Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az alábbi esetben felelősséggel tartozik az autószerelő? Mit tehetünk? fórum

Az alábbi esetben felelősséggel tartozik az autószerelő? Mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. júl. 9. 14:30
Van köztetek autószerelő?
54. cabcd72c72 (válaszként erre: 53. - Rozália)
2009. máj. 29. 14:23

Kérdeztem volna másképpen?:-)))


De rosszat sejtek.

53. Rozália (válaszként erre: 52. - Cabcd72c72)
2009. máj. 29. 10:08

Ne is kérdezd...

Ha nem leszek ennyire a gödörben, és nem zavarlak vele, priviben megírom.

Köszi, hogy érdeklődtél.

2009. máj. 29. 07:16
Természetesen érdekelne, hogy a "helyzet" mennyire változott, mik a fejlemények.
51. Rozália (válaszként erre: 50. - Cabcd72c72)
2009. máj. 13. 09:31
Persze. Majd csak úgy "babrálgatok vele". Nem is fog rá gondolni, hogy felveszem.
50. cabcd72c72 (válaszként erre: 47. - Rozália)
2009. máj. 13. 08:35

Felveheted telefonra a beszélgetést úgy sutyiba, mindjuk azzal az "indokkal" előadva majd, hogy Férjed kórházba volt és neki vitted be, hogy mit mondott a szerelő.:-)))

Később aztán odahaza meg lehet hallgatni, a következő lépés elemzése érdekében. Csak óvatos legyél, ki ne tudódjon, hogy veszed a beszélgetést.

49. Rozália (válaszként erre: 48. - Cabcd72c72)
2009. máj. 13. 08:27
Igen, értem.
48. cabcd72c72 (válaszként erre: 46. - Rozália)
2009. máj. 13. 04:52

A Bíróság nem fogadja el, ha odáig fajulna a dolog, ha nem hangzik el elötte, hogy a beszélgetést felveszed és Ő nem válaszolja, hogy tudomásul vette. Ezzel már el is rontottál minden lehetőségedet. Jobb egy Barátnő, mert az tanú bármikor.


A Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez is fordulhatsz, TV Ügyvédje, meg hasonlókat is bevonhatsz, bár azt mondom, legjobban akkor jártok, ha megcsinálja az autót és megtériti a Bonusz miatti károdat 4-5 évre előre beszámolva.



A

47. Rozália (válaszként erre: 43. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 20:18
Na hallgatni, azt tudok....:) Abból nem lehet baj:)
46. Rozália (válaszként erre: 45. - Magdi8)
2009. máj. 12. 20:16
Ez jó ötlet:) Pl. a telefonomra is fel tudom venni, mert olyan.
45. Magdi8
2009. máj. 12. 20:01
Szerintem vedd fel diktafonra, hogy mit mond a szerelő.
44. cabcd72c72 (válaszként erre: 42. - Rozália)
2009. máj. 12. 19:42
Persze, tudom, nincs semmi baj, így jobban idecsalogatja az "érdeklődőket". Rengeteg ilyen tapasztalat van, még az is lehet, hogy szinte hajszálpontosan ilyenen átesett valaki.
2009. máj. 12. 19:40

A lehető legkevesebbet beszélj, azt is próbáld semlegesen, mellé beszélni, a másik félen van a beszéd kényszer és jól figyeljed, hogy mit mondd, milyen gesztusokat tesz közebe, a testbeszédre is figyelj. Gyanus, ha többször valakire rákérdez, hogy úgye így volt "Józsi".Akkor nem tudja, hogy mennyit tudsz az esetről, mennyire vagy naivan megvezethető.


FIGYELJ minden rezdülésre.

42. Rozália (válaszként erre: 41. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:38
Nem, csak kértem a Moderátort, hogy segítsen, mivel a történet már a 7. hsz-hez került, mire leírtam....
2009. máj. 12. 19:36
Na a címe az megváltozott rendesen, azt hittem másik topikra keveredtem.:-))
40. Rozália (válaszként erre: 39. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:29

Megyek, biztosan, és határozottan...:) Köszi:)

Még egyszer-kétszer átolvasom az itt "hallotakat", hogy minden az eszembe védődjön.:)

2009. máj. 12. 19:24

Mivel a szerelőhöz leadott autóban sérülés van, Te a vétkes járművezetőt nem tudod meghatározni, a rendőrség jelen volt, az eljárásról papír van, határozattal, a kiinduló pontnak ennek kell lenni. Mivan, ha a másik járművezetőjét hozza ki a Rendőrség hibásnak, ez a része nem a Ti bulitok.

Vigyázz, mert amennyiben 2 évig elhúzzák az ügyet és nincs Rendőrségi határozat, akkor az ügy elévül és lezárják határozat nélkül.



Szóval írány a szerelő, beszélgetésre.

38. Rozália (válaszként erre: 37. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:18
Naháááát..... Rafkós, de jó.:)
37. cabcd72c72 (válaszként erre: 33. - Rozália)
2009. máj. 12. 19:16

Ha neked a Bíztosító nem ad papírt, akkor milyen jogon emeli le a Bónusz besorolástokat, Csak valaki ráírja egy káresemény lapra a Te kocsid rendszámát, akkor már a Bónusz vcvonatkozásában Téged büntet.


Viccelek, de komolyan mondom.

Ebben az esetben, ha kinézek egy rendszámot magamnak és megegyezek valakivel akinek össze van törve az autója, kiállítunk egy kárpapírt, hogy én vezettem a kinézett autót, ráírom a kinézett rendszámot és az Ő biztosítása terhére már meg is kapja a sérült gépjármű tulajdonosa a kárösszeget, mivel, hogy elismerem, hogy én voltam a balesetért a felelős. Most már csak meg kell állapodnom, hogy ebből engem mennyi illet meg.

Remélem ilyen szélhámosságot a jog azért nem enged meg.


Tehát a biztosítónak igen is Felétek is papírt kell adnia, ne engedj. A végén kiderül, hogy a bíztosítót kell perelned, hogy összejátszik a szerelővel, meg a sérült gépjárművek gazdáival.

36. Rozália (válaszként erre: 35. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:11

Úgy legyen...

Milyen jó, hogy feltettem kérdésnek ide, már a kedvem is jobb, meg az ötletek is jól jönnek.

Köszi.

35. cabcd72c72 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2009. máj. 12. 19:08

A másik kocsi rendszámát is írjad, meg a javítást intéző biztosítótól is mindent amit csak lehet tudjál meg. Jelenzsed ki, hogy nem lehetett annyi a kár, mellékeljék feléd a javítóműhely számláját, mert inkább azt a költséged téríted meg 100%-ban, minthogy a Bónuszt vissza vegyék.


Még akkor is játszad el, hogy ezt szeretnéd csinálni, ha valójában nincs ilyen szándékod, de így papirokhoz jutsz.


Szerintem a szerelő a kárközé felfogja "venni" a Ti kocsitokba keletkezett kárt is, de a végén számlát sokkal kevesebbről fog kiállítani a másik kocsi javításáról. /Az adó elkerülése miatt/ Ekkor lesz szerencséd.

34. Rozália (válaszként erre: 32. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:04

Tudod, én is ebbe kapaszkodok állandóan. Hogy a műhely jó híre...

Reménykedek. És beszélek vele.

33. Rozália (válaszként erre: 31. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 19:03

A másik kocsi tulajdonosáról semmit nem tudunk. Akkor a feleség vezetett. Még a nevét sem tudjuk. Mi a jegyzőkönyvből nem kaptunk, csak a szerelő - mivel ő vezetett -, a másik kocsi vezetője és a biztosítónak küldenek egy pl-t.

Igen, azt hiszem, keresni kell valami jogtudort...

32. cabcd72c72 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2009. máj. 12. 19:03
Az egy picit megnyugtat, hogy nem egyedül dolgozik, tehát Ő sokat veszíthet az ügyön. Rámehet az egzisztenciája. Tudom ez nem boldogít Téged. de ezért azt hiszem, hogy inkább kijavítja, mint az egészből cirkusz legyen.
31. cabcd72c72 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2009. máj. 12. 19:00

A balesetin is van nyoma, neked úgyan nem adnak ki adatokat, de pontos időpont ismeretében, ha a végén per lesz belölle, a Bíróság kikérheti.


Mindent írjál össze dátumilag, hogy az idő múlásával ne felejtődjön el, vagy ne legyél később bizonytalan az időpontokat illetően, mert az is lehet perdöntő, ha a végén még is az lesz belölle.

Ügyvéd tanácsát kérheted, de az bizony pénzbe kerül.

Mivel balra kanyarodás volt, így egyértelmüen a járművezetője volt a hibás, a Rendőrség így fogja lezárni a szabálysértést. Biztos, hogy büntetést szabnak ki rá, vagy esetleg eltusolják, ha ismerőssel állnak szembe. A másik gépkocsiról mit tudsz, azok mit mondanak, hívják e Őket a Rendőrségre tanúnak. Mindent aprólékossan jegyezz fel, még a szabálysértési ügyszámot is, ha megadják.

2009. máj. 12. 18:55
Mondjam, hogy nincs egy fillérünk sem? Két rokkantnyugdíjból éldegélünk...:(
29. Rozália (válaszként erre: 26. - Cabcd72c72)
2009. máj. 12. 18:52
Ne is mondd. Akkor a gyertyacseréről nem adott számlát, és most az eset után oda lett mind a két kocsi bevontatva hozzá a műhelybe. De erről sincs papír, mivel akkor ő elment a balesetire, a páromat meg hazahozta az egyik szerelő. Nem ott lakunk, ahol a szerelőműhely van, mi egy kis faluban, az meg bent van a város túlsó végén.
28. cabcd72c72 (válaszként erre: 24. - Rozália)
2009. máj. 12. 18:51

Bizony a baloldali oszlop, elég nagy ütést kapott.


Nem 2 Ft lesz a javítás, így első ránézésre.


Beszélj a szerelővel, a kocsi további sorsáról. Nyugodtan. Ne is sejtse, hogy mi a Te szándékod a beszélgetéssel.

2009. máj. 12. 18:49
Mindenképpen keress meg egy ügyvédet!Nem biztos,hogy csak polgári peres úton érvényesítheted a jogaidat,ebben tud ő segíteni.
26. cabcd72c72 (válaszként erre: 21. - Rozália)
2009. máj. 12. 18:48

Akkor a bíztosítónál nem ismerte el a károkozást, mivel Ő a kocsit javításra leadta és nem tudja, hogy hogyan történt, mert Ő nem figyelte, hogy mit csinál a gépkocsit vezető személy, hisz a hangokra figyelt. Így Ő pontosan semmit nem látott, csak az ütközést érezte.

A műhely állított e ki papírt arról, hogy a járművet átvette javításra? A 2 gyertya cseréjéről adott-e számlát, munkadíjal együtt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook