Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyukám szeménél már másodszor kékül be, csak úgy magától. Mi lehet a baj? Aggódom érte. :S fórum

Anyukám szeménél már másodszor kékül be, csak úgy magától. Mi lehet a baj? Aggódom érte. :S (tudásbázis kérdés)

11. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 9. - Méhecske59)
2011. jan. 20. 15:00

És kb. mennyibe kerül ez a vitamin? :)



Köszönöm mindenki válaszát!!!

2011. jan. 20. 14:33
Azt is megkérdezheted,ilyenkor előtte nem szedett-e be aspirint?
2011. jan. 20. 14:26
Pici erek elpattannak a szervezetben. A vérhígító gyógyszert szedők tudnának erről beszélni. Nekik napi szinten előjöhet pl. a végtagokon, mert egy picike hajszálér megpattan, csak náluk tovább vérzik az átlagembertől a gyógyszer miatt. Szerintem az agyban is pattannak meg pici erek, de nem okoznak tünetet, mert nem nyomják az agyat, kis kiterjedésűek, és hamar felszívódnak. A baj akkor van, ha a vér nyomja az agy valamelyik részét, és olyan mennyiségű, hogy nem bír csak úgy felszívódni.Ilyen érvédő vitamin a Rutascorbin, vény nélkül kapható. Ha rá tudod venni, menjetek el dokihoz, és megnyugszol:)
2011. jan. 20. 12:16

Mindenképp "elviszem" orvoshoz, csak most nincs itthon és én sem vagyok otthon, szóval távol vagyunk egymástól, de mikor összekerül a család, felhozom a doki témát neki.

Ma rákérdeztem, hogy pontosan hol is van bekékülve és azt mondta, hogy a szemöldöke alatt, a szemhéjánál se szerinte csak elpattant egy erecske, majd felszívódik. Tudom hülyén hangzik, de ha elpattanna egy ér mondjuk az agyában, az agyvérzés lenne, igaz? És én ezért féltem őt. Ilyen esetben mit kell tenni? Vegyek neki valami vitamint?

2011. jan. 20. 11:54
Vese problémára is utalhat, de ne hagyd hogy ne vizsgáltassa ki!
2011. jan. 20. 11:51
Sok mindentől lehet kék. Ha mindkettő egyszerre, akkor lehet vashiány. Attól is függ, hogy múlik el? Ha színesen, azaz utána sárga, meg zöld, akkor vérzés. A szem fehérjében is szokott megpattanni egy ér, és ott piros folt van, míg fel nem szívódik. Szedhet alvadásgátlót, amitől ez előfordulhat, vagy megütheti, csak nem szól róla.
2011. jan. 20. 11:47
Az lenne a legjobb, de gondolom nem megy el az anyukája, és egy felnőtt nőt nem lehet elvonszolni, ha nem akar menni.
2011. jan. 20. 11:41

a legjobb lenne, ha mihamarabb elmennétek orvoshoz, ő biztosan többet tudna segíteni, mint itt bárki!

én nem lennék a helyedben nyugodt, és nem igen bíznék egy internetes fórumon ki tudja kitől kapott, bármilyen diagnózisban...

2011. jan. 20. 11:38
Szia. Mit jelent az, hogy bekékül? Mennyi idő alatt? Csak az egyik, vagy mindkettő?
2011. jan. 20. 11:17
Légyszi segítsetek.
2011. jan. 20. 11:17
Anyukám szeménél már másodszor kékül be, csak úgy magától. Mi lehet a baj? Aggódom érte. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook