Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Álmatlanság vitaminoktól fórum

Álmatlanság vitaminoktól (beszélgetős fórum)


1 2
28. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. febr. 15. 11:51

Ha szedsz D3-at, erdemes K2-t is.

K2-t nem a zoldekbol nyersz, hacsak nem fermentaltan eszed oket (savanyukaposzta).

27. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 24. - Kristo_f)
2013. febr. 15. 11:49
Ez nem. 2-es típusú diabéteszt okozhat a túlzott cukorfogyasztás.
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 22. - Hudvig)
2013. febr. 15. 11:49
Nem ilyen mennyisegben hasznaltak es tobbnyire tobbet mozogtak melle.
25. b486c9cf7d (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. febr. 15. 11:44

A magneziumot tudtommal este erdemes, lefekves elott.

Miert pont reggel szeded?

24. kristo_f (válaszként erre: 11. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 11:42
Városi legenda
23. kristo_f (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. febr. 15. 11:38

csakis célzottan adom magamnak a vitaminokat,"

Elötte laborvizsgálat a vitamin mennyiségére?

22. Hudvig (válaszként erre: 11. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 10:57

Én inkább eszem a természetes anyagokat, mint a műanyagot, amit a szervezet nem tolerál és immunbetegség, sőt rák lehet belőle.

Bár ezek a természetes anyagok sem tudjuk mivel vannak kezelve. Ha ebből indulunk ki, akkor ne együnk semmit, mert minden árt! Régen is használtak cukrot, mégsem volt mindenki cukorbeteg.

21. kszb (válaszként erre: 20. - Dorneo)
2013. febr. 14. 19:51

na hát ez az! Ezért sem hiszek ezekben a multi- vitaminokban....

meg nyilván az USA-ban kifejlesztett is az ott élőkre volt tesztelve. Más életmód, más szokások (kajában is, meg mindenben). És amúgy is! Egyénenként is eltérünk! Aki pld sok zöldséget eszik, az minek egyen pluszban K- vitamint? Meg hasonló kérdéseim vannak a témában. Ezért választom a célzott dolgot :)

20. Dorneo (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. febr. 14. 19:47
Tényleg ez lehet a jobb megoldás, célzottan, és csak ha nagyon muszáj. Végül is, honnan tudja a táplálékkiegészítő-gyártó, hogy férfi vagy nő, sovány vagy kövér, idős vagy fiatal szedi be? És, hogy vajon hogyan étkezik? Nem lehet egy kaptafára húzni mindenkit.
19. kszb (válaszként erre: 18. - Dorneo)
2013. febr. 14. 19:43

n, én amúgy sem hiszek ezekben a komplex vitaminokban (én inkább a kajálásban hiszek, mármint, h megfelelő táplálkozással....), de iylenkor télen csakis célzottan adom magamnak a vitaminokat, nyomelemeket! Mégpedig: Omega3, E- vitaminnal kombinálva. 1000 mg C-vitamin/ nap (ha betegség kerülget, 2000 mg/ nap), D-vitamin kovaföld kapszulában (abban benne van egy csomó nyomelem is).

Illetve Magnézium + B6- vitamin.

Ennyi, amit szedek! És bőven elég, ha kiegyensúlyozottan, változatosan eszik az ember! Betegek nem voltunk a télen, és hiány tüneteink sincsenek.

Lehet, h 1 kapszula helyett 4-et 5-öt nyelek le reggelente, de inkább ez, minthogy pörögjek, mint a ringlispil :)))) Sztem ennek bőven elégnek kell lennie! Nyugodtan alszok, eleget! A magnéziumot mindig, szigorúan csak reggel veszem be! (még akkor is, ha napi 2-t ír a betegtájékoztató! Elég az az egy is! Max menses előtt reggel 2)

18. Dorneo (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. febr. 14. 19:36
Dehogy, ginsenggel és társaival dupla az álmatlanság esélye. De a "patikai" Centrum, Acitval, Béres Csepp és még a legenyhébb gyerekvitaminok is ezt okozzák. Nem beszélve a Lenkei és hasonló vitamin-csomagokról. Szerintem azért mégsem természetes módon avatkoznak bele az anyagcserébe, és biztos érzékenyebben reagálok rá, mint az átlag.
17. kszb (válaszként erre: 1. - Dorneo)
2013. febr. 14. 18:05
milyen vitamin készítményt szedsz? kombinált esetleg vmilyen élénkítő szerrel? (ginko, ginseng, stb)
16. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 15. - G.Garbo)
2013. febr. 14. 15:00
Magyarul hol férhető hozzá?
15. G.Garbo (válaszként erre: 14. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 14:59
Nézz utána, így van. Több nyelven hozzáférhető információ.
14. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 12. - G.Garbo)
2013. febr. 14. 14:58

Miféle szakportálokon?

Kereskedelmi oldalakon általában egyetlen régebbi gödöllői kutatásra hivatkoznak, ami elég kérdőjeles.

2013. febr. 14. 14:54
Én is alapból nagyon rossz alvó vagyok én vitaminnál nem érzékeltem ezt csak az algánál,3*2 kellett volna szedni immunerösitésre én a reggeli 2 szemtöl sem tudtam aludni.Nekem álmatlanságra segit a milgamma/B/vitamin,a schüsler só homeopátiás 5 ös kálium fhosforicum.
12. G.Garbo (válaszként erre: 7. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 14:53
De igaz. Nem ilyen nagy mértékben, de jelentősen csökkentek a szintek. Magyar szakportálokon is elérhetőek az információk.
11. G.Garbo (válaszként erre: 9. - Hudvig)
2013. febr. 14. 14:52
A cukor használata pedig hosszú cukorbetegség-keltő. Félre a félinformációkkal!
10. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 9. - Hudvig)
2013. febr. 14. 14:49

Az édesítőszer haszna annyiban áll hogy helyettesíti a cukrot. Általában nagyon kevés cukor az amit helyettesítenek vele, kávéban, teában, de sok kicsi sokra megy. :)

Káros hatása kétséges, ha van is csak nagyobb mennyiségű fogyasztásnál.

2013. febr. 14. 13:10

Lehet igazad van! Mondanak itt már mindent, csak épp a nevüket nem adják hozzá. Az édesítőszerről is azt mondták milyen egészséges, most meg, hogy hosszútávon rákkeltő. A tojásról is mondták, hogy nagyon magas a koleszterintartalma. Most meg, hogy az a koleszterin nem szívódik fel a vérbe, nyugodtan fogyasztható, csak a kalóriatartalma magas.


MÁr én sem tudom mit higyjek el. Azt tudom, hogy kimerületem és D-vitaminra van szükségem. Egy napja szedem meg iszom a csalánteát és kicseréltek. Pedig imádom a belsőségeket.

8. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 7. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 13:01
Sőt létezik olyan génmódosított rizs és kukorica, amelyeknek magasabb a vitamintartalma mint elődeinek.
7. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 6. - Hudvig)
2013. febr. 14. 12:58

Ez nem igaz. Tudományos kutatás ilyet nem igazol. Nyomon követem és ismerem a tudományos eredményeket.

Üzleti érdekekből viszont terjesztenek ilyen rémhíreket azt én is tudom.

6. Hudvig (válaszként erre: 5. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 12:53

A legújabb kutatások szerint annyira kizsákmányoltuk a földet, hogy megfelelő változatos étkezés mellett sem vagyunk képesek elegendő vitaminhoz jutni (orvostól is hallottam már), így kell a pótlás.

Na meg a genetikailag módosított, hipergyorsan növő zöldségek már csak nyomokban tartalmaznak vitaminokat.

5. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Dorneo)
2013. febr. 14. 12:29

Lehet hogy ez az általános vélemény, de a szakembereknek a véleménye számít, miszerint változatos táplálkozás mellett nem kell kiegészítés.

De még a kiegészítés sem okoz álmatlanságot.

Az valami mástól van.

2013. febr. 14. 12:19
Dóra, épp azt írtam, hogy még reggeli bevétel esetén is kitart estig-éjszakáig az élénkítő hatás... tudom, kissé túl érzékeny vagyok ezekre a dolgokra másokhoz képest. Köszi, Aquatica a javaslatot, utánanézek!
3. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Dorneo)
2013. febr. 14. 10:01
Az álmatlanság ebben az esetben gyakorlatilag természetes, mert a vitaminok serkentik a teljesítőképességet - ezért is szedjük ezeket :) Vedd be reggel, és ha számodra jó készítményt választottál, pörögsz tőle egész nap, estére viszont kifáradsz, és tudsz aludni. :)
2. Aquatica (válaszként erre: 1. - Dorneo)
2013. febr. 14. 08:59

igen , tapasztaltam én is ilyet. meg furcsa közérzetem volt.Mostmár csak gyógynövényeket eszem.

szedj ashwagandha-t.ez egyszerre nyugtat és tonizál erősíti az immunrendszert. természetes alapanyagból készül.

itt olvass róla.


[link]

2013. febr. 14. 07:52
Sziasztok! Érdekelne, Ti tapasztaltatok-e álmatlanságot a vitaminkészítményektől? Sajnos én bármelyikkel próbálkozom, alvás-zavar a vége, akkor is, ha kizárólag reggel veszem be. Még a kisebb dózisú vitaminoknál is ez a helyzet. Viszont általános vélemény, hogy hiába eszem sok zöldséget, gyümölcsöt, ez önmagában nem elég, kellene a kiegészítés is - de az éber éjszakák elég kimerítőek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook