Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriába kijutni fórum

Ausztriába kijutni (beszélgetős fórum)


1 2
12. dokianya (válaszként erre: 10. - Lacry)
2011. aug. 11. 20:59
Hát a szöveg a következő volt, hogy a vállalat nem finanszírozza az első hónapokban 100%-osan a szállást és a munkaruhát, mert sokan 1 hónap múlva ott hagyják a céget és így felét a dolgozóknak kell kifizetni. Mivel utánanéztünk, létező nagyobb vállalatról volt szó, a munkaszerződés hivatalosnak tünt, így nem gondoltuk, hogy átverés lesz. Valószínű lopott vagy hamis bélyegző volt a szerződéseken. Mint írtam, Ausztriában rendőrségi ügy lett belőle, mert az "áldozatok" száma minimum 17 fő (és ez csak az a "turnus" volt, akivel a férjem ment).
11. Lacry
2011. aug. 11. 20:56
Most bánom, hogy angolt tanultam, hiába megy, nem megyek vele semmire.
10. Lacry (válaszként erre: 8. - Dokianya)
2011. aug. 11. 20:55
Hűha, erre nem is gondol az ember, hogy ilyennel is átvághatják, hogy albérelti pénz. Köszönöm, ez is jó info.
9. Lacry (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 11. 20:53
El kezdtem németezni, igyekszem. Gondoltunk rá, hogy menjen a párom előbb ki egyedül, csak hát neki a német elég gyengén megy, megvannak az alapok, meg egy időben használta, de kb 10 éve nem, így elfelejtette. Így meg nem sokra megy, ismerős nincs kint sajnos. Pedig közel lennénk a határhoz is.
2011. aug. 11. 20:50
Hát tapasztalat: A barátnőm anyuja, tesója, és a férjem már hónapok óta próbál meg kijutni Ausztriába dolgozni. Rengeteg telefon, önéletrajz után, volt egy-két lehetőség. Nyelvtudásuk alapfokú. Kihívták őket 3 helyre is (nagyobb vállalatok). Mire kiértek egyeztetett időpontra, közölték velük, hogy bocsi de mégsem kelletek. Voltak egy cégnél próbamunkán, úgy bántak velük, mint az állatokkal. Viszont a barátnőm tesója csak lenyelt mindent és jelenleg kint dolgozik egy kis vállalkozásnál, ahol gyümölcssalinak készítik elő a gyümiket szállodák részére. Hivatalos, bejelentett munka, már fizut is kapott számlára. Jelenleg a férjemnek van kilátásban valami munka (de ezt nem kiabálom el), hátha közelebb tudna jönni Németországból. :D Tehát, mi internetes, osztrák hírdetéseket böngésztünk hónapokig, mire sikerüt egy hivatalos helyet találni. A fekete munkával vigyázni kell, mert mi most nyeltünk le 3000 euró mínuszt. :( Volt olyan, hogy Ausztriában a munkaszerződés aláírása után, a kórházban orvosi vizsgálatra várva lépett le a "munkaadó" a szállásra előre elkért összeggel...Az osztrák rendőrségtől megküldött fantomképek óta, semmi hír az ügyről (2 éve volt februárban). Tehát a tapasztalat az, hogy bár rengeteg lehetőséget hírdetnek, de nagyon nehéz kijutni, biztos állást találni. De azért mindenkinek sok sikert hozzá!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lacry)
2011. aug. 11. 20:49

Amennyiben nincs nyelvtudásotok, csak ismerősön keresztül javasolnám.

Aki a munkaszerződést segíti áttanulmányozni,segít nyelviskolát találni,segít ha orvoshoz kell mennetek,gyerekkel azért meggondolandó ez az egész.

Én azt tanácsolnám menjen a férjed,dolgozzon párhónapot, béreljen lakást és úgy menjetek utána s kicsivel.Te meg addig tanulj ezerrel németül.

2011. aug. 11. 20:47

Elég jól beszélek németül, ha tudok segíteni valamiben, írjatok. Megpróbálok.

Zsuzska

2011. aug. 11. 20:44

Sziasztok!

Nekem az unokatestvérem ment ki, aki lakatos eredeti szakmáját tekintve, ez szintén keresett szakma, felesége szociális munkás, és van egy négy éves fiuk. Először nyelvtanfolyamra jártak, és szedtek magukra egy kis nyelvtudást. Ez nagyon fontos, bár az uncsimnak volt angol nyelvtudása. Amivel jól is járt, mivel az első munkahelyén beszéltek angolul, elég sokan, és segítettek. Mondjuk a hivatalos ügyek intézésénél egy másik távolabbi rokon segítette őket, aki már régebb óta Graz-ban él, így a hivatalos dolgok mentek,mint a karikacsapás. Hát én azt javaslom, mindenképpen kell egy ismerős, vagy barát, aki jól beszéli a nyelvet, és vagy már kint van, vagy pedig ki akar menni. Itt a hoxán is vannak ilyen emberek, úgy látom. Ha már kint vagy, nem kell munkavállalási engedély, mivel ez már május elsején megszűnt. De kell albérlet, letelepedési engedély, meg persze munkahely. Mindenképpen kell egy olyan 200.000 Ft-os indulótőke szerintem. Ha az első hónapokban még nem lenne munka. Egy jó albérlet olyan 400 euró, de önkormányzatit is lehet kapni, ha szerencsés vagy, az már 200-250 euróból megúszni. Persze ott az önkormányzati is palota, az itteniekhez képest. A Lidl ott is lidl, az árak kb. ugyanazok. A technikai cuccok jóval olcsóbbak mint itt. Ja és fontos, ha kint vagy venni egy ottani mobilt, vagy előfizetésest, vagy kártyásat, hogy tudd hivni a családot, és ők is hívjanak téged, meg a munkaadót. Az ams honlapján lehet találni számos állást is. De a legtöbbje csak akkor alkalmaz, ha már kint vagy. Biztos állás ritkán jön be. Sajnos...

Üdv

Zsuzsi

2011. aug. 11. 20:43

szia,


én németországban vagyok. nulla nyelvtudásom van, most kezdem ugyahogy megertetni magam pár hete vagyok kint. allaskozvetitovel talaltam munkat, dobozokat hajtogatok egy garban napi 8 oraban.


igaz nekem a baratom jol beszel nemetul és o beszelt az allaskozvetitosokkel.. én azt ajanlom neked mindenképp ha komolyan ki akartok menni, kezdjetek el nemetezni ezerrel mert anelkul nagyon nehez. en csak nyárra jöttem ki, de ebből apénzből amit ezert a meloert kapok, kb 1000e/ho nettoban nem tudom h lehetne megelni. (nekem nem kell koltenem alberletre rezsire mert fizeti a baratom cege) es minnel jobban beszelsz nemetul annal tobb lehetosegetek lesz.


barmikor is mentek, tervezitek mar most kezdjetek el tanulni, ezt tenyleg komolyan mondom :) kint ragadni fog a nyelvtudas ratok, de ha mar olyan zsinten beszelsz h elvartyogod h mit szeretnel stb akkor tudsz talalni kezdesnek olyasmi melot amit en csinalok, és ott akkor tudod gyakrolni tovabb a nyelvet tudsz tovabblépni idovel.


remelem segitettem :)

2011. aug. 11. 20:33
Remélem lesz aki ír tapasztalatokról, az is érdekel, ki hogy kezdett kint dolgozni
2011. aug. 11. 20:32
engem is érdekelnének a válaszok
2011. aug. 11. 20:30
Szeretnénk a párommal Ausztriában dolgozni, de nem tudjuk, hogyan induljunk el. Nekem angol nyelvtudásom van, amivel ott nem megyek sokra, neki egy pici német, de nem társalgási szintű. Van egy 6 hónapos kislányunk is, ez egy picit nehezíti a helyzetet. A párom Cnc esztergéályos, ami nagyon keresett szakma kint, de több nyelvtudás kellene hozzá. Van esetleg valakinek tapasztalata vagy tanácsa, hogyan induljunk neki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook