Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Augusztusban lejár a gyesem és decemberben jön a kistesó. Mi alapján fogják számolni a táppénzt, tgyást és gyedet? fórum

Augusztusban lejár a gyesem és decemberben jön a kistesó. Mi alapján fogják számolni a táppénzt, tgyást és gyedet? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 25. 18:45
Köszi, remélem igazad van, és én is jól gondolom, majd holnap hívom a munkaügyet.
8. ájrin (válaszként erre: 7. - Erus30)
2010. júl. 25. 18:25
igen, az lesz a táppénz alapod.
7. Erus30 (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2010. júl. 25. 18:09

A szerződés szerint kb. bruttó 180.000 Ft a jövedelmem. Ezek szerint akkor a tgyás a minimálbér 2x-ének a 30-ad része, mármint az alap.

És akkor a táppénz alapja ugye a tényleges jövedelem, mivel 2009-ben volt min. 180 nap gyedem?

6. ájrin (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2010. júl. 25. 16:22
bocs, rosszul írtam, nem a szerződés szerinti jövedelmed, hanem a tényleges jövedelmed (szabadság + betegszabadság átlaga).
5. ájrin (válaszként erre: 4. - Erus30)
2010. júl. 25. 16:21

Csak akkor lesz a tgyás alapod a minibálbér 2X-ének a 30-ad része, ha van ennyi a szerződés szerinti jövedelmed. ha ennél kevesebb, akkor annyi alapján számolják.

A gyed-edet pedig ugyanabból az alapból fogják kiszámolni, mint a tgyásodat, feltéve, ha valóban táppénzen leszel vagy szabadságon, vagy dolgozol a tgyás igénybevétele előtt. (csak akkor jár, ha azért nem volt az irányadó időszakban 180 nap jövedelmed, mert tgyásban, táppénzben vagy gyed-ben részesültél.

2010. júl. 25. 16:05

A szabikat biztos kiveszem, utánna táppénzt, de azt nem tudod, hogy mi lesz az alap?

Úgy lesz, ahogy az előzőekben leírtam?

2010. júl. 25. 15:49
Vedd ki az összegyűlt szabidat vagy menj táppénzre. Amúgy is jobban jártál volna, ha táppénzre vetetted volna magad terhesen, mivel jóval több, mint a gyes. Legalábbis ha előtte gyeden is voltál.
2010. júl. 25. 15:48

Mi alapján fogják számolni a táppénzt, tgyást és gyedet?

Én úgy értelmezem, hogy a legjobb, ha kiveszem a szabikat, utánna táppénzre megyek, amit a tényleges jövedelem után kapok, mivel az irányadó időszak (2009) nagy részében gyeden voltam.Ez a kedvezményszabály.

"Ha a biztosítottnak az irányadó időszakban azért nem volt 180 naptári napi keresete, mert táppénzben,terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, feltéve, hogy ez kedvezőbb, mint a minimálbér."

Viszont a tgyásnál már nincs ilyen. Ezért itt a minibálbér 2X-ének a 30-ad része lesz az alap.


Ugye idáig jól értelmeztem és tényleg ennyit fogok kapni. A gyedről még nem találtam semmit, hogy mennyi lesz.

Valaki, aki esetleg ebben járatos segítene?

2010. júl. 25. 15:44
Augusztusban lejár a gyesem és decemberben jön a kistesó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook