Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autó, autószerelő fórum

Autó, autószerelő (beszélgetős fórum)

2014. júl. 7. 20:00

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Volt egy közös ismerősünk az eladóval, így valamennyire sikerült leinformálni, szinte biztos, hogy direkt nem vert át. Sőt, azóta is tartjuk a kapcsolatot, érdeklődik, hogy minden rendben van-e. Persze a mai világban sosem lehet tudni...

Ezt csak azért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy pontosan mi az, amit ilyenkor meg kell nézetni, illetve féltem attól, hogy ha egy idegen szerelőhöz kényszerülök vinni, akkor az nehogy átverjen.

De szerencsére sikerült egy ismerős által találni szerelőt, így remélem, hogy minden rendben lesz.

7. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2014. júl. 6. 20:07
Én is épp ezt akartam írni. Most már utólag mindegy!
2014. júl. 6. 17:19

Én is azt mondom, hogy ha barátodnak, jó ismerősödnek van megbízható szerelője akkor őhozzá vidd, beszéld meg a baráttal/ismerőssel, hogy esetleg kísérjen el, vagy hivatkozhass rá.

A szerelőnek meg elmondod, hogy mi a helyzet, nézze meg, s ha valami baja van a kocsinak mielőtt nekiesne beszéljétek meg az árakat.

2014. júl. 6. 14:47

Szia! Először egy teljes átvizsgálás (bár ha hónapokkal ezelőtt vetted, akkor ez már talán nem aktuális), mert ha kiderül valami rejtett hiba, akkor az eladó köteles visszavenni. Azért fontos ezt először megcsináltatni, mert ha valami nagyobb hiba derül ki, akkor nem fizeted ki az alábbiakat.

Egyébként ha ismert az autó előélete (van szervizkönyve pl. vagy tudod ki és hogyan használta) olajszerviz, összes szűrőcsere (olajszűrő, levegőszűrő), vezérlést átnézni, klíma tisztítás.

Azt persze nem nagyon lehet kivédeni, hogy átverjen a szerelő, ha át akar át is fog, de nagyon sok megbízható autószerelő van, csak meg kell találni. Érdeklődj az ismerősöknél, barátoknál, ki-hova hordja.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 6. 14:38
Vagy nem venni.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szoszke2)
2014. júl. 6. 14:38
Szerelővel való átnézetés után kellett volna megvenni.
2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Szoszke2)
2014. júl. 6. 14:37
Már megvetted ? Jajj, te! Ilyenkor kérsz szerelőt?:))
2014. júl. 6. 14:29

Nemrég vásároltam egy autót. Eddig még nagyobb gond nem volt vele, de gondoltam, azért jó lenne egy autószerelővel megnézetni. Mivel nem igazán értek hozzá, segítséget kérnék tőletek:

Mi az a néhány dolog, amit mindenképp meg kellene nézetnem a szerelővel? Hogy tudnám elkerülni azt, hogy átverjen a szerelő?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ha tud valaki segíteni!

Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook