Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyám pasija egy alkoholista... Mit tegyek? fórum

Anyám pasija egy alkoholista... Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
10. nikics
2010. júl. 23. 15:51
Köszi a válaszokat. Az, hogy miért lakunk együtt hárman, talán apu halála után így alakult, de eddig nem volt gond. Volt egy külön lakásunk a párommal, de eladtuk, és vállalkozást indítottunk, ami most még úgy gondolom, nem volt rossz döntés. Az a gond, hogy túlságosan figyelek az anyukámra, szinte "felügyelem". Tudom, hogy ez sem jó, de nagyon féltem. És úgy érzem, ha összejönne ezzel a pasival, beleőrülnék a szégyenbe. A mi kapcsolatunk mindig jó volt, most is az, csak nagyon zavar, hogy úgy érzem, hogy hazudik. Tudjátok, nekem csak ő van már, se nagyszüleim, se testvérem... Így talán egy kicsit érthetőbb az egész...
2010. júl. 23. 15:50
Ne veszekedj emiatt ! Inkább vegyél neki egy kishordó bort és hadd igyon ameddig bír.
8. Via1976 (válaszként erre: 1. - Nikics)
2010. júl. 23. 15:48
Anyukádnak magától kell rájönnie, hogy érdemtelenre pazarolja az életét. Nem választhattok helyette és nem is kereshettek neki párt, mert ő sem tette ezt veletek. Lehet ez a pasi csupán pótcselekvés számára, így próbál felejteni és feldolgozni a gyászt. Ne támadjátok, inkább próbáljátok barátként kezelni és elérni, hogy őszinte legyen veletek. Minden egyes szembesüléskor csak közelebb lökitek a pasihoz. Erre tökéletes példa, hogy füllent és titokban tesz dolgokat. Ezt kell megváltoztatni és közelebb kerülnötök egymáshoz nehogy magányában pont azt tegye amit a legkevésbé szeretnétek. Anyukád egyedül érzi magát és nem biztos, hogy egy új férfi lenne a megoldás, szerintem a család tud ilyenkor a legjobb társ lenni. NE HAGYJÁTOK MAGÁRA, TERVEZZETEK VELE KÖZÖS PROGRAMOKAT. Nem akar majd a terhetekre lenni, de meg kell győznötök. Előbb vagy utóbb megfogja találni az új párját csak az nem mindegy milyet.
7. Bódiné Anikó (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2010. júl. 23. 15:47
igazad van én is így gondolom.Véleményt mondani lehet. de nem erőszakosan beleavatkozni az életébe,
6. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Nikics)
2010. júl. 23. 15:42

Nem érdemes emiatt veszekedni, mert a Ti viszonyotok romlik meg. Hagyni kell, hogy azt csinálja, amit akar.


Nem is értem, miért laktok 3-an együtt, ez nem jó ám.


Éld a saját életedet!!!!!!!!!

5. 12ff3eb628 (válaszként erre: 1. - Nikics)
2010. júl. 23. 15:38

Szia,


Minél jobban ellene vagytok annál inkább felé taszitjátok ,próbáljátok csendesen figyelni a helyzetet, anyukádnak is nehéz mert szeretné újra kezdeni az életét és most kapóra jött ez a pasi és a pasi ki is fogja használni a helyzetett.

Ha olyan a férfi anyud is észre veszi majd és majd önként küldi el.

Vágyik ő is a szerettetre ,inkább próbáljatok közös dolgokat szervezni, meg hurcold kozmiba+ fodrászhoz meg ilyenek.

2010. júl. 23. 15:38

Hagyni kell, hagy élje Ő is a kis életét, nem kell mondogatni neki, hogy mit csináljon.

Ha neki így jó, hát legyen!

Mellesleg én sem szeretném ha a lányom eltiltana bárkitől is, aki neki nem színpatikus.

Bocs, de magamból indultam ki!

2010. júl. 23. 15:36
Szia! Azonkívül, hogy elmondod anyukádnak a véleményedet, mást nem nagyon tehetsz. Valószínűleg, még Ő maga sem tudja mit is akar pontosan. Előbb-utóbb valószínűleg ráfog jönni magától is, hogy milyen a pasi. Addig meg élje az életét, ahogy akarja, és tudja. Ha lehet arra azért próbáljon vigyázni, hogy anyagilag ne hozza kellemetlen helyzetbe.
2010. júl. 23. 15:33
Szia! Kineziológust ajánlanék főként.. viszont el kell fogadni, hogy neki is szüksége lesz egy barátra, nem feltétlenül férje, szeretőre, mindössze egy társa..próbálj meg neki segíteni ismerkedni, párt keresni...ha más nem is a feléje áradó figyelem befolyásolja! Sok sikert!
2010. júl. 23. 15:29

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e más is hasonló helyzetben. Segítséget kérnék. Apukám 5 éve meghalt rákban, anyukám végig mellette állt és ápolta. Nagyon nehéz időszak volt és még most is az. Most 3 év után elkezdett hozzánk járni mindenféle ürüggyel anyukám egy régi osztálytársa, aki most vált el, tönkretette a családját, és lezüllött. Szóval az a helyzet, hogy akar valamit az anyámtól. Anyu még most is padlón van, szerintem teljesen depressziós még. Folyamatosan azt állítja, hogy neki minden mindegy, semmi nem érdekli. Külföldön dolgozik, és 2 havi váltásban jár haza 2 hónapra. Szóval ez a pasi most feltűnt, és sajnos úgy látom, hogy anyut is érdekli. Mi hárman élünk együtt, anyu, én meg a párom, akivel elég jól megvagyunk. Próbálunk anyu lelkére rábeszélni, hogy ne kezdjen ezzel a pasival, mert csak le fog vele süllyedni.A szemünkbe azt mondja, hogy nem akar ő semmit tőle, mégis titokban telefonálgatnak. Leültünk normálisan megbeszélni, hogy mondja el, ha akar valamit ettől a pasitól, ne hazudjon nekem, de ő azt állítja, hogy nem akar tőle semmit, ne szóljunk bele az életébe, ne pátyolgassuk, hagyjuk békén. És jól van, mi csak éljük az életünket, ő majd egyedül meg fog öregedni stb. Nem tudom, hogy mit tegyek. Épp most készül ki megint külföldre 2 hónapra. Bízok benne, hogy megpróbálja végiggondolni, hogy neki ez mellett az ember mellett nincs jövője. Szegény egyébként is annyira padlón van, már néha az alkoholhoz is nyúl. Úgyhogy nagyon félek, hogy teljesen le fogja rántani ez a hapi. Mit tegyek? Békén hagyjam, lebeszéljem, hátha rájön magától? Az a legrosszabb, hogy úgy érzem, hogy hazudik nekem. Vagy önmagával vívódik. Mit tegyek, hogy rájöjjön, hogy ez az ember csak lerántja (anyagilag és minden értelemben). Előre is köszi a válaszokat

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook