Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej lefagyasztás, tárolás fórum

Anyatej lefagyasztás, tárolás (beszélgetős fórum)


2010. jan. 23. 22:38
Az egy nap alatt lefejt tejet egy kis üvegben gyűjtöttem a hűtőben, a frissen lefejt tejet a fejő üvegében hűtöttem le és csak utána öntöttem a többihez. Este pedig sima, tiszta hűtőtasakba raktam, amire ráírtam a dátumot és a tej mennyiségét. Így egymáshoz tudnak igazodni, és kis helyet foglalnak. Hat hónapig lehet tárolni a fagyasztóban. Én mindet kidobtam, mert nem volt rá szükség.
2010. jan. 23. 22:27

Én is fagyasztgattam anno kis adagban le a tejet, de egyik gyerkőcöm sem volt hajlandó felengedés után meginni, és főzelékbe keverve sem ették meg .... meg kell hagyni, nem volt gosztusos se a kinézete, se a szaga felengedés után ..... :o/

Szóval majd két évig szoptattam őket, utána pedig a kádban végezte a sok lefagyasztott tej .... :o))

2010. jan. 23. 22:18
Anyatejet én gyógyszertári kenőcsös tégelybe fagyasztom, abból különböző űrtartalmúakat lehet venni, kinek mennyi teje van. Azért jó, mert a dobozt elmostam és mikroba sterilizáltam, a tetőt ha puha nem lehet. Sokkal gazdaságosabb mint a zacskó. Állítólag a jégkocka taeósosszú távon azért nem jó, mert az öntött műanyag miatt más lesz az íze a tejnek, de gondolom csak hosszú távon. Én 300ml-s vettem a tejanyunknak 37 ft volt, és körülbelül 20 sterilizálást kibír, csak utána kezd kicsit ovális lenni, de ettől is használható még. Ja és mikroba felengedhető benne, bár állítólag nem lehet mikrózni, nekem mind a kettő így nőtt fel.
2009. ápr. 24. 15:23

Mivel egyszerre nem tudtam sokat lefejni, és nyűgös volt üvegcsébe tenni( ha ugyanabba tettem, felolvasztotta a már lefagyasztottat, ha másikba, akkor hamar tele lett üvegekkel a fagyasztó..)

Így kitaláltam, hogy jégkockatartóba gyűjtöm a tejet, és abból rakom át a "tejkockákat" üvegbe.

Nagyon praktikus!

Így, mikor elmentem suliba, csak megmondtam a nagyiknak, hogy mikor hány kockát melegítsenek fel a gyereknek:-)

6. angyal 79 (válaszként erre: 1. - Noja74)
2009. ápr. 24. 11:12
Papírboltban lehet venni olyan tasakot aminek a tetjén van az a záró rész,sokkal olcsóbb nem folyik ki és kis helyet folal a hűtüben.Van többféle méret ki kell tapasztalni.Lehet rá ragasztani öntapadós cimkét amire rá tudod írni a dátumot.Remélem tudod melyik tasakokról beszélek és tudtam segíteni.
2009. ápr. 24. 10:56

Barátnőm simán üvegbe fagyasztotta...


Egyébként neki rengeteg teje volt. naponta vittek el tőle 2 üveggel, és még a fagyiba is tett.

2009. ápr. 24. 10:55

Fagyasszunk vagy ne fagyasszunk?

Ha a fejés előtt nem történt kéz és mell fertőtlenítés és az edény sem volt steril, akkor az anyatejbe rengeteg, a gyermekek számára káros kórokozó kerülhetett, amelyek a tárolás alatt tovább szaporodnak. Igaz, hogy a fagyasztással a baktériumok szaporodását gátolni lehet átmenetileg, de felolvasztás után ezek szaporodása újra megindul. Fagyasztásra a gyermekek érdekében csak abban az esetben kerülhet sor, ha az anyatejet a fent hivatkozott cikkben olvasott eljárásokat betartva, gondosan fejték le. Fagyasztani különálló mély fagyasztóban -20-24 C°-os hőmérsékleten lehet. Célszerű, csak kis adagokat 150-200 ml-t lefagyasztani, mert a már felolvasztott tejet újból nem szabad lefagyasztani.

2009. ápr. 24. 10:54
Teljesen steril körülmények között tárolt anyatej ( tiszta kézzel fejve, tiszta edényben) szobahőmérsékleten egy napig, hűtőben két napig, nem nyitogatott fagyasztószekrényben fél évig felhasználható marad. A tárolt tej nem valami bizalomgerjesztően néz ki, erre készülj fel: elválnak az összetevői, felül a zsír, alul az egyéb, kicsit szürkés és néha enyhén szappan szagú. A felengedésnél a legjobb, ha a tárolóedényt meleg vízfürdőbe állítod, és időnként összerázogatod, hogy az edény falára tapadt fehérje és zsírcseppek is belekerüljenek a tejbe. A fölengedett tejet forralni nem kell, sőt, nem is javasolt, mert így tönkremennek benne az értékes fehérjék.
2. **Rita** (válaszként erre: 1. - Noja74)
2009. ápr. 24. 10:52
Nagyon sok a tejed? vagy miért akarod lefagyasztani?
2009. ápr. 24. 10:51

Üdv.,

Miben lehet megfelelően lefagyasztani és így tárolni az anyatejet. Erre a célra kapható tároló edények és tasakok jók, cak nagyon költségesek.

Várom a segítségeteket, javalatokat.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook