Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anna, Peti és Gergő könyvek fórum

Anna, Peti és Gergő könyvek (beszélgetős fórum)


17. manó2000 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. máj. 11. 13:10
Ahhoz azért az összes történet sem lenne elég, hogy mást ne olvasson az ember. :)
16. bowie
2014. máj. 11. 12:44

Engem csak a tökéletes anyuka idegesít(ett) benne. Oviban végig sláger volt, így egyre több lett otthon is.

Most 8 éves a nagy, ő Berg Judit, Rumini sorozatait szereti, ha olvasom, amikor saját magának olvas, akkor pedig a Rosszcsont Peti könyveket.

A kicsi meg most 15 hónapos, nála még Bogyó és Babóca a favorit.:D

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Manó2000)
2014. máj. 11. 12:21

Ha csak egy a sok közül, akkor végül is elmegy, bár mondom, nálunk nem jött be (szerencsére).

A baj akkor van, amikor nincs más mellette, és sokaknál így alakul.

14. manó2000 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. máj. 11. 11:46

Igen, nagyon egyszerű szövege van. Először furcsa is volt, de talán ezért is kedvelt a kicsik körében, mert könnyebben megértik.

Lehet még a gyerekeknek olvasni mellette vagy utána gazdagabb szókincsű olvasmányokat.

13. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Shneidera)
2014. máj. 10. 20:54

A kislányomnak megkéset beszédfejlődése volt,és rengeteget segítettek Bartos Erika könyvei.

Késztetést érzett,hogy a már megismert történeteket a képek alapján vissza mesélje.

1000X többet fejlődött a beszéd a Bartos könyvektől ,mint a beszédindítónak titulált tsmt tornától.

Amellett,hogy hasznos volt nagyon szerette is.

Most 7 éves,de időnként még mindig előveszi-)

2014. máj. 10. 18:58
AZ igaz, nagyon egyszerű történetek, minimális szókinccsel és minimális fantáziával...
11. BenKír (válaszként erre: 1. - Shneidera)
2014. máj. 10. 18:45
Nagyon egyszerű, a mindennapi életről szóló történetek, de az én lányom imádja, pedig elmúlt 6 éves. Szinte megvan az összes. Már sokszor ő meséli kép alapján.
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2014. máj. 10. 18:37
Nekünk a verseskötetek kicsi korban (úgy egy éves kortól 3-4 éves korig) bejöttek, főleg amiatt, hogy mindent meg lehet mutatni a rajzokon ami a versekben van. Amúgy a versek nagyon egy kaptafára íródtak, a harmadik kötetnél már semmi új nem volt, de ettől függetlenül szerettük. Bogyó és Babóca úgy 4 éves korig nagy kedvenc volt, de már kikopott... Anna, Peti és Gergő könyvek kifejezetten idegesítőek, egy kötet volt meg, se a gyerek se mi nem szerettük, így hamar háttérbe szorult... annyi jó, ennél sokkal színvonalasabb, gazdagabb gyerekkönyv van, nem értem miért ekkora sláger ez... különösen azt nem, amikor az 5-6-7 éves korosztály számára még mindig ezt kínálják a szülők...
9. manó2000 (válaszként erre: 1. - Shneidera)
2014. máj. 10. 14:57

Eleinte nagyon nem akartam Bartos Erikát venni a gyerkőcöknek, de megkedveltük és azóta nagyon szeretik.

Megvan szinte az összes Anna, Peti, Gergő, Bogyó és Babóca és a verseskötetek. Már annyiszor olvastam a gyerekeimnek, hogy kívülről tudják. :)

8. bibity (válaszként erre: 1. - Shneidera)
2014. máj. 10. 14:56
Igen, nagyon jó. Nálunk a kistestvér születését segített feldolgozni.
2014. máj. 10. 14:39
Enyém nem volt oda érte,mondjuk ő egy érdekes gyerek mert ahhoz lépest h 4,5éves nem kötik le a mesék,egyszerűen nem érdekli,nem is figyel ha olvasok mindig közbe beszél,tök más témáról.Így már türelmem sincs neki olvasni.Mondtam neki,hogy az esti mese helyett ami a tv-ben az umizumit jelenti olvasnék neki,de nem akarja..mondjuk az a jó h csak olyan mesét nézz a tv-ben amiből tanul..számolni,formákat,színeket,angolul..de továbbra se értem miért nem érdekli ha olvasok..
2014. máj. 10. 14:27
Amúgy mekkora a gyerkőc? Mert vannak Bartos Erikának verses kötetei is,azok (nekem) jobban bejönnek.
2014. máj. 10. 14:25
Az enyém imádja, már 10 éves, kb 1000x olvasta, olvastam neki, és rajzol is belőle, sőt néha ötleteke is merítettünk belőle, hogy hová menjünk hétvégén.
2014. máj. 10. 14:24
Szereti. Olyan kis egyszerű mesék vannak benne a mindennapokról. Nem kell rajta gondolkodni,nincs benne jó meg gonosz,könnyű kis olvasmány a kicsiknek is.
2014. máj. 10. 14:24

Az enyém is!!!

Nem bírom eleget olvasni neki!!! :)

2014. máj. 10. 14:22
imádják!
2014. máj. 10. 14:17
Mi a véleményetek? Szeretik a gyerekek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook