Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Annyira rosszul esik, hogy a főnökség megint nem engedett... fórum

Annyira rosszul esik, hogy a főnökség megint nem engedett... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
35. LBO
márc. 29. 08:23
Férjemék is hazamehetnek előbb, annyi a kérés, hogy minden osztályon legyen egy ügyeletes. Ezt ő szokja bevállalni, mivel ő a vezető.
34. LBO
márc. 29. 08:18
Minket minden ünnep előtti utolsó munkanapon hazaengednek, kb. 2-3 órával előbb. Fentről jön az engedély, így nálunk nincs olyan hogy egyik osztály hazamehet, a másik nem. Persze nálunk is vannak olyan osztályvezetők, akik ha rajtuk múlna, nem engednék haza a dolgozóit. Szerencsére az én főnököm nem ilyen.
33. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
márc. 29. 08:13
Végül minket is. 😎 9-re itthon voltam.
32. birebora (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 05:15

Ezért mondom. Nem igaz, hogy karácsony, húsvét előtt ha meg lehet tenni, hogy egy kicsit előbb elmenjenek a dolgozók az bárkit és bármit is lenulláz vagy romba dönt. Ugyan, ezek simán emberi és jóindulatú dolgok.


Aki aktívan dolgozik és háztartást vezet annak aranyat ér még az 1 óra is ilyenkor.


Aki meg nem dolgozik vagy otthonról teszi azt, az úgysem érti. Számos olyan embert látok aki nemrég ment nyugdíjba és pár hónap alatt elfelejtette mi a munka világa. Nem rosszalóan írom, de tény. Tisztelet a kivételnek mert biztos van olyan is.

31. asztanaviszta (válaszként erre: 28. - K-né Zsóka)
márc. 28. 17:05

Aki nem tud változtatni, az dolgozza le a fix munkaidejét.

Bár az itt leírtakból nekem úgy tűnik, hogy sokakat csak az ottlétért fizetnek.

márc. 28. 17:00

Mínusz órához a mínusz fizetésnek is hozzá kellene járnia.

Ha kevesebbet dolgozol, mint amire szerződtél, akkor a fizetésed is kevesebb(nek kellene lenni)

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - K-né Zsóka)
márc. 28. 16:19
Pontosan, de ugyanilyen vonzón hangzik hogy akármikor jöhetek mehetek, persze, de a rendszer számolja, és nagyon-nagyon hamar ott találod magad, hogy rengeteg mínusz órád van. Csak elsőre vonzó a rugalmasság...
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 14. - Asztanaviszta)
márc. 28. 16:15
Nagyon könnyen odavágjátok, hogy nem kötelező, meg el lehet menni, stb. De van aki nem tud változtatni. Nem kellene ilyen nagyképű megjegyzéseket tenni, mert lehet, hogy pár év múlva te leszel hasonló helyzetben.
27. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
márc. 28. 16:12
Ma még a fiamékat is hazaengedték délben.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Birebora)
márc. 28. 16:10
Ez jó :) Van aki még eztán vezeti le a 300 km-t. Anyuka
márc. 28. 15:39
Akit tehettem elengedtem és én is eljöttem előbb. Anyák, nagymamák, feleségek, jó esetben még gyerekek is vagyunk. Készülünk, vendégeket várunk vagy mi megyünk, utazunk. Sütünk, főzünk, díszítünk, stb. Sokszor az az 1-2 óra is sokat jelent. Én ezt vallom. Hálásak is érte. Miért ne tegyem meg ha megtehetem, hogy előbb elengedem akit tudok.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Panna.33)
márc. 28. 15:31
Itt normál esetben is alig, ilyen a közigazgatás...
23. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 15:29

Én ezt csak akkor utálom, ha épp nincs munka.

De ilyen ritkán van, általában annyi van, hogy örülök, ha nem kell pluszban ráhúzni.

22. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
márc. 28. 15:26
Áhh ez nem olyan, rendelkezésre kell allni mert bármi jöhet, meg jön is 😅
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
márc. 28. 15:03
Sajnálom, eleve egy teljesen álszent munkanap, ami soha nem is volt munkanap, csak kiszúrnak egy szombatot ami az lesz. Én soha nem veszem ki a szombatot, mindig bejövök, egyedül, emiatt dolgozni sem tudok semmit, de benne vagyok. Elképzelem hogy bejönnék ide 24-én, nem tudnának annyit fizetni.
márc. 28. 15:01
Kövi héten megcsináljátok, azt kell mondani.
19. globus (válaszként erre: 7. - Alnisa)
márc. 28. 14:54

Nálunk ünnepek előtt sűrűbb napok vannak, mint máskor.

Áldás, hogy dec.24-ét le lehet dolgozni, különben mehetnénk délutánra 😀 Szilveszter is munkanap, meg közötte az összes. Amióta munkaviszonyom van...

márc. 28. 14:47
Minket elengedtek ugyan 2-től, csak nem tudunk menni, mert van még dolog. Ilyenkor őrül meg mindenki, le akarnak tudni mindent a hosszúhétvége előtt... De mindegy, ez is csak egy nap, nemsoká vége :-)
márc. 28. 14:28
Most is jövök megyek de ledolgoztatják, még mással meg nem
márc. 28. 14:25

Rugalmasnál nincs ilyen probléma.

A törzsidőn kívül akkor jössz és mész, amikor akarsz.

A havi munkaidő keretet pedig le kell dolgozni.

márc. 28. 14:16
Nálunk rugalmas van, de te biztos jobban tudod
14. asztanaviszta (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 14:02

Ez a kötött, fix munkaidővel jár.

Nem kötelező itt dolgozni.

13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
márc. 28. 13:34
Igen, nekem nagyon jó.
márc. 28. 13:12

Egyszer engedtek minket haza este 6-kor 10 helyett! Volt örömködés! 😄 Egy egész heti keccsölés után rohadt jól esne, hogy nem 11 kor érek haza, hanem este 7-kor már ágyban lehetnék! Álom! 😄

De az utolsó szart is kiverik belőlünk! 😄

11. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Andi6020)
márc. 28. 13:09
Miért ne? Ilyenkor már nem sok dolog van. Neked jó, te otthon vagy mindig! 😄
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
márc. 28. 13:08
Látom megy ám itt a jóindulatú szövegértelmezés, a lényeg, hogy hamarabb lejárjon.
9. tien (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
márc. 28. 13:05
Nálunk a Tom Tailor-nál (Németo.),ha nem volt meló mehettünk.Akinek sok volt a zeitkonto az akkor is ha volt munka,de kevesebb.
8. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 12:46
Èn azt simán bevállalnám. Minket sem engednek sajna haza. Megkérdeztem. Meló nem sok lesz, de estig ott kell rohadni. 😒
márc. 28. 12:29

Mit kell ezen rugózni, ugyan olyan munka nap mint a többi. Ennyi erővel minden pénteken előbb elengedhetnének....

Én ezen sosem erőlködtem.

6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 28. 12:27

Az én főnököm is ilyen s.fej volt. Ünnepek előtt minden nőt hazaengedtek a kp.-ból az utolsó munkanapon délben. Ő is nő, de mivel senkije nem volt unatkozott, így nekünk is maradni kellett. Hozott pezsgőt süteményt, de ez nekem nem volt vigasz. A családunktól fosztott meg bennünket a r... a..dék.

Senkinek nem panaszkodhattunk, hiszen ott helyben ő volt a főnök.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook