Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arteria vertebralis illetve agykamratágulat fórum

Arteria vertebralis illetve agykamratágulat (beszélgetős fórum)


8. nemrozsa12 (válaszként erre: 6. - Réci81)
2012. dec. 30. 20:53

Elhiszem, hogy aggódsz, de a leírásod alapján nem okoz tüneteket a dolog (nem hiszem, hogy a hajhullás ez miatt van).

Annyi előnyöd van, próbáld így nézni, hogy ha bármi gyanús tünetet tapasztalsz, akkor tudod, hogy mitől lehet és azonnal tudsz orvoshoz fordulni vele. Remélem, nem változik a dolog és még legalább 3x30 évet élsz ezzel a dologgal.

Köszi a jókívánságot!

2012. dec. 30. 00:58
Ja annyi még, hogy a neurológián majdnem kiröhögött az orvos, hogy mit keresek hajhullással itt, aztán kiderült, hogy rendszeresen fáj a fejem- amivel már nem is foglalkoztam, mert korábban már csináltak miatta ct-ét és negatív volt.- ezért emiatt elküldött megint Ct-re!
6. Réci81 (válaszként erre: 5. - Nemrozsa12)
2012. dec. 30. 00:54
Kedves nemrozsa12! Köszönöm az információt. Tulajdonképpen igen lehet már évek óta élek vele, csak nem tudtam és nem idegesített. Ráadásul egy teljesen más okból kifolyólag kerültem a neurológiára. 2010-ben megszületett a kisfiam és félév szünetet kivéve nagyon erős hajhullásom van azóta amit már minden lehetséges helyen végigvizsgáltak. Minden negatív. Utolsó lehetőségként küldött el a háziorvos a neurológiára hátha van valami adenóma ami okozhatja a hajhullást. Hát az ugyan nincs de találták ezt... :(( tényleg csak az ember nem kerüljön orvoshoz, mert valamit úgy is találnak. Kívánok én is minden jót Nektek és jobbulást a kisfiadnak!
2012. dec. 29. 21:00

Sziasztok!


Nekem a kisfiam született agykamratágulattal, most 6 hónapos, tudom, nem ugyanaz a probléma, mint felnőttkorban, de hátha néhány infóval tudok segíteni. Neki még nem kellett shunt, mert hasonló leírást kaptunk, mint Récinél, plusz még annyit, hogy nyomásfokozódásra utaló jel nincs.

Nekünk most fél év múlva kell menni újra MR vizsgálatra, addig csak figyelni, hátha lesz valami idegrendszeri tünet, ami arra utal, hogy megnő a nyomás odabent (hányás, naplemente-nézés, kidomborodó kutacs, stb.). Ezek szerencsére nincsenek, így reménykedünk, hogy stagnál az állapot vagy visszahúzódik és nem kell hozzányúlni.

Egyébként igen, az agykamratágulat csúnya szóval vízfejűséget jelent, a tágabb kamrákban több agyvíz termelődik, mint kellene. Csecsemők esetében ez miatt gyorsabban nő a fej, felnőtteknél azonban már nem tud nőni, ezért vannak a fejfájásos tünetek, látás- és beszédzavarok, stb. Felnőtteknél annyi előny van, hogy tudjuk érzékelni és elmondani, ha fáj, vagy amit érzünk, míg egy babánál a szülő csak súlyosabb tünetek esetén sejtheti, hogy baj van.


Én úgy gondolom, hogy folyamatos, meghatározott időközönkénti vizsgálatra mindenképpen kell menni, hogy változik-e a dolog, illetve neurológusnak azonnal jelezni, ha bármilyen súlyosabb tünet előfordul, mert a nyomás miatt kárododhat az agy némely része, ekkor kell a shunt. Ameddig nincsenek ilyen tünetek, addig próbáljatok meg nem aggódni, hiszen ki tudja, hány éve éltek már vele, nem?

Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

2012. dec. 29. 20:25
Szia! Én ugyan nem értek hozzá, de tegnap kaptam meg a ct eredményem mi szerint: "A középvonal helyzete megtartott. A kamrarendszer tágultabb, a jobb oldali kamrarészek az ellenoldalinál is tágultabbak. A subaracnoidalis liquorterek normális tágasságúak, szimmetrikusak. Körülírt denzitásbeli eltérés, halmozó elvált., tömegeltolódásra utaló jel nem látható." Szóval lehet, hogy normál nyomású vízfejűségem van. Eléggé be vagyok tojva. 31 éves nő vagyok és fejfájás miatt kerültem a vizsgálatra. Más panaszom nem volt. Te tudsz erről valamit? Azt tudom, hogy 18 évesen voltam ilyen vizsgálaton szintén fejfájás miatt, de akkor nem volt eltérés. Lehet shunt-öt fogok kapni? Nagyon félek. Amíg visszajutok az ideggyógyászatra az megint hetek. :(( el vagyok keseredve.
2012. nov. 9. 15:01
Akit nem érint az semmit sem. Azohoz címeztem akik esetleg erre keresnek rá...
2012. nov. 9. 14:38
Akkor most mi mit tehetünk???
2012. nov. 9. 14:30
Érdekelne, van-e valaki hasonló helyzetben mint én. 13 évvel ezelőtt látászavar és beszédvaraom volt, voltam MR-en minden negatív lett. 2 évvel ezután minden megismétlődött, de itt az MR már agykamraszarv tágulatot mutatott. Aztán 2 éve agyvérzést kaptam, a tünetei ugyanazok voltak mint az eddigiek csak most nem múltak el. Az MR itt már teljes jobb oldali agykamra tágulatot írt le. Egyik orvos sem vesz komolyan, szinte nekem kellett a vizsgálatokat kiharcolni...Még most is azt mondja kb. 4 különböző neurológus, hogy lehet így születtem. Viszont az előző MR leleteim szerint fokozatosan alakult ki! Most kérni akartam egy ellenörző CT-t vagy valamit, hogy nem tágul-e tovább, de azt mondták fölösleges lenne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook