Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvárium téma! Kérlek segítsetek! fórum

Akvárium téma! Kérlek segítsetek! (beszélgetős fórum)


21. varga.nora (válaszként erre: 19. - Maffincs)
2013. márc. 5. 12:47
A nagyobbakkal tényleg szinte alig van gond :)
2013. márc. 5. 12:42
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
19. Maffincs (válaszként erre: 15. - 15a0ad145d)
2013. márc. 5. 12:39

Nekem volt már pár évvel ezelőtt egy 200 literes, imádtam, szinte semmi gond nem volt vele..:)


most egy minit vettem az üzletembe, hát ezzel tuti több macera lesz, de imádom a halakat, muszáj volt vennem egyet! :P

2013. márc. 5. 12:39
Ja, az élő növények is tudnak előállítani oxigént...
17. Maffincs (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2013. márc. 5. 12:37
beállítottam csobogósra, most minden rendben van!:)
2013. márc. 5. 07:38
Nem életfontosságú a levegőbeporlasztás.Úgy állítsd be a szűrőt,hogy a kiáramló víz fodrozza a vízfelszínt.Így elég oxigén jut a vízbe.Ha nincs túltelepítve az akvárium halakkal,akkor ez tökéletesen elég.
2013. márc. 5. 07:16

Szia!


Mi jó pár évig foglkoztunk halakkal, van egy-két akváriumunk és felszerelésünk is hozzá, a szűrőtől a dísztárgyakig.

Ha netán érdekelne valami, szólj!


Ti most kezdtétek a haltartást?

A szűrőn kívül szoktak levegőztetőt is rakni a vízbe, az szokta a buborékokat nyomni.

2013. márc. 4. 20:29
Van a szűrő tetején egy kis fütyi szerű? Arra kellene ráhúzni egy pár centis műanyag csövecskét ami kilóg a vízből, azon keresztül jut a cirkulálóval levegő, lehet hogy annyira apró a porlasztása hogy nem is látszik szabad szemel, de ha csak a vizet keringeti a szűrő az is elég vagy ahogy a leírás is írja hogy a visszafolyót csobogtatva vagyis a víz felszín felett van akkor megy bele annyi buborék ami oxigént juttat a vízbe. Amúgy ezek "egyszerű" halak amik vannak ne aggódj nem lesz semmi bajuk.
2013. márc. 4. 14:53

nah, ezt küldték!:)



Köszönöm kérdését.

Az akváriumnak nem tartozéka a kis pipa. A szűrőt ha gyárilag ezt a szűrőt külön megrendelem a Ferplasttól akkor tartozék.

Rákérdeztünk már a Ferplastnál, hogy itt miért nem tartozék. Azt a választ kaptuk, hogy itt nem tartozék, mert nem szükséges ekkora akváriumban 3-4 halnál többet úgysem lehet rakni. Annyinak, meg nem kell. Mi a leírásban nem is szerepeltetjük, hogy levegőztetővel volna felszerelve. Ha mégis levegőztetni szeretne, akkor külső levegő pumpával oldható meg. Vagy a szűrőt úgy elhelyezni, hogy a visszafolyó csobogva folyassa vissza a tisztított vizet.

2013. márc. 4. 14:44

ezt a választ írta a cég:


Összeszereltük az akváriumot, de a szűrő/levegőztetőn kellene lenni egy kis pipának, ami nem volt a csomagban...a dobozon lévő kép nem mutatja, csak a dobozban lévő leírásban olvastunk róla.

Az a baj, hogy így sajnos nem jut oxigén a vízbe..

Kérem nézzenek utána, hogy valójában ez tartozéka-e a csomagnak, vagy milyen módon helyezzük be az akváriumba a levegőztetőt!

2013. márc. 4. 14:43
most kicsit kiemeltem a vízből és visszafelé folyatom a szűrt vizet, így ahogy csobog, buborékozik kicsit....úgy látom megnyugodtak a halak...:)
2013. márc. 4. 14:38

pink dánió, leopárd dánió, 2 harcsa, 1 algaevő



remélem nem lesz bajuk, ma telepítettem be őket.

2013. márc. 4. 14:35
Milyen halaid vannak?
8. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - Maffincs)
2013. márc. 4. 14:33
A halak amúgy mindig pipálnak, legalábbis úgy néznek ki, nem fuldokolnak, nyugi.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Maffincs)
2013. márc. 4. 14:31
Nekünk egy szívószál szerű csövecske volt rácsatlakoztatva, azt házilag is meg tudod oldani.
6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Maffincs)
2013. márc. 4. 14:27
A keringésből. Ha bedugod a kezed a szűrőhöz, a tetején egy sugárban tolja vissza a vizet, ez a keringés (vízmozgás) juttatja oxigénhez a vizet. a buborékgyártó pipa az én szűrőmre sincs rácsatlakoztatva.
2013. márc. 4. 14:21

írtam nekik, de nem válaszolnak...:(


ha nincs buborék és pipa, nem értem honnan vesz oxigént a levegőztető?

2013. márc. 4. 14:20

Szia. Szerintem a pipa nélkül is kell mennie bele levegőnek!

Nem hívtátok fel a szállító céget?

2013. márc. 4. 14:17

féltem a halakat, nem értem miért nem látom a buborékokat a levegőztetőből kijönni...

vki tud segíteni?

2013. márc. 4. 14:16

Összeszereltük az akváriumot,amit az internetről rendeltünk de a szűrő/levegőztetőn kellene lenni egy kis pipának, ami nem volt a csomagban...a dobozon lévő kép nem mutatja, csak a dobozban lévő leírásban olvastunk róla.

Az a baj, hogy így sajnos nem jut oxigén a vízbe..

A halakat betelepítettük és észrevettük, hogy a halak pipálnak, tehát nincs elég oxigén a vízben..

napok óta működik az akvárium, nem volt feltünő, mert csendes működésűt rendeltünk, azt hittük emiatt van...:(

2013. márc. 4. 14:12
SOS! Akvárium téma! Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook