Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolók véleménye érdekelne fórum

Ápolók véleménye érdekelne (beszélgetős fórum)


15. igazság hol vagy? (válaszként erre: 13. - Kisnyuszi24)
2012. jún. 3. 16:17
Örülök válasstásodnak,sok sikert ahhoz a munkához,amit szivesen tudnál végezni!
14. záporvirág01 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. jún. 2. 12:01
szia!Még aki jó memóriával is rendelkezik,sajnos akkor is elkél a cetlizgetés.Amellett,hogy az ápolói munka strapás,az agyat is egész nap használni kell.Főleg vizitrendeléseknél!Ilyenkor célszerű lesz papírdarabkát fognod,és kórterem/ágy,betegnév szerint felírod,hogy kivel mi lesz a teendő a műszakod során.Így amit már elvégeztél,azt kihúzod a kis listádról,és így az átadót is meg fogod tudni írni,remélhetőleg hiánytalanul!Sokszor előfordul azonban,hogy egyszerre sokminden összetódul,ilyenkor pedig a fontossági sorrend dönt.De lesz segítőd is,attól függ melyik kórházban fogsz dolgozni,milyen osztályon.Egy ápolási asszisztens,vagy segédápoló is nagy segítség!Persze ilyenkor is célszerű egyeztetni,hogy ki mit csinál(kompetenciájának megfelelően nyílván).Ha már gyakorlaton vagy,akkor van belelátásod,és most már ne hagyd abba szerintem.Nekem is volt olyan kolléganőm,aki a folyosó végére érve elfelejtette,hogy miért is indult..de egy hajtós napon ez bárkivel előfordulhat.:-))))Sok sikert!
13. kisnyuszi24 (válaszként erre: 12. - Igazság hol vagy?)
2012. jún. 2. 11:09
Válaszolok is neked, ugyanis kb 10 perccel ezelőtt elküldtem az önéletrajzomat egy álláshirdetésre, amit mindig is jobban szerettem volna csinálni. Amint írtam is egyik hozzászólásomban, a logisztika érdekel, ebben szeretnék tevékenykedni. Amikor azon a tanfolyamon zajlott a gyakorlat, érdekes módon nem felejtettem el semmit, élveztem a feladatokat, a kíhívást, magát a logisztikai szemléletet, éreztem, hogy ezt akarom csinálni. (a tanfolyam óta bármikor szívesen előkapom a tankönyveimet, olvasok ilyen témában cikkeket). Ma láttam egy anyagbeszerzős álláshirdetést, elküldtem rá az önéletrajzomat, és úgy érzem, hogy jól döntöttem :)
2012. jún. 1. 20:01
Kisnyuszi24!Komoly a kérdésed?Olvasd el a praxis blog oldalait!Morbid a következő mondat:Mosolyogj,légy kedves a beteghez,hozzátartozóhoz-ez ma a legnagyobb(már mint a hiánya)Ez mindkét részről ennek az elmaradása nagy probléma.Az,hogy elfelejted beadni a gyógyszert vagy nem megfelő mennyiséget adsz be a beteg vagy hozzátartó nem veszi észre.De félre ezzel,szerintem nem azért kell az ápolónői hivatást választani mert azt a munkaügyi központ ingyen szervezi,ahhoz azért több kell.Van olyan munkakör,aminél a feledékenység nem kizáró ok:Pl. Takarítás,mosogatás ám itt is lehetnek gondok,ebbe nem szeretnékbelemélyedni.Tanácsom,keress magadnak más ingyenes tanfolyamot,amíg nem késő!
11. kisnyuszi24 (válaszként erre: 10. - Timky)
2012. jún. 1. 08:34
Őszintén? nem igazán. lehet hogy igazad van, és ezért nem figyelek oda eléggé. Engem a logisztika nagyon érdekelt, amikor azt tanultam, könnyen le is tettem a vizsgáimat 4-5-ösre. Csak azzal 2 évig nem tudtam elhelyezkedni...
10. Timky
2012. máj. 22. 16:27
Az okot kellene kideríteni,hogy mért vagy ennyire feledékeny? Vagy,csak nem érdekel annyira ez a szakma és nem figyelsz kellőképpen a mondottakra! Az egészségügy nem játék,emberekért,életekért felelsz majd! Ha hibázol,komoly következményei lesznek! Jól gondold meg,hogy ezt szeretnéd hivatásnak??
9. Ditta67 (válaszként erre: 8. - Kisnyuszi24)
2012. máj. 15. 18:11

Én nem adnám fel eleve a helyedben!

Miért nem próbálod ki "élesben" hogy tudod-e.

Szerintem az empátia többet jelent.mint hogy mindent fejben tarts.

Nálunk az egyik orvos hord a zsebében diktafont.Azt mondja,annyi mindenkivel beszél,muszáj rámondania mindent.Végül meghallgatja és nincs elfelejtve semmi!

Egy próbát megér!

2012. máj. 15. 18:07

Igen, énbennem is az van, hogy nem fogok ebben a munkakörben dolgozni. Még abba hagyni sem tudom a tanfolyamot, mert a munkaügyi kp. tanfolyama, és ha abbahagyom, vissza kell fizessek egy jó milliót, arra meg nincs pénzem. :(

Októberben lesz a vizsga, addig majd csak kibírom.

A feledékenység nem tudom mitől van, de bánom az egészet, mert szeretek embereken segíteni, meg elég empatikus ember vagyok.

De akkor felvetődik a kérdés, hogy ha nem az egészségügyben, akkor HOL helyezkedjek el?? Az irodát próbáltam, hülye főnök, vagy kollégák miatt nem volt szerencsém... Két évnyi munkakeresés után jött ez a képzés... :(

7. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. máj. 15. 17:54

Diktafont tegyél a zsebedre és mondj rá mindent!

Később csak visszahallgatod!

6. dafde15949 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. máj. 15. 17:51
Mitől,miért vagy ennyire feledékeny? Nem vizsgáltattad még ki magad? Nagyon fiatal lehetsz érdemes lenne a végére járni.
5. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. máj. 15. 17:46
Kérlek, ne menj ápolónak!:)
2012. máj. 15. 13:28

Nem hiszem hogy ilyen pályára kellene menned!

Rengeteg mindennel tisztában kell lenned,sok mindent kell tanulnod,és nem csak akkor amikor még suliban tanulod hanem utána is...soksok éves tapasztalatot kellene gyűjtened...és gondolj csak bele,10 év múlva is cetlikkel akarsz rohangálni,ugyanannyi tudással mint amikor végzel a suliban...áááá,ne erőltesd,főleg hogy ember életekről lehet szó!!!!

2012. máj. 15. 11:49
Nem fog menni így. Egy csomó dolgot kell az eszedbe vésni, nem fogsz ráérni írogatni, és nem is leszel valami hiteles cetlikkel a kezedben. Tudod ez olyan mint a dietetikus 120 kg mal. :))
2012. máj. 15. 11:46
Még annyi, hogy a megkérdezett ápolók szerint erre nincs lehetőség főleg időhiány miatt... félek, hogy akkor így nem fog menni..
2012. máj. 15. 11:44

Ápolónak tanulok, de sajnos nagyon nagyon feledékeny vagyok, és figyelmetlen is (már gyerekkoromtól). Most gyakorlaton vagyok, és látom, hogy mennyire sokat rohangásznak a már ott dolgozó nővérek... Megkérdeztem már több ápolót, hogy van-e arra lehetőség, hogy cetlire írogassam azokat a dolgokat amiket később dokumentálni kell, hogy ne felejtsem el (képes vagyok pár perc alatt elfelejteni bármit - jó, ha emlékeztetnek rá, akkor nincs baj - de én általában sűrűn használom a cetlit és a telefonon emlékeztetőjét a hétköznapokban). Ha vm-t leírok, az megmarad, ha nem, elfelejtődik. Mik a kilátásaim szerintetek az ápolói munkakörre ennek fényében?


Válaszaitokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook