Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Altatásos fogászat vélemények fórum

Altatásos fogászat vélemények (beszélgetős fórum)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. ápr. 6. 22:49

Ez így van ahogy írtad. Az előző figorvosomnál egészen a gyökérkezelésig azt hittem, végre megtaláltam a legjobbat. Örömmel mentem hozzá mindig, csak sajnos jött egy foghúzás ami fájt,de nem volt vészes, aztán ez a gyökérkezelés, nem túlzok, de életemben olyan fájdalmat nem éreztem még mint akkor, aztán mint kiderült az idegek benne maradtak tehát fogalmam sincs akkor mi fájt annyira.

20 pár évesen volt pánik rohamom utoljára, mikor a lányommal kórházba kerültünk, azóta nyoma sem volt, szépen kordában tudtam tartani, és teljesen igazad van, hogy a pánikot én okozom magamnak (tudom) de annyira félek egyszerűen nem érdekel az sem ha kinevetnek és fogalmam sincs hogy győzzem le. Már a 3.ik magán orvost keresem fel de a kezelésig sosem jutok el sajnos.

2021. ápr. 6. 18:13

Én mindig csodálkozok azon, hogy fájdalmas a gyökérkezelés.


2 hete gyökérkezeltek egy fogamat és semmit nem éreztem.


Keres másik fogorvost!

A lényeg mindig az, hogy bízz benne és ne félj tőle.


Lehet, hogy el kell menned többhöz, hogy az egyik legyen olyan szimpatikus, hogy ne kapj pánikrohamot, de meg fogja érni!


Egyébként, a pánikroham ellen te tehetsz a legtöbbet.

Bocsánat! De felnőtt vagy! Győzd le! Nem a fájdalomtól leszel rosszul és nem is a szuritól, hanem attól, amit gondolsz.

Ne csináld!

8. katt2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 6. 16:53

Én biztosan nem vállalnám be az altatást. Esetleg nem tudnak felébreszteni...

Akkor jól elvette az előző orvos a bizamadat a fúrászok ellen. Olyan nincs, hogy nem lehet elérzésteleníteni valamit, akármilyen gyulladásban is van, legfeljebb belédpumpál három adagot. Az is nehezen hihető, hogy nincs más, csak az artikain érzéstelenítő. Van egy olyan érzésem, hogy inkább csak le akarnak rázni azzal, hogy menj Győrbe...

Az előzőleg bevett nyugtató jó ötlet, bár nem értem, hogy ezt a fúrász miért nem javasolta? Kicsit elkábít, kihúzzák, hazavisznek, alszol egyet és minden rendben van.

2021. ápr. 6. 15:51

Az a gond, hogy egész eddig nem féltem, viszont nemrég olyan fájdalmas gyökér kezelésen vettem részt, hogy azóta pánik beteg lettem. Ráadásul kiderült, hogy nem tudják mit csinált az előző de a gyökerek idegeket nem szedte ki. Most ha ciki ha nem az az igazság a férjem kísérget,és már akkor sírok, kapkodom a levegőt remegek és felmegy a pulzusom ha csak úton vagyunk oda. Az ultracain nevű erzestelenitore allergiás vagyok, így legutóbb ez miatt megúsztam, de ahol voltam ők tanácsolták, ha ennyire félek, keressem fel Győrt, ott csinálnak altatasban is.

Gondolkoztam hogy kihúzatom így, de az is baj hogy ilyenkor mondom magamnak semmi baj, ügyes vagy, viszont ha megyünk képes vagyok elájulni félelmemben. Nem tudom mi tevő legyek, de minél előbb el kell távolítani azt a két fogat 😓

2021. ápr. 6. 14:51
Ha annyira félsz, hogy képtelen az orvos dolgozni a szádban, akkor nincs más választásod. Viszont én is nyugtatóval próbálkoznék, vagy egy végletekig türelmes és megértő dokival. Nálam problémásabb páciens aligha van, megesett már, hogy elsírtam magam a fogorvosnál, de az altatást nem vállalnám be. Egy ilyen húzás lehet, hogy ijesztően hangzik, de nagyon elzsibbasztanak, semmit sem fogsz érezni és hamarabb kész is mint egy tömés.
2021. ápr. 6. 14:46
Mivel mindenféle érzéstelenítőtől rosszul leszek így nekem más választásom nincs csak az altatás. Persze mindig húzom halasztom , amíg csak lehet. Kétszer altattak eddig emiatt , semmi rossz tapasztalatom nincs szerencsére. A kisebb beavatkozásokat 1-2 fájdalomcsillapítóval végzik el / tömés, gyökértömés/. Először még dolgozni is voltam aznap, legutóbb már nem. Ha be tudsz venni egy kis nyugtatót, hogy ne pánikolj akkor azért lehet előbb azt kellene megpróbálni.Mindig arra gondolj, hogy segítenek rajtad.
2021. ápr. 6. 14:43

Szerintem is parább az altatás, bár ha mind ezt írjuk akkor szegény FI ettől is félni fog.


Viszont ha csak az altatás opció, akkor szerintem felesleges azon agyalni hogy másnak milyen volt vagy milyen lesz, úgyis csak elaltatnak, aztán mikor felébredsz már túl is leszel. Nekem csináltak hasonló beavatkozást (vágtak varrtak húztak) altatás nélkül, egész kibírható volt, nyilván annyi érzéstelenítőt kaptam, hogy a fejemet nem is éreztem...


Szerintem is valahogy le kellene győznöd a félelmed, azért az ember normál esetben évente 1-2 látogatást akkor is tesz a fogorvosnál hogyha amúgy minden oké, szóval nem árt ha nem visel meg annyira.

3. NomNom (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. ápr. 6. 14:27
Én is jobban félnék az altatástól. Mikor mondták h egyben kiveszik a 4 bölcsességfogamat altatásban inkább azt választottam, hogy 2 részletben vegyék ki csak ne legyen altatás.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 6. 14:16

Hát nem tudom...


Az altatás kockázatos és hosszadalmas, így én a pánikrohamomat próbálnám legyőzni.


Nem ez lesz az utolsó fogorvos látogatásod valószínűleg, így inkább koncentrálj arra, hogy ne legyen rohamod...

2021. ápr. 6. 13:28

Sziasztok!


Aki már vett részt altatásos fogászaton leírná a tapasztalatát? Megbánta e vagy nem, hogy ezt választotta.

Két fogam alatt gennyzacskó van, mindkét fogat el kell távolítani, utána össze varrni, sajnos pánik rohamot kapok a fogorvosnál, így az az opció nem játszik, hogy ne altassanak el.

Ajánlották a Győri Dent - Art klinikát, elég messziről utaznánk oda, róluk esetleg személyes tapasztalat valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook