Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyós vagyok fórum

Anyós vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
24. c0275abe94 (válaszként erre: 23. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:14
... és tőlük, a fiadtól és a menyedtől segítséget kérni annak érdekében, hogy Te magad is úgy érezd, jó anyós vagy :)
23. c0275abe94 (válaszként erre: 17. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:13
Soraidat olvasva határozottan fenntartom a 15. bejegyzés alatt írtakat. Szerintem le kellene ülnötök megbeszélni a helyzetet. :)
22. clari06 (válaszként erre: 1. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:13

Szerbusztok!

Ha hiányoznak az unokák az már nagyon jó jel...Te biztos jó anyós vagy, csak legyél kitartó.Ha kell kérdezd meg 2hetente,és még véletlenül se legyél agresszív a telefonba sem.Hidd el előbb utóbb meglesz a gyümölcse.Túl sokszor azért ne kérdezd mert az is idegesítő tud lenni..Egyszerűbb ha azt mondod, nektek mi a legjobb???

Az én anyósom amúgy egy hárpia.Már az elején lekurvázott, mert nem engem akart a fia mellé.Sőt senkit...Ma már felnőtt unokái vannak de már mindet elűzte maga mellől..Csak a kisfiát szereti és sajnos elég jól befolyásolgatja is aminek mindig nagy veszekedés a vége.Ma már ott tartunk hogy senki nem megy hozzá, mert mindig belénk köt pedig bevasazott gerinccel még tapétáztam is neki..De minél többet tettem annál szemetebb lett velem..Egyszerűen nem lehet neki jót csinálni..Az unkái mikor kicsik voltak, csak pénzért vigyázott rájuk.Azt mondta sokba kerülnek, a végén meg kiderült cigarettára költötte a pénzt.Na nem is adtam oda neki őket többet.Mondtam neki ha akar valamit eljön...Eljött, mert terülj terülj asztalkámmal fogadtam.Persze ő egyszer nem kínált meg semmivel..

Hát ellenpélda az van..és ne aggódj, ha szereted az unokáidat és a gyerekeidet, és elfogadod a menyed akkor rossz anyós nem lehetsz...Minden jót!!!!

21. LIFELOVE (válaszként erre: 7. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:13
Tudod yelina én bármit megtennék, de nincs szükség rám. A menyem nem tud főzni, bár tanulgat azt hiszem, a fiam főz néha, nagyon sokat, sőt mindent segítenek nekik a menyem szülei. Mindig arra vágytam, hogy ilyen összetartó családba kerüljön a fiam, csak azt nem gondoltam, hogy ebbe mi egyáltalán nem férünk bele. A legnagyobb gond velünk, hogy nincs pénzünk. Anyagilag nehéz idő után vagyunk és nem tudjuk őket segíteni olyan mértékben, amit a menyem elvárna, sőt sehogy. Ők már készen van, a fiam nagyon jól keres a másik két gyerekemnek kellene segíteni, de anyagilag nekik sem tudok. Igy aztán mi nem vagyunk elég jók - azt hiszem, és bármit csinálunk mindig csak szidva vagyunk a háttérben.
20. kisbögre (válaszként erre: 17. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:08

Na az én Anyósom még egyszer nem mondta, hogy be akarja pelenkázni a gyereket.

Mondjuk szerintem nem is nézném jó szemmel... ezek után!

19. c0275abe94 (válaszként erre: 13. - Kisbögre)
2011. márc. 22. 10:06
ugye? :D
18. kisbögre (válaszként erre: 15. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:06

Yelina, Te is biztos nagyon jó Anyós leszel, ha ezeket a dolgokat így látod!!!


Nálunk az a baj, hogy ha én kedves akarok közeledni, felajánlom a segítségemet, támadásnak veszi, és elkezd bántani... :((( Sajnos!

17. LIFELOVE (válaszként erre: 8. - 19f376ac15)
2011. márc. 22. 10:05

200 km. , de mi mennénk, de nincs helyünk náluk a 100 nméteren, csak úgy mehetünk, ha jövünk és még aznap megyünk. Csak elvárások vannak velünk szemben, (ajándékok, pénz, anyagi segítség ) . Az unokáimat sosem pelenkázhattam, összesen 4 év alatt 3 éjszakát töltöttek nálunk, pedig nagy a ház, kert, gyönyörű hely. Karácsony óta nem volt alkalmas sose, hogy felmenjünk.

Ha megkérdem, hogy mikor mehetünk a válasz. bármikor jöhettek , majd megbeszéljük. A bármikor jöhettek karácsony óta nem jött össze. Marad a telefon, a szomorú az , hogy az unokáink még nagyon szeretnek minket és ők is jönnének, de a fiam szerint a két gyerekkel az nagyon "macerás"Azt hiszem, hogy pont az a baj, hogy soha semmibe nem szóltam bele.Igy aztán teljesen a fejünkre nőttek.

A másik menyemmel nagyon jó a viszonyom, ő csupa sziv, de nagyon-nagyon messze laknak.

16. kisnejulcsi (válaszként erre: 10. - Kisnejulcsi)
2011. márc. 22. 10:03

Mármint - anyós - Ja és imádom Őket , de csak okkal megyek és ha hívnak :)

Tudom magamról , hogy a váratlan vendég nem mindíg jó !

Persze az építkezésen minden nap főztem és vittem , de az más :))

15. c0275abe94 (válaszként erre: 3. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:02
Ha volt valami összezördülés, akkor érdemes leülni, és őszintén elmondani nekik, hogy szeretnél jó anya és jó anyós lenni, de ehhez kéred az ő segítségüket is. Az őszinteség mindent kárpótolni fog, és örülni fognak a menyek, ha "ők is beleszólhatnak a dologba". Ha közösen alkottok véleményt, szabályokat és közösen alakítjátok ki az életeteteket,akkor mindenkinek jó lesz, és az unokákat is gyakrabban fogod látni.
14. 9536810fa1 (válaszként erre: 2. - 45f2f5f4f7)
2011. márc. 22. 10:00
... szóval ne várj semmit, csak adj! haha... klasssssssz!
13. kisbögre (válaszként erre: 7. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:00
De szerencsés vagy! Olyan jó lenne egy ilyen jó Anyós!!!
2011. márc. 22. 10:00

Most olvasom, milyen sok a jó tanács! :)


Akik a gyereknevelésbe, stb. beleszólásról írtak: nekem az Anyukám ilyen, az Anyósom nem! Anyukámra viszont ráhagyom, ha ott van náluk az unoka, akkor elkényeztethetik, olyan ruhát vesz neki, amilyet akar, én diplomatikusan csendben maradok. Így szent a béke. A pici lányunk tudja, hogy hol mit lehet vagy nem lehet tenni, ezt nem egész 2 évesen tökéletesen megtanulta, ezért itthon egészségesen eszik (ritkán kap édességet), a mamiknál megengedhető bármi persze korlátok között. Mivel nincsenek határozottan tiltó szabályok, ezért nem is kell sem a gyereket, sem a nagyszülőket sanyargatni. Meg kell találni az aranyközéputat. :)

2011. márc. 22. 09:58

Csatlakozom az előttem szólókhoz!

Ne szólj bele semmibe!!!

Az én Anyósom még a házasságunk előtt kijelentette, hogy örök életünkbe mindenbe bele fog szólni. És igen, ezzel teljesen megkeseríti az életem azon részét. Gyomorideggel várom ha ők jönnek hozzánk és ha nekünk kell mennünk.

Sajnos olyan dolgokba is beleszól amihez aztán igazán nincs köze! És ezt a férjem is belátja, nem én látom rosszul.

Sajnos annyira meg szokott bántani dolgokkal, hogy én elmondom a szüleimnek, és már ők is utálják!

Ja, és hamarosan 8 hónapos lesz az unokája. Elvárja tőlünk hogy mi utazzunk a picivel 100 km-t. De ő nem jönne, csak ha épp valami más dolga is akad a városban :SSSS

Azt is meg tudom számolni egy kezemen, hogy eddig mennyi mindent kapott a gyerekem tőle. Jó, ez igazából nem is fontos, de azért említésre méltó!!!

Szóval inkább ezeket kerüld el!!!

És hidd el, menni fog! Jó Anyós leszel!

2011. márc. 22. 09:57

Én is .

Meghallgatom őket ,tanácsot adok , ha kérnek , sütök nekik amit szeretnek - akkor Apa elviszi -és a barátomnak tekintem a vejem - Ő sem anyukázik :))) ha jönnek a gyerekek , majd segítek pelenkázni , sétáltatni és " elkapatni " :))))


Az anyós kifejezést nem is szeretem , mert olyan negatív !! - bocsi én így látom.

Szerintem sokat számít a nevelés , mármint amilyen példát mutattunk mi a gyerekeinknek.........

9. mmártás (válaszként erre: 1. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 09:56
Júúj,de jó lenne,ha az én mostani anyósjelöltem egyáltalán gondolna ilyenekre! :( megkeseríti az életem... de az előző egy tündér volt,a mai napig tartom vele a kapcsolatot.szerintem az a lényeg,h nem szabad beleszólni mindenbe,ha épp nem tetszik,akkor sem kell egyből véleményezni,inkább nyelni egy nagyot és témát váltani. pl a mostani anyósom ha átjön és épp főzök,odaáll és belenyúl mindenbe,h az ő kicsi fia hogy szereti. namost ha én főzök akkor majd megszereti,vagy nem eszik.de ha nem volt vele gond egy évig,akkor nem hiszem,h baj lenne. vagy ha a lakásban valami nem úgy van mint nála,akkor elkezdi átpakolni,rendezgetni,oktatni,h ez nála hogy van és itt is ÚGY KELL LENNIE. na és ami a legszebb,amikor 1,5 év után a párom volt barátnője nevén szól hozzám. ha olyankor igazán "szeretem"...és ami még esetleg egy jó tanács lehet,h ha a fiad és a barátnője csak hvégén tudnak együtt lenni,nem kell hisztirohamot kapni,h elveszi a fiadat.ez is egy leválás,egyszer mindenkinek saját családja lesz,ami mellett ugyan úgy fog szeretni,sőt,ha nem jársz a nyakára és nem hívogatod minden nap fel,ha épp nem jelentkezett,attól még imád! :) juj de tudnék még írni,de remélem ennyivel is segíthetek,h legyen még a 3 fiú mellé 3 lány "gyerkőc" is! mert az a legjobb és a mai napig jó érzés,h a volt Anyós olyan kedvesen szeretett,mintha én is az ő lánya lennék! :)
2011. márc. 22. 09:56
messze laknak? Vagy miert nem lattad az unokaidat 3 honapja?
7. c0275abe94 (válaszként erre: 1. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 09:55

Kedves Lifelove!


Én személy szerint imádom az Anyósomat, nekem Ő az etalon, számomra a legjobb anyós a világon.

Nem értem, hogyan csinálja /:-)/, de velem mindig nagyon kedves, türelmes. Soha nem szól bele semmibe, a gyermekünk nevelésébe sem, mindig megkérdezi, mire van leginkább szükségünk segítség tekintetében (főzzön-e ha éppen nálunk van). Ezt nem úgy kell érteni, hogy "rabszolgamunkát" testálnánk rá, de bizony kicsi gyerek mellett az is nagyon jól esik, ha elviszi a gyerkőcöt sétálni, amíg kitakarítok. :)

Minden héten egyszer vagy kétszer beszélünk telefonon (nálunk nagy a távolság), megbeszéljük, hogy kivel mi történt. Nálunk nem a Férjem beszél az Édesanyjával, hanem többnyire én az Anyósommal, és fordítva, Ő is gyakran felhív csak úgy.

Ami a lényeg: minden embernek van élete és elképzelései, és ha tudomásul veszi az ember, hogy mások máshogyan csinálják dolgaikat és ezt elfogadja, akkor semmi gond nem lehet. Ha nem is értünk mindig egyet, tréfásan elmondjuk egymásnak, mit gondolunk, de soha nem teszünk egymásnak szemrehányást és nem sértegetjük egymást.

Jó anyósnak lenni rendkívül nehéz, ehhez mindenképpen jó menyek is kellenek!

2011. márc. 22. 09:52

Csak akkor adj tanácsot, ha kérik, ne példálozz senkivel. Légy nyitott, hogy merjenek fordulni hozzád.


És a legfontosabb ne feledd Te is nő vagy, valakinek a gyermekének a felesége :) Gondolj bele Neked hasonló helyzetben mi lenne a reakciód, mindig számolj el ötvenig minimum :) , hogy később ne keljen arra gondolnod. -Ó, jobb lett volna egy szót sem szólnom!-

2011. márc. 22. 09:51
Egyszerű:nem szólsz bele az életükbe.
4. iemma (válaszként erre: 1. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 09:49

Ha már feltetted ezt a kérdést akkor csak jó anyós lehetsz.:-)

Az én anyósom nem kérdezné meg. Nálunk a legnagyobb gond, hogy mindenben ránk akarja erőltetni az akaratát. Az ahogy mi látjuk a dolgokat csak hülyeség lehet. De az unokája ruhatárától addig, hogy mit eszünk mi nem tudjuk eldönteni szerinte ezért kérés nélkül vásárol. Értékelem hogy törődik velünk, de azért jó lenne néha ha megkérdezné mire van szükség, mert soha nem azt kapjuk ami igazán kellene. Ja és folyton megsértődik, ha a gyereket máshogy szeretném nevelni,egészségesebben étkeztetni és többet babusgatni szeretgetni mint azt ő gondolja, szerinte ezzel elrontom.

3. LIFELOVE (válaszként erre: 2. - 45f2f5f4f7)
2011. márc. 22. 09:48
ok rben, de azt hogy éljem túl, hogy már 3 hónapja nem láthattam az unokáimat, mert nekik sosem alkalmas?
2011. márc. 22. 09:47
Ne szólj bele semmibe,hagyd hogy ők éljék az életüket.Emellett segíts nekik mindenben
2011. márc. 22. 09:43
3 fiam van és nem tudom hogyan legyek jó anyós a menyeimnek és jó nagymama. Segítsetek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook