Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1687. lmlmlm
2014. júl. 20. 21:27

Köszönöm, próbálkozok!!!! hátha most sikerrel is járok, nem úgy mint amikor a balesetem volt, akkor ugyan is valószínű a kedves társadalombiztosító leállította a médiát. Már az volt, hogy jönnek forgatni, de egyszer csak abbamaradt minden.

A téma az lett volna, hogy akkoriban nagy hír volt, hogy egy férfit átoperáltak nővé, és 100%- ban támogatta a TB a műtétet. A hozzám hasonló embereknek meg nem támogatja a protézisét.

1686. Guruljka
2014. júl. 20. 21:07

Csak tanécsképpen a későbbiekre:

Azt írtam a keresőbe, hogy Mozgáskorlátozottak, segítség, Viktor. Kiadott sok oldalt, de ez az elsők között volt.

1685. Guruljka
2014. júl. 20. 21:04
Akkor megtaláltam? Örülök!!! :D
1684. eaa61b58dd (válaszként erre: 1683. - Guruljka)
2014. júl. 20. 21:03

S jelentkezett a fórum fő segítője Guruljka! Szia!:)


Most már csak lmlmlm leleményességén múlik.

Hajrá!

1683. Guruljka
2014. júl. 20. 18:18

Nem őrá gondoltok?


[link]

2014. júl. 20. 18:12
Bocs, de nem találom. Kb. két hónapja olvastam. Amugy meg találtam olyan cikket, hogy Nagy Bandó is támogat, egyes sport egyesületek. Keress egy olyan személyt aki segít megírni a levelet, s mail címekre elkűldeni. Tv- stábot is lehet megkeresni. Ügyesnek kell lenni, s bátornak.
1681. lmlmlm (válaszként erre: 1680. - Eaa61b58dd)
2014. júl. 18. 15:16
És lehet tudni többet is erről a Viktorról? Mert én még nem hallottam róla.
2014. júl. 17. 07:09
Ilyen esetekben alapítványokhoz is lehet fordulni, gyűjtést indítani. Van a facebookon valami Viktor nevú illető, ki már sok mozgásérűltet felkarolt, s céljaikban segített. Nem rég hétszázezer forintott autóra, cégektől , magánemberektől sikerről számolt be.
1679. lmlmlm (válaszként erre: 1678. - GODZILA)
2014. júl. 16. 22:52

Szia!

Ezek szerint akkor neked tb-s lábad van, volt nekem is 2 db ilyenem (de csak bicegésre volt jó) , de amikor megkaptam a mostani protézisemet az maga volt a megváltás. Egyszerűen össze sem lehet hasonlítani a kettőt, nagyon nagy mértékben csökkenti, az én estemben az épp oldalam túlterhelését, a derékfájások a minimálisra csökkentek, és így úgymond szabad életet élhetek vele. Bot és minden más segédeszköz nélkül.Ja és én is comb amputált vagyok egy balesetből kifolyólag.

De azt hiszem, hogy más az ha valaki balesetes ,meg más ha valaki valamilyen betegségből kifolyólag amputált, de én nem tudom biztosan.

Közgyógyom nekem nincsen, mert azt mondták, hogy én nem szedek semmilyen gyógyszert így hát nekem nem jár.

Írattam én most is receptet kellet az egyedi méltányossági kérelemhez, mert ez a láb nincsen azon a bizonyos listán amit támogatnak.Csak most már ez a módi, ha kicsit jobbat szeretnél, de csak azért mert az tényleg jobb, akkor térítenek ilyen módon belőle, kb 80%-ot, de ha nincsen pénzed a fennmaradót kifizetni, akkor vagy kérd a használhatatlan tb-s lábat vagy Csücsülj a seggeden. És így akarnak visszaállítani minket a munka világába???Ez vicc!!!

Hát szép egy világot élünk!!!Olyan sok mindent lehetne még írni, de most már abbahagyom a "panaszkodást".

Szép estét!

1678. GODZILA (válaszként erre: 1676. - Lmlmlm)
2014. júl. 16. 20:56

Szia én 2 éve kaptam meg a protézist akor nem kellet fizetnem érte mert a közgyogy állta de az elsö lábam mikor meg kaptam az 5000 ft volt cseket a lábszerész srác

De nekem márt kettö protézisem van de sajna nem tudok vele sokat menni csak járo keretel mert comb amputált vagyok nem térd alati de én ugy tudom hogy 2 évente cserélik le ha ki iratod a receptet a dr ural vagy hölgyel

Van közgyogyod akor teljesen ingyen van a csere én szerintem én 38 éves vagyok 4 éve vágták le a lábam elöször egyet utána 1 évre rá ment a másik láb is sajna

De én szerintem a rehabos dr ved fel a kapcsolatot

de amugy egy szemét ez az egéség ügy a véleményem meg ez


Szia ne ad fel vágj az asztalukra

1677. eaa61b58dd (válaszként erre: 1676. - Lmlmlm)
2014. júl. 14. 14:00
Ha jól tudom magyar amputált állampolgárnak, alanyi jogon jár a közgyógy. S közgyógyon keresztűl jár háromévente egy új protézis ingyen. Persze hiányos a tudásom, hát ha valaki jobb tanácsot tud adni.
1676. lmlmlm
2014. júl. 13. 02:05

Kedves fórumozok!Egy elkeseredett 32 éves nő vagyok, aki péntek óta amikor is megkaptam az egyedi méltányossági kérelmem határozatát, egy lábprotézis ügyében. Az önrészem amit megállapítottak közel fél millió forint. Hogyan döntik el ,hogy kinek mennyi jár??? Jövedelem igazolást sem kértek, mint 8 évvel ezelőtt.Akkor amikor ugyanígy méltányossági kérelemmel kértem ugyanezt a lábat, 21e ft-ot kellett érte fizetnem.

Felhívtam az illetékes hölgyet ennél a hivatalnál, és érdeklődtem, hogy miért ennyi az általam fizetendő összeg, azt válaszolta, hogy az euró árfolyama is 8év alatt sokat változott, mire én mondtam neki,hogy az én nyugdíjam viszont még mindig ugyanolyan kevés, de még pár szót szólt,és a lehető leggyorsabb módon lerázott.Ha valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban, akkor előre is köszönöm.

1675. ear (válaszként erre: 1674. - Dev_p)
2014. júl. 11. 13:16
Apám, ez igen! :)
1674. dev_p
2014. júl. 11. 08:49
Egy híres steptáncos: [link]
2014. jún. 19. 11:11
Nem kell hozzá más, mint ápolt külső, természetesség, humor, vegyítve némi erotikával és egészséges önbizalommal. :)
1672. devotee
2014. jún. 18. 14:20

Klassz !

:)

Ebből mindenki meríthet!

Köszi!

Neked mennyire sikerül?

2014. jún. 14. 07:06

Mivel csendes a topik, egy-két mondat bátorítás képpen :


-Az egyik legnehezebb döntés amivel találkozhatsz az életedben, ha választanod kell:

feladni,vagy keményebben próbálkozni


-Nem számít, mit gondol rólad a világ.

Állj be a fénybe, s élvezd a ragyogását.


-A fán ülő madár sohasem fél attól, hogy letörik az ág, mert ő nem az ágban bízik, hanem a saját szárnyaiban. Mindig higgyél önmagadban!

1670. devotee
2014. jún. 9. 09:59

Egy kis praktikus segítség ,annak aki rendszeresen használ MANKÓ-t

[link]

kézkimélő puha szilikon gumis marklat!!!

1669. GODZILA
2014. jún. 7. 18:37
Öszinte részvétem nagyon sajnálom
2014. jún. 7. 08:07

Kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!


A népi hagyományok szerint ilyenkor birokra keltek a legények: bikával megküzdve, lovat szőrén megülve, akadályt ug­ratva vetélkedtek a pünkösdi királyságért. Aki nyert, az lett a legénybíró kerek egy esztendeig. A leányok Pünkösdi királynét választottak maguk közül, akire szalagokkal és virágokkal ékesített kendőt adtak, fejét koszorúval koronázták, arcát fehér kendővel fedték.


Szerintem a mozgáskorlátozottak közt nagyon sok Pünkösdi király, s királyné jelőlt lehetne. :)

2014. jún. 7. 06:35
Guruljka. Ez aranyos,amiért az itteni neved választottad. Én azért vagyok Mézessüti,mert mézessütit eszegettem regisztráció közben. Én más oldal miatt regisztráltam. Ezt az adatlapomból úgyis látni. Nehéz lehet neked,nekünk most volt még csak az esküvőnk februárban,bár 35-vagyok. Most mennem kell,elutazunk. Szép hétvégét neked. Puszi
1666. Guruljka
2014. jún. 6. 20:51
A várható műtétre készülve regisztráltam ide. Éppen ebbe a fórumba a Hoxán. Guruljka azért vagyok, mert a férjem a kerekesszékét hívta guruljkának.
1665. Guruljka (válaszként erre: 1664. - Mézessüti)
2014. jún. 6. 20:49

Érszűkület volt, már nemcsak a lábaiban, hanem a belek hajszálereiben is. Emiatt másodjára műtötték két év alatt.

A műtét utáni második napon szívkoszorúér-elzáródás, azaz szívroham miatt éjszaka érte a halál a kórházban.

Ez előtt tíz hónappal mindketten egyszerre leszoktunk a dohányzásról, szép hónapjaink voltak még a halála előtt. 57 éves volt csak.

Előtte amputációt javasoltak, és ő örömmel készült rá, hogy talán nem lesz majd annyi fájdalma, mert évek óta mozgáskorlátozott volt, súlyos ízületi artrózis miatt.

1664. Mézessüti (válaszként erre: 1663. - Guruljka)
2014. jún. 6. 20:44
Szia. Guruljka. Ma volt a temetés. Nagyon szép temetés volt. Megkérdezhetem,a párpd miben hunyt el?
1663. Guruljka (válaszként erre: 1662. - Mézessüti)
2014. jún. 4. 11:49

Köszönöm.


Nagypapád szép kort ért meg, erre is gondolj. A veszteség ettől még veszteség marad, de mégis könnyebb talán elfogadni.

1662. Mézessüti (válaszként erre: 1661. - Guruljka)
2014. jún. 4. 11:45
Nagyon sajnálom. :(
1661. Guruljka
2014. jún. 3. 11:17

Átkísérted.


Én nem lehettem ott a férjem mellett. Nekem azóta ez a bajom.

2014. jún. 3. 09:32
Köszönöm szépen mindenkinek. Neki már jobb így. Sajnos nekünk nem. Én sajna végignéztem az egészet. Lehet nem kellett volna,azóta aludni sem tudok.
1659. Zalaszentgrot (válaszként erre: 1657. - Mézessüti)
2014. jún. 2. 22:27
Reszvetem...Ilyen septikus (vermergezeses) allapotbol nagyon nehez barkit is visszahozni.
1658. Guruljka
2014. jún. 1. 21:08

Isten nyugosztalja.


Nektek szívből jövő részvétem.

Tudom, nem vigasz, de nem szenvedett sokáig.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook