Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó orrdugulás, nyirokcsomó-megnagyobbodás... Mitől lehet? fórum

Állandó orrdugulás, nyirokcsomó-megnagyobbodás... Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


12. mrs morci (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2017. ápr. 18. 17:13
Engem a fül-orr-gégész küldött és ö is adta a beutalót
11. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Mrs morci)
2017. ápr. 18. 16:39

fogorvoshoz rendszeresen járok kontrollvizsgálatra meg ha van vmi probléma,azonnal.mindenesetre meglepett,hogy ilyen is van .o

a fej CT-t neked hogy csinálták,vagyis ki rendelte el hogy az kell?mert egy olyan vizsgálat irtó költséges és nem csinálják meg akármiért...vagy legalábbis én ezt tapasztaltam,mikor egy családtagom rákos lett és áttétek után kutattak,akkor egy ideggyógyász ismerős jegyezte elő szegényt.Ő mondta hogy még ha előjegyzik is az embert ,várni kell rá,de bárkit nem is utalnak be.Szóval elkeserítő,mert az olyan sok dolgot kimutat,amit más vizsgálat nem .(

10. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2017. ápr. 18. 16:35
mármint abból gondolom h nincs,mert az allergiával gyakran társul,sőt NAGYON GYAKRAN:könnyezés,tüsszögés,nehézlégzés,stb ,ezek nekem nincsenek
9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Rika1)
2017. ápr. 18. 16:34
nem hinném hogy lenne,de nem csináltak eddig vizsgálatot,csak néhány éve,akkor negativ volt minden
2017. ápr. 18. 15:16

Szia

Én is éveken keresztül állandó orrdugulással küzdöttem.Este mielőtt lefeküdtem mindig orrsprayt kellett használjak.Elmentem fülorrgégészhez ,csináltak koponya CT-t és kiderül krónikus arcmellék üreg gyulladásom van,arc üregi cisztám,orrsövény ferdülésem,polipom. Az orvos javaslata az volt hogy nagy mennyiségű szteroidot kaptam próbaképp,ha meg nem használ akkor műtét lesz a vége.( eltörik az orrom) Mondanom sem kell hogy bevoltam rezelve. A Medroltól csak híztam,kerekedtem. Enyhült a problémám de nem szünt meg.Tátott szájjal aludtam,dunnyogtam. Egy alkalommal panaszkodtam a barátnőmnek aki fogorvos mellett asszisztens,erre ő tanácsolta hogy beszéljek meg egy találkozót a fogorvossal hátha a cisztát ő eltudná távolitani és nem-e ez az oka a góc az egész bajomnak.

Fogorvoshoz mentem (idén januárban) remegtem épp hogy nem sírtam a félelemtől. Felfúrt az első fogamba és a gyökerét kitakarította.Valami gyógyszert kaptam a fog gyökérre amit 6 hónap múlva cserél.Azóta csukott szájjal alszom és 99 % megszünt az orrdugulásom. Nem is gondoltam volna hogy egy fog a góca mindennek. Azóta volt újjabb CT az orrsövény ferdülés megvan de a többi eltünt. Hálás vagyok a barátnőmnek és a kis fogorvosnak.

2017. ápr. 18. 14:48
allergia?
2017. ápr. 18. 14:44

szóval arra gondoltam,elmegyek a háziorvosomhoz,ő sztetek hova fog beutalni?jól gondolom,hogy valamely kórház v klinika fül-orr gégészetére?mert ha igen,akkor már kérem is az idopontot....

ja azért azt megírnám röviden,milyen vizsgálatok történtek:vérkép/teljesen jó/,szondás orrvizsgálat/nem tudom a pontos nevét,ha van/,emellett állandó orrsprayk,gyógyszerek kiírása történt,amik semmit nem segítettek rajtam,antibiotikum hegyeket szedtem be.

az agyvízszivárgásos dolgot maga a doki hozta szóba,nem én,de aztán mivel látta hogy semmit nem tud velem kezdeni,letudta azzal,hogy hozzászokás az orrsprayhez...erre elmagyarázam finoman,hogy nem szórakozásbol "öntöm magamba",hanem mert éjjel megfulladnék,erre begorombult,mindegy,menjen a fenébe,engem már csak z érdekel,ho a probléma forrását megtaláljuk.

MÉG ANNYIT HOZZÁTENNÉK MERT SZTEM EZ FONTOS:EGÉSZ ÉLETEMBEN IRTÓ HAJLAMOS VOLTAM A FELSŐ LÉGÚTI MEGBETEGEDÉEKRE,és a mai napig is vigyáznom kell,ne fázzak ki,vagy lehetőség szerint ne legyen a környezetemben fertőző beteg,mert én vagyok az első,aki elkapja a felső légúti fertőzéseket...hát röviden ennyi,ha kérdés van,tegyétek fel bátran,mert nemtom mindent leirtam-e.

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Dbf98ae29e)
2017. ápr. 18. 14:36
nekem is van 1 nagyon enyhe,de műtötték is az orromat 2010ben,tehát az kizárva
2017. ápr. 18. 14:35

részletesebben a problémáról:az orrom állandóan csöpög,ami most kicsit talán a hideg elmúltával mérséklődött,mert ha hideg helyen vagyok akkor az is súlyosan előjön/előre hajolok és kicsöpög az orrom,amiből vízszerű"váladék"jön,tényleg olyan mint a víz,színe is,állaga is/.

Ami mostanság/kb tavaly október óta,akkor volt egy nagyobb megfázásom/megkeseríti az életemet,az az orrom dugulása,orrspray nélkül ha megszakadok se tudok meglenni,nappal tűrök,mert ugye ha ész nélkül fújnám az orromba,a nyálkahártyám taccsra vágnám/így is azt teszem,de igyekszek uralkodni magamon/,éjszakára viszont kell,és arra ébredek reggel,hogy a fulladásig el van záródva az orrom szinte.Emellett nyirokcsomó duzzanataim vannak,hol jobban hol kevésbé,fül mellett-alatt,nyakon hátul,mikor hol,vagy több helyen is 1szerre.

a legutolsó orvosi vizsgálatom irtó negativ tapasztalatokkal zárult,mert megkaptam,hogy tegyem le az orrsprayt mert nekem annyi bajom van és kész.-hozzá tenném,a kedves drúr arra se vette a fáradtságot hogy amiket megígért vizsgálatokat,megcsináltassa.pl:agyvízvizsgálat,allergia,stb....egy rendelőintézetbe jártam.kihez fordulnátok,hogy keresnétek egy normális orvost??

már mindent megteszek,hogy sikerüljön ettöl a sz*rtól megszabadulnom/bocs/,már ultrahangos párásítót vettem,inhalálok,ezek se érnek semmit .(

3. dbf98ae29e (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. ápr. 18. 14:30
Nekem orrsövény ferdülésem van, ez okozza az orrdugulást évek óta.
2017. ápr. 18. 14:27

sziasztok,már van 1 hasonló fórumom,de központi probléma lett az életemben ez mostanság,nagyon szenvedek tőle,várnék személyes tapasztalatokat és főleg tanácsokat,mit tehetnék :(

orvoshoz járok ill jártam/most hagytam ott/,de folyamatban van egy másik keresése,tehát nem adom fel,csak érdekelne,hogy ha vkinek sikerült ettől megszabadulnia,hogy csinálta,mitől volt neki a probléma.köszi előre is.

2017. ápr. 18. 14:25
Állandó orrdugulás, nyirokcsomó megnagyobbodás....mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook