Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asthma, elvesznek minden támogatást? fórum

Asthma, elvesznek minden támogatást? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 23. 08:59
Most beszéltem a MÁK -al ,a sima asthmások nem kapják meg akik most a rendelet után is megkapják azok a gyermekek akiknek oxigénre van szükségük ! Mondtam is a hölgynek mi még nem tartunk itt és nem is szeretnék itt tartani ! De akkor is beteg marad ha elveszik ha nem :( most oké jön a nyár de utána itt az ősz és paff ....... Addig amíg nekünk van az ellátás megkapjuk 2014 de utána passz a hölgy szerint sok minden változhat addig még !
33. baumann (válaszként erre: 31. - Sly001)
2013. máj. 22. 22:52
Nagyon jó :) Mármint nem kellemes hanem maga a hatása !
32. baumann (válaszként erre: 30. - Sly001)
2013. máj. 22. 22:22
Szegényke hát több mindent használtok mint mi tény :( De amikor lebetegszik áttérzem min mentek keresztül ,és gondolom nálatok is egy megfázás nem 1 hét hanem 2-3-hét :(
31. Sly001 (válaszként erre: 28. - Baumann)
2013. máj. 22. 21:47
Erről még nem is hallottam. Kipróbáljuk mi is.
30. Sly001 (válaszként erre: 27. - Baumann)
2013. máj. 22. 21:44
4 éves kora óta szedi a Singulair rágótablettát az én fiam. Mellé megy a Flixotide discus belélegző por és a Ventolin, plusz a Nasonex orrspray, mert szinte nincs orrlégzése. A légzésfunkciói olyan 70-80 között vannak a kezeléssel is. De a legfőbb gond akkor van az asztmával, amikor összeszed valami fertőzést.
2013. máj. 22. 20:38
Nem szorul kórházra de mégis fent áll a betegség :(
28. baumann (válaszként erre: 26. - Sly001)
2013. máj. 22. 20:37

Szegény :(


Mi meg még nem tudjuk kifújni 3-éves lesz ! A salvus víz az azért jó mert 10 ml felszív fecskendőbe az ember és egyik orrlukába 1 ml a másikba szivod közbe le neki és csere ...... Teljesen átmosom neki így nem egy kellemes érzés de tuti hatékony bent tanították a kórházba nekem is :)

27. baumann (válaszként erre: 25. - Sly001)
2013. máj. 22. 20:35

Az igen :O De ha már csúsztatva lett zseton neki akkor lehet ennyi erővel megtudtátok volna venni recept nélkül bármelyik gyógyászati segédeszköz boltba ........


Oké nem szorul kórházi kezelésre hisz gondolom hatékonyan kezeled te is otthon ahogy már bele esik egy megfázásba vagy befullad !!!És ahogy írod más miatt kapjátok az emelt családit .....


Nekem Berodual csepp van itthon azt szoktam a gépbe tenni meg szedjük a Singluart amit most már rágó tabletta formájában kapjuk !


Mi most voltunk vizsgálaton 08-hóba kell vissza mennünk ,de semmi ilyesmit nem mondott a Dr bácsi :(

26. Sly001 (válaszként erre: 24. - Baumann)
2013. máj. 22. 20:28
Mi meg tengevizes orrsprayt használunk, és még mindig megy nátha esetén a porszívós orrszívó, pedig már 9 éves. Egyszerűen nem tudja hatékonyan kifújni, csak az orrszívó segít.
25. Sly001 (válaszként erre: 23. - Baumann)
2013. máj. 22. 20:26

Mi már évek óta hordtuk orvoshoz asztmával, sohasem mondta a doki, hogy járna inhalátorgép. Amikor csúsztattunk egy kis lóvét a borítékban, hirtelen minden lett, közgyógyra ingyért házhoz hozták az inhalátorgépet, a futárnak csak a receptet kellett átadnom...

Mi Berodual cseppeket teszünk bele, plusz natrium chloratum oldatot.

A dokink áprilisban azzal fogadott, hogy nem jár emelt családi, mert a gyermek nem szorul évente többször kórházi kezelésre.

Ekkor mondtam neki, hogy mi sohasem kaptunk emelt családit aszthmára, mert mi koraszülöttség miatti összetett betegségekre kapjuk a neurológustól...

2013. máj. 22. 19:45
És ami még segített az a Salvus vízel szívom az orrát párhuzamosan hogy azért a (trutyi ) jól kijönnön minnél kevesebbet nyeljen ,fülére se mennyen rá hisz az is szúrva volt :(
2013. máj. 22. 19:43
És azért is vagyok kiakadva mert anno isszonyatosan szinte zörgött a kisfiam mellkasa ,kértem az akkori kezelő orvosunkat legyen szíves felírni az inhaláltort mivel nekünk jár (elötte számba rákta hogy az OEP már csak akkor add támogatást rá ha legalább 3 X mentőbe került a gyermek vagy kórházban volt kezelve ) Nekünk meg volt bőven a 3X alkalom :( És mégse írta fel ,érdekes kezelő orvost váltottunk és az volt az első kérdése ,anyuka van otthon inhaláltor ?? Hisz a kórházban töltött napok alatt is inhaláltor Ventolin volt ami rendbe hozta bő egy hét alatt !!! És azért nem mindegy hogy az ember 20 E magyar foréntért jut hozzá vagy 5 E magyar forintért ,és még jogosult is rá !
2013. máj. 22. 19:38

Idézem hamyka !


"Utána már csak azok, akik tartós gyógyszeres kezelés ellenére is évente többször kerülnek kórházba."

21. baumann (válaszként erre: 20. - Hamyka)
2013. máj. 22. 19:37

Kedves hamyka !


Vissza olvastad mire írtam a kórházba kerülést ?????????????????????????????????????????????????

20. hamyka (válaszként erre: 18. - Baumann)
2013. máj. 22. 16:27
kórházba akkor kell menni ha valaki nagyon beteg, pénzért nem kell benn feküdni tudtomal méég
19. hamyka (válaszként erre: 16. - Sly001)
2013. máj. 22. 16:26

bocsánat, azt hittem a családi potlékhoz is kell orvosi bizottság, ezt benéztem upsz....


az tuti hogy a magyar állam kincstártól kell igényelni a családi potlékot és ott elmondanak mindent, téves információt nem akarok mondani

18. baumann (válaszként erre: 14. - Sly001)
2013. máj. 22. 14:35
Most komolyan ahoz kórházba kell kerülni évente többször ? :O Hogy a továbbiakban is meg legyen a tartós beteg ellátás :/ Köszönjük elégg volt a kórházakból és örülök ,hogy a betegségét megtanultam kezelni illetve együtt élni vele amíg ki nem nővi !!!
17. kszb (válaszként erre: 10. - Sly001)
2013. máj. 22. 14:18
nme veszik el, és meg is hosszabbítják a tartósan beteg gyerekeknek....
16. Sly001 (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. máj. 22. 13:10
Itt nem leszázalékolásról van szó, hanem beteg gyermekről és emelt család pótlékról. Ilyen esetben nem kell bizottsághoz járni, csak az orvoshoz.
15. Sly001 (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. máj. 22. 13:08
Nem ez az oka. Egyszerűen elveszik, és kész. Attól is, aki két-három havonta az orvoshoz jár a beteg gyermekkel.
14. Sly001 (válaszként erre: 11. - Baumann)
2013. máj. 22. 13:07
Addig biztosan megkapjátok. Utána már csak azok, akik tartós gyógyszeres kezelés ellenére is évente többször kerülnek kórházba.
13. hamyka (válaszként erre: 12. - Baumann)
2013. máj. 22. 13:03
szivesen, de szerintem az áll a háttérben hogy nem jelentetek meg időben az orvosoknál és a bizottságon, tudok olyat is hogy valaki nem ment el a bizottságra és nem is kapja a pénzt, aki le százalékolt annak mennie kell mint pók a falon és úgy ugrálni ahogy ők fütyülnek különben nincs pénz
2013. máj. 22. 12:03
Köszönöm aki hozzá szólt ,de ezek szerint még semmi biztosat nem lehet tudni !!
11. baumann (válaszként erre: 10. - Sly001)
2013. máj. 22. 12:03
Na ez az mi 2014 január végéig vagyunk tartósan betegek papíron , Astham -bronhitisz miatt :(
10. Sly001 (válaszként erre: 8. - Georgina319)
2013. máj. 22. 11:49
Akinek van érvényes kék papírja (igazolás tartósan beteg gyermekről), attól nem vehetik el, amíg érvényes a papír. De utána gondolom már nem hosszabbítják meg, ha lejár az igazolás érvényessége.
2013. máj. 22. 09:06
A gyógyszerekre a 90%-os támogatás semmi?
2013. máj. 22. 09:02

Nem csak az asztmásoktól, a tartósan beteg gyerekektől is elvesznek minden támogatást. Itt van egy facebook csoport, ahol ez ellen harcolnak a szülők. Nézz bele, a hozzászólásokba.

[link]

2013. máj. 22. 07:00
Valószínűleg az állambácsi úgy gondolja túl sok az asztmás és nem akar annyit költeni rájuk. A laktóz érzékenyeknek már teljes egészében megszüntették a támogatásokat. Gondolom egyre több ilyen típusú betegségeket ki fognak szűrni.
2013. máj. 22. 05:53

Egyik munkatársam papíron tejcukor érzékeny. Évi 60 ezer forint állami támogatást kap ezért.

Semmilyen különleges terméket nem vesz, rendes tejtermékeket eszik, gyógyszert nem szed.

A munkahelyem nyert neki még további támogatást, ezért egy évig 5 ezer forinttal többet kap kézhez.


Sajnos néha az kapja meg a pénzt, akinek nem is lenne rá szüksége.

2013. máj. 22. 00:19
Sajnos mindent meg akarnak szigorítani, és ha nincs olyan diagnózisod amire tudnak pénzt adni, egyszerűen fogják magukat és kidobnak, engem is ki akartak 1 x dobni de nem hagytam magam, leszázalékolást pedig ne várd el hogy leírjam mert nagyon bonyodalmas, aki ebben nincs benne nem is tudja...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook