Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor az ex megpróbál bekavarni... fórum

Amikor az ex megpróbál bekavarni... (beszélgetős fórum)


1 2
34. f758a7200f (válaszként erre: 33. - Dorig)
2012. nov. 27. 07:36

Ne is kussz, ne tedd! Nem varhatod el tole hogy rogton ugraljon oromeben mert a volt ferjenek uj baratnoje van, gondolom olyasmi jatszodik le a fejeben, hogy ha lesz kovetkezo gyerek akkor az o gyerekeinek majd kevesebb jut, stb stb, szerintem ertheto az aggodasa, mint anya, megertem.


Te nagyon jol lereagaltad a te helyzetedben, hogy te viszont pont ellenkezoleg viselkedtel:) szerintem adj idot neki es foleg ami a gyerekeket illeti, lehet, hogy attol fel, hogy szimpi vagy nekik meg minden es akkor neki mi marad? Szoval varj turelemmel, es majd idovel megbekel a helyzettel. De ra kell biznod, nincs helye semmilyen leckeztetesnek vagy ilyesminek, szerintem nem igy mukodik.

33. dorig (válaszként erre: 14. - Gkreka)
2012. nov. 27. 07:02

A gyerekeknek semmi bajuk nincsen velem, már alig várják hogy jöhessenek hozzánk. Én még csak nem is beszéltem az anyjukkal, ő az aki neki támadt a páromnak mikor ő elmondta neki a kapcsolatunkat.

Akkor most ki az aki erőszakos? Mert én nem! Ha ő nem akar engem megismerni akkor én a fejem tetejére is állhatok, meg kúszhatok a lába előtt akkor sem fog történni semmi! Bár hozzá teszem nem fogok! Én kíváncsi voltam a lányom apjának az új párjára, már csak azért is hogy ki az, milyen mentalitású stb...

32. acuko (válaszként erre: 31. - Anettaa23)
2012. nov. 26. 23:56
Hát ezt meg most minek irtad ide??
2012. nov. 26. 23:03

Nálunk is próbált ex pasi bekavarni! 1éves és 1,5hónapot voltam vele...de maga volt a pokol!

Elmúlt részemről a szerelem,megismerkedetem akkor még barátilag a jelenlegi párommal akivel 1 helyen lakunk,csak 1,5km-re lakik tőlem!

Exel 202.04.19-én szakítottam,neki nem tetszett,mondta h megöli a páromat(29éves,ex 21 volt akkor),és megöli magát ha nem egyek vissza hozzá!Facen csinált kamu adatlapokat,kamu sms-eket küldött netről,h szakítsunk,első 2hónap nekünk veszekedésből állt,mert nem hagyott minket!De mára úgynézki nem keres,és boldog lehetek lassan 8hónapja a párommal,akiért odavagyok:))

30. gkreka (válaszként erre: 28. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 26. 19:30
Nem ismerem az erre vonatkozó amerikai családjogi és egyéb törvényeket. Lehet, hogy ott körülményesebb procedúra.
29. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 19:00
Minden férj azt mondja, hogy megcsalta a felesége. Ez amolyan sablonszöveg náluk.
28. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2012. nov. 26. 18:57
Ha már semmi köze a lakáshoz, nem tulajdonos, nem lehet ott a lakcíme... én alkalmaznám a kényszerkijelentkezés elvét az anyuka helyében....
27. gkreka (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 18:32

Miből ítéltem volna, ha egyszer öt mondatban írtad le a problémát?


És elismerésem, hogy segítettél az édesanyádnak a testvéreid eltartásában, de ettől még fenntartom a véleményemet, hogy rosszul kezeled az exfeleséggel való konfliktust.


Amúgy neked, mint elvált szülők gyerekének kéne legjobban tudni, hogy mennyire rászorul a gyerektartásra egy egyedül maradt édesanya!

26. gkreka (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 18:21

Leírtál egy problémát, arra reagáltam. Nem állt szándékomban támadni téged, de gondolatolvasó sem vagyok.


A Hálaadás napja miatti csúszást a gyerektartásban pedig egy sima banki kivonattal igazolni tudtátok. Elhiszem, hogy bosszantó az ex bizalmatlansága, de nektek sem került túl nagy fáradságba az igazolás beszerzése.


Továbbra is az a véleményem, hogy hosszútávon akkor jársz, illetve jártok jól a férjeddel, ha csitítod a kedélyeket és nem az amúgy is meglévő ellentéteket szítod tovább.

25. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Gkreka)
2012. nov. 26. 18:15
Osztom:) ha egy kicsit szunetel, utana lehet, hogy az anyuka is lenyugszik es kialakulhat egy normalis viszony
24. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 18:11

Attol meg, hogy igaz lehet a torteneted, keves ilyen van. A legtobb esetben (es tisztelet a kivetelnek) arrol van szo, hogy a feleseg lett otthagyva a gyerekekkel egy "masikert" es most azt, hogy a feleseg hibas vagy sem, a torveny nem nezi, atlagban arrol van szo, hogy ott van egy-ket gyerek, a feleseg anya, kihordta, megszulte oket, persze, a ferjek hajlamosak mindig lefesteni gonosz banyakent az exet, mig a kozvelemeny meg inkabb vedi oket (es a torveny is). Es konnyu mindig oda kilyukadni, hogy "bezzeg nem a gyerekre kolti, meg bezzeg milyen car anya". Bizonyitsd be, hogy te kulonb lennel az o helyzeteben, hogy te kevesebb gyerektartast kernel, hogy nem fujnal az uj baratnore, stb stb.


Nehez dolgok ezek, elhiszem, hogy te nem abbol a fajtabol vagy, de ritka az ilyen sajnos. Nehez megitelni, hogy valojaban ki milyen anya, meg hogy mire kolti a penzt meg minden

23. b74f6e5cdd (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 17:19

Ő választott és te is..


Exeket leírni mindig könnyű..te meg milyen jól ráérsz..ha van gondod beszéld meg az exikével, vagy neked ez most ad valamit, hogy itt terigeted a szennyesed??


Nem gondolod, hogy kicsit nagyon vagy csak szánalmas?

Nah..jó sajnálom de ha már kitetted, viseld is a kritikát és a rosszindulatot.

22. b74f6e5cdd (válaszként erre: 19. - Noarashi)
2012. nov. 26. 17:17

Minden soroddal egyet értek.



Ahol lehetek első miért akarnék második lenni?:-)


Én nekem már ezt csak az üti ki..hogy nekem van kettő neked van kettő és gyártsunk hozzá még kettő közöst..


Hurrá..hova jut a világ?:-) Én köszönöm de ezt nem kérem:-))

21. Noncsi18 (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2012. nov. 26. 17:09
Nem tartom magam gyerekesnek es a viselkedesemet se mondanam annak... ne itelj addig amig nem ismersz..... 17 voltam, hogy elkoltoztem otthonrol, mert apa elhagyott minket es volt egy 3 eves ocsem. Szoval anya egyedul maradt 3 gyerekkel, en pedig 17 evesen elkoltoztem otthonrol masik varosba teljesen egyedul, mert csak ott talaltam munkat. Mellette suliztam es minden honapban kuldtem haza penzt anyanak , hogy segitsek neki. 2 eve amerikaban elek, napi 12 orat dolgozom es 2 orat utazom, heti 5 napban, a ket nap szabadnapomban pedig a ferjem kislanyaval vagyunk es a hivatalos ugyeket intezzuk. A ferjem egyebkent 36 eves es egyaltalan nem tart gyerekesnek. Csak ugy tomoren leirtam par dolgot.... szoval ne itelj addig mig olvastal 5 mondatot.....
20. Noncsi18 (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2012. nov. 26. 17:01
Nem sokat beszeltem a gyerekrol en az exrol beszeltem..... 5 eve valtak el mert az ex megcsalta a ferjemet a legjobb baratjaval es terhes lett tole..... Azota is egyutt el a palival aki alkoholista es a kozos gyerekuk serulten szuletett. (marmint nem a ferjeme, hanem utana) Szoval az a ferfi ott van mindennap a kislany mellett aki raadasul nem egyszer megutotte az exet es akkor o nem akarja, hogy itt legyek a kislannyal? En a felesege vagyok nem csak egy jott ment baratno, es a kislany is szeret engem.... en arrol beszeltem, hogy az ex tovabbra is a ferjem nevet hasznalja, rendel a nevere draga cuccokat, tobb gyerektartast kell fizetnie ferjemnek, mert az ex azt hazudta, hogy egyedul el es a beteg gyerek miatt nem tud dologzni ami szenten nem igaz. es azt is irtam, hogy a penz se idegesitene de sajnos nem a lanyara kolti a gyerektartast.... Szoval megtudhatom, hogy mert is tamadsz???? Jah es pl most is kitalaltam, hogy ha nem kapja meg vasarnapig a gyerektartast akkor nem hozhatja el a kislanyt.... es persze, hogy nem kaptam meg mert thanksgiving volt szoval nem ert oda idobe es a ferjemnek elkellett vinni a moneyorder szamlat megmutatni az exnek, hogy tenyleg feladta e a penzt.....
19. Noarashi (válaszként erre: 18. - Gkreka)
2012. nov. 26. 16:44

Világos hogy nem tudjuk, mit hoz a jövő. Most azt mondom, nem bírnám elviselni, hogy exfeleség, meg hétvégi apukáskodás. Volt ilyen pasim, szóval tudom, hogy nem nekem való. És azóta tudatosan kerültem is az ilyen embereket. Ez most lehet hogy túl számító dolog tőlem. De mindenkinek jobb így :)

De ha valaki ilyen férfi mellett teszi le a voksot, akkor számolnia kell vele, hogy jóval nehezebb, mint gyerek és exfeleség nélkül.

Sok új asszonykából a féltékenység szól csupán. Hiszem hogy a legtöbb új asszony sosem tudja megszeretni igazán apuka előző gyerekét. Mert mindig a férfi előző életére emlékezteti, vagyis előző nőjére. Szóval marhára bölcsnek és jószívűnek kell ahhoz lenni, hogy ez szépen tudjon működni. Aki önző és féltékeny fajta, mint sok esetben én, annak ez nem megy.

18. gkreka (válaszként erre: 17. - Noarashi)
2012. nov. 26. 16:30

Irigylésre méltó önismereted van :)


Én azt fogadtam meg, hogy nincs második férj, amíg kicsik a fiaim. Megőrülnék, ha egy "idegen" pasi beleszólna a gyereknevelésemben. Persze ember(lánya) tervez...

17. Noarashi (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2012. nov. 26. 16:16

Én magamról tudom, hogy nem viselem el exfeleségek meglétét, ezért kerülöm az elvált pasikat :) Volt szerencsém már hozzá, nem én vagyok az a típus aki édes mostoha lenne. Ennyi önismeretem már van.

Ha valaki ilyen pasit akar, akkor fogadja el az utánfutót is vele együtt.

16. gkreka (válaszként erre: 15. - Noncsi18)
2012. nov. 26. 15:57

Egy gyereknek sem kívánnék ilyen "pótanyukát", mint te vagy.

Ha lesz gyereked, akiért felelősséggel tartozol, akkor is, ha a másik szülővel már nem vagytok egy pár, akkor - remélhetőleg - több empátiával fogod kezelni a jelenlegi férjed exfeleségének problémáit. Most még meglehetősen gyerekesnek tűnsz.

15. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Dorig)
2012. nov. 26. 14:40
En is mergelodok a volt felesegen..... A ferjem 5 eve valt el egy gyerek van. A volt felesege meg azota is a ferjem vezeteknevet hasznalja, multheten kaptunk egy 200 dollaros szamlat konyvekrol amit a kedves ex rendelt, mivel tudja a social security number-t, a kislany elhozataval mindig csak a cirkusz van, mivel az exnek nem tetszik, hogy en is itt vagyok.... Amugy is duhit az igaszsagtalansag, de az is, hogy kb semmit nem lehet tenni, mert nem lehet a social numbert lecserelni, es hivatalosan is elvalltak, szoval hivatalosan nem lehet elvenni tole a nevet csak ha o akarna megvaltoztatni de o meg nem akarja..... Aaaa nagyon duhito az egesz :S Szoval megertem a helyzetedet :) Jah es raadasul a gyerektartas is horror osszeg, mert az exe hazudott az allamnak igy tobbet kell fizetni. Es a gyereke nem sajnalnam csak az a baj, hogy nem is rakolti a penzt es igy megidegesitobb....
14. gkreka (válaszként erre: 12. - Dorig)
2012. nov. 26. 14:24

Ha a párod lemondott a lakásról négy éve, akkor nemhogy neked, de már neki sincs semmi köze hozzá. Miért nagy kérés a "régi asszonytól", hogy jelentkezzen ki onnan?

Ne haragudj, de számomra már az ötlet is visszatetsző, hogy leckéztetés címén a gyerekei anyjának és persze ezzel a saját gyerekeinek is képes lenne rosszat okozni.


A láthatással kapcsolatban: jobban jártok, ha egy ideig csak a párod találkozik a gyerekeivel és te kimaradsz a programokból. Aztán szép lassan mindenki - a gyerekek és az édesanyjuk is - hozzászokik a gondolathoz, hogy már te vagy a társa. Sokkal könnyebben érsz célt és szeretteted meg magadat a gyerekekkel, ha nem erőszakosan, ráadásul az anyjukat támadva próbálod megszerettetni magad velük. Ha pedig ők megkedveltek, akkor már félig az exfeleségnél is nyert ügyed van.

13. Noarashi (válaszként erre: 12. - Dorig)
2012. nov. 26. 14:09
Én csak úgy gondolom, hogy itt nem neked kell frontálisan támadni, kordában tartani stb...Attól csak szarabb lesz a helyzet, és ez nem az ovi, hogy ki kezdte előbb. Apukának kellene határozottabban fellépni. Ha te nyomulsz, csak még ellenségesebb lesz az ex.
12. dorig (válaszként erre: 11. - Noarashi)
2012. nov. 26. 14:01

1; Új asszonykának (nekem) tényeg semmi közöm nincsen a lakáshoz, viszont a párom boldogságához amibe a gyerekek is beletartoznak ahhoz igen.

2; Az egyébként sem rózsás helyzetet nem mi idéztük elő, ő az aki nem tudja felfogni 4 év után hogy tovább kéne lépni.

3; Mint leírtam nem akarja elperelni a lakást csak szeretné valahogyan a magas "C"-t egy kicsit lejebb vinni.

11. Noarashi (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2012. nov. 26. 13:56
Én sem értem, hogy mit és miért akar megvétózni. Pláne új asszonykának a régi lakáshoz sok köze nincs. Miért kell az amúgy sem rózsás helyzetet még jobban elmérgesíteni?
10. dorig
2012. nov. 26. 13:41

Én 3 évig voltam egyedül a gyerekkel, mégis amikor apuka "becsajozott" nem keltem ki magamból, hanem elfogadtam hogy tovább lépett és nem zárkoztam el attól hogy megismerjem azt az embert akinél a gyerekem ha nem is sok időt de eltölt.

Én csak a gyerekeket sajnálom, mert ezzel gyakorlatilag csak saját maga alatt vágja a fát anyuka.

9. a9e26193e7 (válaszként erre: 7. - Dorig)
2012. nov. 26. 13:00
Ja..nem írtam, hogy ez a paragrafus a TUDOMÁSSZERZÉSTŐL SZÁMÍTOTT 1 ÉVET jelenti...
8. gkreka (válaszként erre: 5. - A9e26193e7)
2012. nov. 26. 12:57
Én is "két szatyorral" és két gyerekkel. Nem bántam meg. Egyébként a csak sértettségből fakadó összetűzések el fognak kopni, amikor mind a két szülő tudomásul veszi, hogy bár már nem alkotnak egy párt, a gyerekekért mind a ketten felelősek.
7. dorig (válaszként erre: 5. - A9e26193e7)
2012. nov. 26. 12:56

Tehát ha jól értem, akkor semmi képen sem tudnánk megtámadni a végzést, mert már több idő telt el azóta.

Igazából csak kordában szeretnénk tartani hogy ne érezze annyira nyeregben magát! Esetleg valami ötlet mivel lehetne kicsit észhez téríteni?

6. dorig (válaszként erre: 4. - Adfa0d8bdb)
2012. nov. 26. 12:54
Én sem, sír a szája hogy nincsen semmire sem ideje, amikor meg lehetőség lenne arra hogy "gyerekmentes" legyenegy kis időre akkor meg jönnek a kifogások, hogy nem viheted el őket! Kiérti ezt?
5. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Dorig)
2012. nov. 26. 12:48

Hali!

Szükség lenne pár konkrétumra, ha tudok segítek.

INGYEN!


Bármilyen szerződést a Ptk. 236. § (1) bekezdés szerint, a (2) bekezdés a) pontjára figyelemmel 1 éves határidőn belül meg lehet támadni!


Én simán hülye voltam és két szatyorral jöttem el:)

Üdv

Caviar Laid

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook