Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyós vagyok fórum

Anyós vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
54. Cs.Anita (válaszként erre: 53. - LIFELOVE)
2011. aug. 17. 13:26
Gratula a babóhoz!!!! Sajnálom h a másik ilyen veled. :-(
53. LIFELOVE (válaszként erre: 52. - Cs.Anita)
2011. aug. 16. 10:17

Sziasztok ! Elmúlt 5 hónap és azóta szült a másik menyem is , aki szinte naponta küld képet a kicsiről, skyp elé hozza , hogy láthassam és nagyon hálás minden jó szóért. A fiamat szereti és imádja a pici babát.

Mindezt csak azért írtam, mert már tudom, hogy nem bennem van a hiba, hanem a másik menyem egy szívtelen, önző buta tyúk és valószínű, hogy nem szereti a fiamat, mert akkor nem viselkedne ilyen neveletlenül a szüleivel.

Már nem érdekel, csak a fiamat sajnálom, de ebben ő is nagyon hibás. Nem képes a sarkára állni. A gyerekek meg imádnak minket, csak azt furcsállják, hogy az anyjuk még az asztalunkhoz sem ül le....

2011. márc. 22. 20:54
Amugy tudom h olyan könnyú mondani h beszéljük meg a dolgot..... kívülröl mindenki okos. De azért én kívánok neked sok szerencsét! :-)
2011. márc. 22. 20:52
Belelátni sajna a menyed fejébe nem lehet, de valamilyért biztos tartózkodik tőled. :-( Arra kellen sort keriteni h megbeszéljétek h mi az ami nem fexik neki, & ha te is reálisnak tartod a problémát, természetesen tégy a változtatásért. :-) Én hiába mondom meg az én anyósomnak h mi a bajom.....DIREKT AZT CSINÁLJA MAI NEKEM NEM JÓ. Persze nem minden problémám osztom meg vele mert akkor azt is annál jobban csinálná. :-( Én már lezártnak tekintem a dolgot kettönk között h sose lesz jó a kapcsolatunk, csak az nehezíti a 7köznapokat h 1ütt élünk vele. :-(
2011. márc. 22. 18:28

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, kicsit pityeregtem is mert bár Nekünk még nincs gyermekünk de ha lesz akkor tudom, hogy édesanyám nem fog tudni segíteni annyit, de itt van Nekem az anyósom akit nagyon de nagyon szeretek. Egy hatalmas szívű és bölcs embert látok benne, Neki is vannak rossz tulajdonságai de mindenkinek vannak és ezzel együtt szeretem.

Valószínű, hogy nem ismer a menyed eléggé és ezért nem közeledik annyira hozzád.

Hidd el nagyobb szükségük van rád mint azt gondolod, csak sokszor a büszkeség nagyobb. Beszélj velük, hogy szeretnéd kicsit többet látni őkat és az unokáidat.

49. e705905164 (válaszként erre: 1. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 16:43
Sziasztok!Sztem:ne szólj bele semmibe anélkül,hogy kérdeznének és ne kritizáld a menyeidet soha semmiben!Légy mosolygós kedves..és kész!:)))
2011. márc. 22. 13:01
Hát az én anyósom csak 12kilóméterre lakik, de ezt a fogyós témát ő egyáltalán nem szorgalmazza..Párom nagyon kövér volt,és cukorbeteg lett.Én mentem el dietetikushoz tanácsot kérni.40kilót leadott tök jól érzi magát és a cukrát is tablettával be lehetett állítani.Erre mit mondott anyós!!!Megakarom ölni a kisfiát..Hát még párom is jókat mulatott rajta, csak az a baj hogy anyós ezt véressen komolyan gondolta.
47. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Clari06)
2011. márc. 22. 12:49
Ó, 250 km-re vagyunk egymástól, szóval ha látogatóban vagyunk akkor ő főz, ha jönnek (kb. 1,5 havonta unokát nézni) hoz sütit:) Szóval nem mindennapos a dolog, de ha úgy lenne már biztos kútba esett volna a férjemmel a fogyjunk együtt program:)))))
46. clari06 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. márc. 22. 12:45

Jó neked, néha annyira jól esne ha nem nekem kéne főznöm sütnöm hanem nekem készítenének valamit, és hívnának meg ebédre..

Nekem anyukám sem tudott se főzni se sütni.8éve halt meg apukám addig ő főzött,DE anyuban azt becsülöm ő nem volt rest és jött kérdezett segítettem neki nem volt neki kínos...Ma már nagyon ügyes...Anyósom még osztotta az észt mikor ehetetlen dolgokat csinált..De nem én nem tudtam megenni a fiai sem.A mai napig nem szeretik ahogy főz..Én próbáltam neki segíteni szóról szóra leírtam neki a dolgokat, de a végén kijelentette őt ez nem érdekli,és lusta főzni sütni...Hát ez van!!!Nem akarásnak nyögés a vége!!!

2011. márc. 22. 12:32

Az én anyósom mindenkinél jobban süt!!!

Komolyan! Főzni is istenien főz, de a sütijei utolérhetetlenek!!

Egyébiránt az életviteli dolgokban nem feltétlen értünk egyet, de szerintem azokban a fiával kell egyetérteni, nem vele:)

2011. márc. 22. 11:11

Ja és eszembe jutott még valami az Anyósomról!

Az hogy ő mindig mindenkinél mindent jobban tud!!!

Ezt értem arra, hogy én pl. dolgozok egy munkahelyen aminek ő még a közelébe sem járt, de tudja hogy ott milyenek az emberek és mit hogyan kell csinálni. Plusz azt hiszi tudja az összes jogszabályt!!! :)))

43. kisnejulcsi (válaszként erre: 29. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:59

Lányom is van , fiam is ,csak még a fiú nőtlen.Imádom a kis barátnőjét remélem így marad később is .ha itt van akkor sokat hülyéskedünk , együtt főzünk..........

Nem szeretnék olyan lenni , mint velem az anyós.Tisztelem a véleményüket és tudom , hogy jót akarnak , de ez a világ , nem az , mint amikor még mi voltunk huszonévesek :((((

Sok a gond a munkahelyeken és az új otthon teremtésénél is - sokszor még tanácsot sem tudok adni , nem hogy megoldást találni.Féltem Őket.

42. 98ec496afb (válaszként erre: 29. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:57
Akkor, kedves asszonyom, tudja a választ, ugye? Azt mondta: "valami nagyom eltört". A fiával kell közösen összeragasztani. Különben a jótanácsokkal is lehet boldogulni, amit itt ezek a kedves emberek adnak a saját életpéldájukból kiindulva, viszont igazán akkor tehet a legtöbbet, ha leül a fiával beszélni, és Ön gondolom éppen nyitott rá. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne tegye ezt meg. Én úgy örülnék neki, ha az anyámmal egyszer ki tudnánk mondani, amit évekig elhallgattunk egymástól - mert konfliktuskerülésre tanított ő is, aztán... no de mindegy, ez már az én történetem lenne. Hanem Önnek és a fiának jó beszélgetést kívánok, ez a legtöbb, amit önmagáért és magukért tehet.
41. LIFELOVE (válaszként erre: 32. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:57

igazad van, többnyire megpróbálok nem gondolni ezekre a dolgokra. Tényleg ! aztán süt a nap és ülök a teraszon, látom a hintát, ami mindig üres és mostanában túl sokat összeomlok. Azt hiszem a lényeg abban a mondatodban van, hogy nem várjuk el tőlük, ettől még nem neheztelünk rájuk és nagyon szeretjük őket. Ez amit nem lehet megvenni. el kell fogadnom, hogy ez nálunk igy van. Nem is próbál minket elfogadni a menyem.

Azt hiszem nincs megoldás. Talán majd csak az idő, de az mennyi még? elég e?

2011. márc. 22. 10:53
Nem hiszem hogy a lányos anyáknak könnyebb, mikor van egy gyönyörű lányod és okos,csak tele van örökölt kisebbségi érzéssel és emberutálattal..És választ magnak egy csúnya és nagyon buta pasit .Akkor törik ám csak össze a lányos anyák szíve,és minden nap azon imádkozik hogy csak teherbe ne essen,és elszálljon a lila köd...Másfél évet kínlódtunk így, még az anyám is azt mondta aki 62éves hogy rá sem bír nézni a fiúra,és amikor megszólal..Teljesen bele voltunk betegedve, de nem tehettünk semmit.És egyszer csak elszállt a lila köd.Hidjétek el senki nem tudhatja akár fiús akár lányos anyák mit hoz a sors..Én csak mindenkinek a legjobbakat szeretném kívánni....
39. kisbögre (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 22. 10:41

:)))

De aranyos!!!

38. kisbögre (válaszként erre: 36. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:41

Tudom én, csak a lányos Anyukáknak valahogy könnyebb azt hiszem.

Bár ezt lehet csak abból gondolom, hogy Nekem Anyukám a tökéletes Anyós, mivel ő nem szól bele semmibe, nem tapad mint állat, és mindig jó időben jön!!!

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:37

A saját hazájában senki sem lehet igazán próféta.. Én se imádom az anyámat, mások meg a munkahelyén imádják.. Ez ilyen...


Anyósommal nagyon különbözünk, de kezdünk összenőni.. Vagy talán pont egyformák vagyunk? Két boszorka?? Lehet.


Szerintem várjál, légy türelmes. Nem kívánom, de ha majd jön egy kis konfliktus a fiad házasságába, akkor azért eszébe fogsz jutni. Ez az anyák sorsa..


A hat éves lányommal jól összevesztünk. Közölte, hogy ő most elköltözik. De azért mielőtt elkezdett összepakolni, még szólt, hogy az ágyát azért hagyjam meg, mert ne gondoljam, hogy nem fog néha visszajönni..

36. c0275abe94 (válaszként erre: 35. - Kisbögre)
2011. márc. 22. 10:36
Anyós leszel így is, úgy is, ne aggódj, a kislányodnak is legy egyszer férje :DD
35. kisbögre (válaszként erre: 33. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:35

Hát igen :)))

én még nem vagyok Anyós! Persze még azt sem tudom, hogy lesz e testvére a kislányomnak és ha igen, akkor ő vajon kisfiú lesz e???

34. LIFELOVE (válaszként erre: 28. - Clari06)
2011. márc. 22. 10:34
most el kell köszönnöm, köszönöm a, hogy kicsit kiönthettem a szívemet... jövök majd vissza
33. c0275abe94 (válaszként erre: 30. - Kisbögre)
2011. márc. 22. 10:33
az, hogy nem anyós vagy. :)
32. c0275abe94 (válaszként erre: 21. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:29

Tényleg nem szándékozom bántani Téged, de őszintén mondom: rossz a hozzáállás, és ezen kellene változtatni. Felejtsde el ezeket, hogy: "nincs szükség rám; nem gondoltam, h ogy ebbe az összetartó családba mi egyáltalán nem férünk bele; nincs pénzünk; stb.". Ezeket a gondolatokat nagyon sürgősen EL KELL HESEGETNI, mert úgy érzem, ezek keserítik meg az életedet, és ezeket a gondolatokat vetíted ki a gyermekeidre és a menyedre. Az én Anyósomék sem támogatnak bennünket anyagilag, és nem is várjuk el tőlük, ettől még nem neheztelünk rájuk és nagyon szeretjük őket. Meg sem fordulna a fejembe soha, hogy ilyen csacsiság miatt bomlasszam meg a családi egyensúlyt. És szerintem ők sem az anyagi oldalát nézik a dolognak.

Anyukámnak éppen ilyen gondolatai vannak, hozzáteszem, teljesen alaptalanul, ezért gondolom azt, hogy ha ezeket a "fekete felhőket" elűzve vidám és derűs leszel, minden megváltozik.

31. 19f376ac15 (válaszként erre: 17. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:28
hat szerintem Te mindent megteszel, hogy jo anyos legy....itt mar a meny nem eleg jo.:( Sajnalom nagyon.
30. kisbögre (válaszként erre: 27. - C0275abe94)
2011. márc. 22. 10:24
És ez miért lényeges?
29. LIFELOVE (válaszként erre: 10. - Kisnejulcsi)
2011. márc. 22. 10:24
Igen , azt hiszem más lehet, ha az embernek lánya van. én nem is vártam, hogy felérek az édesanyjával, a fiam csodásan befogadták- igaz nagyon alkalmazkodó, konfliktuskerülő is - azt hiszem nem is a menyem a nagy fájdalom, hanem az imádott fiam, aki nem áll ki mellettünk és értünk. Igazi konfliktus sosem volt, tanácsomra nem is kíváncsiak. Valami nagyon eltört... (a vicc az, hogy ezer fiatal barátom van a környezetemben, akik egyébként nagyon kedvelnek és tisztelnek)
28. clari06 (válaszként erre: 21. - LIFELOVE)
2011. márc. 22. 10:21
Legyél az én anyósom drága!!Az enyém se takarítani sem főzni nem szeret és nem is tud.Sőt még sütit sem tud sütni.Amikor karácsonykor odaviszem a sütiket amit készítettem azt mondja gúnyosan.Ezt melyik cukrászdában vettétek!! Nem bírja elviselni hogy többet tudok nála..Ha nem tud főzni a menyed segíts neki..látom írod úgy érzed nem fértek bele a családjába...Hú ez nagyon nehéz le kéne ülni megbeszélni vele.Ha jó ember megérti és változtat.Ha nem akkor kár magadat törni.... Sajnos én most jöttem erre rá.22év házasság után..Most is csak a párom kedvéért mentünk el a karácsonyi meghívásra.Pedig lányom kisebbik lányom ballagására, hiába a szép meghívás nem jött el, mert utálja a gyereket...Meg is lett az eredménye, megint elkezdte a vitát,de én mindig ott hagyom, nem szólók már neki.Nem látom értelmét...Csóka egy kis szeretetre vágyunk mi is tőle, de ő erre nem képes, csak magát és a páromat imádja....
27. c0275abe94 (válaszként erre: 18. - Kisbögre)
2011. márc. 22. 10:19
bocsi, látom, 28 éves vagy :DDD
26. pimike
2011. márc. 22. 10:17
A férjem nagyon szereti az anyukámat és ez fordítva is igaz (szerencsére). Nekem viszont nagyon nehéz dolgom van, az anyósom még sokszor kisfiúként tekint a férjemre. Ráadásul ha rá haragszik, olyankor engem is utál és ezt sajnos ki is mutatja, amit nagon rosszul esik, főleg most, h várandós vagyok :(
25. c0275abe94 (válaszként erre: 18. - Kisbögre)
2011. márc. 22. 10:17

Köszönöm :)

Néha jobb csendesen meghúzódni a háttérben néhány hétig, akkor is, ha ez fájó dolog, de egy idő után ők maguk fognak hívni, hogy naaaaaaaaaaa... légyszilégyszilégyszi.... :)))

"Anyós" vagy? Én el szoktam menni vele csavarogni, és meghívom fagyizni :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook