Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyukák, akik tudnak másra is időt szánni fórum

Anyukák, akik tudnak másra is időt szánni (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 19. 12:21

Talan egyszer eljon az ido, amikor mindenre lesz ido.


Merhat olyan, hogy tokeletes anya nincs. Torekedni lehet ra, es aki ugy adja elo magat, hogy o az vagy mindent megold, minden f.sza, az nem biztos, hogy igazat mond. Irigykedni meg nem kell rajuk.

87. 9bbecc13db (válaszként erre: 79. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 12. 23:51
Az én anyukám is ilyen.Figyel arra is,mit szeret a férjem.Bezzeg az anyósom csak azt csinálja,ami a fiai kedvence.Azaz most derült ki,hogy az évek óta sütött sütijét,nem szeretik a fiúk.Le is döbbent.
86. konacafe (válaszként erre: 80. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 12. 14:37

Ez is vicces, bar belegondolok, neked nem az :) Bocs!


Nalunk is igy van, amiota tudja, hogy melyik sutijet kedvelem es milyen tipusut nem, azota a jobbat nem, es a masikat mindig csinalja!! Felhomalyositsam, vagy vigyek neki cavingtont? :)

85. konacafe (válaszként erre: 79. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 12. 14:35
Ez vicces :)
84. konacafe (válaszként erre: 78. - Vberni01)
2013. ápr. 12. 14:34

Hello :)


Ez a tema meger egy masikat..naplom is van rola. Ha ittvan, ujabban cukifej, ha ottvagyunk, elemeben erzi magat, elfeledkezik magarol es jajj..

(fozni sajna nem tud, vagyis fizikailag kepes ra..,ja de mar errol is irtam)

2013. ápr. 11. 12:40
Ja es a gyereknek van egy kulon erdekesege: kepes minden felle nyers zoldsegel, gyumolcsel telle pakolni magat,... Mar a masnap felfedezet egy peszternak gyokeret a tavagyrol foldbe maradt.
82. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 81. - F758a7200f)
2013. ápr. 11. 12:38

Akor en mit mondjak.Amikor elloszor meglattam amit az asztalra raktak, csak neztem, hogy mi lehet bene.:)))

Abbol amit otthon tanultam, az egy alma levest es lecsot eszi meg a ferjem.A lany az mar olyan pincos let, hogy velle most mar at fogom csinalni, hogy"ez van mas nincs lehet valogatni".Tulsagosan el van kenyeztetve, kicsit keson kapttunk eszbe.

81. f758a7200f (válaszként erre: 80. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 11. 10:12

Ez aztán anyós a javából...:)


Én sok receptet anyósomtól tanultam, ha egy csomó mindenen nem is értünk egyet, de a férjem szereti a konyháját és én úgy "csesztem ki" vele, hogy nehogymár ebből vita legyen, hogy én hogy főzök meg ő hogy főz, hogy szépen elkértem az összes receptjét amiket gyakran főz-süt, és megtanultam mindet:)))) Így tényleg nem lehet belekötni semmibe...


Amihez nem ért, az az édességek de eleve, az alapreceptekért sok köszönet, viszont saját magam nagyon sokat utánafejlődtem még, és mellétanultam más dolgokat is, kiegészítve az én ízlésemmel. Nem kötelező már, hogy olyanokat főzzek mindig amiket ő csinál, de ha ilyen kívánság van, tudom mindig, hova nyúljak, mit kell csinálnom:) Az ünnepekre saját menüt készítek mindig, eddig nem volt vita, ettek mindent.

80. 9d7907a17a (válaszként erre: 79. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 11. 08:27
Ja, amióta tudja, hogy a palacsintáját viszont még én is elismerem és szeretem, azóta nem sütött. Ennek lassan egy éve.
79. 9d7907a17a (válaszként erre: 78. - Vberni01)
2013. ápr. 11. 08:25

Ha szereti amit az anyósa főz. Az enyém csak a hideg húslevest ismeri, aranyszélű tányérban, hogy a mikrózást se lehessen kérni. Az órákkal korábban kisütött sültburgonyát és rántott akármit.


Csomagolni meg kacsa vagy libaaprolékos káposztát szeret nagyon. Meg rakott karfiolt amit levesben főtt hússal és zöldségekkel készít. Vásárolja a süteményt, a sütni való baromfi kolbászt, elkészített kocsonyát körömmel és tukmálja. Csodálkozik, hogy a fia nem akarja elhozni, amikor tudja, hogy sütök, hogy vágtunk disznót és van saját sütnivaló kolbászunk. A kocsonyát mondjuk az édesanyám főzi, baromi nagy mennyiségben, hogy legyen nekünk, a nagyiéknak, magának és pár segítőkész, kevés pénzből élő egyedülálló kedves ismerősének. De a férjemét mindig úgy tálalja, hogy bőven legyen lé és a belefőzött sertésnyelv mindig a férjemé, mert azt szereti a legjobban.

78. vberni01 (válaszként erre: 47. - Konacafe)
2013. ápr. 10. 20:55
Egyszerű! Menjetek ti anyósékhoz! Így lesz egy étkezés, amikor nem te főzöl, anyós nem látja a morzsát a földön, és még te is lazítasz! ;)
2013. ápr. 10. 13:55
Az anyos problemaval, meg eszmbe jutot ,hogy aposom mind mutagatot uttanam , hogy hol sepertem roszul.Hat egy napon olyan szerencses hangulatba kapot el, hogy a kezebe nyomtam a seprut.Eloszor szegeny meglepodot,nem tudot rajoni mit akarok tolle.Aztan mikor rajot, hogy mi is van, ugy viharzot kifele mint a Budapesti gyors.:)))
76. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 75. - Konacafe)
2013. ápr. 10. 13:53
Nallam ez most van.Mondjuk van , hogy olvas, de ugy nez ki egyre ritkabb.Rajzol es abszolut mindent meg kel nezni amit rajzolt.Van hogy tallan 100 apro rajzot is keszit es mind akor kel megnezni amit rajzolt.Ha meset enz, meg kel nezuk ami neki tetszik(ez persze jo is), ha net programja van, mindent megkel nezni amit rajtta produkal.Sot olyan is volt, hogy o olvasot nekunk esti meset, nekunk meg kelo ahitatal figyelemel megkelet hallgasuk.Vissza is kerdet, hogy biztos elgyen, hogy figyeltunk.:)))
75. konacafe (válaszként erre: 72. - F758a7200f)
2013. ápr. 10. 13:28

Regebben hasonloan csinaltam en is. Valahogy nem volt koszosz cucc a konyhaban. MOst nincs ra idom, mert valaki mindig elfoglal massal.

Ma pl. egesz delelot csinaltam valamit, kozben gyerkoc allandoan velem- meg a wc-re is jon! Gyakorlatilag felallni se tudok utana, ugy ramcuppan.

Aztan leraktam aludni, gondoltam tegnap este megcsinaltam a mai vacsit, akkor ma elkeszitettem egy sutit (magamnak mar regota nem csinalok ebedre semmit..) A suti kesz, otthagytam a mosatlant, had aludjon.

Bekapcsolatam a gepet. Megirtam 1 hozzaszolast es hallom is, hogy fentvan. Ennyi. Most mehetek, etetes, pelo csere es megy minden, mint maskor.. Egesz delutan nem tudja magat elfoglalni, fel orara, hogy epitozzon vagy valami. Mindig hurcolaszik engem egyik szobabol a masikba, hiaba ulok le vele, hogy meselek, olvasok, kirakozunk..semmi kipacsolodasra nincs idom.

sucks :)

74. konacafe (válaszként erre: 70. - Bowie)
2013. ápr. 10. 13:21
En regebben neztem Stahlt, meg neha belefutok reggelene. Amit o csinal a konyhaban, meg ahogy csinalja..fel liter cuccot elpazarol, meg olyan gusztustalan is nekem. Allandoan kapkod es amit keszit az kotyvasz.
73. konacafe (válaszként erre: 69. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 10. 13:19
Igy konnyu, ha nem o mosogat :)
72. f758a7200f (válaszként erre: 70. - Bowie)
2013. ápr. 10. 07:59

En igy fozok:)))) minden csupa kaja


De utana megis patent rend van mikor leulok enni mert amig fo valami addig takaritom el a tobbit.


Fozes elott mosogatoba forro vizet, mososzert teszek es dobalom bele ami koszos. Igy leazik minden mar kozben es a vegen csak belenyulok kiveszem ami megy a gepbe, ami meg nem, azt gyorsan elmosom es eloblitem.


Vannak idoszakok amikor mindent kezzel kell (unnepek alatt es szarazsagban mert nincs eleg nyomas a mosogatogephez), es akkor is ugyanezt csinalom, mindig, mikor leulunk, mar csak az marad amibol eszunk es az edeny amiben van az etel.


A pici gyerekeknek mindig adni kell valami elfoglaltsagot, bar az enyem a legkisebb szeret egyedul is jatszani, amikor megsem, akkor jatszik vele a masik ketto. Olyankor is van veszekedes de megis konnyebb a fozes igy:)

2013. ápr. 10. 07:46
Nekem is o a kedvencem.De nem megyek hozza mosogatni az 600
70. bowie (válaszként erre: 68. - Konacafe)
2013. ápr. 10. 06:14
Én imádom Jamie-t. Csak amit mocskol főzés közben..a múltkor mutatták a tűzhelyet amikor főzött..fúú...
69. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 68. - Konacafe)
2013. ápr. 9. 21:55
Csak neha egy lakadalomra valo mosatlant produkal.:)))
2013. ápr. 9. 21:23
Hat a Jamie Oliver tenyleg konnyut es jot foz 3o perc alatt. Csak sokan nem ertekelik..mint nehany ismerosom sem. Ok csak a magyart ertekelik.
2013. ápr. 9. 17:33
Tudom gribedli, en is megcsinalnam,de nem jon be.Mondjuk a mi konyhank es a ti konyhatok kzot eges fold. 99% nem is ismerem azoknak amiket te fozol.
66. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2013. ápr. 9. 17:32
Az en kutyam meg nem ette a kutya kajat.Pedig olyan is volt, hogy egy este nem kapot eni, ha ehes megeszi.Hat nem , 3dik este ugyan ott volt.
65. f758a7200f (válaszként erre: 64. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 9. 15:45

Nekünk is van kutyánk, de nem ehet mindenfélét, úgy értem, bizonyos kutyáknak annyira kényes a gyomra, speciel az enyém az még attól is rosszul lesz, ha csontot adunk neki, ez nem vicc.


Mivel jókat eszünk, én azért sajnálnám is odaadni az állatoknak ha lennének, mert ők mégsem tudják annyira értékelni, ha pont nem olyan, de mégis fini kaja volt, de nem nekik való.


Én igyekszem nem túl nagy adagokat csinálni, így tényleg csak mini-maradékok vannak, 1 személyes adagocskák, és pont emiatt teszem 3 naponta, mert ha előző napi, vagy 2 napi dolog van, akkor azt még meg lehet enni, ez nagyon attól is függ, hogy éppen mi, mert logikus, halat, azt másnap meg kell enni, nem lehet tartogatni, ilyenkor belép a rendkívüli maradékos nap, esetleg én délben, mikor egyedül vagyok, megeszem az előző napról maradtat.


Meg nem úgy gondolok rá, hogy maradék, mert jó kaja, szívesen eszem 2x is, nem gond:)

2013. ápr. 9. 14:02
Kajak: en egyszeruen , nagyon egyszeruen fozok.Bar az ami gribedlinel van nem jone be, vagyis a maradek kaja.Egy reszt mert ami marad a kutyaknak adjuk, masreszt mert max a tegnapi kajat enek meg. Viszont csak 1 fogasosat fozok,inkabb 3x egy nap.De az egyik(legalabb) tenleg 15 perc az elokeszitesel egyut.Nallam jol megy a turos paprika, turos tojas,turos puliszka.A lepeny, a piskota teszta egy csesze tejjel mig volt tehenunk egy enivalo volt.Volt olyan is , hogy langalot sutottem es keszult a kaja is kzobe.De mire kesz let kaja eltunt a langalo.Onkiszolgalas az agy tetejere kuporogva:)))
2013. ápr. 9. 13:57

Mar vagy 2 napja az ebed keszites kozbe tornazok.Egybekent nem szoktam, de sajna elkelet ismernem , hogy tul jol sikerult a hizo kuraM.

Anyosom nem el.Mig elt azt hittem profi falra maszo leszek, meg az aposomtol is. Azt hittek nevelni valo kislany vagyok.En meg ahogy vallaki megfogalmazta"nallam akaratosabb novel nem talalkozot".Most az osszes boszusagal egybe hianyoznak.Itt eltek velunk.A haz-a konyha kozos volt.De a lanyom nagyon szerete.En nem igazan ertettem egyet azzal amire nevelni akartaa lanyom.Viszont akor is : a lanyom lefenekelt a kisszeke ele es tatot szajjal hallgata a nagy anyat. Aposom a jatszo tarsa volt.Tobb mint 2 ev tavlatabol igy lattom a dollgokat.

62. konacafe (válaszként erre: 26. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:26

Szia!


Az egyik reszt szantam neked, bocs, ha felreertetted. A tobbi mar nem neked szolt.! :X

61. konacafe (válaszként erre: 60. - F758a7200f)
2013. ápr. 9. 13:22

Igy van, letezik mas kaja a magyaron kivul is. De neki nem..Valojaban, en meghagyom neki ezt a teruletet. Aferjemnek ugy is jobban izlik az enyem, csak kar, h ezzel o nem dicsekszik anyukanak.


Amugy erdekel a temad :)

60. f758a7200f (válaszként erre: 59. - Konacafe)
2013. ápr. 9. 13:12

De azért léteznek variánsok arra is, hogy hogyan lehet 30perc alatt 3 fogást elkészíteni, ez megérne egy topikot, bár jamie olivernek is van egy ilyen műsora, azért biztos vagyok benne, hogy magyaros kajákkal is menne. Aztán nem kötelező szó szerint venni, hogy mindent te csinálsz rajta, sztem egy fagyikehely kész fagyiból, amire odapattintasz egy kis bogyósgyümit, tejszínhabot, nagyon triviális, mégis sikere lenne mindenkinél, és pillanatok alatt kész:)


Ezen gondolkozom még, aztán kis gyűjtőmunkát végzek a témában:))))

59. konacafe (válaszként erre: 53. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 9. 13:05

:) Hehe..jo erzes.


Az enyem biztos nem kurtoli tele a varost, esetleg a ferjenek vagy a masik fianak mondja, vagy a rokonoknak. Ahhoz o tul gatlasos, hogy ne legyen minden tokeletes. beleertve a csaladjat is. Olyan kis modoros. (teny, ha atmegyunk es 6an vagyunk, de legyen 4, akkor is csinal: leves, hus+zoldseg+szosz, 2 koret, 2 foetel+ suti. Ez annyira kiraly lenne, de mindentol irtozik, igy mindent tulfoz,tulsut, hogy semmi baci ne maradjon benne. A sot nem ismeri, csak a pertezselymet,borsot meg kakukkfuvet. Ebbol ered, hogy semmit nem eszik meg, amit mi fozunk, mert attol viszolyog)

Mindegy, ez nem rola szol.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook