Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik nem adtak cumit a babának egyáltalán... fórum

Anyukák, akik nem adtak cumit a babának egyáltalán... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jún. 28. 18:00
...ha mégsem akkor majd a nappaliba költözök vele. Sajna a szobija is pici ahhoz hogy ott tudjak aludni vele.
46. 848af36cf9 (válaszként erre: 42. - 3a5c305959)
2014. jún. 28. 17:59

Egy ágyba nem tudnék vele aludni, ahhoz kicsi az ágyunk és nem is fér be nagyobb. Meg mindig azon paráznék, nehogy a takaróba belefulladjon.

Bébiöbölben fog aludni mellettünk.

Abban bízom mire azt kinövi már fogja annyira biztonságban érezni magát, hogy egyedül is szivesen alszik...

2014. jún. 28. 17:56
...tehát ezért érzem fontosnak, hogy ott legyek vele mikor elalszik. Talán így nem lesz szüksége se cumira, se az ujjára hogyha egyrészt ott vagyok vele, másrészt kötődően nevelem, tehát mindig reagálok arra, ha pl sír. De azt is érzem, hogy egy baba nem azért alszik el csak kézben, mert megszokta, hanem mert arra van szüksége. De talán az a baba aki éjjel is a szülei mellett van jobban biztonságban érzi magát, és emiatt nem igényli altatáskor a ringatást.
2014. jún. 28. 17:52

Annyira azt érzem valahogy, hogy annak ha egy baba szopja az ujját az az oka, hogy nem érzi biztonságban magát, és azzal nyugtatja meg magát.

Én úgy gondolom a babáknak szükségük van arra, hogy ott legyen az anyukájuk elalváskor, mert ugye ők még úgy működnek, hogy amit/akit nem látnak, az nincs...

2014. jún. 28. 17:48

A cumigyártók azt szokták ismételgetni mint valami mantrát, hogy a cumi azért jobb, mert nem csont a belseje, lévén gumi és puhább, nem fogja annyira eldeformálni a fogakat, szájpadlást, mint az ujj. Plusz igaz, valaki írta is korábban, hát ha nem is ilyen súlyos mértékben, hogy kórházban kössön ki, azért egy kis bőrkeményedés van az ujjon.


Saját tapasztalatom, hogy a cumi mellett is kell majd fogszabályzó, szóval nincs az a hiper szuper cumi, ami az arra hajlamosaknál ne hozná elő a problémát.


De arra is emlékszem, amikor egy másik barátnőm szintén cumizós, állandóan zöldtakonnyal borított orrú gyereke játszott az enyémmel, mi beszélgettünk, nem figyeltünk, hát 5 percen belül kitaláltak egy olyan játékot, hogy egymás cumiját a szájukba vették, majd csere... Bleah:/


Na, ez nem fordul elő ujjszopóknál:)

42. 3a5c305959 (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 17:45

Azt hogy hogy sok sikert hozza! Szerintem a kotodo nevelesben nagyon sok jo dolog van pl igeny szerinti szoptatas, hordozas stb. De szerintem fontos hatart szabni a te eleted meg a baba elete kozott. En pl igenylem hogy kenyelmesen kinyujtozkodva vagy a ferjemmel osszeolelkezve aludhassak. A gyerekem kitolti a napjaimat, de az ejszakakra igenyt tartottam, tartok. Persze par szoptatastol eltekintve :-)


Visszaterve a cumi temara, az enyem kapott cumit az elejetol mert megnyugtatta. Kb ket hetesen egyszercsak kikopte es nem kert tobbet. Viszont az ujjat nem kezdte el szopni. Nagyon cici-fuggo lett es ket es fel evesen is egy kinlodas volt az elvalasztas. O a mi szobankban aludt 11 honapos koraig, de nem egy agyban velunk. Szerintem az egyutt alvas meg veszelyes is lehet ha egy kimerult kismama veletlenul elalszik a babajaval a kezeben. En mindig nagyon vigyaztam ra hogy ne aludjak el meg az ejszakai szoptatas kozben sem amig a lanyom kicsi volt.

41. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2014. jún. 28. 17:41

...a szájára ragadt!:DDD


Ja, és legalább az ujjszopós gyerekem első szava "mamma" volt es nem "csumi", ezt felhoznám még mint különbség!:)

40. andi6020 (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2014. jún. 28. 17:37
Mondjuk ez a lányomnál volt így. A fiam cumizott kb 2,5 éves koráig. Na, annak sem tapasztaltam hátrányát.
39. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 17:33

Oh, nagyszeru tema! 3 gyerek, 3 fele modszert kiprobaltam, es garantalom, hogy valojaban tok mindegy...leirom elonyeit, hatranyait.


Elso gyereknel: ujjat szopni? Meg csak az kellene, hogy emiatt csalek legyenek a fogai! Meg is vettem az utso modell chicco cumit, anatomikus, tiszta kaucsuk, muanyag resz nelkul. 6 eves koraban tudtam csak elvenni, hagyjuk, hogy mennyit koltottem ra, 4 havonta uj cumi, mert bacitelep, es folyton fertotleniteni. 7 evesen a fogorvos MEGDICSERTE,hogy a gyereknek milyen szep a szaja, milyen szep sok hely lesz a csontfogaknak, szep, szep. 8 evesen bejelentette (ilyen hamar palfordulo!), hogy itt sajnos bajok vannak, AZONNAL fogszabalyzo. Mostanaban szedtek neki le, most szepek, de egy csomo penz volt a cumi es csomo penz a fogszabi. Ja, mindenhol azt hallottam, hogy az ujjszopas jobban eldeformalja a fogakat mint a cumi. Kosz szepen...


2. gyereknel:cumi. belecsuszott abba az idobe, amikor jott a szivas a masiknal, hogy megis fogszabalyzo kell, mert a cumi is tonkretette, 3 eves volt epp, abbahagytuk azonnal a cumit. Jelenleg megint dicseri a doki, de mar varom, hogy jovore bejelenti, hogy neki is kell hordania a fogszabalyzot.


3. gyerek: na, latva, hogy ugyis az elso kettonel is fogszabalyzo a vege, gondoltam, a kisfaxom fogja fertotleniteni, egy vagyont kolteni cumira, allandoan stresszelni a kutyak miatt, hogy ellopjak, lenyelik...egybol nem is vettem es soha nem kapott cumit. Eredmeny: csale fogak. De azt mondom, nem tok mindegy? Ha a cumival csale lesz, az ujjszopassal csale lesz, igy is ugy is a 2ezer eurot ki kell perkalni, akkor nem latok kulonbseget.


Egyetlen elonye a cuminak, hogy elveheted, az ujjat nem veheted el. Elonye az ujjszopasnak, hogy ejjel magatol visszaalszik, nem sir fel 5ezerszer, hogy kicsuszott a cumi a szajbol es nem talalja. A 3 gyerek kozul a 3. (ujjszopos) volt a legnyugodtabb baba.


Ezek utan mindenki dontse el maga! Ha a gyereknek ferdek lesznek a fogai, az genetikus is lehet, vagy taplalkozasfuggo, de nem kell hibaztatni sem azt, hogy cumizott, sem azt, hogy az ujjat szopta, ugy ertem, egyforman rongalja mindkettovel, es nem jobban, mint ezek nelkul. Egy baratnom gyereke az ujjat sem szopta es a cumit nem fogadta el es neki is kellett fogszabalyzo. De a gyerekeknek ki kell elegiteniuk az oralis szuksegleteiket, a cumi/ujjszopas fontos lepes abban, hogy megtanulja levezetni a stresszt, szoval ritka az olyan gyerek, aki egyiket sem csinalja.

38. andi6020 (válaszként erre: 2. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 17:33

Én adtam volna, de nem kellett neki.

Hátrányát ennek nem tudok mondani. Szerintem nincs is.

2014. jún. 28. 17:28
Én nem akartam adni,de a fiam nem is igényelte,méterekre köpte ki,ha mégis próbálkoztunk. :)
36. jozsi.38 (válaszként erre: 34. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 17:21
váháhá szomszédlány (10 éves) altatta az unokatesóját (2 éves). kiskrapek kézben csajszi fel-alá sétált az udvarukon jó fél órát, amíg a kicsi el nem aludt. indok: csak így alszik el napközben :P
35. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 17:18

nem. azon múlik, hogy mi a te igényed és a baba igénye. ha egész nap cicin akar lenni, mikor nem éhes, az a mellbimbónak sem tesz jót, felázik, kirepedezik és fájni fog, akkor inkább a cumi. vannak ilyen babák is, akik szívesen használják komfortszopira is a cicit, nem csak evésre, az pedig egész nap nem túl kellemes, ha nem éhes a ded :)

kati

34. labnemarika (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 17:07
Az újjacskáját úgyis fogja szopni,ha akarja.Én is altattam a babáimat,énekeltem nekik,meséltem.De nem ringattam,csak ha valami miatt különösen nyügösek voltak.Soha nem hagytam őket sírni.De nagyon rossz egy babának,aki csak ringatásra tud elaludni.Legyen egy megszokott rítus,majd hagyd aludnu,csak figyeld messzebbről.Én se hagytam éjszakára egyedül őket.
33. ricuti (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 16:50
Elképzelhetö, igen. Szerintem igény szerinti szoptatás és kötödö nevelés esetén fel sem merül a cumi-kérdés, az ujjszopás viszont valahogy egyénibb dolog. Nálunk se cumi se ujjacska. Több ismerös családban, ahol igény szerinti szoptatás van/volt, szintén ez a helyzet. Ám biztosan létezik ellenpélda is.
2014. jún. 28. 16:48
És ha nagyon rákap csálén nőnek majd tőle a fogak na hát az meg kinek jó? Senkinek.
2014. jún. 28. 16:47
Nem is kell cumi. Szügségtelen.
2014. jún. 28. 16:31
Gondolom azon is múlHAT, hogy azok a babák TALÁN könnyebben rákapnak akiknek egyedül kell elaludniuk. Nagyon tetszik a kötődő nevelés irányzata, tehát velünk fog aludni és altatni fogom, ott leszek vele amíg el nem alszik. Talán így kisebb lehet az esély arra, hogy ha cumit nem is kap elkezdi szopni az ujját. Erröl mit gondoltok?
2014. jún. 28. 16:27

Köszi a sok tapasztalatot Nektek! :)

Érdekes a legtöbben megértették a kérdést ;)

2014. jún. 28. 16:25
Sajnos látni olyat, hogy erőnek erejével dugják a szájába a cumit. Utána beletörődik szegény baba...
27. ricuti
2014. jún. 28. 16:20
Szerintem is légy nyitott és majd eldöl a kérdés, amint aktuális lesz. Ha alapvetöen inkább cumi nélkül képzeled el, ne vegyél és kínálj a babának. A lányom nem ismeri, nem is igényli. Anyatejes piciknél szerintem nem is szükséges, de nem vagyunk egyformák, kinek hogy esik jól... Csak lazán, a megérzéseidre hallgatva, úgyis te tudod majd a legjobban, h mi kell a babádnak ;)
2014. jún. 28. 16:05

Az én fiam pici korában egyszer, amikor sírt, kipróbáltuk a cumit. Először azt hitte, jön majd belőle valami, de mivel semmi, nagy ívben köpte ki a cumit. Később mégis valahogy ismét megpróbáltuk, mert nagyon sírós baba volt, és megnyugtatta. Pár hónapig használtuk, majd egyszer elalvás előtt megint kiköpte, és soha többet nem hiányolta, mi pedig nem adtuk neki.

Az ujját sem szopta soha.

Szóval szerintem gyereke válogatja. Majd kialakul, hogy igényli vagy sem!

2014. jún. 28. 15:40
Kiegészítésként: sosem volt autónk,minden utazás vonattal-busszal volt, és van ma is. Ezért nem mindegy, mit csomagol az ember, és a vasútállomáson inkább veszek dobozos, szívószálas gyümölcslét, mint hogy a büfé poharaiból itassak meg pici gyereket. Végső esetben viszont abból a pohárból szívószállal még meg lehet itatni, ha szomjas, és mégse szed össze semmit.
24. Guruljka (válaszként erre: 20. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 15:36

Hármat neveltem, mindet cumi nélkül.

Sajnos egyiket se tudtam igazán szoptatni sem, a legkisebbemet még a leginkább, de őt is csak két hónapig, és akkor sem minden étkezéskor.

A legidősebb koraszülött is volt. Ő néhány hónaposan rászokott az ujjszopásra, amiről később csak nehezen szokott le, de inkább csak elalvás előtt kapta be az ujját.

A másik kettő nem rágott és gyömöszölt semmit. Még az ujját sem szopta egyik sem feltűnő mértékben.

Még egy éves kora után is megkapták viszont a cumisüveget éjszakára, amiben a tea volt, így amikor szomjasan ébredt, tudott inni. Amikor több éjszaka telt el úgy, hogy hozzá se nyúlt, akkor nem adtam többet.


Ismerek fiatal anyát, akit felébreszt a fia éjszaka, mert szomjas, de nem értem, miért nem hagyja önellátónak lenni. Ő így csinálja.


A pohárból ivást nem tartom annyira fontosnak. Mire közösségbe kerül, megtanulja. Hogy hány hónaposan iszik pohárból, az szerintem tökmindegy.

Fontosabb, hogy szívószállal tudjon inni, és az is szopizási mozdulat. Így ha elvisszük valahová, nem kell az idegen pohárnak a szájához érnie, és csomagolni sem kell poharat, főleg hogy esetleg nem is tudjuk elmosni.

23. csincsinlány (válaszként erre: 21. - Manó2000)
2014. jún. 28. 15:29

Nálunk is hasonló a helyzet. A nagyobbikkal születése után gyerekkórházba kerültünk és ott már rögtön adtak neki cumit. Úgy adták haza, hogy megmondták, hogy milyen cumit vegyünk. 2 éves koráig használta, aztán megbeszéltük, hogy kidobja a kukába, onnan meg ugye nem lehet kivenni. Szerencsére könnyen ment a leszokás.

A kicsi pedig soha nem szívott cumit és más pótlék sem kellett neki, az újját sem szopizta.

22. 5bdfbe058d (válaszként erre: 20. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 15:12
Tényleg. Tegnap láttam egy 1éves kisfiúj és a ruhapelenka csücskét rágcsálta. Akkor ezért.
21. manó2000 (válaszként erre: 1. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 14:42
Ezt azért gyereke válogatja. Van, akinek jobb, ha adnak cumit, másoknak pedig nem is hiányzik. Az egyik gyerekem nem kapott cumit, nem is hiányolta, a tesójának kénytelen voltam adni orvosi utasításra...
20. WTFISCH (válaszként erre: 18. - Hmv.)
2014. jún. 28. 14:30
Úgy igényli, hogy látod, a kis kezét gyömöszöli, vagy a takaróját rágja stb. :-)
2014. jún. 28. 14:24
Szia.No para :) .Majd a kisbabád eldönti.24 éve szültem a fiamat.Én mint büszke anyuka,aki mellesleg gyermek ápolónő,eldöntöttem,az én gyerekem nem fog cumizni!Nem is vettem előre egyet se.Majd megszületett és az én kedves újszülöttes kolléganőim szépen rászoktatták a cumira.Mondván,hogy olyan aranyos.Akkoriban szigorúan betöltött 7 nap után mehettünk haza,ami nekünk vasárnapra esett.Otthon csak a bömbölés,cici rágás,hiányzott a cumi.Egy átvirrasztott éjszaka után a férjem nyitáskor már szaladt a patikába cumit venni.Nagy cumis is lett a drága,3 éves koráig.Utána még született 3 kislányom.Mindegyiknél készen állt a cumi,soha nem kellett nekik.Nem érzem se előnyét,se hátrányát a cumizásnak vagy nem cumizásnak.De ha az ujját akarja szopni,akkor azt fogja.De azért készülj fel.És hidd el,bőven lesz min aggódni a cumin kivűl is.Jó egészséget nektek.
18. Hmv. (válaszként erre: 17. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 14:18

Csakugyan nem akarok kötözködni, de mi az, hogy egy bébi "igényli" a cumit?

Hisz nem is tudja, hogy ilyesmi létezik! A szülők ismertetik meg vele.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook