Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asztmatikus bronhitis, van valakinek ilyen betegségben szenvedő picije? fórum

Asztmatikus bronhitis, van valakinek ilyen betegségben szenvedő picije? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 4. 09:17

Na lehet hogy mindenre tudok választ adni


Az én fiam 4 éves volt januárban és ez a bronhitis-es dolgok tavaly januárban kezdődött amikor elkezdtük az ovit.Júniusban elkezdtünk járni a pulmonológiára.de egész nyáron egyet nem köhögött pedig járt akkor is oviba.itt már kezdtem örülni lehet hogy megszünt.hát de nem szeptember elején újra elkezdödött.rengeteg antibiotikum,allergia gyógyszer,ventolin-pulmicort pipa, nem volt javulás.A pulm.orvos tanácsára elmentünk Mosdósra a tüdőintézetbe 5 napig voltunk bent rengeteg vizsgálatunk volt de a legijesztőbb számomra a hörgő tükrőzés volt amihez ugye elaltatták ebbe nem akartam beleegyezni mert már elötte egy hónappal tudtam hogy ez lesz ezért nem is vittem el amikor elöször volt időpontunk.de amikor bementünk a kórházba beszéltem pár anyukával és ők az mondták hogy már pedig ez nagyon jó.hát beleegyeztem nagyon jó viselete a fiam és ami a legjobb hogy ennek már 5 hete és azóta egyszer sem fulladt be köhögni köhögött de nem fulladt.a záró jelentésben asztma áll de kifogja nőni.gyógyszerjavaslatban az áll:bérescsepp+béres c- vit.-3 pipánk van amit segédeszközzel kell használni(Opti-Chamber)a neve.

Van egy inhalátor készülékünk Miko kompresszoros inhalátor)amit Salvus vízzel kell használni.én még nem használtam.

a lényeg az én nem akartam elvinni ebbe a kórházba de javára vált nagyon jól érezte megát ott van Óvoda stb:

18. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 15. - Mari20)
2011. márc. 4. 08:34
Nem sajnos ez nálunk nem sima köhögés, hanem a hörgők a tüdőben összeszűkülnek és a gyermek fulladni kezd. Sípol a tüdeje, és horpad a mellkasa, nem kap levegőt.
17. Mari20
2011. márc. 4. 07:57

közbe bele olvastam a válaszokba


ha téli köhögésről van szó

általunk használt , ártalmatlan , és hatásos

szerintem próbáld ki.


egyik: én magam is használom ( ha szükséges)

este egy fej vöröshagymát karikára szeletelj fel egy tányérra, a tányért tedd abba a szobába ahol a gyerek, vagy a köhögös ember alszik...

éjjel a hagyma illó anyaga az össze bacit kiirtja, a levegőt is le fertőtleniti, a tődőt és légutakat kitisztitja, és nem fog köhögni.....


reggel egy szellöztetéssel meg lehet szabadulni a hagyma illatától, és a hagymát én ki szoktam dobni.

nincs mellékhatása

csak érdekesség( vam 3 macskánk) kijárnak az udvarra (kertes házban lakom) ha a macska köhög, ő is kap nálunk hagymát a fekhejéhez... 3 nap alatt a macska meggyógyul és nem fertőz meg senkit, se másik macskát, sem embert.


előszőr ezt javaslom

ha kipróbáltad és érzed, látod jótékony hatását, ird meg, van még 2 trükk


a gyerekeim ezen nőttek fel, mosz 27,28 évesek és ők is a kollegáiknak, ismerőseiknek, maguknak mesélik és használják, mert rájöttek, hogy GYÓGYSZER nélkül a természet patikájából kell meggyógyulni. Főldanya megadja amire szükségünk van.


szép napot kivánok.

MAri

16. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 15. - Mari20)
2011. márc. 4. 07:52
ezt nekem írtad?
15. Mari20
2011. márc. 4. 07:49

szia drága

magyarul : köhög?

száraz vagy érezni váladék felköhögését?

üdv

irj

14. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 12. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 4. 07:48
Nyáron és télen egyaránt, szerintem nem válogat. Elég ha megfázik egy kicsit. Nem tudjuk mi segített, azért alkalmazunk mindent. Valószínűleg minden együtt véve. Nekem már az is jó, hogy nem fullad. Most is beteg és nem fulladt be. Elmondani nem tudom, hogy milyen boldog vagyok.
2011. márc. 3. 19:03

Szia!Nekem a kicsi volt ebbe benne.3.hónapja panaszmentes,pedig előtte havonta beteg volt,olyan is előfordult,hogy napi 2szer kellett injekcióra vinni.

tettem be a szobájába sólámpát és azóta tünetmentes.Orvos se látta azóta.Nekünk segített!:)

2011. márc. 3. 19:01
és igazából mivel csökkentek a tünetek,só terápia,vagy inhalátor?megelőzésre kaptatok valamit?mikor jön elő,nyáron is vagy csak télen?
11. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:50
És még annyit, hogy mi három pulmonológusnál jártunk, semmi értelmeset nem tudtak mondani. Ami engem nagyon bánt, hogy nem keresik az okát, hogy mitől alakulhat ki ez egy gyermeknél, kezelni akarják, de a gyökeret nem akarják megszüntetni.
10. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:47
Ez egy nagyon nehéz betegség, de 5-6 éves korára kinőheti. Mi nagyon sokat szenvedtünk már, főleg a kórházi időszakok alatt. Szeptemberben 3 szor feküdtünk bent. De szeptember óta nem voltunk kórházban és ezért nagyon boldog vagyok. Úgy gondolom nálunk már sokat javult a helyzet. Ja és mi is kivetettük a manduláját, de az nem hiszem, hogy sokat változtatott a helyzeten.
9. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:44
Most ott tartunk, hogy vettünk egy inhaláló berendezést, amivel naponta kétszer inhalálunk Nacl-t, ez nagyon jó. Járunk homeopátiás orvoshoz, ami szintén nagyon sokat segített, (hozzáteszem nem nagyon hittünk benne). Esténként egy szem Singulair mini-t kell beszednünk,(ez egy gyógyszer tüdőszűkületre). És persze használjuk a piros és kék sprayt, (állapottól függően).
8. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:37
Köhögéssel kezdődött, aztán el kezdett fulladni, nálunk is mindig éjszaka. Először antibiotikummal kezelték, de nem segített, aztán a fulladás vége mindig a kórház lett. Részt vettünk rengeteg terápián, vettünk légtisztító berendezést, sólámpát, és mi is kaptunk sprayt.
7. Berenik (válaszként erre: 6. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:19
A mi történetünk röviden: A kislányom 3 éves kora körül állandóan orrfolyással küzdött. Allergiára gondoltunk. Majd a sok orrfolyás miatt jöttek az éjszakai köhögések. Az orrfolyás tavaly júliusban kezdődött, augusztus elejétől pedig a köhögés. 6x voltam házidokinál, majd én kértem röntgenre beutalót. Arcüreggyull, és bronhitise lett. Antibiotikum, majd minden kezdődött előről. Így kerültünk el a pulmonológiára. Itt már asztma sprayt kapott, de még az sem nagyon segített rajta éjszaka. Kiírták a só-inhalátort is. Én ebbe nem akartam belenyugodni. Elvittem homeo-orvoshoz, és ő mondta azt, hogy az orrmandula okozhatja. Igaza lett. 3 napi homeo szedése után már nem adtam az asztma sprayt, és mai napig nem adom neki. Szedjük a homeos készítményeket mandulára.
6. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 4. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 3. 18:11

igen lenne:-)


Zéti most lesz 1 éves szombaton,november óta folyamatosan 1-2 hét kihagyással bronhitise van,és mindig éjszaka fullad aminek rectored kúp a vége:-(

most voltunk egy tüdőröntgenen és kiderült hogy meg van nagyobodva szíve,ijedtség után kardiologi uh és ott derült ki hogy a sok bronhitisz az ok,most arra gyanakodnak asztma jellegű,jövő héten megyünk a Horvay dr-nőhöz Pestre,nálatok hogy derült ki?

5. d82f1e2683 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 18:09
Nekem van egy ötéveském.
2011. márc. 3. 18:07
Az én kisfiam 3 éves, és két évesen kezdődött, amikor elkezdte az ovit. Van kérdésed?
2011. márc. 3. 17:54
Nekem is volt gyerekkoromban hosszú éveken át, majd 5 évesen egy orvos javaslatára kivették a mandulámat és utána megszűnt a probléma.
2. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 3. 17:50
Egy ismerősöm fiának volt.Azt hiszem 8 éves korára kinőtte.De lehet,hogy előbb.
2011. márc. 3. 17:49
Asztmatikus bronhitis, van valakinek ilyen betegségben szenvedő picije?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook