Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz! fórum

Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amiről nem beszélünk, pedig sok helyen gondot okoz!

1 2
49. Judy86 (válaszként erre: 48. - Egypt)
2011. márc. 14. 16:44
Pontosan!Nincs ellentmondás csak, tisztáztam, hogy én se adtam addig!
48. egypt (válaszként erre: 47. - Judy86)
2011. márc. 14. 16:07
Arról volt szó, hogy kizárólag szoptatott babáknak nincs szüksége vízre, azt írod, addig te sem adtál neki, míg csak szopizott, akkor hol itt az ellentmondás?
47. Judy86
2011. márc. 14. 09:34
Én csak megosztottam a tapasztalatom és igenis nekünk a víz segített!Míg csak szopizott én se adtam neki vizet, de most már sok mindent eszik és kéri is a vizet!
46. egypt (válaszként erre: 44. - Scorpiolady)
2011. márc. 13. 22:29

Persze, én is úgy gondolom, hogy amennyiben van bőven tej és még semmi egyebet nem kap a baba, addig nincs szüksége plusz folyadékra.

Egyébként pont most írta az egyik csaj a fórumunkon, hogy ők nagyszülői nyomásra teát és vizet is adnak a picinek, és rettentő sokat szenved a kakilással, fáj a hasa, nehezen megy... Úgyhogy nem hinném, hogy tényleg segítene a víz, szerintem semmi köze hozzá. Egyik baba emésztése jobban működik, a másiké meg nehezebben, és tök mindegy, kap -e vizet az anyatej mellé vagy sem.

45. b486c9cf7d (válaszként erre: 43. - Egypt)
2011. márc. 13. 21:24
En is igy tudom, a fiam se kapott addig kulon folyadekot, mig nem kezdtem hozzataplalni (utana is nehezen fogadta el, csak szopizni akart) es a kicsi se kap.
44. scorpiolady (válaszként erre: 43. - Egypt)
2011. márc. 13. 20:54
Az én fiaimnál a következőképpen működött, a nagyobbik novemberi gyerek, így fél éves kora után lett nyár, addig inni nem kapott mást anyatejnél, de a hozzátáplálást(alma, barack)már öthósan elkezdtük orvosi tanácsra). A kisebbik márciusi, ő is csak szopizott féléves koráig(hozzátáplálás hasonlóképpen történt), de nála már beleesett a nyár is és tényleg rengeteget kérte a cicit, volt hogy napközben óránként és éjszaka is másfél- kétóránként. El sem fogadta a cumit semmifélét, pohárból csak nagyon minimálisat ivott, vizet sem akart. Nem volt könnyű(a meleg miatt amúgy is rengeteget ittam, de a szopi miatt még többet kellett, kívántam is rendesen a folyadékot)de kibírható volt. De biztos van olyan eset is amikor nem tud valaki ilyen sűrűn szopiztatni, akkor muszály inni adni a picurnak.
43. egypt
2011. márc. 12. 17:35

Találtam egy cikket, idézek belőle:


"Még néhány szó a teáztatásról, illetve a víz, vagy a kiegészítő folyadék adásáról. Az igény szerint szoptatott babának nincsen szüksége kiegészítő folyadékra. Nyáron sem. Egy igény szerint szoptatott baba melegben írtó gyakran fog szopizni és ezzel el is intézi magának a folyadékpótlást.


Miért ne adjunk inkább vizet? Azért, mert a kiegészítő folyadék adásának lehetnek hátulütői. Az egyik, ha cumisüvegben adjuk a babának, akkor cumizavart tudunk előidézni, akkor is, ha csak vizet adtunk a cumisüvegből és nem anyatejet. A másik pedig az, hogy az anyatej bizonyos összetevői arra szolgálnak, hogy bevonják az éretlen bélfalat, anyatejes védőbevonatot képezzenek rajta. Ez azért szükséges, mert a kisbabák bélrendszerében a sejtek még nem szorultak teljesen egymás mellé, hanem kis rések vannak köztük, amin például a kórokozók meglehetősen akadálytalanul be tudnak jutni. Az anyatej ezeket a réseket eltömi, nem enged át az ilyen anyagokat. Ha vizet vagy teát adunk a babának, akkor ezt a réteget lemossuk és utána sok napba telik, amíg visszaáll."

2011. márc. 11. 11:49

Én meg mindenhol azt hallom, hogy elég a cici. Luca jövő héten lesz 6 hós, és 3 napja kap almalevet, szóval igazából még nem kezdtük el a hozzátápit.

De nálunk is volt ilyen gond. 3 hónapos koráig napi 5-6 kaki. És egyik napról a másikra, nagyon hirtelen jött a változás!

Elmaradt a kaki, de a napi 6-ból, háromnaponta lett 1. Ez durva volt, már csak azért is, mert ordítós hasfájással társult. Így telt el a karácsonyunk 80%-a is. :-(

Kaptunk Laevolacot (szóval gyógyszert), ami segített, de tömény cukor, nem örültem neki.

És ez ment 1 hónapig! Egyszer ügyeletre is elmentem vele este 9-kor (pont a szülinapomon), mert annyira ordított 2 órán keresztül, pedig Luca nem egy sírós baba. Az előző 4 hónapban nem sírt annyit összesen, mint abban a 2 órában.

De nem mondtak semmit, nem tudták mi lehet a baj.

Azóta is heti 2 kaki van max., d már egyáltalán nem fáj mellé a hasa.

Talán megoldódott. Bár örülnék azért minden nap 1 kakinak.

Ha jövő héttől elkezdjük a barackot, stb..., biztos gyakoribb lesz, vagy kipróbálom a vizet, ahogy írtad, de nekem mindig azt mondták, hogy elég, ha szopizik a baba.


Bocs, hogy hosszú lettem.

41. scorpiolady (válaszként erre: 40. - Egypt)
2011. márc. 10. 10:08
Az enyémek is ritkán kapnak. A nagyobbik vizimádó. A kisebbik meg jelenleg tápszert kap, meg ebéd után szokott inni inkább, akkor is vizet, vagy néha kubut.
40. egypt (válaszként erre: 38. - Scorpiolady)
2011. márc. 9. 15:21
Ezt nem is tudtam... Mondjuk mindegy, mert az én gyerekem nem issza meg.
39. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Scorpiolady)
2011. márc. 9. 12:26

:)

Régebben az üveges Kububan volt hozzáadott cukor, azért kérdeztem.

38. scorpiolady (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2011. márc. 9. 11:40
Nem, nem tartalmaz hozzáadott cukrot és szinezéket valamint tartósítószert sem.
37. egypt (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2011. márc. 8. 14:14
Köszi!:)
36. egypt (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2011. márc. 8. 14:14
Én is így gondolom.
35. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Egypt)
2011. márc. 8. 13:50
Most néztem, édesek a gyerkőceid! :)
34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Egypt)
2011. márc. 8. 13:48

Nemsoká lehet, hogy visszajön a pálinkás kenyér is, mint nyugtató... :((( Tényleg, biztos jó az fogzásra is! :(


Én még mindig azt mondom: csak akkor kell víz, mikor már mennyiséget eszik, és darabosabbat. Pépekhez még nem nagyon kell, csak ha a gyerek igényli. Nekünk kell(ene, mert nem issza meg semmiből, úgyhogy kanalazom), mert meleg van a lakásban.

33. egypt (válaszként erre: 32. - Syria)
2011. márc. 8. 13:33

Dehogy kínálom! Abszolút semmi szüksége rá. Eszik, hízik, pisil, kakil, nincs kiszáradva, minek adnék neki vizet? Csak azért, hogy igyon?

Mikor én gyerek voltam, akkor volt ez a szemlélet, hogy vizet meg teát az anyatejes babának. Aztán mindenhol hangsúlyozták, hogy semmi szükség rá, most hogy jött ez vissza megint?

Egyébként akikkel együtt szültem, közülük mondta egy-kettőnek az orvos, hogy adjon vizet, és aztán többen panaszkodtak, hogy üvölt a gyerek és nem kéri. Úgyhogy le is álltak vele.

32. syria (válaszként erre: 25. - Egypt)
2011. márc. 8. 12:58

Tápanyagértékét tekintve mindenképpen össze lehet hasonlítani.


Ha nem hiszel nekünk, kínáld meg a babádat vízzel. Meg fogsz lepődni, milyen élvezettel fogja kortyolgatni. :)

2011. márc. 8. 11:49
Nekem valahogy az a véleményem, hogy ha megnéztek egy macskaalmot, az anyamacska oda sem hord be vizet. A kicsik csakis szopnak, egész az elválasztásig. Mikor már kóstolgatnak más is, csak akkor kezdenek mást inni. Azaz, mikor már elég sok mást esznek anyatejen kívül.
30. egypt (válaszként erre: 29. - Egypt)
2011. márc. 8. 11:34
Kicsit meredek dolog ember által készített ételeket az anyatejjel összehasonlítgatni, vagy egy csecsemőt egy felnőttel.
29. egypt (válaszként erre: 27. - Venezuela)
2011. márc. 8. 11:32
Igen, és jó sós.
2011. márc. 8. 00:04

Tegnap vettünk kokuszdiót,és adtam kisfiamnak is,és eléggé meghajtotta ma 5x produkált szép nagy csomagokat!

Esetleg ezt is ki lehet próbálni ha már elég nagy a gyerkőc.

27. Venezuela (válaszként erre: 24. - Syria)
2011. márc. 7. 23:59

Amúgy igazat adok neked!

Én is szoktam leves után inni,pedig az is folyadék...

26. Akvamarin (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2011. márc. 7. 15:27
Én is így tudom,örülök,hogy leírtad.Nem lehet hozzászokni,mert föl sem szívódik. A háziorvosunk épp ezért ajánlotta.És könnyebb is beadni mint a kúpot,az ellen ösztönösen tiltakozik a baba.
25. egypt (válaszként erre: 24. - Syria)
2011. márc. 7. 12:14

Én ezzel nem értek egyet. Az anyatej 99%-a folyadék. A kórházban még a tápszert és a pépeket is folyadéknak számolták. Az én babám egyetlen korty vizet sem kapott születése óta, és nem is hiányzik neki.

Szerintem azért a szilárd ételt és az anyatejet nem lehet összehasonlítani...

24. syria (válaszként erre: 20. - Egypt)
2011. márc. 7. 12:11

Mert az anyatej ennivaló, a víz meg innivaló.

Szerintem egy jó csirkeleves után neked is jól esik egy pohár víz.

2011. márc. 7. 08:38
Nálunk nincs gond a kakival,kezdettől fogva ivott,mivel tápszeres is volt.
22. dee (válaszként erre: 1. - Judy86)
2011. márc. 6. 23:53

Én maximálisan egyetértek a cikk írójával!

Igenis kell a víz. Mi se egyet eszünk egész nap. Ahogyan mi szomjazunk, úgy a baba is.

21. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Naneee)
2011. márc. 6. 23:50

Félbarna kenyér:

Az élelmiszeripari előírások alapján minden kenyér félbarna, amibe búzaliszten kívül más liszt is kerül. Legyen az rozsliszt, vagy akár csak kukoricaliszt... Vannak (vannak még? nem tudom) ezek az ovális, szeletelt, zacskózott kenyerek, abban is van félbarna. Ezeken rajta van az összetétel, egyszer nézzétek meg... :S

Tényleg az a legjobb kenyér, ami marha kicsi és marha nehéz. Vagy a házilag sütött. :)

Egy időben vettem a TE...ban bajor rozskenyeret. Szerettem nagyon. De egy idő után olyan fura lett, már nem ízlett. Utólag megismertem egy ottani péket, aki elmondta, hogy instant kávéval színezik... Köszi!!! :(

Mi mostanság sütjük a kenyeret, az én másfél kilósom akkora kb., mint egy bóóóti 750 grammos fehér kenyér. És marha finom is! :P

(Receptet nem tudok adni, mert gyárilag kevert lisztből csinálom.)

20. egypt
2011. márc. 6. 22:36
Amíg csak szopik a baba, és nem kap mellé semmi szilárdat, addig mi szükség vízre? Az anyatej tiszta folyadék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook