Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyám a barátom ellen van, akit nagyon szeretek fórum

Anyám a barátom ellen van, akit nagyon szeretek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
58. Idhikai (válaszként erre: 57. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 12:10

... anyukám profi volt ebben... ollllyan pasikkal jártam időnként, hogy ... hát, ha a kislányom körül látnék mostanság olyanokat, lehet, hogy remegő lábakkal állnék a Duna parton.. ugorjak-ne ugorjak? ! :)))... anyukámnak a szeme se rebbent, mindegyikben talált valami szeretni valót, aztán hagyta, hogy rájöjjek arra, amire rá kell. :) Kis fáziskéséssel mindig rájöttem. :))

Hagyni kell az ifjú népet.. minél jobban szét akarjuk szedni őket, annál nagyobb és erősebb köteléket építünk közéjük! :)

57. 31bc25d879 (válaszként erre: 53. - Idhikai)
2015. máj. 15. 12:08

Jóde a kedves mamák már csak olyanok, hogy óvnák, védenék a kislányukat.

Hovatovább elég nagy, akár egy életre szóló "hiba" lenne.

De lehet, hogy nem. Még az is áll, hogy boldogan élnek míg meg nem halnak.

Legyen így:)

56. 31bc25d879 (válaszként erre: 54. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 12:05

Mindkettőről van egy iciripiciri "gyanúm".

És ennek tudatában írtam amit.

És persze kishazánkban értem.

55. 31bc25d879 (válaszként erre: 51. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 12:03

Ez nem hülye érv, főleg nem feltétlen van így.


De mondtam már: gyári munkás hegesztő - szülész-nőgyógyász.


Hát nem hinném, hogy itt az orvos keres kevesebbet, de nem tudom, mindegy:)

54. Kilimcs (válaszként erre: 50. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 12:03

mondom en.. itt fogalmatok sincs rola egy profi hegeszto mit csinal.... de gyanum ra az orvosok hetkoznapjairol se...


ne vedd sertesnek. de tenyleg az a lenyeg hogy mik a kozos pontok nem az mik a kulonbsegek.


amit itt tobben irtok az alapjan csak szakman belul lejetne hazasodni...

53. Idhikai (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 12:02
... viszont a kedves mama azt is tudhatná, hogy a hibáinkat el kell követni, ahhoz hogy épüljünk-szépüljünk! :)
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 49. - Idhikai)
2015. máj. 15. 12:00
Najó, de ettől akarja a kedves mama megóvni a lányát. Ő már tapasztaltabb és ismeri a világ forgását, tudja, hogy a szerelem mi fán terem és azt is, hogy semmi nem tart örökké:)
51. Kilimcs (válaszként erre: 48. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 11:59
a hegeszto orvos kapcsolatban kishazankban a penztelenseg az orvos miatt lep fel. szoval .... ez itt hulye erv.
50. 31bc25d879 (válaszként erre: 44. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 11:58

Hááát...vessetek meg... én is azt gondolom, hogy igenis egy idő után miről fognak tudni beszélgetni a vasárnapi ebédnél, vagy délutánonként, esténként?


Mert míg a drnő elmesél egy-két érdekesebb esetet vagy tudományos foglalatosságot a hegesztő mit?:)


És rohadtul nem akarok ironikus lenni, de a napi tevékenység, a munka igenis szerves része a hétköznapi beszélgetéseknek is. Kivel mi történt, hogy oldotta meg, mit csinált.

Tehát élesen nem lehet ketté választani és nem is szabad.

49. Idhikai (válaszként erre: 4. - Dc7cd2baff)
2015. máj. 15. 11:50

... az unokahúgom angol tanárként diplomázott, és beleszeretett egy ... szerintem szintén hegesztő volt a srác, vagy valami hasonló, talán lakatos...az unokahúgom váltig védte a szerelmüket, mert az a fontos, nem a végzettség, meg ki honnan jön (a srác még kicsikét cigány is volt.. nah jó, csak kicsikét, és a jobbik fajtából :)). Kereste a példákat a családban a hasonló párosításokra.. aztán persze össze is házasodtak, világra szóló lakodalom. Apukám (a megmondó ember a családban) ült az asztalnál "nah, ezek se esznek meg együtt egy kiló sót"... fél év múlva már nem is voltak együtt. Az unokahúgom azóta már egy informatika-angol tanár felesége, és két szép kisgyermek anyukája.


Csak úgy... szóval akár hozzá is mehetsz, ha nem passzoltok hosszú távon, úgyis szétmentek. :))

48. 31bc25d879 (válaszként erre: 46. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 11:45

Ebben is van részigazság.

De őszintén... hány olyat láttunk, hallottunk, hogy együtt, és a nő is keverte a maltert, hordozta a téglákat és mire felépült a ház elváltak.


Igenis a pénztelenség bármelyik hatalmasan és tisztán őszinte szerelmes kapcsolatot kikezdhet.

47. 31bc25d879 (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2015. máj. 15. 11:40
Van benne igazság, kétségtelen.
46. Kilimcs (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2015. máj. 15. 11:24

nyitott embereknel pedig igy mukodik. a munka a munkatarsakkal tart ossze nem a csaladdal..

nezz tul a sajat kis zart elettereden. rengeteg peldat fogsz latni.


raadasul meg is fordult a dolog sok diplomas szakma jelentosen elnoiesedett... egy no sokkal konyebben lesz diplomas . a ketkezi munkaval is jaro szakmak pedig tovabbra is csak pasik szamara nyitottak.


egy hegeszto aki meg profi a szakmajaban sebeszi pontossaggal dolgozik. ha pl sebesz a parja sokkal tobb kozos momentum lesz a munkajukban mint itt sokan gondolnak.


az teny hogy kishazankban nagyon komoly diplomafetisizmust nevelnek a nokbe egy ideje. ebbol adodik hogy egy tanitono tobbnek kepzeli pl magat egy profi villanyszerelonel... kozben nem is osszevetheto a dolog. igy nem tobb o sem.


a masik a penzugyi elvarasok. hogy jol kell ferjhez menni. de az. nem fordul meg mar a szulok fejeben sem hogy egyutt felepiteni valamit sokkal jobban osszekovacsol mint betenni a kis sejhajt.

45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 11:01
Elvileg nem, de nekem az élet nem ezt igazolta.
2015. máj. 15. 10:15

az hogy tudnak e beszelgetni az nem a munkan mulik. a kozos erdeklodesi koron, hobbin, vagyakon.

most feltetelezve hogy nem szakbarbarokrol van szo akik kizarolag a munkajuk altal meghatarozottak.

43. tavasz007 (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2015. máj. 15. 09:45

Szerintrm is a hegggeszto jobban keres.

Orvosra meg inkabb felnezek!

42. one euro (válaszként erre: 2. - Dc7cd2baff)
2015. máj. 15. 09:32
Csak nem lehet ,még komolyan venni téged:))A másik fórumon ,nem tervezed a családot .A világ egyszerűen olyan ,amilyen :))
2015. máj. 15. 09:22

Szerintem nem az lesz a gond a későbbiekben, hogy ki mennyit keres. A kérdés az, hogy a férfi mennyire fogja elviselni, ha a felesége magasabb pozícióba kerül.

Tudnak-e egy jót beszélgetni? Esetleg kiderül, hogy más lesz az érdeklődési körük, stb.

Sajnos nálunk is az volt a helyzet, hogy az exem kevésbé iskolázott volt, mint én, és az évek során inkább visszafelé próbált húzni, hogy ne legyen köztünk olyan nagy a különbség, mivel kisebbségi komplxusa lett. Amikor én valakivel elkezdtem beszélgetni, ő szépen eltűnt mellőlünk, mert hozzá sem tudott szólni a témához.

Szóval szerintem nem a pénz lehet a probléma...

Az anyukának igazat adok, bár biztos vannak kivételek, amik erősíthetik a szabályt.

40. 31bc25d879 (válaszként erre: 39. - Shadow Angel)
2015. máj. 15. 08:51
Aranyos vagy:)
39. Shadow Angel (válaszként erre: 36. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 08:46

Akkor elnézésed kérem, ha félreértettem, de nekem a "És valljuk meg a foglalkozás, tudás, intelligencia, egyéb nézetbeli jelentős különbségek előbb utóbb konfliktust okoz/hat/nak"

mondatodból bizony az jött le, hogy ha nem diplomás akkor nem is olyan intelligens és okos.

Főleg a "jelentős különbségek" miatt.


Pedig erről nem tudunk nyilatkozni, hiszen nem ismerjük a fiút.


De ismét bocsánatod kérem, ha rosszul értelmeztem. :)

2015. máj. 15. 08:45

Egyébként orvos- orvos, hegesztő-hegesztő fizetésében is hatalmas különbségek vannak.


Pl.:

- radiológus, laboros vs. szülész nőgyógyász

- egy igazán jó, korrekt hegesztő (főleg külföldi munkával) vs. itthon egy gyárban.

2015. máj. 15. 08:40
Ja,de az orvos jobban hangzik....
36. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Shadow Angel)
2015. máj. 15. 08:38

Persze, hogy nem, ezt nem vitatom! Én is így gondolom. Nekem is van sok bunkó diplomás és sok szakmunkás intelligens, értékes, emberileg kifogástalan ismerősöm.

Egy szóval nem írtam az ellenkezőjét.


És, hogy miért azonosítják? Mert a mai Magyarországra perpillanat ez a jellemző.


Persze vannak kivételek mint mindenben és mindenhol.

35. Shadow Angel (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2015. máj. 15. 08:33

Az intelligencia nem iskolázottság kérdése.


Nem egy diplomás (akár több) ismerősöm van, akinek bizony a lexikális tudásán kívül az élethez nem sok köze van.

Ellenben szakmunkások között is ismerek olyat, aki intelligens, tanulhatott volna tovább, de úgy gondolta jobban jár egy jó szakmával.

Ettől függetlenül mindenhez hozzá tud szólni, és az alap műveltsége hatalmas.


Miért azonosítják sokan a jobb életszínvonalat, magasabb fizetést feltétlenül a diplomával?

És a szakmunkát a szegénységgel?

Egy jó szakember bizony lehet többet keres, mint sok diplomás.

2015. máj. 15. 08:23

Unokatesóm 7-800 000 Ft körül keres hegesztőként külföldön.Nénikém bankszakmában dolgozott,többet keresett,mint bácsikám autószerelőként,náluk nincs ebből probléma.


Engem nagyim nevelt anyu halála miatt,és egyik pasim sem tetszett neki,tiltott rendesen tőlük....aztán jött egy,akivel nem akartam járni...ma ő a férjem lassan 30 éve...és nagyim is elfogadta!! :)A fórumindítónak....az anyukák nem akarnak rosszat a gyereküknek,én a helyedben megbeszélném vele,hogy mi a baja a sráccal?Nálam az egyik pasi ivott,a másik nem szeretett dolgozni,a harmadik szoknyavadász volt,stb.,mai eszemmel igazat adok nagyimnak,hogy tiltott ezektől a jómadaraktól... :)


Még fiatal vagy,nem is biztos,hogy ez a srác lesz a férjed....bár....akármi lehetséges.Szerintem ülj le anyukáddal és beszéljétek meg a dolgot.

2015. máj. 15. 08:15

Én is jót vidulok a hozzászólásokon:)


Mondják: a pénz nem minden, a pénz nem boldogít.


Hjah...de jó ha van, és azért kicsit csak más szegényen mint gazdagon "boldogtalannak" lenni.


Attól lesz más az életed. Nyaralás, utazás, autó, színház, éttermek és még sorolhatnék ezer érvet, de mindent beleértve ami számodra fontos és könnyebbé, felhőtlenné teszi a mindennapjaidat.


Azért csak más úgy élni, hogy van mihez nyúlnod, van biztonsági tartalékod (és most direkt nem multimilliókról beszélek). Ha megtetszik valami megveheted, ha megkívánsz valamit nem kell gondolkodnod rajta.

A saját és a gyerekeid jövője...iskoláztatás, öltözködés, plusz órák, sport, zene.


És valljuk meg a foglalkozás, tudás, intelligencia, egyéb nézetbeli jelentős különbségek előbb utóbb konfliktust okoz/hat/nak.


És persze nem minden a diploma és, hogy orvos. Semmit nem jelent. Lehet, hogy a hegesztő értékesebb ember.


Túlezen én valahol megértem drágajóanyádat.


De te most csak legyél boldog és tanulj. Majd az élet alakítja, lesz még más férfi az életedben.

32. Kilimcs (válaszként erre: 22. - 4740439ec6)
2015. máj. 15. 08:07

egy orvos tobbet visz haza?? hahahsha!! majd 40 eves kora utan... hja bocs ha no es stulni is akar egy ket gyereket akkor max 45 utan.


el vannak itt paran varazsolva a hazai viszonyok tekinteteben. kulfoldin is, hiszen egy profi hegeszto jol keres (mondjuk szerintem itt fogalma sincs sokaknak a hegesztes mibenleterol... azthiszik az az otthoni keriteshehesztes... )

31. Channa* (válaszként erre: 22. - 4740439ec6)
2015. máj. 15. 07:47
Ha inteligencia van, akkor ez sem gond. engem pl. sosem zavart, hogy többet keresek....
30. vacsa (válaszként erre: 22. - 4740439ec6)
2015. máj. 15. 07:04
Nem minden férfi működik így.
2015. máj. 15. 07:02

Ez egy tök jó fórum az elōitéletekrōl!! Mindenki kivetiti a szemelyes erzeseit az anyukara!

Hogy anyuka miert akar eltiltani egy heggesztotol!!

Vannak elëg érdekesek, jót derülök!!!:))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook