Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aszalt szilva, mint hashajtó fórum

Aszalt szilva, mint hashajtó (beszélgetős fórum)


2015. febr. 19. 14:08

a hashajtó nagyon veszélyes.. könnyű rászokni..

inkább méregtelenítsetek és egyetek sok zöldséget, gyümölcsöt. és sok sok víz

2015. febr. 18. 13:26

Nekem a kivi vált be, és az olivaolaj is jó székletlazító.

A szilvának semmilyen hatását nem észleltem, sem nyersen, sem aszalva.

Szerencse kérdése, hogy ráakadjunk a nekünk megfelelő módszerre, én teljesen véletlenül találtam rá a kivire. Csepp üröm az örömben, hogy utálom a savanyú dolgokat...de legyűröm.

2015. febr. 13. 03:58
igen hashajto,de ugyanilyen jo erre a celra a fuge is.
2015. febr. 11. 05:25
A jó bélműködéshez szükséges a mozgás is az aszalt szilva, rostos élelmiszerek és a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása mellett.
24. lilibe (válaszként erre: 1. - Easygirl)
2014. aug. 6. 13:58
Naponta minimum 2 liter magas gyümölcstartalmú őszilé vált be nekem, plusz nyers répa és narancs.
2014. aug. 6. 13:55

Nekem is voltak ilyen problémáim, nekem sem a szilva sem az őszibarack nem működött.

Elkezdtem lenmagot enni. 2-3 teáskannállal veszek be este és ráküldök sok folyadékot, legalább 2 pohárral. Azóta minden reggel "jól" indul a nap. Viszont nekem ki kellett tapasztalnom a mennyiséget. Ha a fentitől kevesebb akkor nem volt hatása, ha sokkal több akkor már fájt tőle a hasam és meg is hajtott. Szóval tapasztalni kell.

Próbálgasd a szilvát is. Egyelőre egyél 3-4 szemet ha nincs hatása emeled az adagot. Másképp nem lehet. Mindenkinek másképp reagál a szervezete.

2014. aug. 5. 11:15
szervezetfüggő szerintem, nekem semmit nem használ se az aszaltszilva, se a leve...mindent próbáltam, rostosat ettem, sok folyadékot ittam, kakaót ittam a szilvára...semmi, csak a hashajtó hatott.
2014. aug. 2. 20:05
Szerintem nem sok eredménnyel fog járni magában. Akkor már szilvalé, vagy szilvalekvár.
20. kriszta773 (válaszként erre: 17. - Easygirl)
2014. aug. 2. 19:47

szerintem az aszalt szilva nem fog meghajtani, legfeljebb a szilvalé. de ha már megvetted, próbáld ki hétvégén, nem hiszem, hogy 10 szem alatt bármilyen hatása lehetne :)

ha problémád van ilyen téren, talán az étkezéseddel tudnád helyre tenni, és nem csak így alkalomszerűen. sok rost, sok zöldség, sok víz

19. easygirl (válaszként erre: 18. - Kisj)
2014. aug. 2. 19:43

Ez biztos?

[link]


Az nagyjából egyértelmű, hogy jó a székrekedésre, csak arról nem írják sehol, hogy mennyi idő után.

"... komoly hasmenést okozhat..."

... akkor most meghajt, vagy nem?

18. kisj (válaszként erre: 17. - Easygirl)
2014. aug. 2. 18:57

Az aszalt szilva ne fosató szer.

Állítólag jó ha előtte beáztatjuk és nem csont szárazon rágcsáljuk.

2014. aug. 2. 17:49
Köszönöm az ötleteket, de egyelőre nem akarok olyan drasztikus szerekkel próbálkozni, mint a keserűvíz, a kutyabenge és hasonlók. Azt kb. eldöntöttem, hogy aszalt szilva, meg is vettem. Csak azt szeretném tudni, hogyan adagoljam, és kb. mire számítsak. Csak hétvégén próbálkozzak vele, vagy munka mellett is be lehet vállalni? Mennyire lehet kiszámítani, milyen erős a hatása, meddig tart? Az irodából nem olyan dráma, ha néha ki kell futnom, de a buszon nem szeretném, ha meg kéne nyomnom a vészjelzőt... :) de ugyanezeket a kérdéseket feltenném az ajánlott szerek bármelyikére.
2014. aug. 2. 17:27
Kutyabengekéreg tea (keserű, de megszokható)
15. holdacska1 (válaszként erre: 14. - B2c67b30d2)
2014. aug. 2. 08:55
Nekem a normál szilva soha nem vált be.Volt egy periódus az életemben,amikor ibs-em volt.Se szintetikus gyógyszerek,se szilva/szilvalekvár.Akkor fedeztem fel a Steiberg féle aszaltszilva levet.Az azonnal hatott.De lehet hogy ez emberfüggő is,kinek mi vális be jobban.
2014. aug. 2. 08:33

A rendes szilva,aminek most még szezonja is van, sokkal nagyobb hashajtó hatással bír,mint az asztalt. Különben meg az aszalt tele van cukorral. Nagyobb adagban már hízlaló hatása van.

A gyógyvizek a legjobban. Éhgyomorra langyosan kell inni. Tuti hatás. Mira, Hunyadi...

2014. aug. 2. 03:42
hatékony lehet pár szemet kell elfogyasztani
12. grizus
2014. aug. 2. 03:16

Nekem régen volt szükségem hashajtóra. Sok mindent próbáltam, ami jó volt, az a szennatea, de azt óvatosan kell adagolni, mert rosszul leszel, ha túl sokat iszol. És egy fél teáskanál már sok. Túladagolásnál szívproblémát is okozhat, veszélyes lehet, ráadásul nem is hajt meg megfelelően, csak a vizet. Ezért inkább keverékben használják.

Ma már nincs szükségem ilyesmire, viszont vettem valamikor nyírfacukrot, és hasmenést okozott. Emiatt nem is használom, de hashajtónak még jó lehet.

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Easygirl)
2014. aug. 2. 01:52
2014. aug. 1. 22:08

Dr Steiberg aszalt szilva itala.Már 1 pohár is elég.Ráadásul finom.

A magnézium is nagyon hatásos,lehet kapni a magnéziumos hohes c-t,nekem az is bevált.

2014. aug. 1. 22:07

Kb 23 éves koromig hasonló problémáim voltak. Ovis koromban marokszámra ettem az aszalt szilvát, nagyon finom volt, mai napig szeretem, de egyéb hatása nem volt... Aztán elkezdtem napi >2 liter vizet inni és sok-sok rostos kaját enni (gyümölcs, zabpehely, rozskenyér), és láss csodát, minden rendben van.

Az asztalt szilva azóta a kedvenc "házi csoki" alapanyagom: kakaóba mártva isteni! :)

2014. aug. 1. 22:06

Lenmagpehely kefírben

Olcsó és hatásos

7. easygirl (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2014. aug. 1. 21:54
Ez nem biztos, hogy jó, kő miatt volt egy epeműtétem... :(
2014. aug. 1. 21:53
Ja, vagy egy csomó mandulát... jól meghajtja az epéd...
5. easygirl (válaszként erre: 2. - 6fef80bd7d)
2014. aug. 1. 21:48
kb. hány szemet, mennyi ideig? Azt hiszem, éhgyomorra célszerű inkább megenni (ezt olvastam több helyen is), de arról nem írnak, mennyi idő múlva kezdődik a hatás, és meddig tart. Erről van esetleg tapasztalatotok?
2014. aug. 1. 21:46
Egyél jó sok ajvárt...
2014. aug. 1. 21:28

Szerintem nem használ 3-10 szem. Lehet, hogy nálam az volt a hiba, hogy nem áztattam semmibe, viszont elég szaftosak (nem kiszáradtak) voltak még így szárítva se.


Én már sok mindent kipróbáltam. Szerencsére nyáron (hála a sok gyümölcsnek) rendben vagyok. Ami még használt valamit az a magnézium tabletta.

2014. aug. 1. 21:15
tejbe áztasd
2014. aug. 1. 21:14
Többször olvastam már, hogy jó módszer székrekedésre az aszalt szilva. Én is ezzel küzdök :( szeretnék valami természetes szert kipróbálni, erre gondoltam. De a netes oldalak túl sok támpontot nem adnak. Valahol azt írják, tejbe kell áztatni, valahol azt, hogy vízbe. Van, aki 3-4 szemet, van, aki 8-10 szemet ír. Arról viszont senki sehol, hogy milyen erős, meddig tart a hatás, pedig jó lenne tudni, mire kell számítani. Próbálta már valaki? Ha igen, megosztaná velem, hogyan, mennyivel próbálta, és milyen volt a hatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook