Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aprósütemény recepteket keresek! fórum

Aprósütemény recepteket keresek! (beszélgetős fórum)

8. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 7. - Mazzzsidrazzzsi)
2009. aug. 4. 15:22
ÓÓ,nagyon szépen köszönöm nagyon sokat segítettél!Aranyos vagy!
2009. aug. 4. 15:19
az lemaradt, hogy az első amit bemásoltam az a kakaós-csokis cookie. Szerintem az gyors és egyszerű. Remélem tudtam segíteni.
2009. aug. 4. 15:17

Burgonyás pogácsa

Hozzávalók:

# 80 dkg liszt

# 3 db tojás

# 40 dkg ráma sütőmargarin

# 5 dkg élesztő

# 1 kg tisztított burgonya

#



Elkészítés: A 80 dkg lisztből, 3 db tojással, az 1 dl langyos tejben megfuttatott élesztővel és a szükséges mennyiségű tejjel leveles tészta lágyságú tésztát gyúrunk. Az 1 kg megtisztított burgonyát sós vízben megfőzzük, majd áttörjük. Ha langyos, a margarinnal és kevés sóval jó habosra keverjük. A masszát a kinyújtott tésztára kenjük és hajtogatjuk. Ezután negyedórát pihentetjük, majd újra hajtogatjuk. A műveletet háromszor megismételjük. Ezután kinyújtjuk, szaggatjuk, és előmelegített sütőben megsütjük.

2009. aug. 4. 15:16

Csokis tallér

Hozzávalók:

# 45 dkg liszt

# 15 dkg porcukor

# 30 dkg vaj

# 2 tojás + 1 a kenéshez

# 1 citrom reszelt héja

# 1 tasak csokoládéízű krémpor

# 3 dl tej

# cukordrazsé, gumimaci a díszítéshez


Előkészítés: A lisztet összekeverjük a porcukorral, és gyors mozdulatokkal elmorzsoljuk a vajjal. Beledolgozzuk a tojást és a citrom héját. Cipót formázunk belőle, folpack fóliába tekerjük, és fél órára betesszük a hűtőbe.

Elkészítés: A linzertésztát kb. 5 mm vastagságúra kinyújtjuk, és kerek kiszúróval kiszúrjuk (használhatunk hullámos szélű kiszúrót is). A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A tepsit sütőpapírral kibéleljük. A tallérokat a tepsibe tesszük, tetejüket megkenjük a maradék tojással, és aranybarnára sütjük. Közben elkészítjük a csokikrémet a csomagon található utasítás szerint a tejjel. A korongokat kissé hűlni hagyjuk. Egy korong közepére kevés csokikrémet nyomunk, és ráragasztunk egy másik tallért. Tetejüket kis csokirózsával díszítjük, megszórjuk cukorkával vagy gumimacit ültetünk rá.

2009. aug. 4. 15:14

Mini sajtos croissant


Nagyítás!


Hozzávalók 80 darabhoz:

# 70 dkg sima liszt

# 1 dl tej (hozzáadunk egy kiskanál cukrot, felmelegítjük, ebben 5 dkg élesztőt megfuttatunk)

# 2 egész tojás

# 2 dl kefir

# 1 dl olaj

# A sós vajhoz:

# 25 dkg vaj

# 1 csapott evőkanál só

# A tetejére:

# 1 tojás

# 25 dkg sajt


Elkészítés: Dagasztóval összegyúrtam a tészta hozzávalóit, majd 10 egyforma cipót formáztam belőlük (ez olyan kisebb narancs nagyságú, nekem 12 dekás gombóckák lettek). Amíg a sós vajat kikevertem és a sütő melegedett, addig letakartam kelni őket egy tiszta konyharuhával. A sós vajhoz a vajat picit megmikróztam, hogy könnyen kikavarható legyenm ebbe kevertem a sót. Félretettem. Közben a sütőt 180 fokra állította (légkeveréses).


Az első cipócskából nagy és vékony kört formáztam nyújtófával, félretettem. Egy másikat is pont ekkorára nyújtottam, ezt megkentem 5 dkg sós vajjal, és ráfektetem a másik kört (tehát: tészta-vaj-tészta). Ezt 16 cikkre vágtam, mint a tortát, majd croissant formára tekergettem a kis háromszögeket úgy, hogy a hosszabb felénél kezdtem feltekerni.


Sütőpapírral bélelt tepsibe tettem őket olyan kétujjnyi távolságra, majd megkentem tojással, sajtot szórtam rá. Betettem az első adagot a sütőbe, közben a következőt készítettem elő. 5 tepsinyi lett. Pirulásig sütöttem mindegyiket.


Megjegyzés:

Nagyon finom és változatos: lehet rá szórni sütés előtt a sajt helyett köménymagot, lenmagot, szezámmagot, belecsomagolni füstöltsajt-csíkokat, minivirslit, sonkát. Utóbbi kettőnél meg lehet még mustárral vagy ketchuppal is kenni feltekerés előtt a tortaszeletkéket.

2009. aug. 4. 15:13

Hozzávalók:

- 20 dkg liszt

- 15 dkg barna cukor

- 2 evőkanál keserű kakaópor

- 1-1 kiskanál szódabikarbóna és sütőpor

- 1 tábla étcsokoládé

- 10 dkg puha vaj

- 1 egész tojás

- egy csipet só


Elkészítés:

A lisztet keverd össze a kakaóporral és a szódabikarbónával. Az étcsokoládét tördeld nagyon apró darabokra, majd keverd hozzá a kakaós liszthez.

A szobahőmérsékletű vajat robotgéppel keverd habosra, majd add hozzá az egész tojást is. Ebbe a vajas alapba szórd bele a kakaós lisztet, és alaposan dolgozd össze. A csokis masszából formázz diónyi nagyságú golyókat, majd a két tenyered összenyomásával préseld laposra. Tedd egy sütőpapírral kibélelt tepsibe és előmelegített sütőben 10, maximum 12 percig süsd.


Tanácsok:

Lehet édesítővel, diétás csokival, és teljes kiőrlésű liszttel is csinálni, és máris kész a fincsi diétás süti;)

2009. aug. 4. 13:57

Sonkás falatok


1 csomag (kb. 270 gr) készre nyújtott leveles tészta

8 dkg főtt sonka

1 tojás

1 ek tejföl

őrölt bors, petrezselyemzöld

A sonkát aprítógépben aprítsuk fel (vagy késsel vágjuk nagyon apróra) a tejföllel, adjuk hozzá az apróra vágott petrezselymet, és a felvert tojás 2/3-át.

A leveles tésztából vágjunk négyszögeket. Ezek közepére helyezzünk a töltelékből. A tészta szélét kenjük meg a maradék felvert tojással. Hajtsuk össze a négyszögeket, szorosan nyomjuk le a széleket az ujjainkkal. Sőt, a legjobb, ha egy villával több helyen rányomunk.

A csomagok tetejét kenjük meg a tojással, szórjuk meg őrölt chilivel vagy zöldfűszerrel, vagy sajttal.

200 fokos sütőben kb. 20 percig sütjük.

2009. aug. 4. 13:53

Olyan apró süti recepteket keresek(sós,édes)amit egyszerű elkészíteni,lehetőleg nagy adag legyen és sokáig eláll,mert nyaraláskor vinnénk magunkkal!

Mindenkinek előre is köszönöm!

(időhiány miatt nem érek rá böngészni a receptek között!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook