Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolási segélyt kapok, ha jönnek ellenőrizni és nem vagyok itthon, mit tegyek? fórum

Ápolási segélyt kapok, ha jönnek ellenőrizni és nem vagyok itthon, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

27. Tündike68 (válaszként erre: 26. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 18:58

9 éve vagyok ápolásin,még soha nem ellenőriztek.Tuti,hogy valaki felnyomott.

Nyugi,4 órában dolgozhatsz,e miatt nem vehetik el az ápolásit.

2015. okt. 11. 17:50

Sajnos testvéremnek nagyon fáj,hogy el járok dolgozni és még az Ápolásit is fel veszem.Szerintem is testvérem van a dologba.Engem nem érdekel megint nem talállnak itthon ,én meg mondtam járok dolgozni.

Jöjjenek reggeli időbe,vagy déli időbe nézzék már meg ,hogy ha nem is vagyok itthon el vannak látva!Azt ellenőrizzék már.Most megint nem találl itthon mit csináll el veszi a segélyt?Elveheti?

Meg mondtam neki válltozó időszakba járok dolgozni.

25. Misaki Itó (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2015. okt. 9. 15:51

Tudom.


az tuti fincsikém.

24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Misaki Itó)
2015. okt. 9. 15:49

Szúrópróbaszerűen mennek, tudod.:))

A testvért be nem engedném, heti 1x félórára, feljelentés után!

23. Misaki Itó (válaszként erre: 21. - Jázmin1975)
2015. okt. 9. 15:45
Hozzánk sem jöttek ki soha a 8év alatt.
22. syria (válaszként erre: 10. - Misaki Itó)
2015. okt. 9. 15:43

Elég szomorú.

És az is, hogy az ellenőrzésnek a fórumindító leírása alapján meglehetősen kötözködés kinézete van. Nem lehetetlen, hogy a „kedves” testvér feljelentése miatt.

2015. okt. 8. 20:51
Én két éve vagyok Ápolásin de még sose jöttek ki!
2015. okt. 8. 20:13
Nekem egy barátnőm volt hosszú évekig ápolásin hozzá minden évben kimentek, de nem a körülményeket nézték csak az ápoltat, és be kellett mutatni az igazolást hogy nem haladja meg a foglalkoztatása a 4 órát. Abbol a pénzből amit fizetnek nyilván nem lehet palotát fenntartani.
2015. okt. 8. 20:03

És ilyenkor ki jönnek miket ellenőrizni?

Azon kívül,hogy el van e látva .Megnézik a házat belülről,hogy milyen körülmények közt élünk.?

Minden helységet is meg néznek a lakásba?

18. Jázmin1975 (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2015. okt. 8. 20:01
Van,munkaszerződésem azon is rajta van,remélem az is jó!
17. marlenka70 (válaszként erre: 16. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:58
Szoktak kérni munkáltató igazolást amikor bejelented nekik hogy dolgozol. A munkáltatónak igazolnia kell, hogy hány órában foglalkoztat és mennyit keresel. Évente egyszer mikor felülvizsgálják az áplásit.
16. Jázmin1975 (válaszként erre: 14. - Marlenka70)
2015. okt. 8. 17:54

Nem azt mondtam minden nap csak 16órakörül vagyok itthon! Legtöbbször !

Sajnos hol délelött dolgozom hol délután és ha nem is minden nap de minden másnap megyek boltba.Azért haza felé szoktam be menni boltokba meg mindig találkozom valakivel és beszélek pár szót.

15. Jázmin1975 (válaszként erre: 12. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 17:45
Szerintem bizonyíték is kell ahoz hol voltam.De Mikor Anyuval voltam Orvosnál papír meg van és az orruk alá dugom,hogy nem kifogás duma volt.
14. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:44
Eddig én is úgy tudtam, hogy 4 órában lehet dolgozni ápolási mellett. Amit nem értek ha napi két órát dolgozol miért csak 16 órától vagy otthon minden nap? Én is hordom kórházba, orvoshoz patika stb de az nincs minden nap. Ha felnyomott a testvéred nem fog jó fényt vetni rád ha soha nem talál otthon a gyámügyes. Nem arra kellett volna hivatkozni szerintem, hogy dolgozol hanem a valósat mondani, hogy éppen orvosnál voltatok annak még utánna is tud nézni és akkor minden rendben. Egyébként nálam ugyanez a szitu csak én nem kapok ápolásit. De a sógornőm a nyakam eltudná vágni anyu nyugdijjáért pedig csak 30 ezret ad belőle nekem oda. Ápolni meg orvoshoz hordani azt nem szeretné persze pedig a házában élnek.
2015. okt. 8. 17:44
Az Apukám nagyon beteg lett a nyáron a Doktor nő azt mondta nem tudják mi a baja reggelt se fogja megérni ez volt tavaly nyáron.Elfekvőbe akarták tenni meg mondtam nem tehetik be én még tudom ápolni fogom mindent el fogok kővetni minden nap Arra kértem a Jó Istent adjon erőt nekem hozzá!Félévig volt korházba félévalatt haza is engedték csak pár napot birt ki.Nagyon megviselt mikor vissza kellet mennie.A Mentővel mindig én kisértem ,mindig meg vártam még fel került az osztályra.Senkinek nem kívánom minden nap bent voltam nála fél napokat és azt kaptam tesoimtól minek vagyok olyan sokat bent nem jártam el dolgozni se mert Anyuval is kellet foglalkoznom.
12. Misaki Itó (válaszként erre: 11. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:37
Akkor meg bankba voltál..intézni valamit.
11. Jázmin1975 (válaszként erre: 7. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 17:36
Csak mi van ha megint ki jönnek és nem talállnak itthon?Most a munka helyen is hol igy hol úgy kell dolgoznom mondtam neki.Remélem ,hogy délután jönnek nem direkt délelött fognak.Meg sajnos mikor ki jöttek Apukám nem tudta be engedni őket.Meg éppen nem volt itt a szomszédunk se de nem annyira betegek,hogy nap 24órájába itt kell üllni melletük.Az Anyukámat 83%RA rokkantosítoták le vagy hogy kell ezt mondani.És ők ki jönnek hogy meg nézik az állapotát.
10. Misaki Itó (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. okt. 8. 17:32

Tudod mennyi ilyen van?

Carik a beteg szülőre,a szája a fellegekben..de amint egy kis pénzt szimatolnak,egyből megjelennek!

9. syria (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:30
Szép kis család. :(
8. Misaki Itó (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:29
Ismerős a téma!:(
7. Misaki Itó (válaszként erre: 5. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:28
Figyelj Jázmin,azzal ők is tisztában vannak,hogy te jársz orvoshoz,gyógyszertárba..bevásárolni stb...nyugi nem fogják a szemedre hányni,hogy nem vagy otthon.max egy h.lye picsát fogtál ki éppen.
6. Jázmin1975 (válaszként erre: 4. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 17:28
Az egyik nővéremmel nem is beszélünk mert őt semmivel ne bizzam meg.Most meg a szomszédom a napokba mondta,hogy a nővérem azt mondta neki fel fog jelenteni,hogy eljárok dolgozni.Nem tudom mire jutott vele megérteném,ha csavarognák és nem foglalkoznák szüleimmel van barátom de még egy éjszakára se mentem el itthonrol.A nővérem tudom mért jelentett fel,írigy és a szüleinket el szerette volna vinni magához ,hogy a nyugdíjukat el tudja rakni.Lánya nem dolgozik nem soká szül és barátja is egy link mindenhónapba másik munkahely nincs pénz.
5. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 17:23
És azt mondta a gyámügyis ki fognak jönni de nem jelentkeznek be ,szúró proba meg mondta.Mondtam neki neharagudjon de nekem is vannak dolgaim elintézni való ügyeim,Meg a két beteg szüleim miatt elég sokat járok Orvoshoz nem biztos ,hogy itthon leszek.Kérdezte napnak melyik időszakába vagyok itthon mondtam 16óra körül.Mondta neki eddig tart a munka ideje.
4. Misaki Itó (válaszként erre: 3. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:21
ÁÁ,nekem ne mond,ezt csináltam 8évig.
2015. okt. 8. 17:20
Van négy testvérem,kettő közvetlen mellettünk is laknak de sajnos ápolásba egyálltalán nem számithatok rájuk még annyiba se,hogy kiszolgálnák ebédnél.Át jönnek de csak 5percre néha,hogy mi újság.Nagyon nehéz két beteg embert ápolni nem kívánom senkinek!
2. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2015. okt. 8. 17:18
Eddig én is így tudtam.
2015. okt. 8. 17:15

Közbe el mentem 2 órába dolgozni.

Sajnos már egyikőjük sem tudja a másikat ki szolgállni.De én ha nem vagyok itthon akkor a szomszédunk látja őket el.És a gyámügyes volt éppen kint a napokba de mivel éppen Édesanyámat vittem Orvoshoz nem talállt itthon és Édesapám a kapun nem tudta be engedni.Felhívtam a nőt és azt mondta nem otthon kellene tartozkodnom,mondtam neki 2 órába járok el dolgozni .Én úgy tudtam,hogy el mehetek dolgozni 4 be is ha van aki közbe felügyel rájuk.Ezekszerint még sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook