Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allergiát okozó élélelmiszer bevizsgálása fórum

Allergiát okozó élélelmiszer bevizsgálása (beszélgetős fórum)

1 2
8. bared (válaszként erre: 5. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:44
meg kellene nézni gy régebbi, és mostani dobozt, hátha azon fel van tüntetve...ha változtattak rajta, elvileg az ingrediens résznél benne kellene legyen... ha nincs, még az sme tuti, de szerintem más a baj....egyébként az ÁNTSZ-hez, vagy az állategészségügyhöz fordulhatsz, ők megmondják pontosan hova viheted, de már most mondom, nem ingyenes, és több tízezer forintnál kezdődik a bevizsgálás...
7. momo1979 (válaszként erre: 6. - Momo1979)
2009. jún. 28. 20:42
Sőt az a gyanúm, hogy tej allergiás! Jobb ha szakorvoshoz mész!
6. momo1979 (válaszként erre: 5. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:41
Az allergia nem mindig rögtön jelenkezik! Lehet lassú folyamat is! A fiammnál kb.2 év, de alányomnál kb.3hét után jött elő, senki nem törödött vele, így én magán úton fordultam orvoshoz és sajnos igazam lett. Tudod biztos ami biztos!
5. tenkne_helga (válaszként erre: 4. - Momo1979)
2009. jún. 28. 20:39

Szia!

Ő hál istennek nem fulladt be,de elég csúnya volt az egész teste és éppen ezért szeretnék tudni arról mi okozhatta,ha eddig még semmi baja nem volt tőle.Szerintem tehettek hozzá valami plusz anyagot,ami eddig nem volt bent!

4. momo1979 (válaszként erre: 1. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:34

Szia!


Sajnos mi évek óta ebbe a cipóbe evezünk! Forduljatok gyerek gastroenterológushoz! Nem vicc, mert elég veszélyes is lehet. Nálunk a lányom befulladt a tojástól, a fiamnak a tejtől megy a hasa!

3. tenkne_helga (válaszként erre: 2. - Bared)
2009. jún. 28. 20:32
Köszönöm szépen a választ!De nem hiszek benne,hogy telítődne a szervezete ilyet nem hallottam még!Csak napi 3 kanállal kap belőle(sűrítésképpen)a kakaóba,ez nem mennyiség.Sajnos a mai világban tele van mindenféle oda nem illő anyagokkal a termékek és jobban alszom,ha inkább megnézik mi van benne és azt mondják,hogy minden oké,minthogy más is itassa vele a gyermekét.
2. bared (válaszként erre: 1. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:28
egyáltalán nem biztos az, hogy baja vana pépnek...a kisbabáknál előfordul, hogy ha hosszabb időn keresztül uggyanazt kapják, telítődik a szervezetük, és allergiás reakciójuk lesz..mi anno ugyanígy jártunk az én lányom vassal dúsított tápszerével...javaslom, reggel védőnővel, gyerekorvossal beszélj, és keressetek másik fajtát, pl amit ők javasolnak!
2009. jún. 28. 20:24

Sziasztok!

19 hós kisfiam allergiás kiütést kapott,az amúgy rendszeresen fogyasztott babapéptől.

Mindennap fogyasztott belőle,de eddig sosem volt baj belőle,de tegnap éjjel fél 12-kor arra ébredtem,hogy sír.Bementem hozzá és az egész teste tele volt piros nagy foltokkal bennük apró hólyagok.Rögtön ügyeletre mentünk,ahol csalánkiütést ill.allergiás bőrelváltozást állapítottak meg.Ekkor még sejtelmünk sem volt,hogy mi okozhatta,mert aznap semmi olyat nem evett,amit eddig nem.Másnap reggel kapott a tejpépből és egyből(pár perc)ugyanazok a kiütések lettek rajta és nagyon viszketett neki.Így jöttünk rá,hogy a tejpép a hibás.Szerteném,ha írnátok tippet,hogy hova tudnám a terméket vinni bevizsgálásra?!Köszönök minden tippet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook