Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általában hány évesen bújik ki egy gyerek 21. foga? Volt, akinek a gyerekének extrém korán/későn bújt ki? Ha igen, hány évesen? fórum

Általában hány évesen bújik ki egy gyerek 21. foga? Volt, akinek a gyerekének extrém korán/későn bújt ki? Ha igen, hány évesen? (tudásbázis kérdés)


25. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. júl. 13. 17:07

Hogy mikor bújik ki nem tudom, de a fiamnak 7 éves korára kint volt az összes csont(maradandó) foga. A bölcsesség fogai kb. 18 éves korában kezdtek nőni.


Nekem pedig már 6 évesen kint volt az összes és 18 évesen a bölcsesség fogaim is.


Azt hiszem ezek extrém hamar történtek.

24. Gazania (válaszként erre: 22. - Szoszilvi81)
2012. júl. 13. 15:31
Mint a piciknél... Kanál rágás íny puhításra, Dologál, Gengigál baby, Dentinox stb...
23. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Szoszilvi81)
2012. júl. 12. 13:31

Tippem nincs sajnos :(

De ahogy Kiaránál észrevettem, neki kb. csak 2 hétig fájt, szóval kitartás... Még nincs kint, de szerintem a fog túljutott az idegeken, és ezért nem fáj már neki. Most pihi van, aztán vagy ez áttör, vagy a fájós fázisba ér a másik alsó is, ami szintén gyönyörűen látszik az íny alatt.

2012. júl. 12. 06:09

Az én fiam januárban volt 5, a múlthéten kezdett el panaszkodni, hogy fáj az ínye. Egyem a szívét, arra kért, húzzam ki a fogát, hogy ne fájjon...

Van valakinek valami tippe, hogyan lehetne enyhíteni a fájdalmát?

21. Gazania (válaszként erre: 1. - Sylvia81)
2012. júl. 7. 22:41

Szia,

Az én fiamnak pontosan 5 éves korában (idén május), bújt ki a 21. foga. Nagyot néztem, mert nem tudtam hogy lehet, hogy jön 1 új fog, de az itt olvasottak alapján már értem....

20. youlcsi (válaszként erre: 7. - Roni24)
2012. júl. 7. 13:28
szerintem teljesen világos volt, hogy 21. fogként vmelyik 6os fogra gondol...
19. incifinci01 (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2012. júl. 7. 09:47

Koszonom, hogy felhivtatok erre a figyelmemet!

Meg fogom nezni a legnagyobbamnak en is feltetlenul. Bar neki 1 evesen jottek ki az elso fogacskai. O februarban toltotte be az 5-ot.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Roni24)
2012. júl. 6. 23:31

"Elsőként a szájüregben az első nagyőrlők jelennek meg (ún. hatosok), a tejőrlők mögött, és előtörésüket nem előzi meg a tejfog kiesése. Emiatt sok szülő nem is észleli azonnal ezeknek a megjelenését..."



Amikor 3 hónaposan mondtam a dokinak meg a védőnőnek, hogy nagyon nyáladzik, tömi az öklét és nyugtalan, lehurrogtak, hogy ez biztos nem fog még. (Mert az ugye csak úgy megy, hogy két nap alatt nő a semmiből...)

Már más a dokink, de szerintem nem is megyünk hozzá, csak az 5éves státuszra, addigra meg kint lesz, úgyhogy nem tudnak lehurrogni. :)

Egyébként én már hetekkel ezelőtt láttam a fog körvonalait, neki jellegzetes lesz tőle az ínye, de akkor meg magamat hurrogtam le. :) Annyi a változás azóta, hogy sokkal jobban látszik, és sajnos már fáj is neki... :(

17. Roni24 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 23:08

Az igen, jó korán kezdett fogzani ő is! =)


A kép is mutatja a linken amit küldtem, a hatosok és a középső metszők is fehér színnel vannak jelölve, gondolom nem törvényszerű, hogy melyik bújik ki először!

2012. júl. 6. 22:54

De lehet, hogy csak szolidaritásból növeszti... :D

A kisebbikem most növeszti a 18. fogát. :)

2012. júl. 6. 22:53

Közben én is keresgéltem, és én is hasonlót találtam. :) Köszönöm!!!


A nagyobbikomnak jön jobb alsó hatosa. :) 5 éves lesz októberben... (Az első 2 foga 4 hónaposan jött ki, 1 hét eltéréssel - úgy látszik, ez nála valami genetikai adottság.)

És én is azt hittem, mint a szövegekben említett szülők, hogy először az alsó metszők váltanak. :)

2012. júl. 6. 22:49

az a kérdés, kb. mikor jön ki az első hatosa a gyerekeknek.


"Az óvodáskor végén, 5-6 éves korban általában megkezdődik a fogváltás hosszú évekig tartó folyamata. Az általános hiedelemmel ellentétben legtöbbször nem az alsó elülső maradó fogak törnek át, hanem a sorban utolsó tejfog mögött megjelenik az első maradó fog, tulajdonképpen fogváltás nélkül, ugyanis nincs tejfog elődje. Ez az első maradó nagyőrlő fog (az úgynevezett hatos fog) kulcsszerepet tölt be az egész maradó fogazat kialakulása szempontjából. A szülők ezt legtöbbször észre sem veszik, vagy gyakran ezt is tejfognak vélik és sem ápolására, sem kezeltetésére nem fordítanak elég gondot. Az alsó elülső tejmetszők rendszerint csak a hatosok megjelenését követően cserélődnek."

13. Roni24 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 22:46

Lassacskán, de akkor miért nem ezt kérdezted? =P


[link]


Talán ez segít a dilemmádon! =)

12. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Incifinci01)
2012. júl. 6. 22:43

A nagyobbikod kb. egyidős az én nagyobbikommal. :)


Hogy miért érdekel ez a kérdés, később leírom. Csak még várnék választ is a kérdésemre. :D

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Incifinci01)
2012. júl. 6. 22:42

KÖSZIII!!!!

Megnyugodtam, hogy nem vagyok totál hülye, valaki érti, mit akarok. :)

2012. júl. 6. 22:40

En abszolut ertem amirol beszelsz. De nem tudom mikor no ki. :-) Meg nem valtja a legnagyobbam sem a fogat.

Tobbiek, alabbi reszletezes szerint, ha egyertelmu, hogy 20 tejfog van es 32 maradando, akkor az is vilagos, hogy maradando fogbol 20 olyan lesz, ami tejfog helyen jon ki. Ebbol kovetkezik, hogy 12 fog ezek mogott, tehat a 4x5 helyett 4x8 lesz. Azaz minden otodik mogott meg 3! Tehat a kerdes arra iranyult, hogy ebbol a 12-bol melyik fog eloszor kibujni.

2012. júl. 6. 22:39

Ha arra lettem volna kíváncsi, mikor nő ki az első kihullott tejfog helyén a maradandó, akkor azt kérdeztem volna, mikor kezdődik a fogváltás.

Mellesleg ezt tudom, 6 éves kor körül, nagyobb szórásban 5 és 7 éves kor között szokott kihullani a tejfog és áttörni a maradandó. :)

8. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Magicmag25)
2012. júl. 6. 22:36

Egy gyereknek 20 tejfoga van, egy felnőttnek 32, amiből a 4 bölcsességfog nem biztos, hogy kijön...

Marad tehát 8 maradandó fog, ami nem bújhat ki tejfog helyén!!!


Ha azt mondom, hogy mikor bújik ki az első ún. hatos, akkor érti végre valaki, mit próbálok magyarázni??? :)

7. Roni24 (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 22:33

=O Komolyaaan?! AZTA! Hát most megleptél, nem gondoltam volna... =P Uhhh...


Viccet félretéve, nem volt elég egyértelmű a kérdés, mert nem azt írtad, hogy mikor bújik ki a gyerek 21. tejfoga, vagy az első maradandó foga, így elég értelmezhetetlen volt.

Mivel egy gyereknek 20 tejfoga van, és 32 maradandó, nem vili, hogy a 21. fog, mely kategóriába tartozik!

Az sem, hogy hogy érted, azt, hogy olyan maradandó fogra gondoltál, ami nem tejfog helyén jön ki... =S

No mindegy, biztos én vagyok nehéz felfogású! =P

6. magicmag25 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 22:31
mindegyik tejfog utan maradando fog nő ki....nem értem a kérdést, aminem tejfog helyén nő ki....de akkor hol?
5. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Roni24)
2012. júl. 6. 22:04
Ezt amúgy fogváltásnak hívják: kihullott a tejfog és nő helyette a maradandó. :)
4. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Roni24)
2012. júl. 6. 22:02

Azért a 21. néven illettem, mert igazából az első maradandó fog az a két alsó egyes, amiből kihullik a tejfog és jön helyette a maradandó. :)


Az első olyan maradandó fogra gondoltam, ami nem tejfog helyén bújik ki. :)

És ha már tovább magyarázom, megkérdezném azt is, hogy alul vagy felül szokott kibújni az első ilyen? :)

2012. júl. 6. 21:50

21. fog? =S


Itt az első maradandó fogra gondolsz?

Az én fiam három hét múlva lesz hét éves, és köbö egy hónapja hullott ki az első tejfoga. Épp tegnap vettem észre, hogy kandikál ki az új foga!


Így értetted a kérdést? =)

2012. júl. 6. 21:48
Konkrétan a 21. fogra gondolok, nem arra, hogy mikor kezdődik a fogváltás...
2012. júl. 6. 21:43
Általában hány évesen bújik ki egy gyerek 21. foga? Volt, akinek a gyerekének extrém korán/későn bújt ki? Ha igen, hány évesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook