Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz! fórum

Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz!

1 2
2011. márc. 6. 17:16
Nincs gyerkőcöm, de 8 évig voltam gyermekápoló. Nagyon fontos lenne tényleg itatni a babákat már pici kortól. Egyrészt azért, mert az evés és az ivás két különböző szükséglet. Minél megtanulja a baba megkülönböztetni a kettőt, annál könnyebb lesz a kommunikáció baba és mama között. A széklet lágyságában is nagy szerepe van, mint ahogyan azt írtátok. De ami még nagyon fontos- és ezért sem értem a védőnőket, akik állítják, hogy anyatejes babának nem kell inni-,ha egy baba beteg,lázas, nyűgös, esetleg megy a hasa, könnyen kiszáradhat. De ha egy baba addig nem ivott- mert a védőnő azt mondta-, biztos nem akkor fog lázasan, nyűgösen elkezdeni inni. Nem kívánom senkinek, hogy ezért kelljen kórházba kerülni.
18. Naneee
2011. márc. 6. 16:51

A kúpot jelen esetben addig használnám, amíg a bent lévő sűrű széklet távozik, mivel a Levolac éppen nem használ...

Ha közben átáltok az egészséges étrendre, akkor pár nap után javul a helyzet. Ami fontos, hogy ne féljen a kakitól a gyerkőc, mert a visszatartás csak ront a helyzeten.

Bioboltban lehet kapni mindenféle rostos cuccot, pl útifű maghéjat. Az elején én ilyennel gyorsan könnyítenék az ifjú legényen, majd ha már nem fél a kakilástól és könnyen megy az ügy, akkor pár nap alatt kivezetném ezt is, nehogy ezt is "megszokja" a szervezete. Utána a helyes étkezéssel beáll valószínűleg a normális széklet.

Ja és a kenyérnél igazatok van, színezik!!! A sűrű-nehéz kenyerek a jók. Az a félbarna kenyér ami ugyanolyan puha és laza mint a fehér kenyér, az fölöttébb gyanús.

17. dogiz (válaszként erre: 10. - Judy86)
2011. márc. 6. 14:26
Nekem annak idején anyukám tanácsolta a pár korty vizet és mokkáskanállal nagyon ügyesen meglehet kanalazgatni ha a cumit nem szereti. Nem tea, főleg nem üdítő.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Scorpiolady)
2011. márc. 6. 14:21

Belátom, tévedtem, erre a hozzászokási módra nem is gondoltam. :(


A Kubu meg cukrozott, nem?

2011. márc. 6. 14:04
Sziasztok, a szervezet mindenféle hashajtóhoz hozzá tud szokni és nem azért mert az felszívódik. Hanem mert fellazítja a székletet, és az kisebb erőlködéssel is távozik, így a bélműködés ami bizonyára eddig sem volt túl acélos eztán mégúgysem lesz az. A megoldás az, amit írtak már, sok folyadék és rostdús táplálkozás. Az én fiaimnak szerencsére nem volt ilyen gondjuk, igaz a kisebbik még csak 11 hós. De minden nap kapnak gyümit, mégha az csak egy kis alma is. És nem kell félni a rostos gyümilevektől sem, mindkét fiam általában vizet iszik, de időnként kapnak Kubut is.
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Naneee)
2011. márc. 6. 13:45

Levolachoz hozzászokni? Ez új... Minekután nem szívódik fel, nem lehet hozzászokni.

Én ponthogy a kúpokról hallottam ilyet.

De én is hallottam már olyat, akinek nem használt.

Ami nagyon jó lehet, de akkor azt tényleg minden nap kell, az a zabkorpa. Én is szoktam adni a nagyobbiknak, 2-3 teáskanálnyit 1 joghurtba. De ha megeszi sűrűbben, akkor többet is lehet.

És tényleg jók a gyümölcsök, és a közhiedelemmel ellentétben a banán is!!! Igaz, hogy kicsit foghatja a székletet, de síkosítja a bélfalat, így könnyebben kicsúszik a végtermék. De csak napi 1et javasolnék, amíg ki nem derül, fogja-e a gyerek székletét. Jah, és érett legyen!

Kenyér: nemrég olvastam egy cikkben, hogy nem szín alapján kell dönteni, ugyanis engedélyezett az ételszínezékek használata a kenyérbe... (Ezen ledöbbentem amúgy!) Azt kell figyelni, hogy adott egységnyi (pl. 1 kiló) kenyér minél kisebb legyen, mert akkor annál több benne a rost.

13. Naneee
2011. márc. 6. 13:31

Zeze-anya: levolacot felejtsd el, mert könnyen hozzá lehet szokni

Vegyél kúpot, amit amíg gond van használtok, az nem okoz hozzászokást.

Ezen kívűl étrend: barna kenyér, joghurt, gyümölcs

A kakaó, csoki, tej fog, azt amíg rendeződik a dolog kerüld. A fehér kenyér, a tészta szintén.

Egyetek sok rostban gazdag ételt és igyon gyümileveket. Ha beállt a széklete lehet lazítani a szabályokon, addig nem.

2011. márc. 6. 13:23

Nekem a nagy fiam 3 éves lesz!És nem megy a kaka nagyon nem!Heti 1x vagy 2x...többször nem!

Viszont nagyon sokat iszik,így ez nem lehet a gond!kap levolakot is,de az sem segít...


sokszor vele együtt sírok mikor kakálni kell menni!

2011. márc. 6. 13:21

Én sem tartottam be a védőnő tanácsát,miszerint nem kell inni a babának....hát én adtam neki vizet,és szerencsére soha nem volt problémánk a széklettel!

De 100%-ra azért nem állítom,hogy az itatás miatt....

10. Judy86
2011. márc. 6. 13:09

Sziasztok!

Örülök, h tetszik a cikkem és remélem segítettem :)

9. Jucka1984 (válaszként erre: 7. - Syria)
2011. márc. 6. 12:31
az én fiam a kicsi avetes cumisüveg pohár részéből tök jól tudott inni vagy a kupakból.
2011. márc. 6. 12:29
nálunk ez nem jött be, az én babám, 3-4 hónaposan a tejci mellé 100ml vizet ivott, később 200-at is és mégsem kakilt. 1 évesen oldódott meg a pocakfájás és kakilás téma, magától...
2011. márc. 6. 12:05

Nagyon jól tetted, hogy megírtad ezt a cikket!

Annyit tennék még hozzá: sok szerencsés baba van, aki anyatejet kap, így nem kell cumisüveg. Később se kelljen! Már a 3-4 hónapos csecsemők is nagyon ügyesen tudnak inni üvegpohárból, különösen a kifelé hajló szélű presszós pohárból. Nem tudom, lehet-e még ilyet kapni, de amiből a fiaim ittak, azt féltve őrzöm a talán egyszer majd megszülető unokámnak.

2011. márc. 6. 11:56

Ez egy örök igazság és sok felnőtt is betarthatná. Hiszen ha az ember keveset iszik, bizony erőlködnie kell azon a kétbetűs helyen. Ha meg sokat iszik akkor könnyen megy a dolog.


Az én kisfiam csak szélcsővel kakilt, iszonyú hasfájós volt. Engem lelkileg megviselt de a doktornő is ezt ajánlotta. Szerencsére túl vagyunk ezen a korszakon. Lassan jön a szobatisztaság! :)

2011. márc. 6. 11:52

Sziasztok :)

Hát nálunk sem volt semmi gond a hozzátáplálásig, aztán kezdődött a probléma. A védőnéni azt mondta itassak vele egy kis narancslevet.Bevállt :)

A lázmérőzés nem durva módszer, ha nem segít semmi akkor jól jön. Egyszer kényszerültem rá, a gyerek órák óta erőlködött, és üvöltött, lázmérőztem, fél percen belűl megoldódott a probléma. Másnap mentünk védőnőhöz, akkor mondta narancslevet, igaz azt is mondta ha már ilyen van, hogy csak erőlködik, és semmi, akkor inkább a lázmérő. Akkor egyszer használtam, utána nem kellett.

2011. márc. 6. 11:31

Az én nagyobb lányommal volt sokszor ilyen probléma,nem egyszer jártunk úgy,ahogy a cikk írója is írta,hogy sok erőlködés után csak egy kis maszat volt a pelenkán.És persze az üvöltés...ijesztő,de az méginkább,hogy a bentmaradt széklettől bélcsavarodást kaphat a gyerek.Nem is merem leírni,hogy szedtem ki a gyerekből a kakát,rábízom a képzelőerőtökre,de nem lázmérővel,mert az már nem segített...

Lassan,nagyon lassan megoldódott a probléma,de mi sokáig ittuk a szirupot.

Szerencsére a kicsi lányom "jó kakiló" baba,

9 hónapos,és naponta 2-3x produkál,néha még túl hígat is.Remélem vele megúszom ezt a tortúrát.

2011. márc. 6. 10:28

az én kisbabámnak szilvapürét adott a védőnő, alig volt 4 hós...

pedig mi is külföldön élnük, nem adnak gyóygszert lázmérő meg Isten ments meg ne melítsem...

2011. márc. 6. 10:12

Na igen,csak a védőnők itt nem ezt mondják,és egy tapasztalatlan anyuka,tuti cicre teszi ha szomjas a babája,mert nem gondol arra,hogy vízre is szüksége van a picinek.

Szerencsére nálunk ez nem volt gond sosem.

2011. márc. 6. 10:08
Sokáig gondolkodtam, hogy megírjam vagy ne. Sok babanaplót olvasok és 80%-ban felmerül a széklet téma, hogy nincs minden nap és már gyógyszert kell használni, hogy legyen eredmény...Én külföldön élek, itt nem divat a kúp vagy végső esetben a lázmérő használata (szerintem kiakadnának, ha mondanám), nagyon gyógyszert se adnak, "majd megoldódik magától alapon".

Ugrás a teljes írásra: Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook