Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvárium tippek fórum

Akvárium tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Brad (válaszként erre: 58. - Bajusz9)
2009. ápr. 13. 05:15

Akkor kedden megyek akvarisztika boltba és beszerzek mindent! Baromira bosszant ez a behozott betegség!

Köszönök mindent és majd beszámolok a változásokról! (remélem javulás lesz!!!)

Nem minden halam beteg, de 1 db biztosan, meg láttam a pácéloson, hogy neki is kezd a hátúszója berepedezni. Holnap külön rakom!

2009. ápr. 12. 23:37

Leírom Neked én mit tennék.

Vennék Bactopur oldatot, és Baktopur direct tablettát (vagy inkább Aquafurant, vagy Baktokillt, mert ugyanaz a hatóanyaguk, csak sokkal olcsóbbak), és beletenném az egész akváriumba a megfelelő mennyiséget. A tablettákat össze kell törni, mert még így is nagyon nehezen oldódnak. Én a múltkor (igaz csak egy halat kezeltem így, azt különtettem) tettem még hozzá Metilénkéket megfelelő koncentrációban, és Kliont 1 tbl-t 50 liter vízhez. Ebben így aztán minden megvan, ami csak kellhet, az én halam túlélte, sőt meg is gyógyult, ebből a betegségből ő volt az első. A nagy halasok erre a fejüket fognák, sehol nem javasolnak ennyi gyógyszert egyszerre, de én az embergyógyászatból indultam ki, itt is több féle hatóanyagot használunk egyszerre.

Ilyen gyógyszeres kezelésnél az az általánosan elfogadott eljárás, hogy a szűrőt ki kell venni, és másik edényben üzemeltetni a kezelés alatt, hogy ne pusztítsa el a gyógyszer a benne levő hasznos baktériumokat. Nos ezen én már sokat gondolkoztam, mert lehet hogy megmaradnak a jó bacik, de akkor a rosszak is. Úgyhogy, ha szinte minden halad beteg, akkor szerintem hagyd bent a szűrőt, és a gyógyszeres kezelés után csinálj gyakrabban (az eljén akár naponta is) részleges vízcserét, egészen addig, amíg az ammónia, nitrit, nitrát csúcsokon túl nem jutsz. Ez olyan, mint egy teljes vízcsere, és fertőtlenítés utáni újraindítás. Használj vízkezelő szereket (Nitrivec, Aquatan). Van veszélye, de megoldható. Nekem az akvárium kilyukadása miatt kellett végigcsinálnom fullra telített akváriummal, teljesen kifejlett halakkal. Minden halam túlélte.

A gyógyszeres kezelésnek megvan a menete, ezt az akvarisztikai boltban megmondják (vagy a gyógyszerek leírásában mgtalálod).

Lehet hogy most minden jól képzett akvarista a haját tépi ennek a hozzászólásnak az olvastán, de nem sok esélyed van ez ellen a kór ellen, és ha így is megpusztulnak a halaid, akkor legalább elmondhatod, hogy mindent megtettél.

Egyet tehetsz még,ha van másik akváriumod, ott a kezelés megkezdésével egyidőben megpróbálhatsz egy új indítást a megfelelő módon, hal nélkül, így a gyógyszerelés utáni utolsó vízcserét már valamennyire (éppen egy kicsikét) beállt vízzel csinálhatod.

Közben nagyon keveset etess, utána viszont adjál nekik vitaminokat, és minőségi kaját.

57. Brad
2009. ápr. 12. 17:34
JAh, Brad és number is én vagyok egy személyben csak a jelszavakkal bajban vagyok és néha kimennek a fejemből, szóval 2szer vagyok regisztrálva. Szóval bocsi, ha egyszer Brad - egy number válaszol! :D -én vagyok! :D
56. Brad
2009. ápr. 12. 17:31

Amúgy most jut eszembe, hogy amikor vettem egy nőstény guppit, annak furi volt az uszonya, s még talán most is az egy picit, de neki semmi baja.-azt hittem gomba ezért tengeri sós vízbe tettem s nála megállt a fertőzés.

Lehet tőle elkapták el a többiek???

A harcoshalam gyorsan megadta magát. Szegénykém...

55. Brad (válaszként erre: 54. - Bajusz9)
2009. ápr. 12. 17:29

Okés!


Várom!

Lassan ott tartok hogy kicserélem az egész akváriumot és fertőtlenítek mindent, habár tudom hogy nem szabad.

De nem akarom hogy a többi is elpusztuljon!!!

2009. ápr. 12. 16:10
Ez szerintem baktériumos fertőzés lehet. Nézz utána google-ban, baktériumos uszonyrothadás címen, meg fogod találni, vagy a Sera tanácsadó füzetek (így beírod, akkor megtalálod azt is)-ben. Most sietek, éjszakára megyek dolgozni, majd folytatom bentről, ha úgy alakul.
2009. ápr. 12. 13:31

Hé valaki segítsen sűrgősen!!!!


Pusztúlnak a halaim az akváriumban!!

A sziámi harcos halam az fel van puffadva az uszonyai meg kicsipkéződtek. Tegnap nem evett.

Van egy másik halam (platti) az már egy hete ezt csinálja.

Most pedig egy páncélos harcsám is gyanús lett!!

Eddig Meghalt: egy páncélos harcsa, egy platti, egy tapadó harcsa és egy platti!

Mit tegyek?

Takarítsam ki az akváriumot teljesen? Szabad 100%-os vízcserét végezni?

Nagyon aggódom értük! A sírás kerülget!

Kérem aki tud segítsen! Adjon tippet! Mi lehet ez a kórság???

52. 809929b7ad (válaszként erre: 51. - Bajusz9)
2009. ápr. 7. 16:51

Szia!

Köszi a tippet! Ha már elég nagyok lesznek, neki állok elajándékozni őket. Nagyon szépen nőnek, kíváncsi vagyok hány hímem lesz. :)

Szoktam részleges vízcserét csinálni hetente.

Képzeld, csak úgy elpusztúlt egy páncélos harcsám és egy plattim. A semmiből. Tiszta gyász!

Jajj, a mollyk már így is nagyon nagyok, pedig egy hónapja mikor vettem őket még aprók voltak. Lehet majd veszek még egy akváriumot és őket meg áttelepítem, de addig várok. Sztem az egyik a multkor terhes volt, mert nagyon nagy volt a hasa, és most meg kicsi, de kishalak sehol. Akkor tényleg felzabálták a kicsiket. -gonoszok...:(

A páncélosom helyébe meg vettem egy másikat mert pedis lett a pici amim volt, de akkor ezek szerint nem árt ha többen vannak. Hm...lehet holnap hozok még kettőt. :)

MOst a két hím plattim meg úgy viselkednek, mintha betegek lennének, s azóta csinálják, mióta elpusztúlt a nőstény. A másik nőstény meg most egy másik akváriumban van, mert hamarosan ellik. Szóval vettem egy napfény plattit, de nem igazán izgatta fel a fantáziájukat. Remélem helyre jönnek...

Köszi a segítséget és egyáltalán nem gáz, hogy írtál! Sőt!!!!!!

2009. ápr. 3. 08:38

Vannak fórumok, pl.:

[link]

Itt lehet jelezni ha van ingyen elvihető halad. Biztosan lesz aki örülni fog neki. Nem tudom merre laksz, de vannak országos fórumok is, iwiw-en is van 1-2 akvarista klub.

Csak egy csendes megjegyzés, a páncélos harcsa szeret csapatban lenni, kettő kevés belőle. Nem ront annyit a vízen, hogy ne tehetnél még bele kettőt.

Ez a népesség még nem vészes, bár a mollyk nagyra fognak nőni, nekem meggyőződésem, hogy nem valók 54 literbe (nekem is volt, rettenetesen izgága, nagyra növő hal). Ha őket sikerülne elajándékoznod, akkor a guppik (ha nem veszed ki őket) megoldják maguk a szaporodás problémáját, de a molly egészen biztosan felzabál minden kishalat.

Még csak annyit, amíg sokan vannak, csinálj gyakrabban részleges vízcserét, mondjuk 4-5 naponta 1/3 résznyi vizet cserélj. Ha nincs túltelepítve, akkor elég hetente 20%.

Sok sikert, remélem nem gond hogy beleszóltam :-)

2009. ápr. 2. 13:13

Jah, és én vagyok annyira állatbarát, hogy nem bántom a piciket, inkább felnevelem őket. Csak az a gond, hogy eddigis nagyon sokba került ez az egész herce-hurca, s szívem szerint vennék egy hatalmas nagy akváriumot, amiben vígan elélnének az utódok is, de sajnos hely és pénz hiányában nem lehete.(meg a párom biztos kinyírna :)

Szóval nem tudtok egy jó megoldást ahova le lehetne passzolni a felnevelt piciket? Ingyé adnám, csak majd vigye vagy vegye el valaki!

49. 809929b7ad (válaszként erre: 40. - Vbmaya1)
2009. ápr. 2. 13:06

Szia!

Köszi a jótanácsokat! Az a helyzet, hogy azóta lett egy 54 l-es keretes akváriumom, szűrővel, neoncsővel, melegítővel, meg mindenféle kaját és vegyszert is kaptam a szetthez. Szóval tök jó! Berendeztem, s vettem még a két plattihoz még 2-t, 2 black mollyt, 2 (gyönyörű) guppit, 1 páncélos harcsát. Aztán én marha beleraktam a piciket is, amik születtek (gondolván, majd elkerülik egymást), aztán a nagyok megették őket.

Aztán beütött a szerencse/balszerencse. A szomszéd költözött, s megfenyegetett, ha nem fogadom el a halait, lehúzza a wc-n. Nah, természetesen elfogadtam, így jött a 9 db halhoz még 2 black molly, egy sziámi harcoshal (betta), még 2 guppi, még egy páncélos, egy tapadó harcsa, és egy nőstény sziámi.


Ebből egy guppi megszült, szóval lett 12 db pici, amik egy 10 literes aksiban vannak.

Van még egy 10 literes aksi, abba beleraktam 2 guppit, meg most egy terhes platti is van benne.


Szóval most annyi halam van, hogy már nem tudom hova rakni őket.


De nagyon szépek. A tv mellett van az akvárium (nagyon ritkán tv-zünk a párommal), s néha azt vesszük észre,hogy a halakat bámuljuk nem a a tv-t. :D


Annyira nyugtató...

48. vbmaya1 (válaszként erre: 46. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 08:43
Én is nagyon nehezen tudom megállni ha valami meglepit próbálok el titkolni, hát a gyerköcökről meg ne is beszéljünk még én is kiváncsian várom hogy sikerül a meglepid és nagyon jó érzés hogy ennyire örültök az akváriumnak.
47. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 45. - Vbmaya1)
2009. márc. 22. 08:38
néha elég pár pillanat is.....nekem halatles szóval csend van:))
46. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 44. - Vbmaya1)
2009. márc. 22. 08:37

:)puszi


kotyogós vagyok másrészt a másik kisfiam még nem látta ma jön haza és azthiszem neki nehezebb lesz befogni a lepénylesőjét a telefonban....de hátha kibirjuk családilag húsvétig:))

45. vbmaya1 (válaszként erre: 43. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 08:37
Nem rosz dolog csak nem bizti, hogy mindig időm lesz rá már igyis mindjárt szét szed a háromgyerkőc.
2009. márc. 22. 08:35
A kisfiad kész szakértő puszi nektek.Szurkolunk , hogy a meglepi jól sikerüljön.
43. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 40. - Vbmaya1)
2009. márc. 22. 08:33
Biztos nem haragszik és fórumozz nyugodtan ha belejössz meglátod majd nem rossz dolog:)
42. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 41. - Vbmaya1)
2009. márc. 22. 08:32

Az albinó harcsát Rikinek hivják és lány...ezt a kisfiam közölte ma reggel és az az övé:))Ezek szerint tényleg lány:))Végre nőuralom van a házban:DDD


Köszönöm,egyelőre apának tényleg nem mondjuk meg ha kibirom és meglepi lesz.....bár nem kizárt hogy valamelyőnk elkotyogja magát telefonon de hátha nem:)

41. vbmaya1 (válaszként erre: 38. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 08:29

Szia Jutka. Szóval sorolom. 1 db lány vitorlás, 1 db lány szifó, 3 db lány alganyaló,2 db pandaharcs ez pár egy fiu egy lány, 1 db lány albinó harcsa.

A pandaharcsák nem felnőtt méretüek azok még egy picit nőni fognak a többi felnőtt méretü tehát ivarérett.

Remélem sok örömet fog okozni az akvárium.

40. vbmaya1 (válaszként erre: 4. - 809929b7ad)
2009. márc. 22. 08:16
Igaz hogy a növényt is bántja a csiga de viszont az ételmaradékot és algát is megeszi. És remélem nem haragszol, hogy irogatok neked válaszokat de szivesen segitek, férjem nagyon ért az akvárium és halak témához, ugyhogy nyugodtan kérdezhetsz ha tudunk szivesen segitünk.
39. vbmaya1 (válaszként erre: 28. - 809929b7ad)
2009. márc. 22. 08:06
Igen ez a kaja miatt volt.Keveset kell nekik adni, azért jó a Fix 1 és fix 2 kaja mert ezek por és aprószemcséjüek és kb 48 óra alatt bomlik le igy addig nem szennyezi a vizet.Kis akváriumot nagyon nehéz tisztán tartani, szürni kell, ha mást nem szivacs szűrőt használj.
38. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 37. - Vbmaya1)
2009. márc. 22. 08:02
Milyen halaim is vannak pontosan?:))
37. vbmaya1 (válaszként erre: 34. - 809929b7ad)
2009. márc. 22. 08:01
Attól függ milyen tipusu halakkal van együtt, pl. a sügér az vadászik a kis plattikra.Nekünk volt már platti, szaporodtak is. Kb. egyharmad testméretéig kell megnőni neki és utána be rakhatod a nagyok közé vagy az akváriumba tartott halak szájába ne férjen be.A növés üteme attól függ mivel eteted, Fix1 amikor kicsi, fix2 amikor már kicsit nagyobbak, mi ezzel ettetük őket.Ezek nagyon jó halkaják.
2009. márc. 21. 08:04

Sziasztok!Jövök én is nemsokára közétek:)

Lánykoromban volt egy talán 50liter körüli akváriumm,aztán később lett egy nagyon szép többszáz literes domború előlappal,gyönyörűen beállt növényekkel,a fa ágakat mi gyüjtöttük,kapartunk le,kifőztünk áztattunk stb dekorációnak és imádtam....aztán költöztem és el kellett adnom,párommal terveztünk egy nagyot de sok más "fontosabb" dolog miatt ezidáig nem lett még....veszek egyet háztol,használtat,szűrővel halakkal stb.....

Ha elhoztuk és kész lesz majd lefotózom,aztán szpitgetem majd még....egyelőre sokat költeni rá nem akarok,váratlan kiadás volt tegnap megláttam és ihletet kaptam hozzá és muszáj:D

Vettem pár legolcsóbb élő növényt és kavicsot az aljára,kitakaritom és összerakom,berendezem azzal ami most van aztán majd meglátjuk:)

35. igi (válaszként erre: 34. - 809929b7ad)
2009. márc. 6. 10:06
sok , 2-3 hónap mire nem eszik meg őket
2009. febr. 27. 13:06
akinek már volt plattija, és sikeresen szaporodtak is neki, az meg tudná nekem mondani, hogy mennyi idő, míg a kis halakat a nagyok közé lehet tenni? Mennyi idő míg meg nőlnek?
33. 809929b7ad (válaszként erre: 31. - Igi)
2009. febr. 26. 20:58
szimatolgattam, de nem volt az. Na mindegy, most kicseréltem, s várom mi lesz... remélem a pici halak nem szenvedik meg. :)
32. igi
2009. febr. 26. 13:05
Egy akvárium minnél nagyobb annál könyebb tisztán tartani.
31. igi (válaszként erre: 28. - 809929b7ad)
2009. febr. 26. 13:05
Nem büdös a víz ? Lehet a kajától, mert a pici halak elég keveset esznek.
30. 809929b7ad (válaszként erre: 29. - 12e44458f8)
2009. febr. 26. 12:12
Nincs. De a másikban sincs, ott meg gyönyörű tiszta a víz. Ezért nem értem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook