivel közgyógyón vagyunk alapból is,lehet sikerül elintéznem ingyenes a BHRG -ét !
2013. máj. 20. 14:39
De olyat nem is mondott hogy otthonra lenne vagy add feladatokat semmit !!!!!
2013. máj. 20. 14:34

Nálunk semmi fejlesztés nincs :( elvették :( Sajnos pedig szerintem nagy szükség lenne rá...


Na ez az heti 1 X alkalom 50 perc ennyi és szerntem is az kevés ,sőt be se mennyen az anyuka oké bemehet ha síros a gyerek de amúgy nem !!!

46. t_marcsi (válaszként erre: 32. - Baumann)
2013. máj. 20. 14:21
Nálunk a 10. ker-ben nincs ingyen a kaja, viszont van heti 4*45 perc fejlesztés (ebből 2 Ayres, 2 pedig kognitív - nekünk ez utóbbi nem kell, úgyhogy az is mozgásterápiával, vagy páros mozgásterápiával van helyettesítve). Nem tudom jövőre ebből mi marad, azt tudom, hogy az oviban szeptembertől szinte semmi nem lesz, úgyhogy magánban kell majd megoldanunk az eddigi ingyenes terápiákat is.
2013. máj. 20. 14:16

TSMTzni biztos, hogy heti minimum 3 alkalommal kell otthon, de inkább 5ször. Nekünk a következő volt a séma: vezetés 2 hete 2 és 3 alkalom, utána folyamatosan heti 5 alkalom. Ennyi kell ahhoz, hogy a TSMTnek legyen eredménye. Az Ayres is napi szinten megy nálunk, de nem olyan felszereltséggel és intenzitással, mint a terapeutánál. Szóval aki azt mondja hogy heti 1*50 perc az egyéni TSMT, oda semmiképpen ne vigyed, mert ez nem így működik. Az egyéni TSMT feladatsora 8 hetes. Ezen időszak alatt általában 2szer találkozik a gyerkőc a terapeutával, a gyakorlatsor megírásánál, és utána általában félidőben van egy kontroll. Emellett heti 5ször kell otthon tornáznotok a megadott feladatsort. Ha kiszámolod, hogy mondjuk a BHRG-nél ez első feladatsornál 26ezer ft két hónapra, akkor az olcsóbb, mint a heti 4600... 5000+8*4600 (41800). Ne azt nézd, hogy egyszer mennyit fizetsz, hanem hosszú távon számolj, mert ez nem 1-2 hónapos projekt lesz. Ha pedig TSMT, akkor mindenképpen járj utána, hogy a terapeuta jár-e a kötelező képzésekre, vagy kókler módjára írja a feladatsorokat, mert nem mindegy. (ismerősöm kisfia TSMT terapeutája konkrétan olyan feladatsort írt, hogy semmit nem fejlődött a gyerek, csak teljesen leterhelte az idegrendszerét, elmentek a BHRG-be, kiderült, hogy a "terapeuta" vizsgája már nem is érvényes, és teljesen rossz a feladatsor. Kaptak másikat, és 2 hét után látványos eredményük volt.)


Anyagi lehetőségeket figyelembe véve az TSMT az "olcsóbb" megoldás, ha megvan hozzá minden felszerelés, és kéthavi periódusokat nézel. Az Ayres nekünk havonta heti két alkalom egyénivel számolva 48ezer ft-ba kerül, ez 4 havi TSMT ára a BHRGnél. Nézz utána, számolj, és utána döntsd, nem biztos, hogy az elsőre legolcsóbbnak tűnő a legjobb választás.

44. trapiti (válaszként erre: 43. - Egypt)
2013. máj. 19. 23:45
Heti egy alkalom nem sok mindenre elég. Csak ha tényleg nincs semmi gond a gyerekkel.
43. egypt (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2013. máj. 19. 23:29
Hogy kevés -e, attól függ szerintem, hogy milyen problémája van a gyereknek és mennyire súlyos. Mi is csak heti egyszer járunk, azt mondták, ennyi bőven elég lesz és én is úgy látom.
2013. máj. 19. 17:52
Most olvasok visza :) baratsagosabb ar teny :D
2013. máj. 19. 17:43
Ez a 17 -keruletben lenne,most mar tudom heti 1x 50-perc lenne !
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Baumann)
2013. máj. 19. 14:48

Ez hol van?


Mi a XIII. kerületben Sólyom Brigittáékhoz járunk (Csodakapu alapítvány, Lehel út 52. a Róbert K. krt. saroknál a KIKÁval átellenben). Őket nagyon ajánlom, tisztességes áraik vannak és nagyon profik.

2013. máj. 19. 14:26
Vagyis azt írta ,hogy heti kettő délutánonként van ott ,de ha kiszámolom heti 2 X 4600 ft eléggé húzós ! Sőt baromi drága ....
38. baumann (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2013. máj. 19. 14:22
Ez heti egy alkalom :( Az hogy csoportos e azt még nem tudom ,de szerintem nem csoportos !
2013. máj. 19. 14:22
De ma volt egy új szavunk , Tányér - Tájér ! És kaptam bent a bölcsibe a logódpédusunktól egy tananyagot és azt ajánlották hogy a tükör elött játszunk a szavakkal ,hogy lássa a szájmozgásunkat ,és a tájér szó is így lett hogy nézett rám elmondtam kétszer és mondta :D Jó lehet másoknak ez semmi de nekem nagy dolog !
36. trapiti (válaszként erre: 35. - Baumann)
2013. máj. 19. 14:20

Ez egyéni TSMT vagy csoportos?

Ha egyéni, akkor nem igazán értem, mert az elvileg heti 3-5 alkalom és otthon neked kellene csinálni vele. A heti egy alkalom szerintem nagyon kevés, akármelyik mozgásterápiáról is van szó... ha meg csoportos, akkor valóban nagyon drága a 4600/óra.

2013. máj. 19. 14:05
Felmérés 5000 E ft és alkalmanként heti egyszer 4600 ft de ezt a vezető szabja meg azt még nem tudom pontossan ,csak a felmérés árát !
34. trapiti (válaszként erre: 33. - Baumann)
2013. máj. 19. 13:54

Mennyiért találtál?


Nekünk az alapozó a XIII. kerületben van, 2500/másfél óra, az Ayres párban 4000/óra, ha egyedül van akkor 6000/óra (ha mindig egyedül lenne akkor 8000/óra lenne, így csak akkor fizetünk többet ha a másik nem jön valami miatt).

33. baumann (válaszként erre: 30. - T_marcsi)
2013. máj. 19. 13:05
Elmegyünk TSMT -re ,csak isszonyú ára van :(
32. baumann (válaszként erre: 31. - T_marcsi)
2013. máj. 19. 13:05
Csak annyit tudok ,hogy nem fizetik őket vagyis a gyógypedagógusokat ! Itt a 13 kerületbe ,mondjuk az is nagy szó ,hogy ingyenes a bölcsi ellátás teljesen még az étkeztetés is !
31. t_marcsi (válaszként erre: 29. - Baumann)
2013. máj. 19. 10:10
Nálunk fejlesztenek a bölcsiben ugyanúgy továbbra is. Miért nem fejlesztHETnek?
2013. máj. 19. 10:10
Mindkettő jó lehet ezekre a problémakörökre. Én a SIT-et azért javasolnám, mert ugyanezekre a problémákra nekünk az vált be. Más pedig a TSMT-t fogja, mert nekik az :) Beszédjavításra az AIT is jó, de az csak alapoz egy sikeres logopédiai fejlesztést, önmagában nem csodaszer.
2013. máj. 18. 20:31
Az én kisfiam is egy makacs akaratos gyerek ,sőt már annyira zavarja hogy nem tudja magát sokszor kifejezni ,harap csíp hajat húz mármint ezt csak velem teszi ,bölcsibe nem csak ha a nagyobbak "zaklatják " ... De nekünk az Ayres tornát azért javasolták mert akinél voltunk a beszádjavítóba torna felmérésen ott az a hölgy volt az itteni bölcsibe egészen tavaly év végéig gyogytornász , és van egy gyógypedagógus aki Ayres foglalkozik a bölcsibe de már Nem fejleszthetik a gyerekeket :( Csupán ezért ajánlotta !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook