Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aspirin protect 100 szedése 30 hetes terhesen? fórum

Aspirin protect 100 szedése 30 hetes terhesen? (tudásbázis kérdés)


15. Remoni
2011. okt. 11. 08:15
Látom régebbi a fórum, de azért beírom, hátha olvassa még valaki. Az aspirin protect véralvadásgátló hatású. Az utolsó 3 hónapban azért nem lehet szedni, mert egy esetleges szülés során vérzékenységet okozhat. Ugyanígy nem ajánlatos szedni műtétek előtt és után pár nappal sem.
14. Anika70 (válaszként erre: 13. - Gulyamaca83)
2011. júl. 5. 12:17

Sajnos nem a terhesség hozta ki.


Családi örökség!

Édesanyámnak is visszeres a lába, Mindkét nagymamámnak is az volt.


Női ágon öröklődik és sajnos a húgomnak is ilyen problémája van:-( Ő már megműttette, utána teherbe esett...most ugyanolyan, mint volt. Neki fáj is sajnos...


Nekem még semmi gondom nem volt vele, soha nem fájt, soha nem feszült...persze nem szép látvány.


De az orvos óvatosságra int.

13. gulyamaca83 (válaszként erre: 12. - Anika70)
2011. júl. 5. 12:13

Gondolom a terhesség hozta ki nállad vagy ha volt is ez most több problémát okoz mint előtte.

Nekem hálisten nem jött ki akkor sem utánna, gyógymaször vagyok szóval nap mint nap találkozok viszeres lábbal.De egy hete én is küszködöm, kivülről nem látszik semmi de egyész nap feszül a lában és lüktet , szóval most előjegyeztek egy ultrahangra.

12. Anika70 (válaszként erre: 11. - Gulyamaca83)
2011. júl. 5. 07:41

Ó semmi baj:-)


Szerintem én sem leszek különb 3 év múlva:-)


Már most észreveszem, hogy butulok, bár állítólag ez normális a terhesség alatt:-) Hát majd meglátjuk.



Igen 30 hetes vagyok, nemsokára szülök.


Hát mindegy, majd még megkérdezem a gyógyszerészt is mielőtt kiváltom.


Csak nem mondott marhaságot egy kórház igazgató helyettese, aki egyetemi docens.

Megvizsgált, semmi problémát nem talált, csupán ezek a fránya visszerek:-(

11. gulyamaca83 (válaszként erre: 10. - Anika70)
2011. júl. 4. 21:38

fogalmam sincs,talán akkor már nem igazán jó ha jobb a vérellátása a mélyhnek, lehet hogy koraszülést okozna jó ezt csak én gondolom lehet más a magyarázat, jobb tényleg az orvossal konzultálni, egyébként meg félre olvastam a fórumot 30 hetes helyett 30 napost olvastam, azért mertem ajállani.

Ezt teszi az hogy lassan 3 éve itthon vagyok a gyerekkel lassan tényleg szellemileg leépülök hogy már egy mondatot is alíg olvasok végig értelmesen mert mindíg sietetk, de gyerek mellett nem könnyű, még egyszer bocs.

10. Anika70 (válaszként erre: 9. - Gulyamaca83)
2011. júl. 4. 13:16

Hát ez itt mind szép és jó, de akkor az utolsó 3 hónapban miért tiltják???


Ennek utána kell néznem:-)

2011. júl. 3. 20:53

"Az Aspirin terhességi rátát növelő hatásáról


Az Aspirin hatóanyagát képező acetilszalicilsavat 1897-ben szintetizálták. A gyógyszer a �napi� rutin terápiában, mint gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és lázcsökkentő szer alkalmazott. Az acetilszalicilsavnak a prosztaglandinok (a szervezet szinte valamennyi életfontos működésében szerepet játszó anyag) szintézisében játszott szerepének felfedezése után, a 70-es évek elején felismerték a véralvadásra gyakorolt hatását is. Így nem véletlen, hogy ettől a pillanattól kezdve előszeretettel alkalmazták (és alkalmazzák ma is) a szív- és keringési rendszer megbetegedéseinek kezelésében is.


A szülészeti hasznosíthatóságát régóta ismerjük: növeli az újszülött súlyát azokban az esetekben, amikor a magzat elmaradt fejlődése (un. méhen belüli retardáció) a lepény csökkent keringése következtében jön létre. Tudott dolog az is, hogy használata kimutathatóan csökkenti az ismétlődő vetélések gyakoriságát is.


Egy közelmúltban megjelent tanulmányban arról adnak hírt, hogy kis dózisú Aspirint a lombikbébi program során alkalmazták és azt találták, hogy közel kétszeresére növekedtek a teherbeesés esélyei az acetilszalicilsavval is kezelt csoportban. A fejfájás elleni gyógyszer azonnal komoly �főtörést� is okozott: vajon véletlen-e a hatás, milyen lépéseken keresztül képes segíteni a gyógyszer az embriók beágyazódásai arányát, hogyan képes csökkenteni a korai veszteséget?


Miután a keringésben betöltött jótékony szerepe közismert volt, erről az oldaláról volt kézenfekvő a kérdést megközelíteni. A petefészek gyógyszeres kezelése, a petefészek stimuláció számos tüsző (follikulus) érését segíti elő, ami a petefészken belül csak új erek létrejöttével valósulhat meg, magának a petefészek keringésének is jelentős mértékben fokozódni kell a többszörös tüszőérés optimális létrejöttéhez. Ezzel párhuzamosan a méhnyálkahártya is fejlődésnek indul, vastagszik, és alkalmassá válik a megtermékenyített petesejt, a préembrió befogadására. A kutatók megvizsgáltak az említett szervek vérellátását és megállapították, hogy az Aspirinnel kezelt csoportban fokozódott a méh, a méhnyálkahártya és a petefészek keringése. Mindez lehetővé tette, hogy a kezelések hatására több tüsző érjen meg, így szignifikásan több petesejtet szívhassanak le a follikulusok ultrahangvezérelt punkciója során. Az már logikusan következik az előbbiekből, hogy így több préembrió fejlődését lehetett megindítani, a visszaültetés előtt nagyobb volt a választási lehetőség, a létszámfeletti embriók mélyhűtve tárolásával és későbbi ciklusokban történő felhasználásával pedig az un. kumulatív terhességi rátát lehetett tovább javítani. Áramlásvizsgálatokkal azt is meg lehetett mérni, hogy a méhnyálkahártya alatt futó piciny artériák és vénák keringése is fokozódott, ami a megtermékenyített petesejtek beágyazódásának egyértelműen elősegíti.


A keringés fokozásán kívül számos, egyéb jótékony hatást is tulajdonítnak az Aspirinnek. A bevezetőben említett prosztaglandinok szintézisének gátlásán keresztül csökkenti a méhösszehúzódások számát, így az embrió-visszaültetések utáni kilökődések valószínűségét is csökkenti. Miután a prosztaglandinok a lokális gyulladásos reakció mediálásában is komoly szereppel bírnak, ennek meggátlása a beágyazódási rátát szignifikánsan növelheti.


Nem lenne okos dolog azonban azt hinnünk, hogy a válogatás nélküli Aspirin terápia minden meddő házaspár gyermekhez jutását megoldja, itt a panácea. Számos tanulmánynak kell még elkészülni, hogy a hatás minden részletét tisztázni lehessen. Azt mindenestre megállapíthatjuk, hogy autoimmun megbetegedésekkel szövődött meddőségekben, ismétlődő vetélésekkel terhelt gyermektelenségek esetén, illetve azon pároknál, ahol családi anamnézisként trombózissal szövődött megbetegedések fordulnak elő, a megfelelő ideig és dózisban alkalmazott acetilszalicilsav terápia jótékony hatású lehet a meddőség elleni kezelésben, a terhesség létrejöttében.


Dr. Kőrösi Tamás szülész-nőgyógyász főorvos (Kaáli Intézet, Győr)"


Forrás:


[link]



Ezt találtam.

2011. júl. 3. 20:49

Pedig ez így van , az első 3 hónapban minden lombikosnak ezt írják ki a Kaáli intézetben beültetés után , terhesség megtartás miatt, biztos utánna nézhetsz a neten hogy miért is jó az aszpirin

a terhesség első harmadában.

7. Anika70 (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2011. júl. 3. 17:13
Rendben, írok ha beszéltem a dokival.
2011. júl. 3. 13:55
majd írj
5. Anika70 (válaszként erre: 13. - Pen80)
2011. júl. 3. 08:59
Szerintem is, úgyhogy mindenképp felhívom.
4. Anika70 (válaszként erre: 12. - Gne2)
2011. júl. 3. 08:59
Köszi a segítséget, remélem hamarosan közelebb jutok a megoldáshoz.
3. Anika70 (válaszként erre: 10. - Gulyamaca83)
2011. júl. 3. 08:58

köszi, erről nem is hallottam még.

Már csak azt nem értem,hogy akkor miért tiltják az utolsó 3 hónapban.

2. Anika70 (válaszként erre: 11. - Pethoevi)
2011. júl. 3. 08:57

Nekem visszeres a lábam, ezért ajánlotta a doki.


Soha nem volt sem trombózisom, sem visszér gyulladásom, tehát csupán a visszértágulatok miatt kellene szednem.

1. Anika70 (válaszként erre: 9. - Zavaros)
2011. júl. 3. 08:55
Igen, mindenképp beszélek egy orvossal, mert nem hagy nyugodni a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook