Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az egy évvel ezelőtt lefagyasztott Drezdai kalács (Stollen) fogyasztható még? fórum

Az egy évvel ezelőtt lefagyasztott Drezdai kalács (Stollen) fogyasztható még? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. töprengő (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2016. dec. 21. 19:17

Paradicsomos húsgombócom elég rövid időt csücsült a fagyóba.

Kevés az az étel ami fél évig bent van.

31. globus (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2016. dec. 21. 11:54
Na meg a jó csomagolás :) Ha egy picit sérül a zacskó, már tényleg mellékízes lehet. Mivel a stollen nem tartalmaz túl romlandó alapanyagokat, inkább érzékszervileg csökkent értékű, de betegséget nem okoz.
30. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Töprengő)
2016. dec. 21. 11:40

Na azért ne csináljunk úgy, mintha a fagyasztóban megállna az idő!

Ott is van minőségromlás, csak termékenként más-más idő alatt.


1 évig semmi sem bírja.


Lehet, hogy nem dobja ki a taccsot a család, de ez nem annak köszönhető, hogy a készétel ugyanolyan friss, mint amikor bekerült a fagyazstóba, hanem a jó gyomornak (és rossz szaglásnak :)))


Na, nem kekeckedésből, tényleg! Nem jó az már 1 év elteltével.

29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2016. dec. 21. 11:20

Készételek 3 hónapig tarthatóak úgy a fagyasztóban, hogy biztos lehetsz benne, hogy ízre még nincs fagyasztóíze. Ez is csak úgy, ha egy jó hűtőről van szó és ha azonnal lehűlés után lefagyasztottad, vagyis semmi bacit nem fagyasztottál le vele együtt (mert az rontja el az ízét későbbre).


De amikor megkóstolod, kiderül. Bajotok nem lesz tőle, csak ha ezidő alatt átvett valami mellékízt mert több mint 3 hónapja ott volt, akkor nem lesz olyan finom. Legfeljebb kidobod és tanulsz az esetből, legközelebb hamarabb megeszitek.

28. 328e1b30ab (válaszként erre: 21. - Anyagi)
2016. dec. 21. 10:29
Akkor már inkább válogatott csokoládékkal, aszalványokkal lerakva, vaníliás tejjel öntözve és ízes, citrusos tojáshabbal megsütve, ha már ünnepről van szó, mint egy zacskó snassz puding.
27. Bichi
2016. dec. 21. 07:12
Biztos, hogy semmi baja, maximum az a bizonyos "hűtőíz' lehet, mint hátulütő, de az is csak akkor, ha nem volt alaposan becsomagolva.
26. jajjj
2016. dec. 21. 06:33
Én nem félnék tőle :D
2016. dec. 20. 23:53
Passz... En szagolgatnam, stb, de ezek.maxi 1-2 hinapot birnak nem?
2016. dec. 20. 17:00

en nem ennem meg. az ilyen unnepi sutiket azert fagyasztja le az ember, hogy ne veszzen karba a maradek, par het utan vagy egy-ket honapon belul, ha megkivanja, ehessen belole. nem epp azert, hogy jovore legyen :D


a karacsony amugy is a nagy sutes-fozesek ideje, pont nem hianyozna plusz egy (ketes) suti a palettarol


romlottnak lehet siman romlott, ki tudja, mennyire hutott a huto egyenletesen egesz evben vagy hogyan lett elrakva

23. dioevi (válaszként erre: 22. - Dioevi)
2016. dec. 20. 16:13
Én sokszor eszem olyan dolgokat ,amiket a szomszédasszonyom meg nem enne . Főtt tésztát ,nokedlit ,kenyér féléket,rakott dolgokat.....
22. dioevi
2016. dec. 20. 16:10
Ritkán találkoztam még olyan étellel,ami ha hosszú idő után is ,de ehetetlen lett volna .Persze izlése válogatja . Na meg sokszor a kényszer is......
21. Anyagi (válaszként erre: 17. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 14:57

Bármilyen megszáradt kalács csodaszere egy adag meleg vaníliapuding!

Mire meghűl, a kalács is megpuhul. Magában is finom, de némi kandírozott vagy aszalt gyümölccsel, befőttel, csokiöntettel, tejszínhabbal, stb. az ünnepi asztal díszévé is válhat!!!

20. Anyagi (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 14:54

Ha kiolvasztod, kiderül.

Nem hiszem hogy egészségre ártalmas bármi anyag lenne benne. Az viszont elképzelhető, hogy olyan "fagyasztó szaga" lehet. Ez viszont nyilván azt eredményezi, hogy nem szívesen enné meg az ember.

Szóval marad a kipróbálás!

2016. dec. 20. 13:39
nem
18. 328e1b30ab (válaszként erre: 13. - Horakulum)
2016. dec. 20. 13:18
Mi az a hűtőszag és fagyasztószag?
2016. dec. 20. 13:04
Nem lesz gond, ha mégsem jó. Több sütemény is lesz. De már ki is vettem a fagyasztóból. Nem muszáj frissnek lennie. Ez épp olyan kalács ami sütés után hetekig is eláll.
16. fehérke111 (válaszként erre: 15. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 12:56

Az jutott még eszembe, hogy itt azért van egy kis csapda: túlságosan korán (napokkal előbb) nem veheted ki a mélyhűtőből, mert karácsonyra kellene frissen. Ha pontosan időzíted, és úgy találod, hogy mégsem tökéletes, akkor már nem lesz időd újat sütni..

Bocsi, nem akarlak stresszelni, csak első próbálkozásod, nem tudni, hogy milyennek fogod/fogjátok találni...

Azért valami kis tartalékkal készülj - legfeljebb bedugod a fagyóba :-)))

2016. dec. 20. 11:59
Nagyon köszönöm a segítséget. Azt hiszem kipróbálom. Bízom benne, hogy az ízén rögtön lehet érezni, ha esetleg romlott lenne.
2016. dec. 20. 11:22
Én ha besokallok efféle süteményekből, mennek a fagyóba, aztán ha rákívánunk, somlói galuska alapjául szokott szolgálni. Szóval ha önmagában, "stollenként" nem is állná meg a helyét, somlóiként jó lesz még :)
2016. dec. 20. 09:29

El nem romlik, mármint mikrobiológiailag, hisz megáll az "életben", nem penészedik, nem vizesedik, stb.


A kérdés, hogy az érzékszeri állapota milyen irányba változott, magyarul finom maradt-e még. Azon is múlik, mibe csomagoltad, nem vette-e át azt a bizonyos hűtő vagy fagyasztó szagot. Nem avasodott-e meg esetleg - túltárolt halnak tud olyan állaga, íze, szaga lenni pl. - és nem lett-e nagyon morzsolódó...


Szóval, megbetegedni nem fogtok tőle az biztos, csak kérdés, finom-e. Viszont felengedtetés után nagyon hamar el kell fogyjon, mert akkor szerintem rohamosan fog romlani, penészedni.

12. fehérke111 (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2016. dec. 20. 09:08

Pár éve röppent fel a hír, hogy 8 éve lefagyasztott (és lejárt) marhahúsból készült hamburger...

Egyébként van aki nem is veszi túl komolyan ezeket a "határidőket" az otthoni fagyasztásnál sem: kaptam már ajándékba s.k. fogott halat horgász ismerőstől, és semmit sem írtak a csomagolásra!

11. 328e1b30ab (válaszként erre: 4. - NomNom)
2016. dec. 20. 09:08
Még jó, hogy a stollen nem "főtt tészta".
10. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 09:03

Sokszor sütöttem bejglit jó pár héttel karácsony előtt, és rögtön ment a fagyóba - állaga, íze, mindene finom volt, még annak is, amelyik megmaradt húsvétig. :-) Jó, ez nem egy év, de hát mélyhűtőben mi baja történhet?

Ha az emberlányának szűkre szabott az ideje, akkor nagyon be kell osztani, megszervezni, hogy mindenre jusson elegendő... :-)))

9. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Buci07)
2016. dec. 20. 09:00
De csak azért, mert tudod, hogy egy évig pihent. :)
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 08:48
persze.
7. töprengő (válaszként erre: 5. - Dominós)
2016. dec. 20. 08:38

Nálad is a pont.

Fagyóba, ha csak le nem engedett, penészes stb baja kizárható.

6. töprengő (válaszként erre: 3. - Buci07)
2016. dec. 20. 08:37

Én is megenném. Rossz nem lehet. maximum az " esztétikai szépsége "..

( fagyasztottam le kész paradicsomos húsgombócot. felolvasztás után a szósz nem volt valami hú de szép. éhesek voltunk nem foglakoztam a szépségével. Ja és nem lett bajonk tőle. Mert különben nem írogatnék itt ;) )

2016. dec. 20. 08:00

Szerintem igen.

Nekem is kerül elő kőkorszaki fagyott cucc néha, és mi kaját ki nem dobunk, csak ha büdös, penészes.

4. NomNom (válaszként erre: 2. - Herczkunetim)
2016. dec. 20. 06:59

Még ha nem is romlott meg, az állaga valószínűleg szörnyű lesz. :/

A lefagyasztott főtt tésztától is kiráz a hideg.

Gondolj bele, az már friss nem lesz.

2016. dec. 20. 05:47

Szia.

Olvaszd ki,kostold meg:)

Mondjuk én nem biztos hogy megenném:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook