Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet. Kinek van igaza? Kaució probléma. fórum

Albérlet. Kinek van igaza? Kaució probléma. (beszélgetős fórum)


16. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. nov. 30. 14:44

Jav: az a gond, hogy csak szóban!!! mondtál fel, és nem írásban!

Bocsi, elírtam.

2020. nov. 30. 14:43
Ez a gond, hogy csak írásban mondtál fel, és kiköltözés után elküldted neki a kulcsot. Papíron még mindig a bérlője vagy, akár a bérleti díjat is követelheti rajtad! Azt pedig bármikor mondhatja, hogy azt a tartalék kulcsot adtad át neki, amit kért tőled, hogy másoltassál... nincs a kezedben semmi bizonyíték arra, hogy az a szerződés már nem él.
14. Jucus43 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 30. 08:16

Szia.


Közjegyző előtt készült szerződés? Ha igen, milyen típusú? Abban a felmondásra vonatkozóan milyen kitétel volt? Nekem az albérlőm egyik hónap elején közölte, hogy kiköltözik. Mivel a szerződésben a felmondásra vonatkozóan kitétel volt, így következő hónap végéig kifizette a bérleti díjat.

Számlát nem kellett adjon a főbérlőd, elég volt minden hónapban az átvételi elismervény, melyet mindketten aláírtatok, ez lesz az alapja az szja elszámolásának.

13. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 30. 07:52

Ha nem tartottad be a felmondási időt, akkor jogosan tartja vissza a kauciót.

Tudod bizonyítani, hogy mikor közölted vele a felmondást? Az az irányadó.

12. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. nov. 30. 07:50

Hagyjuk már ezt a NAV dolgot!

Miből gondolod, hogy nem adózott? A bérlőnek különben sincs semmi köze hozzá.

11. semleges (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 30. 03:15
Az. Meg kell elégedned az 1 havival. Fenyegetődhetsz, évek mire a pereskedés hoz valami döntést és az sem biztos, hogy számodra kedvező lesz.
10. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 29. 23:46
Ez lényeges pontja a felmondásnak. Említhetted volna korábban is.
9. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 29. 23:24
A 2 hónap felmondási idő azt jelenti, hogy bármelyikőtök is mondja fel a szerződést írásban!, az 2 hónap múlva szűnik meg. Neked ez azért jó, mert nem tud kitenni egyik pillantról a másikra, neki pedig azért, mert ezalatt az idő alatt tud szerezni új bérlőt helyetted. Ha nem tartottad ezt be, akkor jogos, hogy nem adja vissza a pénzt.
2020. nov. 29. 23:18
A két hónap felmondási idő mind kettőtökre vonatkozik?Ha igen,akkor Te betartottad?Mert ha nem,akkor szerintem korrekt az ajánlata.(Én úgy gondolom,de jogilag nem biztos hogy így van)
2020. nov. 29. 22:48
2 hónap felmondási idő van a szerődésben. Az lehet a végzetes probléma itt?
2020. nov. 29. 22:23
Semmiféle kár nem keletkezett, azt ő is elismerte...
2020. nov. 29. 22:22

Azonnal kérte és el is küldtem neki a fotókat az óraállásokról, ahogy mindig csináltuk.


Közjegyző előtt aláírt szerződés van, határozatlan idejű.


A fogyasztást vonja le, persze, de csak azt. Ő konkrétan kimondta, hogy 1 hónapot ad vissza a 2 helyett és kész.

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 29. 22:22
Ha a kiköltözéskor és a kulcs átadásakor nem merült fel semmilyen kár, akkor neked van igazad, visszajár a kaució. Hallottam már ilyeneket, hogy szépen megtartják az egész kauciót, szerintem a jövőben ha megint költözöl, akkor majd érdemes lehet neked készíteni egy papírt (hátha a tulaj nem fog) a kiköltözéssel kapcsolatban, amibe belekerül, ha kár keletkezett, ha javítani kell valamit és erre mennyi lesz a levonás, ill. hogy a többi a kiköltözés napján visszajár.
2020. nov. 29. 22:11

Csatlakozom Amaunethez.

Fenyegetésnek elég, ha a NAV-ot szóba hozod. Gondolom nem adózott. Rögtön fizetni fog 😅

2020. nov. 29. 21:56

Ha a lakást átadtad és a nő semmilyen kifogással nem élt (nem rongálódott meg semmi), akkor jogosan követeled vissza a kauciót.


A nő oldja meg! Kérjen kölcsön!

Valójában nem is nyúlhatott volna ahhoz a pénzhez.

2020. nov. 29. 21:45

Szóval a szerződés határozatlan időre lett kötve 2019. 01. 01. dátummal.


A lakásból november 2020. 11. 4-én kiköltöztem, a kulcsokat november 16-án leadtam, hogy másnap már tudják mutogatni a lakást másnak. Mert akkor kérte csak a nő, amúgy le se szarta, hogy kiköltöztem kb.

Egyébként mikor felhívtam - nem írásban közöltem vele az az egyedüli gáz - hogy kiköltözöm, akkor azt mondta, hogy nem éri váratlanul, várta már, hogy hívjam ezzel, mert tudta, sokat utazom Olaszországba, azt hitte, oda fogok kiköltözni (még amúgy nem, csak simán másik lakásban vágytam itt Budapesten).


Kauciót azóta sem kaptam vissza, ma november 29-e van.

Arra hivatkozik a nő, hogy neki 47 ezer forint a nyugdíja, nem tudja visszaadni. Hova sz*rjak?

Ezzel a szemembe mondta, hogy egyszerűen felélte a pénzemet.

Tudtommal - ahogy azt a szerződés is írja - az az összeg arra való, hogy az általam, a bérlő által okozott esetleges károkat helyreállítsa.


A másik pedig, ha a bérli viszony kezdetétől - 2019. 01. 01. - számított 6 hónapon belül felmondom a megállapodást és nem tudok új bérlőt biztosítani, akkor bánatpénzként megtartja az egészet bérbeadó.

2020. 11. 4-én költöztem ki, barátok közt is eltelt több, mint 6 hónap.


Holnap, hétfőn hívom, hogy én ezt nem fogadom el, a szerződés több ponton is engem igazol. Úgy készüljön szerdára, - mert akkor lesz a találkozó - hogy 2 hónap jár vissza.

Enyhén megfenyegetem majd már holnap a telefonban, hogy az ügyvédem világosított fel.


Tényleg semmi mással nem indokolta azt, hogy 1 hónapot ad csak vissza a 2 helyett, hogy “Hát novemberben nem volt bérlő.” Kit érdekel? Rajtam ezt nem verheti le. Azt mondta, “Ez így egy korrekt megállapodás.” Hát a nagy f*szt az.b


Egyébként számlát kellett volna adnia minden hónapban, vagy nem?

Utalással történt a bérleti díj fizetése minden hónapban egyébként, van nyoma.


Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook