Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apa nélkül, de vállalta... fórum

Apa nélkül, de vállalta... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Apa nélkül, de vállalta...

1 2 3 4
109. bettike2007 (válaszként erre: 108. - Lhara)
2010. dec. 8. 14:03
Mit vontál le a fórumból?Szépen írsz..
108. Lhara
2010. dec. 7. 23:09

Csak torlódnak az érzések, a gondolatok...

ilyenkor áll el az ember szava... szorít a mellkas, gombóc növekszik a torokban...


Istenem, segíts, hogy a fájdalom szűnjön, a bánat tűnjön... végre enyhülés jöjjön.

Szeretettel gondolok Rá és minden szenvedőre.

Örülök, hogy a sors a cikkedhez vezetett és rávett a fórum végig olvasására.

107. bettike2007 (válaszként erre: 106. - 1d3b7cc65b)
2010. nov. 23. 22:21
köszi.Hát most se ő se én nem látom értelmét,talán a tanulás miatt hogy nem fejezte be vagy hogy nincs apa mellette,nem tudom,idő kell neki ami talán enyhít..
2010. nov. 23. 11:02

Én is nagyon sajnálom! :( Azt hiszem, most még nagyobb szüksége van olyan barátokra, mint amilyen te vagy..!


Sovány vigasz, de valahol minden úgy lesz majd egyszer jó, ahogyan megtörténik. Ez most is és később is tragédia marad, de minden rossz dolognak is van értelme az életben, nemcsak a jóknak. Csak mindig idő kell hozzá, hogy az ember meglássa, megtapasztalja, hogy mi is az. "Valaminek a vége mindig valami újnak a kezdete."

Sok erőt kívánok nektek!

2010. nov. 22. 15:01
nagyon sajnálom, őszinte részvétem!
2010. nov. 19. 13:47

... és Isten azt mondta: NEM


Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el,

hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem

legyen egészséges.

De Ő azt felelte: nem.

Azt mondta, hogy a lelke egészséges,

A teste csak átmenet.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Ő azt felelte: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás

mellékterméke.

Nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Ő azt felelte: nem.

Azt mondta, hogy áldását adhatja - a boldogság

rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Ő azt felelte: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól,

és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést.

De Ő azt felelte: nem.

Azt mondta, hogy a afejlődés az én dolgom,

De hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat megszeretni,

Úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezdet érteni.


Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amely erőssé tesz.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot...

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy

segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmeket...

és Isten adott lehetőségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam.

Megkaptam mindent, amire szükségem volt

És imáim meghallgatásra leltek.

103. bettike2007 (válaszként erre: 102. - A14deb9047)
2010. nov. 19. 13:30
valami vagy valaki mégis tett ellene..
2010. nov. 19. 13:21
Mindegy, hogy Gondviselésnek, Természetnek, Istennek nevezzük. Ő megtett mindent az életért. Nem ő döntett az élet ellen. Nyugodt és tiszta a lelkiismerete.
2010. nov. 19. 13:09
Levált a méhlepény..
100. Bun Csilla (válaszként erre: 99. - Bettike2007)
2010. nov. 19. 12:45
Mi történt?????
2010. nov. 19. 12:26
Már nem tudja meg jól döntött e.Meghalt a kislány.Szívem szakad meg..
2010. szept. 29. 10:11

Nem értem minek vitatkoztok luxikával.Ő lekezel, te feldühíted magad. Mindenki magánügye hogyan szül., hogyan él. Ha ő attól boldog, tegye amit akar.A lényeg az, hogy világra jöjjenek a babák és szeretetben nőjenek fel. Biztonság és szeretet...ez a kettő kell nekik:)

egyébként kérek én is címet! Köszi!

97. luxika
2010. szept. 28. 19:48
:-)))
96. 36a26f5226 (válaszként erre: 95. - Bettike2007)
2010. szept. 28. 19:19
Hogy ez mennyire igaz mondás... :))
2010. szept. 28. 15:42
"Az együttérző ember sohasem gazdag, és a gazdag ember sohasem együttérző."
94. luxika (válaszként erre: 91. - Bettike2007)
2010. szept. 28. 15:22
Én sem vitatkozom,hisz nem vagyunk egy szinten,már említettem...Kellemes napot:-)
93. bettike2007 (válaszként erre: 92. - Hugika75)
2010. szept. 27. 23:52
Biztosan,a téli zsákot mondta is milyen jó lesz:-)
92. Hugika75 (válaszként erre: 91. - Bettike2007)
2010. szept. 27. 22:34
Szia Betti!Jó lett a cikk.Most találtam csak rá.Remélem majd használni tudják amit küldtem.
91. bettike2007 (válaszként erre: 90. - Luxika)
2010. szept. 27. 18:35

a jól élő cicamacák félnek egy kis fájdalomtól.

És ha úgy gondolkozott volna anyu ahogy te nem lennék.

Én nem vitatkozom erről,szia éljetek megfontoltan boldogan!

90. luxika (válaszként erre: 89. - Bettike2007)
2010. szept. 27. 18:19
Valóban,a te döntésed,mit Ítélsz el és mit nem.Engem igen,a barátnődet nem.De hála Istennek te abba a kevés 30%-ba tartozol,aki a megfontolt,előre gondolkodó embereket ítéli el a külső alapján...
89. bettike2007 (válaszként erre: 88. - Luxika)
2010. szept. 27. 13:13

hát először is,az én dolgom mit ítélek el mit nem,van önálló döntésem,nem vagyunk egyformák lehet véleményem,én úgy gondolom semmit nem lehet előre eldönteni semmit,főleg nem gyerekkel kapcsolatban.

nekem indított szülésem volt,mert veszélyben volt a lányom élete,megszültem simán,és ezután is így szülök ha csak lehet,dönntse el a baba mikor akar jönni(persze ha muszáj a császár a baba érdekében)az más,és azt is döntse el mi akar majd lenni,nem tudhatod neked mi jöhet közbe és szegények lesztek és lehet egyszerű eladó akar majd lenni a lányod,nem értek egyet azzal amiért idő előtt kiszedetted ennyi.Az én véleményem,nem lehet ennyire előre tervezni!

88. luxika (válaszként erre: 86. - Bettike2007)
2010. szept. 27. 10:10
Nem kell elfogadnod,hisz nem vagyunk barátnők...Én mindenesetre elfogadom,hogy a barátnőd, szegény ilyen helyzetbe került,épp ezért kívántam neki sok kitartást,minden jót.Mert Mindenkinek a saját élete,van aki jól megtervezetten cselekszik,van aki majd csak később néz szembe a problémákkal és akkor cselekszik(remélem ő is megbírkózik,és pont ez a nehéz időszak ad neki erőt szeretetben felnevelni a babát).Nem vagyunk egyformák.Szerintem egyik sem elítélendő,főleg nem külső alapján.Az a primitív emberek fegyvere,ha már nem tartozunk abba a 70%-ba,aki egyetért,vagy nem foglal állást(mert neki elfogadható mindkét út),akkor keresünk más kötöszködnivalót.
2010. szept. 26. 23:13

A programozott szüléseket én is mindig elítéltem, had döntse már el a baba, hogy ő mikor érzi,hogy a világra akar jönni, persze nem abban az esetben,ha túlhordja az anya, hanem a 40 héten belül, és ne az anya döntse el, hogy én most terveztem meg mindent, neked most kell világra jönnöd...


Az, hogy valaki egyéjszakás kalandba bonyolódik valakivel, az az ő magánügye, és az vesse az illetőre az első követ, aki nem követte el...

Az ő gondja lesz, hogy megbírkózzon a feladattal, és meg is fog, mert rá lesz kényszerülve...


Hisz abból fog majd tanulni a későbbi jövőre vonatkozóan...

86. bettike2007 (válaszként erre: 85. - Luxika)
2010. szept. 26. 22:58
Nem azt mondom hogy egyetértek amit tett,de nem tudhatom mit mondtam volna ha elveteti,de a barátnőm!és el kell fogadnom a helyzetet,lehet ha te lennél a legjobb barátnőm elfogadnám a programozott császárod.mindenesetre köszi a nevében is és másik cikk nem lesz.
85. luxika
2010. szept. 25. 22:38
Gratulálok a babához a hölgynek,bár nincs egyszerű helyzetben...A cikk írója erősen bírált azért,mert előre megtervezetten császárral szültem a kislányomat(a mindent jó elöre megtervezett új világába).Ellenben a nem tervezett"jól elvoltunk egy éjszakás" dolgokat nem ítéli el(egyébként én se).De a lényeg,hogy rengeteg az önkéntes felajánló,és átmenetileg megoldódik a barátnő és a pici baba sorsa.Később pedig,majd ír Bettike egy újabb cikket.Valóban le a kalappal,hogy valaki ilyen anyagi,családi háttérrel,tartozásokkal a nyakán,apa nélkül belevág az anyaságba 23 évesen,de könnyű dolga nem lesz.Sok sikert a baba felneveléséhez,egészséget és kitartást kívánok mindkettőjüknek...
2010. szept. 22. 12:03
Kislány lesz a baba:-)
83. bettike2007 (válaszként erre: 82. - 1d3b7cc65b)
2010. szept. 21. 22:40

Köszi a nevében is.Igen mégha kicsi az esélye is előfordulhat,nála nagyon durva ez a betegség,a családjában nőágon senkinek sincs gyereke emiatt,policisztás petefészek,van menstruáció sokszor,bár neki az sem volt csak néha,és nincs peteérés.

Holnap kiderül minden rendben van-e és milyen lesz a baba.

2010. szept. 21. 18:23

Én is kívánok minden jót É-nek és a pici babának is! Segíteni sajnos semmivel nem tudok, de a tiszteletem akkor is az anyukáé! Bátor és felelősségteljes, amit felvállal.


Viszont egy megjegyzést hadd fűzzek a történethez. Nem tudom, pontosan mi a PCOS, milyen összefüggések vannak a hátterében, de abban egyre biztosabb vagyok, hogy csak egyetlen esetben nem lesz biztosan gyerek: ha a nőnek eltávolították a méhét. Egyéb esetekben bármi megtörténhet! Nem egy ilyen esetet hallottam/olvastam/láttam magam is.

Pl. az én férjemnek is így született a fia. Az akkori barátnőjének 3 különálló orvos is azt mondta, hogy soha nem lehet gyereke (hogy mi miatt, nem tudom) - ehhez képest most várja a harmadikat... ("Sajnos" nálunk a férjem járt rosszul, az exe kirúgta még terhesen.)

Szóval szerintem minden nőnek, akkor is, ha azt bizonygatják neki, hogy nem lehet babája, muszáj óvatosnak lennie, ha nem akar egy ilyen igen nehéz helyzetbe kerülni...

(Úgy gondoltam, érdemes lehet ezt is leírni.)

81. Barát1 (válaszként erre: 80. - Bettike2007)
2010. szept. 17. 12:26
Rendben, köszi.:)
80. bettike2007 (válaszként erre: 79. - Barát1)
2010. szept. 17. 12:25
rendben,nem baj mindenki kételkedik néha,én is szoktam..Ez természetes.íjövőhéten megtudjuk a baba milyen lesz írok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook