Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós javító tanfolyam :))!!! fórum

Anyós javító tanfolyam :))!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 29. 10:36

Nálunk anyós megoldja az ajándékozást is. Ad pénzt és vegyél amit akarsz. Pedig nálam az ajándékozás öröme pont abban rejlik, hogy megpróbálom kitalálni, ki mire vágyik, mit szeretne, vagy egyszerűen mire van szüksége.

Amikor tavaly megszületett a fiam, följött pár napra segíteni. Adott pénzt, hogy vegyek neki valamit. Az anyukám ezt úgy oldotta meg, hogy megadott egy keretet, amiből mondhatok valamit, mi kellene a babának, így lett belőle takaró, párna, baldahin a kiságyba. Rajta láttam, hogy igyekszik és Ő vette meg.

Persze egyszerűbb pénz adni azt elhiszem, mint kitalálni, mi okozna örömet!

37. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 29. 10:35
Ráadásul ajándékot adni és kapni mindig minden esetben jóóóóóóó :)).
36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 30. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:33

Mondd el neki őszintén. Így ahogy ide leírtad, azért vetted neki, mert nálatok ez így szokás és tök mindegy, hány évesek, a gyerekeidnek is szoktál venni, nem akartad őt kihagyni.

Ennek a lánynak lehet valami hiányossága érzelmi intelligencia terén... :((. Több türelemre lesz szükséged.

35. flasch (válaszként erre: 30. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:31

megmondom őszintén, hogy ez az ajándékozás nálunk is egy külön történet.....

mivel épp hogy csak ki nincs mondva, hogy senki sekit nem bír elviselni, igy csak kötelező udvariaskodás az ajándékozás. aminek igy semmi értelme. de mondjuk ilyen, hogy gyereknap meg főleg nincs, bár igy 30 fele érdekes is volna...:))

attól, hogy mondjuk neki nem volt rá igénye, még nem kellett volna kiakadnia, mert ha meg már a fiadnak veszel és neki nem, az rosszul esik.

nem lehet jót tenni, ez egy örök harc sajnos a két fél között, de vannak akiknek ez megspórolta az élet...irigylem őket.

34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - Cyntia)
2010. jún. 29. 10:28
Örülök, hogy tetszik :). Nálam mindig beválik. Ráadásul ezzel ki is fogod a szelet a vitorlájából. Egyszerűen nincs jogalapja a továbbiakban is ezért nyafogni :)
2010. jún. 29. 10:25
Még valami. Férjem rengeteget dolgozik még munka mellett is, hogy minél több pénzt össze tudjon szedni. Nem másodállásról van szó, hanem olyan kis fusi dolgokról. Ebből a pénzből ujította fel nekik a két házat. Műanyag nyíl.zárókat vett, vakolás, színezés, nagy emésztő, nagy műhely, stb. Olyan 6 milliót költött rájuk, aztán az anyja szülésem előtt két héttel a fejáéhez vágta, hogy lopott pénzbőll könnyen él ő, és hogy ő nem csinált otthon semmit, csak élt mint a here. És ezt halál komolyan gondolja! Na azóta nem beszéltünk. Húsvét környékén váltottak egy két szót, de azt is csak érdekből, mert anyósom nem akart többet vonatozni, mivel előtte párom vitte melóhelyre. Azóta 2x ha ránézett a gyerekre...
32. doresz88 (válaszként erre: 30. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:19
Nehéz tészta! Olyan mintha védekezésből támadna! Volt már neki a fiad előtt komoly kapcsolata? Nem lehet van tapasztalata "rossz" anyóssal kapcsolatban, és nem tudja mire vélni, hogy Te meg jó fej vagy vele?
31. doresz88 (válaszként erre: 24. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:15

Már ebből a pár mondatból is lejön, hogy Te nem leszel olyan anyós mint az enyém! Én úgy örülnék, ha nekem ilyen lenne! Ilyenre tuti nem tudod elrontani a helyzeted!

Sajnos hiába bízom benne hogy javul, nem fog.

Az unokáját 10 hónaposan látta először, addig egyszersem! Azt mondta őt nem érdekli, szarik rá! Majd ha a gyerek megtanul menni, jöjjön fel hozzá.

Van egy saját házuk, meg van egy másik, amiben mi laktunk párommal, meg az egyik tesójával. Ők minden nap 7kor jöttek, bekapcsolták a magnót, és csinálták a semmit! Ott ültek fölöttünk egész nap, és bíráltak minket, hogy mi mindenben vagyunk szarok! De főleg anyósom. Apósom meg csak papagáj. Nincs saját véleménye, anyósom diktálja bele a szavakat. Én 18 órában dolgoztam naponta a terhességig. Fél5kor keltem, 6ra mentem dolgozni, éjfélkor végeztem, kb 1re értem haza. Párom minden nap 6ra jár, igaz 2kor végez, de nincs szabadnapja. Hétfőtől vasárnapig dolgozik, aztán otthon folytatja. Állatok, fű, ház körüli dolgok stb.

Egyszer elmentünk szilveszterezni, mikor hazajöttünk el kezdett velem ordibálni, hogy mekkora senki vagyok a családommal együtt, nem érek semmit, nem csinálok semmit, csak a pénz miatt vagyok az ő fiával, meg ribac vagyok, meg mindenféle ocsmányságokat. Én semmit nem szóltam, csak bőgtem. Aztán kerestünk egy házat, és elköltöztünk. Másik fia, aki ott lakott, azzal is összeveszett, ő tavaly májusban ment albérletbe, és azóta nem beszélnek. Azóta 3 balesete volt a srácnak kocsival a sok ideg miatt, le sem szarják. Még tőlünk se kérdezik meg hogy hogy van, van-e baja. A harmadik fiával meg 6 éve veszett össze, 2 évig nem beszéltek, addig nem látta az unokát sem (azt se) most meg a helló-n kivül nem igen beszélnek. Van két házuk, a rezsiket alig bírják fizetni, a három gyerek közül egy albérletet fizet, a másik egy szobában él a családjával, a harmadik meg hitelt vett a nyakába. Pedig nem egyszer fel lett ajálnva. De neki semmi sem jó!


Bocsi hogy hosszú lettem...

30. Barát1 (válaszként erre: 28. - Flasch)
2010. jún. 29. 10:15
Ő nem biztos, hogy ezt mondaná. Én nem tömöm a fiam fejét semmivel. Meg kellene találnom a közös nyelvet, de nem megy. Gyereknapra vettem neki édességet és egy fülbevalót /szereti a lilát, a fiam szerint tetszett neki/mégis kiverte a hisztit, hogy ő már nem gyerek minek neki gyereknapi ajándék, náluk nem szokás. Az én gyerekeim örülnek az apróságoknak. Ha neki nem vennék rossz lenne nekem, mert ő is olyan, mint a vőnek való és neki is vettem. Tanács?
29. Cyntia (válaszként erre: 23. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 29. 10:11

Ez a megoldás nagyon tetszi. Ha elnézést kérsz egyszer, akkor az lehet hatásos..

Nagyon jó ötlet ez KeA!

28. flasch (válaszként erre: 27. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:06

enyém is "szeret"...csakhát amikor előttem áll, akkor meg nem ezt látom....meg se a szavaiból, de a tetteiből, se abból, amivel tömi a hátam mögött a férjem fejét :S

de akkor a te menyed szerencsésebb, dejó neki!

27. Barát1 (válaszként erre: 26. - Flasch)
2010. jún. 29. 10:05
Igazad van, de most várok és közben szeretem őt.
26. flasch (válaszként erre: 12. - Barát1)
2010. jún. 29. 10:04

és az ilyen félmondatokkal eléggé meg lehet bántani egy nőt, főleg ha érzékenyebb lelkű.

pl. az én anyósom is egy kemény nő, de ezt az elején birtam, aztán mikor rájöttek, hogy nem csak futó kaland a miénk, akkor megmutatta, hogy a keménysége gonoszsággal és irigységgel párosul :S

azóta szinte nem is találkozunk. mindenki meg van bántva, és ezt már megette a fene....

SAJNOS!!!:((

mert normális családot szeretne mindenki...de ahol csak irigység és szarkeverés van, ott ez alakul ki....

25. Barát1 (válaszként erre: 23. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 29. 09:59
Köszi.
24. Barát1 (válaszként erre: 18. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:58
Én örülök, ha írsz ide, mert megtudom, hogy mi bánt meg egy menyt és megpróbálom nem elkövetni azt a hibát.
23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 19. - Barát1)
2010. jún. 29. 09:57
Ne viszonyulj hozzá sehogy! Légy vele természetes, szeresd. Ne is próbáld feltűnően "kezelni", jobbítani a helyzetet! Én azt tenném, hogy leülnék vele beszélgetni, elmondanám, hogy sajnálom azt a mondatot, nem úgy gondoltam, de megértem, hogy őt bántja. Szeretném, ha túl jutnánk rajta és a magam részéről ezért mindent meg is fogok tenni és remélem, hogy ő is. Aztán nem foglalkoznék vele többet.
22. Barát1 (válaszként erre: 16. - Doresz88)
2010. jún. 29. 09:57
Bízzál benne, hogy javul, szeresd és szeretni fog. /úgy gondolom/
21. Barát1 (válaszként erre: 15. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:55
Kérd meg, hogy ne bántson, nyugodtan beszéljétek meg, elbeszéltek egymás mellett szerintem.
20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:53

Nem lehet egy emberből kierőszakolni a szeretetet. Lehet, hogy tényleg nem szereti, ez ellen nem tehetsz. De lehet, hogy tényleg csak az etetéssel tudja megmutatni.


Ne vedd fel a kesztyűt, mert még jobban elmérgesedik a helyzet. Összeszorított foggal légy kedves, mosolyogj. Egy idő után abba fogja hagyni, ha nem vagy partner.

19. Barát1 (válaszként erre: 14. - Cyntia)
2010. jún. 29. 09:53

Próbáltam már ezt is, de nem változik semmi. Pedig nagyon jó volt a viszonyunk, amikor a fiam Pestre költözött, Ő kijárt hozzánk, beszélgettünk, tanítottam kötni, úgy viszonyultam hozzá mint a lányomhoz. /Ezt a lányom már szóvá is tette./

Most várok, nem nagyon tudom, hogy mire, de remélem feldolgozza és újra a régi lesz. Most már együtt laknak Pesten, sajnos nem gyakran jönnek.

2010. jún. 29. 09:49

Most veszem észre magam, hogy talán nem ide kellene ezt írni. Ez nem a menyek problémája fórum.

Bocs mindenkitől!

17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:49

Ezért ne haragudj rá! Mindenkinek más a szeretetnyelve. Beszélgess vele a lehető legtöbbet, tudj meg többet a gyerekkoráról. Meglehet, hogy neki a szeretetet a gondoskodást, az etetés jelenti.

Ezért mondják a pszichológusok azt, hogy pl. egy gyereket sem szabad édességgel, étellel vigasztalni, mert később érzelmi zavarai lesznek.

2010. jún. 29. 09:47
Hűű, hogy az én anyósom javuljon génállományt kéne rajta cserélni, vagy szimplán csak agyátültetésen kéne átesnie! Már nem lesz jobb sose! Sőt!
15. Pankakukac (válaszként erre: 13. - Cyntia)
2010. jún. 29. 09:47

Persze. Egyszer kirobbant belőlem minden. Persze nem csúnyán, hanem tisztelettel beszéltem vele. Azóta konkrétan semmilyen kapcsolat nincs közöttünk. Személyes támadásnak vette és nem beszélünk. Pár hete történt ez. Próbáltam közeledni felé ilyen-olyan ürügyekkel, de nem vette fel a labdát. Csak szid engem. Nekem csak olyan bajom van vele, hogy az unoka nem érdekli, ő meg azóta előhoz mindenféle dolgot ellenem.

Pedig én szeretem Őt, más bajom nincs vele, csak ez az egy. Jó lenne valahogyan helyre tenni a kapcsolatunkat. Most hétvégén születésnapja lesz, elmegyünk hozzá, de szerintem csak szidalmazni fog engem, azt meg nem fogom eltűrni.

14. Cyntia (válaszként erre: 12. - Barát1)
2010. jún. 29. 09:45

:)! Hát igen: mennyire figyelnünk kell arra, hogy mit mondunk.. Milyen szó, kifejezés hagyja el a szánkat..

Talán ez még azzal javítható, ha azt mondod, hogy ezzel Te csak azt szeretted volna mondani, hogy örülnél, ha mindig ő lenne a menyed :)! Akkor a szeret örökké fent maradna :)))!!!!

13. Cyntia (válaszként erre: 10. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:43

Azt hiszi, azzal ad a legtöbbet, ha finomat főz..

Beszéltél már vele erről? Hogy ebből az igyekezetből egy kicsit ha visszavenne, és édesgetné az unokákat, akkor az jobban esne nektek?

12. Barát1 (válaszként erre: 8. - Cyntia)
2010. jún. 29. 09:40

Én még csak anyós jelölt vagyok és lehet, hogy nem is jó, pedig én mindig csak jót akarok, de egy-egy szerencsétlen mondat miatt talán már most "rossz" vagyok.

Azt találtam mondani a a menny jelöltnek, hogy "én addig szeretlek amíg a fiamat szereted" most is így gondolom. Természetesen szeretem őt magáért is, mert kedves,aranyos...., de ezt nem tettem hozzá, ezért ő úgy értette, hogy csak azért és addig szeretem amíg ő a fiamat szereti, ez nem igaz így. Sajnos meggyőzni nem lehet erről a fiam is és én is próbáltam már, most durci, de remélem, hogy ez nem tart sokáig. Egy mondat nem lehet ilyen hatással. :( /remélem/

2010. jún. 29. 09:35
Amikor a férjemmel összejöttem, nagyon szerettem anyóst, azt gondoltam, megfogtam vele az Isten lábát. Majd ahogyan telt az idő, kezdett megváltozni és ezt mindenki észrevette a családból.
10. Pankakukac (válaszként erre: 8. - Cyntia)
2010. jún. 29. 09:34
Hú, hogy milyen jó rálátásod van a dolgokra! Tényleg nem szerették. Az anyukája lepasszolta a nagymamának, ő nevelte. Az apja valamikor lelécelt, nem is ismerte. Ez lenne az oka, hogy nem tud szeretni? Vagyis tud, csak inkább azt mondom, hogy nem foglalkozik azzal, hogy megkérdezze, hogy vannak az unokák, ha ott vagyunk, szinte rájuk sem néz, azzal van elfoglalva, hogy miféle finomságokkal traktáljon bennünket. Már sportot űz abból, hogy az ő asztalánál együk a legfinomabb falatokat.
9. Barát1 (válaszként erre: 7. - Pankakukac)
2010. jún. 29. 09:33
Ha nem szipirtyó, akkor mi a gond vele, hogy nem szereti az unokáját?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook