Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvajáró a párom fórum

Alvajáró a párom (beszélgetős fórum)


1 2
25. f08291bbcb (válaszként erre: 12. - Szalamandra)
2012. júl. 29. 22:11
Igen velem már volt, nem is egyszer...sokáig tartott, majd elmesélem ha lesz időm, de én nem mondanám bizarrnak.....amúgy ez egy betegség, egyfajta alvászavar!
24. csgybzs (válaszként erre: 23. - Lili bárónő)
2012. júl. 29. 21:50
Attól, hogy nincsen minden területre kiterjedve kivizsgálva és egészségesnek tűnik, attól még nem biztos, hogy az is. Olvasd el a cikket inkább!
23. Lili bárónő (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2012. júl. 29. 21:19
Még nem olvastam el, de erre is csak egyet tudok mondani. Biztosan vezsélyes dolog ez a légzéskimaradás. De ez az alvásszakértés elég új dolog, régen ezzel nem is foglalkoztak. Anyósom 67 éves, már a férjem kisgyerekkorában is kimaradásoslégzéesen horkolt, ma is, ember nem viseli el a horkolását. Ennek ellenére anyósom a mai napig makkegészséges, aktív, nem szed egy szem gyógyszert sem. Szerintem nem kellene ezt úgy túlmisztifikálni....
22. csgybzs (válaszként erre: 21. - Szalamandra)
2012. júl. 29. 19:19

A légzéskimaradásos alvás betegség:


[link]


Vidd orvoshoz minél hamarabb!

2012. júl. 29. 19:14
Eddig nem is igazán furcsálltam a horkolását, sokan horkolnak alvás közben...Bár, engem is ezek a légzés kimaradások ijesztettek meg. Nem tudom, hogy a horkolás mindig ilyesmivel jár-e, vagy ez is személyenként eltérő...
20. csgybzs (válaszként erre: 19. - Lili bárónő)
2012. júl. 29. 12:23
Pedig ez az igazán veszélyes... :S Nem is az alvajárás... de ha lehet két legyet egy csapásra... :)
19. Lili bárónő (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. júl. 29. 12:19
Igen, erre a horkolásos sztorira fel se figyeltem...
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - Lili bárónő)
2012. júl. 28. 22:52
A fejre szerelt készülék minden normálistól eltérő agyi tevékenységet kimutat, már eleve a légzéskihagyásos horkolás miatt is ott a helye, ami nagyon komoly oxigénhiányos állapotot idéz elő a testben.
17. Szalamandra (válaszként erre: 16. - Lili bárónő)
2012. júl. 28. 22:21
Szerintem sem, de ha esetleg vmi baj van, azt ki lehet mutatni az agyi felvételekkel. Én is az alvásklinikára gondoltam.
16. Lili bárónő (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2012. júl. 28. 22:17
Ezzel csak az a baj, hogy tuti nem az alvásklinikai éjszakán jön rájuk...
2012. júl. 28. 22:04
Én azért javasolnék egy eltöltött éjszakát az alvásklinikán, nem természetes és iszonyú megterhelő, mert éjjel sem pihen. Arról nem is beszélve, hogy ha nem vagy mellette magában és másokban is kárt tehet akár akaratlanul is. Ez nem játék.
14. Lili bárónő (válaszként erre: 12. - Szalamandra)
2012. júl. 28. 22:00
Én iylet nem hallottam még.
13. Szalamandra (válaszként erre: 7. - Lili bárónő)
2012. júl. 28. 21:54
Sokat segítene, köszönöm előre is:)
2012. júl. 28. 21:53

Próbálom ilyenkor én is visszaterelni az ágyához, csak elkezd veszekedni, hogy neki azt a munkát meg kell csinálnia...szóval, dühíti, hogy nem értem meg. Nem tudom, hogy lehetne rá hatni, hogy ne zaklassam így fel.:/

Lenne még egy kérdésem...van olyan, akivel előfordult, vagy van olyan ismerőse, aki így, az alvajárás során szexel is próbálkozott...? Mert ő szokott, ami nekem elég bizarr, hogy közben meg továbbra is alszik.

11. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Szalamandra)
2012. júl. 28. 21:40

ne fog elmenni pucéran, emiatt ne aggódj!


mikor én nekiindultam, előtte mindig felöltöztem :) komolyan.

10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Szalamandra)
2012. júl. 28. 21:38

ne aggódj, semmi baja nem lesz!

szerintem vizsgálat se kell, de mivel nála nyugtalansággal is társul az alvás, lehet, hogy esténként valami enhe gyógynövényes nyugtató tea jó lenne neki, próbáljátok meg.

Én is alvajártam, és semmi stresszhez nem tudom kötni. Szerintem egyszerűen valakiben genetikailag benne van, hogy bizonyos alvási fázisai másképp működnek.


Ne ébreszd fel, legfeljebb csendben vezesd vissza az ágyához.

9. Lili bárónő (válaszként erre: 8. - Viva70)
2012. júl. 28. 21:33
Igen, én is a stresszes időszakokban veszem észre inkább...
2012. júl. 28. 21:14

11 éves korom környékén én is voltam alvajáró. Kb. félévig mászkáltam. Stresszhatás váltotta ki nálam. Volt egy-két zűrösebb dolog az életemben akkoriban. De, ahogy jött, úgy el is múlt. Érdekes módon én emlékeztem nagyjából ezekre az alvajárásokra.:D

De, hogy felnőtt embernél mit lehetne tenni, én sem tudom megmondani... Egy orvost azért mégsem ártana megkérdezni. Vagy írni ilyen netes orvos válaszol rovatokba.

7. Lili bárónő (válaszként erre: 6. - Szalamandra)
2012. júl. 28. 20:41

Igen, megnyugszanak tőle és tovább alszanak...

Én szoktam beszélni a lányomhoz, megkérdezem tőle, hogy fent van-e, ő igennel válaszol, de látom, hogy nem. Másnap aztán nem emlékszik rá...

Talán nem jó felkelteni őket...

Inkább megnyugtatni hadd aludjanak. Nem hiszem, hog csinálnmának ilyen extrém dolgokat, hogy meztelenül kimennek az utcára,de jó lenne valahol olvasni erről valami szak anyagot. Van egy pszichiáter ismerősöm, rá fogok kérdezni...És ha tudok valami okosat akkor beírom.

2012. júl. 28. 20:30

Értem, köszi a válaszokat.:)

Félek, hogy egyszer tényleg kimegy éjszaka a házból így álmában, akár meztelenül is...a nyugtatók nekem is kissé drasztikus megoldásnak tűnnek, bár ötletem sincs mi mást lehetne tenni ez ellen.

Akiknek van alvajáró rokonuk, Ti felébresztettétek ilyenkor őket, vagy maguktól visszafeküdtek az ágyukba...?

Úgy vettem észre, amikor a barátom mégiscsak visszafekszik aludni, még mindig zavart, de ha beszélek hozzá, az megnyugtatja, bár persze másnap semmire nem emlékszik. Ez tényleg nyugtatóan hathat rá, vagy csak bebeszélem magamnak?:$:/

2012. júl. 28. 20:18
Nekem öcsémmel volt ez, mikor még kisebb volt, kis iskolás elsősként, hogy éjszaka mászkálni kezdett. Tetőtéren lakunk, így a szüleim nagyon meg voltak ijedve, mert néha a teraszon találtuk, máskor a lépcsőházban, meg is sérülhetett volna, nem tudta hol van... Aztán állítólag az iskola miatti stressz volt a ludas, vgy nem tudom, ezt mondták... Elmúlt neki, fél-1 év múlva.
2012. júl. 28. 20:08

Az én lányom is mászkál néha:-(

Mikor kcisi volt, elvittem orvoshoz, nyugtatót írtak neki, be sem adtam, hisz olyan ritka a dolog, nem hiszek a nyugtatóban, mint megoldásban. Viszont elég félelmetes:(

2012. júl. 28. 20:02
Nem biztos, hogy örülne is ennek főleg akkor, ha nem tud visszaaludni.
2012. júl. 28. 20:01
Semmi baja sem lesz, ha felébreszted. Ez csak babona.
2012. júl. 28. 19:56
Egy éve járunk a barátommal. Mindig is rossz alvó volt, erősen horkol, gyakran kihagy a légzése emiatt, dobálja magát alvás közben és hangosan beszél álmában. Az utóbbi időben más furcsaságokat is észrevettem. Éjszaka felkel, és bár a szemei nyitva vannak és beszél hozzám, teljesen biztos benne, hogy a munkahelyén van az egyik kollegájával. Előfordult pl. hogy azt hitte, hogy a telephelyen van és le kell fektetnie a vezetékeket. (Ahogy mesélte, előző nap ezen dolgoztak.) Meztelenül indult el a bejárati felé, de amikor kérdezgettem, hogy mit csinál, értette, hogy mit mondok és érthetően válaszolt is rá. Úgy hallottam, az alvajárókat nem szabad felébreszteni, de nem tudom, ilyen helyzetben mit lehet tenni. Eddig a barátom mindig magától visszafeküdt az ágyba, de nem tudom, hogy valahogy rá lehet-e venni, hogy visszafeküdjön aludni, ha esetleg nem tenné meg magától. Beszéltem vele erről, azt mondta, már gyerekkora óta járkál álmában, de sem a szülei, sem ő nem gondoltak orvosi vizsgálatra, mert ritkán történik vele ilyesmi. Próbálom rábeszélni, hogy mégis vizsgáltassa ki magát, de azt gondolja, túlreagálom a dolgot és nem érdemes ilyesmivel orvoshoz fordulni. Akinek van tapasztalata az alvajárással kapcsolatosan, mit gondol, valóban nem érdemes foglalkozni a dologgal, vagy érdemes lenne orvoshoz fordulni vele...?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook