Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2014. jún. 1. 20:43
Meghalt. 19.10-kor :(
2014. jún. 1. 12:37

Mézessüti, jobbulást a nagypapádnak!


Igazából a hozzátartozó ilyen esetben aggodalmaskodáson kívűl sokat nem tehet. Ha legközelebb meglátogatod, adj neki puszit , símogasd meg az arcát, ülj le mellé, fogd meg a kezét.

Megnyugtatóan lehet neki mondani, biztató szavakat.

Pl: -Iparkodjon felépűlni, hiányzik otthon, üres a fotel. Beszélgetni a múltról, elterelni a figyelmét a fájdalomról.

Megkérdezni, szomjas-e, pálnája jól áll-e, kíván-e valamit. S természetesen az idős embert látni, ki nem szeret a rideg , érzelem mentes kórházban feküdni, s plafont bámúlni.

1655. Guruljka (válaszként erre: 1654. - Mézessüti)
2014. máj. 31. 23:26

A Hema csak annyi hogy a vérrel kapcsolatos.

Makacs ezek szerint nagyon és a kábultság miatt nincs tisztában az állapotával sem most.


Kitartás, ha az orvosok biztatnak, akkor még lehet remény. Biztosan azért is száradt ki könnyen, mert az idősek nem érzik, hogy milyen kevés folyadékot isznak. Egy bögre tea vagy tej, és azt hiszik, rendben van...pedig nincs így.

És reméljük, hogy a szív erei nem szűkültek be.


Bátorság! Próbáljatok megnyugodni!

De, hogy őszinte legyek, ilyen állapotból fiatalabbak sem mindig jönnek ki. Ezt azért gondolom, érzitek a szívetek mélyén.

2014. máj. 31. 23:09
Szia. Köszönöm,hogy írtál. Szerdán tölti be a 80.-évét. Azt mondta az orvos,sokan kerülnek teljes láb amputáció után a második napon sokkos állapotba. Valójában amióta nyugdíjba ment,nem volt orvosnál. Elvontatni sem lehetett volna. Nagyon fájhatott a lába,de jól leplezte előttünk. Sokat űlt a fotelba,de azt mondta azért nem sétál már annyit mert jobb neki a televízió előtt. Hétfőn szólt,hogy vigyük orvoshoz. Amikor fel akart állni,összeesett. Mentő vitte be. Ott derült ki,érelzáródás miatt elhalt a bal lába. Kb 5 éve fájhatott az orvos szerint. Kérdeztem hogy járhatott így is még,azt mondta az orvos,hogy az izmok egy idelyig regenerálodnak,és mozognak még vérellátás nélkül. Aztán mikor elsorvadnak akkor van ez. Már az alhasában sem volt vérellátás. De a hasából n vághatnak ki,így combba amputáltás, s bízni kell,hogy az alhasba és a csonkba megindul a vérellátás mert ha nem akkor leálhat a veséje is. Aztán műtét után szerdán kapta ezt a sokkot,amit a doki mondott,hogy sokaknál van ez. Egy napjára rá jobban volt. Tegnap még mondta is,nem kell minden nap bemenni hozzá. Van hogy rosszul van, alszik pár percet, s jobban lesz. Közben kapta ezta fertőzést valami HEMA....nem tudom mit. Nagyon alacsony a vörös vér sejtek száma. S hiába van infuzón,kiszáradt. Ma pedig már az intenzíven volt,mert tüdőgyulladást is kapott. De a cuccait az osztályon hagyták,hogy nem kell utána vinni,mert ha jobban lesz visszaviszik az osztályra. De már ugy viselkedik mint egy gyerek. Hisztizik,nem ki akarja szedni az infuziót...stb.
1653. Guruljka (válaszként erre: 1651. - Mézessüti)
2014. máj. 31. 21:49

Szia! Ez nagyon ijesztően hangzik.

Nem tudok okosat mondani!


Nem igazán lehet magánál, biztosan erős csillapítókat is kap. A kitépegetés inkább csak arra vall, hogy a kényelmetlenséget érzi, de egészen nincs magánál.


Hány éves?

2014. máj. 31. 21:41
Bocsi a hibás írásért,nagyon ideges vagyok. Remélem azért érthető az írásom.
2014. máj. 31. 21:40
Sziasztok. Segítséget kérnék tőletek. A nagypapámat hétfőn vitte el a mentő. Kedden amputálni lellett a bal lábát combnál,érelzáródás miatt. Szerdán sokkot kaptt,ami egy napig tartott nála. Normális ez? Sajnos közben kiderült,az alhasa is elhalófélben van. Valami fertőzést is kapott,meg tüdőgyulladást is. Most az intenzíven can,azért mi bizakodunk. Sajnos 2 napja nem alszunk. Fel lehet ebből épülni azért még? Egyébkébt magáná can,folyamatosan ki akarja tépni az infuziot,meg leszedi a csipogót az ujja végéről. Köszi előre is,ha valaki tud hozzá fűzni valamit.
1650. eaa61b58dd (válaszként erre: 1646. - Miértis)
2014. máj. 14. 16:43

Ez jó, kedves emlékként meg is marad.

De van egy rossz hírem, innentől kezdve a párod ha férfiasan nem is válalja fel, de legbelől pánikolni fog.

Miért?: Bárhol, bármikor ismét megtörténik.

Ezt a félelmet nem lehet egyszerűen legyűrni.

Saját tapasztalatom, én mindig legbelől attől rettegek, mivan ha járás közben elhagyom a lábfejem.

1649. Guruljka (válaszként erre: 1648. - Zalaszentgrot)
2014. máj. 13. 21:23
Azt már nem tudom! :-D
1648. Zalaszentgrot (válaszként erre: 1647. - Guruljka)
2014. máj. 13. 20:58
Nem csodalkozott az orvos, hogy a kettonek mi koze egymashoz?
1647. Guruljka (válaszként erre: 1646. - Miértis)
2014. máj. 13. 10:11

Még szerencse, hogy műszaki ember! Jól végződött az incidens.


Erről, hogy "a papának leesett a lába" Anyukám jut eszembe, aki nagyot hall. Egy időben külön hallókészüléke volt a tévénézéshez. Sokszor elhangzott nálunk: "Kérlek, add már ide a fülemet, ott van a könyvespolc szélén!"


Egy ismerősünk a szemüveg szárába épített hallókészüléket használt. Egyszer orvoshoz ment, és a következőt találta mondani:


"Kedvesem, kérem, beszéljen hangosabban, mert eltörött a szemüvegem!"

1646. miértis
2014. máj. 13. 10:06

Sziasztok


Nagyon nagyon rég elmúlt a Húsvét és senkivel nem történt semmi.

Hát most írok egy sztorit

A férjem focizott az unokákkal,egyszer csak leesett a lába.Jó nagyot huppant,a nagyobbik unoka szaladt be , mondani,hogy mi történt.Mire kiérek az udvarra már fel is vette ,de nem akadt meg a tüske a zárban.Már csak azt látom,hogy lépne és megint elesik.Vittem a kerekesszéket amibe beleült,majd a lakásban próbálta megcsinálni a robotlábát.A záró részben elforgott az a valami,a menet megszakadt.Na mire össze tudtam szedni a szerszámokat a javításhoz eltelt egy kis idő.Lényegében kicsit megütötte magát,de nem komoly.Műszaki ember lévén,megoldotta.

Az unokák természetesnek vették a balesetet,csak sajnálták,hogy nem tudták befejezni a foci meccset.

Üdv mindenkinek

Miértis

2014. ápr. 21. 00:58

Udvozletem Mindenkinek!


Remelem jol telt a Husvet mindenkinel! Mara a holgyeknek sok locsolot kivanok!

1644. Guruljka (válaszként erre: 1643. - 93ed0a16d5)
2014. ápr. 20. 18:49
Szó nincs semmiféle locsolóról! Nincs szerencsére olyan ismerős sem, aki idemerészkedne. :-D
2014. ápr. 20. 13:05

Sziasztok!

Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok én is mindenkinek. :)


Guruljka!

(Holnap a locsolkodók csunya verset mondanak, már divat az asszonyoknak is vissza locsólkodni szódavízzel :-D)

1642. Guruljka
2014. ápr. 19. 19:30
Áldott, békés ünnepet kívánok mindenkinek!
1641. dev_p
2014. ápr. 18. 23:14
Legyen! Nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden egyes ide tévedőnek!
1640. pinea
2014. ápr. 18. 22:49

Kedves fórumozók!

Legyen nektek olyan a húsvét, amilyet magatoknak kívánnátok!

Üdvözlettel

pinea

1639. Guruljka (válaszként erre: 1638. - GODZILA)
2014. ápr. 11. 13:11

Szia!

Másolom a netről:


II. csoport


„D” kategóriába tartozó 70 %-nál nagyobb betegségi vagy baleseti eredetű egészségkárosodás.



Akit a komplex felülvizsgálat alapján D kategóriába soroltak, (tehát egészségi állapota 1-30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra képes, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka jár rokkantsági ellátásként.

1638. GODZILA
2014. ápr. 11. 11:45

Sziasztok.

Meg jött a szakértöi véleményem és 80% lekot állapitot meg a doki az mit jelent mert azt irja hogy az égéségi állapotom 20% és D katekoriába sorolt de viszont azt irta hogy munka végzést végezhetek rendszeres felügyelettel nem tom hogy ez a nyudijam be e folyásolja ?? Most ez 1 foku rokant vagy 2 foku mert edig 2 fokozatba voltam sorolva

Nem tom hogy ez a D kategoia mit tartalmaz ?

Köszönöm szépen a választ.

1637. Guruljka (válaszként erre: 1636. - Csabi76)
2014. ápr. 9. 22:08

Az már biztos hogy ügyes!

De az a hóóó úgy csúúszik, én dehogy mennék oda :-D

1636. csabi76 (válaszként erre: 1634. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 21:37

Már miért esne el? :)

Ügyesnek tűnik! :)

1635. Guruljka (válaszként erre: 1632. - Miértis)
2014. ápr. 9. 21:28

Miértis, erre talán a helyi Nyugdíjintézeti kirendeltség tud válaszolni.

Én ezt találtam, azaz az 57 év felettieket nem érinti, azért mégis érdekes.


[link]


Elvileg az előző határozaton ott van, hogy mikor várható a következő "behívó", és majd akkor kiküldik.

Hogy pontosan mikor, az pár éve még csúszhatott, nem naprakészek a tapasztalataim. De emlékszem, én megkérdeztem a Nyugdíjhivatalt, ott azt mondták, hogy sok az esedékes vizsgálat, és mindenképpen fogunk kapni értesítést, hogy mikor kell menni.

1634. Guruljka
2014. ápr. 9. 21:21

Csinos lány!


De fura gusztusa van a drágának, tudod ki menne olyan helyre, ahol el fog esni...:))


Valaki nem tudna válaszolni Miértis kérdésére? Én csak a neten tudok keresni, és az nem biztos, hogy jó válasz.


Elnézést kérek, ha privátban már volt válasz.

1633. csabi76
2014. ápr. 9. 21:08

Egy ilyen lány...Nem semmi!

[link]

1632. miértis (válaszként erre: 1627. - GODZILA)
2014. ápr. 7. 22:35

Sziasztok

Mennyi időközönként kell menni felülvizsgálatra,ha valaki elmúlt 60 éves.


köszönet miértis

1631. dominowap
2014. ápr. 7. 16:37

Remélem mindenki a tavaszi teendőkkel van elfoglalva :-) azért van itt ilyen nagy csend!


Talán egymásra találtak a szerelmes szívek?

Az enyém nem találja a párját...

1630. GODZILA (válaszként erre: 1629. - 5003d8609a)
2014. ápr. 1. 12:48
Köszönöm szépen a segitséget.
1629. 5003d8609a (válaszként erre: 1627. - GODZILA)
2014. ápr. 1. 10:11

Ma már másként határozzák meg a százalékot.


"3.26. táblázat Az alsó végtag különböző szintjén végzett amputációhoz társuló károsodások értékelése

Amputáció magassága Össz-szervezeti egészségkárosodás

Hemipelvectómia 50%

Csípő kiízesítés 40%

Comb proximális harmada 40%

Combközép 36%

Comb distális harmada 32%

Térd exarticulatio 32%

Lábszár középső és felső harmad 28%

Lábszár középső és alsó harmad 26%

Tarsometatarsalis 16%

Összes ujj elvesztése transmetatarsalisan 9%

Öregujj az MTP ízületben 2%

Kisebb ujjak az MTP ízületben 1% "


Ezen az oldalon megtalálhatók a betegségekre kapható százalékok.



[link]

1628. dominowap (válaszként erre: 1627. - GODZILA)
2014. ápr. 1. 00:00

Sajnos nem értek hozzá, de én tuti reklamálnék a helyedben!

Egy lábbal több százalékot adtak... hát nem tudom, de logikusan most kellene, hogy még többet adjanak!

Minden biztosító táblázatában a két láb elvesztése az 100% Az OEP-nél meg másként van??? Furcsa

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook