Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol helyett német, mint idegen nyelv fórum

Angol helyett német, mint idegen nyelv (beszélgetős fórum)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Levia)
2022. jún. 19. 22:08
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Az jó hír, hogy lehet osztályozóvizsgát is tenni, és akkor nem kell bejárni az órákra. A mostani iskolából nem szívesen vinném el, bár a covid óta mintha lejjebb ment volna a színvonal (hol nem?) de még nem olyan rossz a helyzet. Másrészt ő nagyon szereti ezt a sulit, szóval csak "vészhelyzet" esetén vinném másik iskolába. A németet én is a leendő munkahelykeresés miatt tartom hasznosnak, nem kifejezetten azért, hogy "Jürgenékkel" az anyanyelvükön tudjon társalogni a Deák Ferenc téren... Mire ő felnő, az angoltudásban tényleg semmi extra nem lesz, kell a plusz nyelv (és örüljünk ha nem a kínai lesz az elvárás ... aki azt megtanulja, az tényleg nyelvzseni)
10. levia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 19. 17:48

Az ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola művészeti orientációjú osztályában igény esetén (létszámhoz kötött) 5.-től indul(hat) kezdő német.

Ez egy kiváló iskola.

Arra érdemes figyelni, hogy a gyereknek legyen osztályzata angolból is, ha már ennyire megy neki (osztályzóvizsgázzon, ekkor nem kell bejárni, csak év végén egy alkalommal vizsgát tenni az adott évfolyamon elsajátítandó anyagból), mert kizárólag német jeggyel a bizonyítványában több középiskola nem fogja fogadni.

9. 621bb5db60 (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2022. jún. 19. 15:50
Nem értek egyet azzal, hogy a német teljesen felesleges. Főleg, ha a gyerek már folyékonyan beszéli az angolt, a némettel tuti nem lesz gondja, kiejtésben legalábbis. A helyzet az, hogy a mostani gyerekeknek már alap az angol és mire felnőnek, már nem lesz semmi különleges abban, ha valaki tud angolul, mert az már egy elvárás lesz, nem pedig valami plusz. Ok, Magyarországon elég elmaradott a felfogás az idegen nyelvekkel kapcsolatban, de külföldön a legegyszerűb foglalkozást űzők is beszélnek valamennyire angolul. A különbséget a munkáltatók majd úgy fogják megállapítani, hogy ki tud több nyelvet. Egy globalizált világban szükség van erre, akkor is, ha a legtöbb területen az angol a közös nyelv. Tegyük fel, hogy van egy jelentkező, aki tökéletesen beszél angolul és van egy, aki jól beszél, de nem tökéletesen, ugyanakkor beszél még két másik világnyelvet. Ki az, akit választanának ? (Ha csak a nyelvi kritériumok alapján döntünk.) Mi a férjemmel az angolon kívül felsőfokon beszélünk németül. Férjem munkanyelve az angol, de nem egy állást kapott meg annak köszönhetően, hogy az interjún a német munkaadóval németül diskurált. Mi magyarok is készségesebbek vagyunk olyanokkal, akik megpróbálnak a saját nyelvünkön kommunikálni velünk. És ez más országban is így van. Ezért érdemes bármilyen nyelvet megtanulni.
2022. jún. 19. 09:21

Én a német nyelvet 100%ban feleslegesnek tartom.Inkább jobb megmaradni az angol mellett és azt anyanyelvi szinten megtanulni,mert ha kicsit logikusan gondolkozunk,a németnek sehol sem veszi hasznát,max az adott országban.Hallottam már pár éve német házaspárt felháborodni,mert épp X országban nyaraltak,de SENKI sek beszélte a nyelvet,csakis az angolt...

Attól már érdemesebb spanyolul tanulni🙈

2022. jún. 19. 07:14
A XII. kerületben a Tamási Áron iskolának van német nemzetiségi osztálya, ahol ha jól értem negyediktől indul a német.
2022. jún. 19. 05:22

[link]


Itt sorol többet is!

De ha beírod a keresőbe: "németet tanító általános iskola Budapesten", akkor még több lehetőséget mutat.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 19. 00:36
Bocsi, akkor félreértettem, vagyis figyelmetlenül olvastam.
2022. jún. 19. 00:22
Pont, hogy azt szeretném, ha németet tanulna mert angolul már tud annyira, hogy nem a kezdők között a helye. Az iskola erre nem ad lehetőséget. Ezért érdeklődnék, hogy van-e olyan általános iskola, ahol nem az angol az egyetlen opció (nálunk még lehetett választani az angol és német között anno)
2022. jún. 19. 00:15
Miért ne a német?
2022. jún. 18. 23:17
Az unokáim eddig angolt tanultak, a gimiben pedig a egyik németül, a másik spanyolul. Nincs ezzel semmi baj. Azt mondják, ahány nyelven beszélsz, annyi ember vagy. Mivel már jól beszél angolul, tanulhat másik nyelvet is. Jó tanulást!
2022. jún. 18. 22:55
Sziasztok! Budapest 12.kerületében van olyan általános iskola ahol 4. osztálytól kezdve nem kötelező angolt tanulni a gyereknek hanen németet is választhat? Teljesen kezdő szintről. Nem nagyképűségből mondom de a gyermekem folyékonyan beszél és ír angolul, a nyelvtanja is rendben, a kiejtése jobb mint az enyém ("nemzetközi" család vagyunk, születése óta hallja) neki sem tenne jót ha beraknák a teljesen kezdők közé angolórán. Sok társa jár már angolra, van aki folyékonyan beszéli is a nyelvet. Azt nagyon-nagyon nem értem, hogy ÉN 1990-ben egy vidéki nagyon nem-elit iskolában miért választhattam anno az angol és a német között? Amúgy utálom a német nyelvet de valljuk be, igen hasznos. Köszönöm ha valaki tud segíteni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook