Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allergiát okozó élélelmiszer bevizsgálása fórum

Allergiát okozó élélelmiszer bevizsgálása (beszélgetős fórum)

1 2
38. ében11 (válaszként erre: 37. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 21:46

:)

én néha teszek bele 1 kocka étcsokit-úgy finomabb.

de este nem adok neki, mert pörög tőle :D

37. tenkne_helga (válaszként erre: 36. - Ében11)
2009. jún. 28. 21:27
Hát már nem is fogom!Most este szerencsére meg is itták nélküle és semmi bajuk nem lett!Eddig azért nem hagytuk abba,mert mindig kérték és nemrég adtam nekik pép "dúsítás" nélkül és nem ették meg.De most este elfogadták és megitták.Remélem holnaptól már így isszák mindig.Tej és kakaó.Pép nélkül.Meglátjuk!
2009. jún. 28. 21:23

miért nem hagyjátok abba a tejpépet?

teljesen fölöslegesen teszed bele, szerintem nélküle is meginná.ha már kiütéses lett másodjára nem itatnám ugyanazzal.

35. tenkne_helga (válaszként erre: 34. - Bared)
2009. jún. 28. 21:22
Biztos,hogy sikerülni fog,hiszen ott a másik "oldalad" és már van egy nagylányod!Kitartás és ne add fel!!!Köszi a jókívánságot és nektek is jó éjszakát!
34. bared (válaszként erre: 33. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 21:17

nekem is volt egy méhenkívüli ikerterhességem, kipakolták a jobb oldalam((( bízom benen, hogy nekem is össze fog jönni...

jó éjszakát neked, és remélem inden ok lesz a tápszerrel...

33. tenkne_helga (válaszként erre: 32. - Bared)
2009. jún. 28. 21:16
A második!Volt elötte 2 méhenkívüli.
32. bared (válaszként erre: 31. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 21:14
hányadik beültetés sikerült?
31. tenkne_helga (válaszként erre: 30. - Bared)
2009. jún. 28. 21:14

Oké!

Mindenképpen megírom mi lett!Igen!Lombikos babák!Nyolc év után lettek!

30. bared
2009. jún. 28. 21:13

értem..így már érthető....

mondom, szerintem próbálj vagy másikat szerezni, vagy lecserélni...

viszont az lenen a kérésem, majd a tapasztalatokat írd már meg mindenképpen!


és még egy kérdés: neked is nagy a lányod, ezért kérdezem...az ikrek lombikosok? nem tolakodni akarok, csak nálam ez a helyzet most, hátha tudsz biztatni valamivel((

29. tenkne_helga (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. jún. 28. 21:08
Semmi baj!Nekem is van egy 14 éves nagylányom az ikrek mellett!Sokáig bukósak voltak és sűrűbb tápszert kaptak a szopi kiegészítőjeként,ezért a kakaót is így vezettem be náluk,hogy ne legyen olyan folyós és már megszokták így!
28. bared (válaszként erre: 27. - Bared)
2009. jún. 28. 21:06
meg elég régen is babáztam már, ne nagyon tudom, most mi a "divat", hogy változnak a táplálási szokások, stb....((
27. bared (válaszként erre: 26. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 21:05
nyugi, nyugi, nem véleményalkotás volt, csak gondolkodtam rajta!! egyáltalán nem azt mondtam, hogy baj, hogy ezt kapják, csak az enyém már 12 éves, és elgondolkodtam rajta, mi volt akkor....semmi problémám azzal, hogy ilyeneket esznek a babák...bár érteni nem értem, miért kell a kakaót sűríteni, de nyilván jó okod van rá
26. tenkne_helga (válaszként erre: 22. - Bared)
2009. jún. 28. 21:03

Szerinted én az írtam,ha visszaolvasod,hogy csak ezt kapja???

Napi 3 kanál"sűrítésre"a kakaóba!!!Egyébként már mindent esznek,mint mi,de ezt már így megszokták és ezért isszák!!!

25. bared (válaszként erre: 24. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 21:02
hátha beválik((
24. tenkne_helga (válaszként erre: 20. - Bared)
2009. jún. 28. 21:01
Köszi a tippet!
23. tenkne_helga (válaszként erre: 19. - Serry)
2009. jún. 28. 21:00

Köszi a válaszod!

Nem változott a csomagolás,sőt az előző dobozzal összeegyeztettem és minden összetevő ugyanaz?!Ki tudja?Hát igen!Nem olcsó?De ha megint valami bizarr+dolgot találnak benne,ami eddig még nem volt fellelhető akkor mindenképpen megéri!A gyermekünk egészsége mindenek elött!

22. bared
2009. jún. 28. 20:59
tudom, hogy baromság, amit most leírok, de épp azon gondolkodom, hogy az enyém 19 hónapos korában már nem evett ilyeneket, hanem rendes kaját...
21. bared (válaszként erre: 19. - Serry)
2009. jún. 28. 20:58
igen, én is ezt javasoltam, és az oeti elérhetőségét adtam meg, de nekem is úgy rémlik, hogy 40-nél kezdődik a bevizsgálás...
20. bared (válaszként erre: 15. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:57

akkor egy másik rossmann-ban vegyél egy ugyanilyet... reméljük másik szállítmány, másik időponti csomagolás, de ezt a lejárati időből meg tudod állapítani.... ha ettől is kiütéses lesz úgy, hogy az időpont nem egy, akkor szerintem nem a pépnek van baja...

javaslom indíts egy fórumot rossmannos tejpép címmel, hátha odamennek az anyukák, és más is tud tapasztalatokat mondani

19. Serry (válaszként erre: 5. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:56

Új dobozról van szó? Tehát ha előző amit megettetek és e között van-e különbség akárcsak a csomagolásban?

Mert pl mikor mi még tápszert ettünk közben változott a csomagolása, de mikor alaposabban megnéztem a két dobozt az is kiderült,hogy nem a csomagolás változott hanem az összetétel. Ezért az új dizájn.

Ha így van akkor OÉTI-nél kérhetsz vizsgálatot de nem olcsó.

18. zsófyc (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. jún. 28. 20:56

Én mondjuk nem végig ugyanazt szedtem. Zyrteckel kezdtem, folytattam Claritine-nel, aztán 4évig homeopátiáztam, aztán Xyzalt, majd Aeriust kaptam. Vt még 1 próbaképp de annak nem emléxem a nevére, m abból csak 1 bogyót szedtem...


És sajna 1iket sem bírom:S:( Az allergia meg majd megöl:D

17. tenkne_helga (válaszként erre: 14. - Zsófyc)
2009. jún. 28. 20:55
Hát igen.Elég nehéz rájönni,hogy ha az ember már mindent ehet,akkor mi válthatja ki.De ebben "szerencsénk van",hogy ma ugyanattól a terméktől,ugyanazok a kiütések kijöttek rajta,így biztos a dolog.
16. bared (válaszként erre: 14. - Zsófyc)
2009. jún. 28. 20:54
a lányom tavaly óta ugyanígy jár néha... azt mondta az egyik gyógyszerész ismerősöm, hogy valszeg túl sokáig szedették vele a zyrtecet kicsi korában, ráadásul feleslegesen(((
15. tenkne_helga (válaszként erre: 12. - Bared)
2009. jún. 28. 20:53
Pontosan rossmann-os tejpépet,amit ete origináltan bontottam meg.Elötte nap is evett ugyanebből a márkából ugyanabban az ízben és semmi probléma nem volt.Sőt ezt a fajta pépet már nyolc hónapos koruktól adtam nekik.Az iker testvérének semmi baja nem lett tőle.
2009. jún. 28. 20:52

vannak furi dolgok. nekem pl 17 évesen csalánkiütéseim lettek minden allergia elleni gyógyszertől úgy, h ovodás koromban kezdtem szedni. Akkor gócra gyanakodtak, átestem 2 műtéten is, de nem változott semmit a helyzet. jelenleg időnként csak úgy spontán kijön rajtam, tetőtől talpig őrülten viszketek. Májusban kértem időpontot ételallergiatesztre, júl. végére kaptam is...

És sajna a magánrendeléseken nem tudják mindenre megcsinálni.

Nekem sem tudják megmondani, h mi lehet a baj, pedig már másfél éve tart.

13. tenkne_helga (válaszként erre: 10. - Bared)
2009. jún. 28. 20:51

Köszi szépen!

Tejet,tejtermékeket fél éve fogyaszt és semmi panaszt nem okozott.A nagylányom anno tejfehérje allergiás volt,tudom,hogy milyen tünetekkel jár.

12. bared (válaszként erre: 11. - Tenkne_helga)
2009. jún. 28. 20:49
mit fogyasztotok pontosan?
11. tenkne_helga (válaszként erre: 6. - Momo1979)
2009. jún. 28. 20:47
Nála azonnal jelentkezett pár percel azután,hogy megitta a pépet,ezért ez biztos,hogy tőle volt a kiütés.Sajnos sorra hallani,hogy ez+az van az ételekben ami allergizáló lehet!
10. bared
2009. jún. 28. 20:47

esetleg itt tudsz még érdeklődni:


[link]

9. bared (válaszként erre: 7. - Momo1979)
2009. jún. 28. 20:44
én is laktózérzékeny vagyok, és pokoli fájdalmaim szoktak lenni((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook